Odgovori 93 postova
Atkinsonici javite se, potrebna pomoc
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkinsonici javite se, potrebna pomoc

    od dudank » pre 12 godine

    Pali borče... :) Ovako: računaj da su od toga dobra 2-3 kila voda, pošto je poznato da skrob zadržava vodu u organizmu (zato nam lekari i preporučuju pirinač, dvopek, špagete i slično kad imamo dijareju, jelte :roll: ), tako da mislim da ipak nije tragičan ishod za toliki period jela. Znam koliko je teško trgnuti se, ali ne bi bilo loše da postaviš sebi neki kratkoročni cilj, npr. 7-8 dana bez slatkiša, peciva i sličnog, pa kad vidiš kako je naglo spalo tih prvih nekoliko, možda ćeš lakše stisnuti petlju za dalje. :)

    Dodatni predlog je da pogledaš šta smo pisali ovih dana o sejtanu, tj. pravljenju hleba bez UH, meni je sjajno pomogao da se skinem sa skroba, uopšte više nemam ni napade gladi, ni želju da grickam hleb i ostalo. Imaš u podforumu "Namirnice i nutritivi", nekoliko prvih postova je o sejtanu kao zameni za meso, ali posle kreću iskustva s pecivima. :)
  • biljana_ts
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 30
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkinsonici javite se, potrebna pomoc

    od biljana_ts » pre 12 godine

    Hvala Dudo na podršci, mnogo mi znači. Što se tiče šejtana sve već imama u svojoj arhivi, još samo da počnem da pravim. Trenutno sam u pred prolečnom čišenju suvišnog loma po kući, jer se bliži rođendan detetu, pa moram malo da ga sredim. Što dovodi situacije da kad radim ne mislim na hranu, pa jedem čisto radi reda i količinski manje i to mi uvek pomogne da smanjim apetiti. Sve to je već dalo minimalne rezultate. Nakon sve te jurnjave nadam se da ću krenuti i sa dijetom.

    Hvala još jednom na podršci i na rečima utehe. Nadam se će biti i nekog minusa.

    Pozdrav.
  • mrkvica021
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Atkinsonici javite se, potrebna pomoc

    od mrkvica021 » pre 12 godine

    penelopa-ina napisao:Interesuje me kako se ,,budi,, uspavani metabolizam..?Jel ima neka vrste hrane koja bi ga prodrmala,usporio je kod mene,smem li da ubacim ljute papricice u jelu kako bih varenje podstakla?Dudooo.... :005:

    evo i mene ovde :) sto se tice teme "uspavani metabolizam" meni se cesto desavalo da mi kilogrami tapkaju u mestu, ni gore ni dole, u tim situacijama ja bi se malo vise pokrenula, ako vam tesko padaju vezbe, onda to mooze da bude brza setnja od pola sata ili voznja bajsom, cisto malo da se prodrmate...Ja licno drzim Atkinsa i on mi se pokazao kao izuzetno efikasna dijeta, koja ne prija svima. Jedan od razloga je sto, nismo svi ista krvna grupa....kada odete kod nutricioniste vecina njih ce vam prepisati dijetu ili redukovanu ishranu, sto meni dodje na isto samo je ovo drugo lepsi naziv, na osnovu krvne slike, i grupe...ja sam O+ krvna grupa i jako mi prija meso... viewtopic.php?t=1124 i sve ono sto mi tu pise :)
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkinsonici javite se, potrebna pomoc

    od dudank » pre 12 godine

    Statistike pokazuju da je Atkins jednako efikasan kod svih krvnih grupa, jer čak i ako ima neke istine u tome s krvnim grupama (mada je naučno nepotvrđeno, štaviše se osporava), Atkins u osnovi uopšte nije baziran na mesu, može da se prilagodi čak i vegetarijanskoj ishrani. :) To nije "mesna dijeta", već dijeta zasnovana na smanjenom unosu UH, normalnom unosu masnoća i nešto pojačanom unosu proteina. :)
  • mrkvica021
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Atkinsonici javite se, potrebna pomoc

    od mrkvica021 » pre 12 godine

    dudank napisao:Statistike pokazuju da je Atkins jednako efikasan kod svih krvnih grupa, jer čak i ako ima neke istine u tome s krvnim grupama (mada je naučno nepotvrđeno, štaviše se osporava), Atkins u osnovi uopšte nije baziran na mesu, može da se prilagodi čak i vegetarijanskoj ishrani. :) To nije "mesna dijeta", već dijeta zasnovana na smanjenom unosu UH, normalnom unosu masnoća i nešto pojačanom unosu proteina. :)

    znam sve je to meni jasno, ja znam coveka koji je zbog visokog sadrzaja holesterola, bio podvrgnut dijeti na osnovu krve grupe, i jakoooo je mnogo smrsao...mislim da postoje namirnice koje nam jednostavno ne odgovaraju...ja mislim da je najbolje slusati svoj organizam, moj ce mozda neke namirnice brze svariti od tvog i obrnuto :005:
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkinsonici javite se, potrebna pomoc

    od dudank » pre 12 godine

    To je tačno, ali u tim različitostima učestvuje mnogo faktora - genetika, podneblje, način na koji smo odgajani... u svakom slučaju, kod Atkinsa je utvrđeno da potpuno jednako deluje kod svih krvnih grupa, tj. s jednakim procentima uspeha i neuspeha. :) MM je nulta grupa i uspeo je da se ugoji od pokušaja Atkinsa. :16:
  • mrkvica021
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Atkinsonici javite se, potrebna pomoc

    od mrkvica021 » pre 12 godine

    dudank napisao:MM je nulta grupa i uspeo je da se ugoji od pokušaja Atkinsa. :16:

    kako neko moze da se ugoji od Atkinsa, ako se pridrzava svega navedenog? :o
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkinsonici javite se, potrebna pomoc

    od dudank » pre 12 godine

    Ni meni nije bilo jasno, budući da sam lično nadgledala, ali očigledno postoje izuzeci kod svih dijeta. :neznalica: Dešava se... :) Zato i kažem da tu utiču razni faktori, najbolje je da svako sam ustanovi šta mu prija, bez strogog vezivanja za krvne grupe. Verovala ili ne, O grupa je najzastupljenija u Indiji, a tamo je najmanja potrošnja mesa na svetu - godišnje oko 5 kg po stanovniku. :) Ali sad malo odosmo u off-topic... ovo nema mnogo veze sa Atkinsom, sem u smislu te poente - da svakoj krvnoj grupi jednako odgovara - pod uslovom da nam individualno prija, to je najbitnije.
  • mrkvica021
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Atkinsonici javite se, potrebna pomoc

    od mrkvica021 » pre 12 godine

    dudank napisao: Zato i kažem da tu utiču razni faktori, najbolje je da svako sam ustanovi šta mu prija, bez strogog vezivanja za krvne grupe.

    nisam ja rekla da treba da se strogo pridrzava dijeti po krvnim grupama, nego cisto onako, kao sto ja radim...stalno nesto citam i kopam :D ne bih li nasla tip ishrane koja mi najvise odgovara, a koja ce biti uskladjena sa mojim organizmom...
    Ja sam se skroz pronasla u Atkinsu, a i prema krvnoj grupi mi odgovara,trudim se nikada nemesam dve razlicite vrste proteina za obrok po UN, desi se i to ponekad...i mnogo drugih korisnih stvari :)
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkinsonici javite se, potrebna pomoc

    od dudank » pre 12 godine

    Tako i treba, prema sebi i svojim potrebama, apsolutno podržavam. :NN04: Svaka dijeta je bar donekle prilagodljiva, a isto tako iz svake može bar ponešto korisno da se izvuče. Kod mene je isto neka kombinacija... bitno da funkcioniše. :D
  • biljana_ts
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 30
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkinsonici javite se, potrebna pomoc

    od biljana_ts » pre 12 godine

    Pozdrav svima.
    Evo mene ponovo sa vama u borbi sa kilogramima. Krenula sam 2. aprila (ps. nisam od 1 aprila, da ne bi ispala prvoaprilska šala) sa promenom ishrane, tj. izbacila sam Uh. Tačnije krenula sam sa trećom fazom ako to i uopšte može biti faza od koje se kreće, da bi iskoristila lisnato povrće i da bi se navikla na manje porcije hrane. Još uvek ne računam ali su porcije prema potrebama ove faze po prethodnom iskustvu. Pokušaću ovako jer mislim da će biti pomaka, jer sam prestala da jedem ono što me je uništilo tokom zime, peciva i slatkiši u domaćoj radinosti, ako ne uspe krećem sa proverenom atkins dijetom od prve faze. Moram da priznam da malo i varam, počela sam da pijem i preparat na bazi algi (Dr. Čolić - Lipoblock ocaen) koji navodno pomaže u skidanju sala sa kritičnih područja (stomak, butine) i to uz normalnu ishranu tako što smanjuje apsorciju masti i Uh iz hrane a troši rezerve iz organizma. Sad moja logika ,a ako je u ovome uopšte i ima, je ako imam slab unos "masti i Uh" onda će brže da deluje i da troši salce. Javi te ako neko ima iskustva sa ovim.
    Nisam pobornik preparata ali ovaj put sam rešila da probam pa ako uspe da skinem koji kilogram u startu imam ću malo više elana da nastavim.
    Meni je inače veliki problem što kad sam na atkinsu (A bila sam preko godinu dana) u svakom pokušaju stizala sam do treće faze i 25 Uh (1400-1450 kacl) gde bi ponovo počela da se gojim. Onda bi se vraćala na prvu fazu i svaki put sve duže trebalo da počnem da mršavim i to bi bilo oko 1,5 - 2 kg mesečno. Uspela sam tako da skinem 30 kg za godinu dana, ali sam zato vratila tokom ove zime vratila 10kg. Da ne dužim više to je što je krenula sam, sad ima 94 kg.


    [url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wXKXTNE/]
    Slika
    [/url]
  • AnaV
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1476
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Atkinsonici javite se, potrebna pomoc

    od AnaV » pre 12 godine

    Neka ti je sa srećom, ali mislim da grešiš sa tim preparatom, naročito ako je u tabletama, što može biti jako opasno!
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkinsonici javite se, potrebna pomoc

    od dudank » pre 12 godine

    Ne znam dovoljno o takvim preparatima, pa ne mogu da tvrdim da su svi štetni, imala sam prilike da vidim i neke odlične (koji samo podstiču rad metabolizma dobrom kombinacijom minerala, masnih kiselina itd.), ali mislim da oni apsolutno nisu rešenje za skidanje kilograma. Prvo, mnogi od njih su šarene laže, drugo, neki dokazano JESU štetni, treće, ne postoji čovek koji ne može da oslabi bez njih, naše babe i dede / praistorijski preci nisu imali takve tablete, pa su opet bili manje-više vitki, a nisu ni danas svi ljudi debeli, pa ne možemo da krivimo samo prehrambenu industriju (koja jeste grozna, ali opet je izbor naš).

    Što se Atkinsa tiče, samo mogu da pretpostavim da nešto nisi radila kako treba, jer 25 g UH i 1400-1450 g UH nema blage veze s trećom fazom. Čisto primera radi, na trećoj fazi sam otprilike ja sa sad sa 60-120 g UH dnevno i kalorijama koje su u proseku oko 1600 na sedmičnom nivou (a kad održavam težinu, što je u rangu IV faze, to je oko 1800 kcal na sedmičnom nivou, i dalje do 120 g UH, ali jednom nedeljno UH bez ograničenja), iz prostog razloga što je kontraproduktivno unositi premalo kalorija - u prevodu, ako jedeš manje nego što je nužno, prestaješ da slabiš. Sad si malo razbudila metabolizam pecivima i slatkišima, to bi moglo čak da se pokaže korisnim, u smislu da bi vrlo umerena dijeta sad dala rezultata. Naravno, pod pretpostavkom da ne zapadneš opet u tu grešku da jedeš premalo. Ako pod smanjivanjem porcija podrazumevaš to da ih dovedeš na normalnu meru, to je OK, ali ne treba preterivati ni tu. Dijetalan obrok može da bude i dva puna tanjira dobro izabranog jela. :)
  • biljana_ts
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 30
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Atkinsonici javite se, potrebna pomoc

    od biljana_ts » pre 12 godine

    Hvala vam AnaV i Dudank

    Nisam ni ja pobornik preparata, ali sam postala očajna pa hajde da probam nešto. Računam ovaj preparat je prirodan naparavljen je od ekstrata braon aligi i smenke grožđa, pa neće mnogo da šteti, pa makar da se pokrenem. Sudeći po studiji za 60 dana oko 3 kg manje (masnih naslaga) izgleda da je ovo neka šarena laža.

    dudank napisao:Što se Atkinsa tiče, samo mogu da pretpostavim da nešto nisi radila kako treba,


    Na kraju sve ispalo da nije kako treba, suština je da sam imala premali unos Uh i kalorija i svaki put sam sve više smanjivala tako da sam stvorila kontra efekat. Tako da sam počinjala indukcionu (prvu) fazu sa 15 Uh gde sam za tri nedelje skidala 1 - 2 kg, sa 20 Uh stajala u mestu, a preko 25 Uh se gojila. U junu 2011 sam batalila sve i počela normalnu ishranu uz kontrolisan unos hleba i slatkiša i 5 meseci sam bila na 85 kg do koje sam stigla dijetom. Od novembra slave, slavlja itd. ja za tri meseca 10 kg više. I tu počinje nova tragikomedija.

    Neverovatno je i da posle svega svesno počinjem sa greškom, jer opet imam smanjen unos Uh i kalorija, a pijem preparat koji ( ako uopšte i deluje) smanjuje apsociju Uh i kalorija u organizmu, tako da opet imam premali unos istih tako da ko zna da li će biti skidanja kilograma. Izgleda da volim da udaram glavom u zid. Trebalo bi da se smislim, šta je najpametnije da radim. Ne znam šta bi još mogla da dodam a da ne ispadnem veća budala nego što sam.
    Za sada toliko, pozdrav.
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Atkinsonici javite se, potrebna pomoc

    od dudank » pre 12 godine

    Nemoj tako prestrogo prema sebi, većina nas upadne u istu tu grešku s premalim unosom, ali dok se ne čovek opeče i ne vidi na svom primeru, jednostavno ne poveruje da je to tačno. :neznalica: Meni se isto to desilo svojevremeno, zakucavanje na 1200 i ni makac... džabe sam bila gladna.

    Ako već misliš da ti lakše ide uz takve dijete (sa smanjenim količinama UH) - a činjenica je da one imaju tu prednost da je čovek manje gladan, zato što nema koncentrovanih UH da drmaju šečer i insulin - predlažem ti da probaš s nekom umerenijom varijantom, uostalom imaš i hrono-dijetu, koja je po sklopu namirnica veoma slična Atkinsu, a manje opterećuje jer nema brojanja UH. Sama si rekla da si dugo držala 85 kg, eto, na primer, s takvom ishranom sigurno bi sad opet krenula naniže. :)
Odgovori 93 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta