Odgovori 137 postova
Veca Pereca
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Veca Pereca

    od dudank » pre 7 godine

    Čestitam minus!!! :skakutalo:

    Temperaturu ne čestitam, nadam se da si bolje.

    Samo ću da dodam da ti je fantastično krenulo. Kod cikcaka se obično desi da se prve dve nedelje stoji na istoj težini (ili se čak trun dobije, pa tek onda krene spadanje - zaboravila sam bila da napišem to upozorenje), a kod tebe je mršavljenje počelo odmah.

    Usput je entuzijazam stvarno zahvatio i mene, koliko god me mrzelo da pišem jelovnike, doživljavam ovo nekako kao cikcakovanje u društvu i počeli su da spadaju prvi grami. :)

    Srećno u nastavku! :pivo:

    PS Imam dobru kombinaciju za bezmesnu lazanju, zainteresovana?
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Veca Pereca

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Meni si oci otvorila. Jedem sta volim i to u velikim kolicinama sto je za mene jako vazno. Volim da mi tiba teska.

    Drago mi je da je i tebi krenulo i da si se konacno organizovala oko nabavke.

    Daj recept! Ja je spremam bez besamela.
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Veca Pereca

    od dudank » pre 7 godine

    Ne stavljam ni ja bešamel. Uza sve poštovanje prema lazanji, brašno preko kora koje su već od brašna dođe mi kao hleb uz gibanicu.

    Ovaj fazon je imao evoluciju, prvo je nadev sadržao meso, ali sam umesto kora stavljala tanke režnjeve plavog patlidžana. Pa su se ukućani bunili zbog lažnih kora i prestala sam, ali sam plavi patlidžan prebacila u nadev u jednom trenutku kad sam smanjila meso u ishrani. Sad neki put zapečem samo taj fil, bez kora, i opet je lazanjast. A trik u plavom patlidžanu je taj da se samelje, malo osoli, ostavi, a onda mu se bukvalno iscedi duša. Znam da tako ode iz njega i deo vitamina, ali se dobije fantastična struktura koja je kao mleveno meso, drugo, ubije mu se donekle ukus, tako da se mnogo bolje kombinuje s drugim namirnicama (tj. ne dominira), i treće, može u zamrzivač, za razliku od svežeg plavog patlidžana (i ne zauzima mnogo mesta). Sad zimi je skup, a mislim da već i ponestaje u prodavnicama, ali ako naletiš, probaj (pa ćeš možda da odlučiš da za iduću zimu ostaviš bar neko pakovanje). Isti trik s mlevenim ceđenim patlidžanom koristila sam sad za posne sarme (mnogo luka i praziluka, taj patlidžan, mnogo bibera, malo rendane šargarepe i aleve paprike i samo trun pirinča), i komšija me je zbunjeno pitao kakve su mi to posne sarme s mesom. :)

    Kombinacija za lazanju mi je (naravno) paradajz (uvek Vegetina pasata jer je gusta, a nema šećer, skrob itd., puta nije skupa), taj patlidžan i mladi sir (standardni redosled, na malo masl. ulja propržen luk, pa ubacim patlidžan da se i on proprži, pa paradajz, pa na kraju krupnije izmrvim sir kad je već gotov fil, a može i da se izmrvi u zasebnom redu, pa onda glumi bešamel, ali lepši mi je u samom filu), od začina obilno bosiljak i malo cimeta (dodam nekad i italijansku mešavinu, ili šta imam od toga - po trun origana, ruzmarina, estragona i sl., a nekad i biber, kako sam raspoložena), samo preko gornjeg sloja izrendam neki nemasniji tvrdi sir, da ne bude baš do te mere dijetalna da ne liči na lazanju.

    Generalno sad češće pravim jela bez mesa, meso obično spremi mm posebno pa biram da li ću da ga pojedem ili ne (meso, ne njega), tako da obnavljam neka stara znanja. :)
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Veca Pereca

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Dudo, nisam znala za tu foru sa plavim patlidzanom ali cu svakako probati prvom prilikom. Zivim u inostranstvu i ovde mi su cene povrca skoro iste zimi i leti, tako da se zamrzavanje na veliko ne upraznjava. E sada koliko je to dobro i zdravo, djavo ce ga znati.

    Danas hrana u najboljem redu. Ruckala sledece:

    Rucak: vegetarijanska lazanja od juce ~550 kcal
    Uzina 1: Jabuka ~ 50 kcal
    Uzina 2: Banana ~100 kcal
    Vecera: paprika, spanac i praziluk zaliveni sa pet jaja, Quark (nesto kao kiselo mleko ali malo gusce), 100 gr kackavanja i malo parmezana ~ 500 kcal (po porciji)
    Mali dezert: jedno rebro crne cokolade ~ 100 kcal
    Ukupno 1300 kcal
    FA: jos uvek nista, planiram da ponovo pocnem u cetvrtak
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Veca Pereca

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Na temu stalno dostupnog povrca - pitanje je samo kako se gaji i transportuje. Ako je lokalno iz plastenika, koje raste u zemlji (ne hidroponika), manje je zlo nego da se bere na drugom kraju sveta pa da se transportuje i tako zri, jer bas u tom zrenju "na suvo" (tj. bez dopremanja nutrijenata iz biljke tj. iz zemlje) se propusta mnogo toga hranljivog i korisnog.

    A sad se i meni jede patlidzan - samo ispecen u rerni u kori, pa ispasiran sa malo ulja i zacina :crybaby:
    Slika
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Veca Pereca

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Pa ja se bojim da je to ona gora varijanta, ali ja svakako izbora nemam.

    Danas jelo OK, mozda malo jace ali to se i uklapa u malo VK dan.

    Rucak: spanac, paprika, praziluk zaliveni jajima i sirom od juce + tursija salata ~550 kcal
    Uzina 1: dve jabuke ~100 kcal
    Uzina 2: banana ~100 kcal
    Vecera: Piza sa povrcem 750 kcal
    Ukupno: 1500 kcal
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Veca Pereca

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Ma bolje pravo voce/povrce, pa makar i sazrelo na osovini kamiona umesto na grani, nego "vocni sok obogacen vitaminima".

    A tu pizzu mi nisi ostavila parce? Cccc! ;)
    Slika
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Veca Pereca

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Yo, nisam ostavila nikom nista!!!

    Danas sam uspela da odradim fitnes, ovog puta HIIT. Jedva sam stigla, sa posla trcala kao luda. Jos jedna dobra vest je da je na pomolu minus, ali da sacekam jos dan-dva da budem sigurna.

    Klopa danas:

    Rucak: spanac, paprike i praziluk zaliven jajima i siron (od juce) 500 kcal
    Uzina: dve jabuke ~100 kcal
    Vecera: risoto sa pecurkama 350 kcal
    Oko 60-70 gr ~400 kcal (omace mi se vise nego sto sam planirala)
    1350 kcal
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Veca Pereca

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Tako i treba, VK je samo za nas ;)

    Dobar jelovnik danas i bas mi je drago sto se vracas na FA - znaci da je boljka prosla :013:
    Slika
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Veca Pereca

    od dudank » pre 7 godine

    Veco, prosečna jabuka = 200 grama = 100 kalorija po komadu (prosečnom se računa od oko 7,5 cm u prečniku). Manj ako nemaš neke krdžave petrovače od 100 g tamo u inostranstvu. :)

    Zaboravila sam bila da si van zemlje... otud se pojavio zamrzivač i zimska cena, nesporazum razjašnjen.

    Držim pesnice za minus, pa da čestitamo. ;)
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Veca Pereca

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Evo proverih masu "mojih" jabuka. To su ove bas-bas krdzave, imaju po oko 120 gr. Svako nije bad dve jabuke imaju 100 kcal, ali je tu oko 60 kcal. Svakako ti hvala sto gledas u moje jelovnike.

    Da prijavim minus od skoro -1 kg. Ticker vec podesen, naravno! :veseljak: Bas kao sto je Duda rekla da treba dve nedelje. Ja sam pocela sa cik-cak-om 18-tog Januara (pre dve nedelje). Prvi minus se video posle samo nekoliko dana, ali ja mislim da je to zasluga UNke koju sam drzala pre.

    Danas, je muz spremao klopu dok sam ja jos uvek bila na poslu, pa se naravno nije setio da meri sastojke. Proprzio je crnog luka (kaze sa jako malo ulja) i u to ubacio nekoliko paprika, pa sam uz to dodala nekog belog sira (100 gr) sa 10 gr masnoce. Sve u svemu, kalorije su samo priblizne:

    Rucak: Rizoto sa pecurkama od juce, ali malo jaca porcija ~500 kcal
    Uzina 1: 1 banana 100 kcal
    Uzina 2: 30 gr oraha oko 200 kcal
    Vecera: przen crni luk i paprika i beli sir oko 500 kcal
    Ukupno: 1300 kcal


    Radujem se vikendu. Danas sam se odvalila od posla da bi mi vikend bio slobodan i uspela sam. :zelenko:
  • Yo-Yo
    Amater
    Amater
    Postovi: 291
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Veca Pereca

    od Yo-Yo » pre 7 godine

    Cestitam :veseljak: Mada me ni ne cudi sto imas dobre rezultate - sve radis bas kako treba!
    Slika
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Veca Pereca

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Yo i da znas da mi ovo brojanje kalorija zapravo mnogo vise odgovara nego UN dijeta. I za kombinovanje mi je lakse. Danas lenji dan. Pila sam jutarnju kafu dva sata, rucali smo pa smo otisli u nedeljnu kupovinu. Posle smo se u gradu nasli sa nekim prijateljima i stigli kuci na veceru. Danas je bio VK dan i to je izgledalo ovako:

    Rucak: podvarak bez mesa da cveklom
    Uzina: saka kikirikija
    Vecera: podvarak sa maslinama + cokoladni kolac sa sladoledom od vanile (ovaj pit sam sama pravila i pojelo se sve)
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Veca Pereca

    od 314pezos » pre 7 godine

    Bravo za minus i samo tako nastavi dalje
    Slika
    Slika
  • VecaPereca
    Amater
    Amater
    Postovi: 148
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Veca Pereca

    od VecaPereca » pre 7 godine

    Hvala ti Gigo! Danas sam pravila patlidzan kao mleveno meso po Dudinim instrukcijama. Izrendala sam patlidzan i ostavila da odstoji pa sam ga dobro iscedila. Isprzila sam luk, dodala sam malo pirinca i rendane sargarepe pa sam time punila suve paprike i ispalo je FENOMENALNO. Cak su i moji mesojedi sa slascu jeli.

    Danas hrana:

    Dorucak: mandarine 100 kcal
    Rucak: suve paprike punjene patlidzanom + cvekla 500 kcal
    Uzina 1:Banana 160 kcal
    Uzina 2: jogurt of vanile 100 kcal
    Vecera: boranija dinstana I zapecena sa jajima 350 klac
    Dodatak: orasi 20 gr 120 kcal
    Ukupno: 1330 kcal
    FA: nista :crybaby:
Odgovori 137 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta