Odgovori 13 postova Stranica 1 od 1
Nacin ishrane - Tanjusa (po preporuci nutricioniste)
  • tanjusa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 16 godine

    Nacin ishrane - Tanjusa (po preporuci nutricioniste)

    od tanjusa » pre 15 godine

    Tigrica mi je predložila da svoju dijetu (način ishrane) postavim ovdje, ako nekome može da pomogne. Poslije dugogodišnje muke sa kilogramima ovaj način ishrane mi je propisala nutricionistkinja.
    Ja se osjećam fenomenalno, nisam gladna i rezultata su vidjljivi.
    Ovo nije nikakava instant dijeta, sa ovim načinom se hranite zdravo i mršavite postepeno ali sigurno.

    Za one koje je više zanimlo kako se sada hranim uputstvo slijedi:

    • 3 glavna oboroka +2 užine
    • Svi obroci su obavezni, doručak je obavezan na kvadrat
    • Hljeb integralni, najbolje ražev
    • Meso: riba, piletina, ćuretina, teletina (ali I sve drugo ponked)
    • Sokovi samo svježe cjeđeni bez šećera I oni se računaju kao obrok/užina
    • Dozvoljeno je I pogriješiti, I počastiti se s vremena na vrijeme

    To u praksi izgleda ovako:

    DOKRUČAK
    Obavezno doručkujem (oko 9h)
    Moj doručak obavezno sadrži porciju od:
    60g žitarica bilo da se one u obliku hljeba (ražev, graham i drugi integralni ali bez sjemenki) ili zobenih pahuljica
    porcije mlijeka/mliječnih proizvoda (200ml obranog mlijeka, 200ml light jogurta ili 50g mladog nemasnog sira)
    porcije vlakana (svježa voćka ili povrćka )
    Pored onog što je obavezno, doručak obično (ali ne mora) sadrži i porciju proteina, kao npr. 1 jaje ili 50 g pileće/ćureće šunke ili 50g pilećih hrenovki ili 50g tune.

    UŽINA
    Užinam voćku (sve osim banane) ( oko 12 h)

    RUČAK
    Ručam (oko 15 h)
    povrtnu supu ili paradajz supu (podravka ima odlične instant supe fini mini)
    svježu salatu (krastavci, paradajz, paprike, kupus)
    porciju hljeba od 60g
    poriciju mesa od 80g-100g (teletina, bijelo pileće, riba, ćuretina)
    može, a ne mora - porciju vlakana pored salate (kupus, mahune, grašak, kelj, tikvice i sl.)

    UŽINA2
    Užinam opet ako osjetim glad oko 17:30

    VEČERA
    Večeram (oko 20 h)
    porciju hljeba od 60g
    svježu salatu i 50g sira
    ili
    palentu sa obranim mlijekom/jogurtom
    ili
    zobene pahuljice (60g, tj. 4 kašike) sa mlijekom i malo cimeta
    ili
    kuvano jaje sa 50g sira i porcijom hljeba
    ili
    kuvanje od ručka


    Sve to se svede na 1200 do 1300 cal. Ali kao što se vidi ne bilo kakvih kalorija. Naravno da ponekad švrljnjem, ali to popravim u slijedećem obroku. Naravno da ponekad, ali ponekad zamjenim "prodam" večeru za knedle sa šljivama ili sladoled.
    Ovaj način ishrane mi dopušta da pojedem finu salaticu u retoranu (sa skampima npr) ali i roštilj vani.
    Sokove ne pijem.
    Od akohola, preporučuje se vino I to 1dl crnog, ili 2dl bijelog, kada poželim, ali se to obavezno uračuna u ukupan kalorijski unos.
    Pijem 2 šolje zelenog čaja dnevno.
  • Barbara
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 29
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Barbara » pre 15 godine

    Identicno ishrani koju pokusavam da sprovedem. Do sada sam malo varala, ali sam ipak drasticno poboljsala ishranu. Bitna je gramaza, nismo ni svesni koliko smo skloni da pojedemo veliku porciju necega, sve dok ne krenes da meris na vagi.
    Kakvi su tvoji rezultati okvirno, da znam koliko da racunam da cu skinuti za mesec dana otprilike? :)


    I step out of the ordinary..I am on my way, can't stop me now!
    ...What have you done today to make you feel proud?
  • bubamara
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 15 godine

    od bubamara » pre 15 godine

    Otprilike ovako izgleda i dijeta koju je meni nutricionista preporučio i na njoj sam 10 dana. Nisam gladna, osjećam se super, a kilice spadaju :)
  • Lela Bacvanski
    Amater
    Amater
    Postovi: 151
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Lela Bacvanski » pre 15 godine

    Ne znam ko je tvoj nutricionista, ali uz pomoc ovakve site dijete sam ja 07. god skinula 28 kg. Sad pokusavam istu da se sprovedem ali modifikovano...
  • dunja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 16 godine

    od dunja » pre 15 godine

    Imam pitanje: kako pripremaš meso, tj. da li ono mora biti isključivo kuhano ili se može recimo prepeći na grill tavi s maslinovim uljem?
    Vidim da spominješ i salatu pa me zanima čime je začiniš, dal je dozvoljeno maslinovo ulje?
    I još jedno pitanje: dal juhu jedeš s tjesteninom ili bistru bez ičega?
  • bubamara
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 15 godine

    od bubamara » pre 15 godine

    Ja supicu spremim sa povrcem i bijelim pilecim mesom, bez ulja, onda supicu popijem, a ostalo pojedem kao varivo. Tako ustedim na vremenu, a i ukusnije mi je. Salatu jedem bez ulja, ponekad samo par kapi maslinovog ulja, ili je zacinim kasikom jogurta. A u supu ne stavljam tjesteninu.
  • popkica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    od popkica » pre 15 godine

    i ja sam dobila slicnu dijetu od nutricioniste- tu i tamo se razlikuju, ali je to ta filozofija ;)
    za 4 meseca smrsala sam 12 kg s tim da sam za zadnja 2 meseca skinula "samo" 4 kg a kazu tako je i najbolje :)
    mislim da je najbitnije imati tih 5 malih obroka u pravilnim vremenskim razmacima i da je tu sustina :)
  • J
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 15 godine

    od J » pre 15 godine

    Definitivno je to ta filozofija, podrzavam u potpunosti :headbang:

    Ja sam slicnom dijetom (od nutricioniste, naravno) najzad uspela da se resim 3 kg viska kojih nikad i nikako nisam mogla :) :23:

    Supica - definitivno bez testenine, a ja uvek dodam malo ulja kad pripremam meso, jer ga pravim na teflonu ili u rerni (ne uzivam bas nesto u kuvanom mesu...)
  • pahuljica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    od pahuljica » pre 15 godine

    Ova dijeta podseca na dijetu Dr Zizic.Posto sam dosta svrljala po internetu i gledala razne dijete dosla sam do zakljucka da jedina zdrava dijeta, i dijeta koju strucnjaci(nutricionisti) preporucuju je upravo ova.I ovaj tip dijete je najslicniji normalnoj(ne dijetalnoj) ishrani.
    Ja sam na ovoj dijeti dr Zizic "vec" treci dan i super se osecam.Ne opterecujem se koliko kg cu skinuti za koje vreme vec da to bude zdravo,jer samo zdravom ishranom nakon prestanka dijete se moze odrzati postignuta kilaza. :ZZ10:
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Da je zdrava, zdrava je... Da je jedina zdrava, ne bih rekla... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • tratincica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Nacin ishrane - Tanjusa (po preporuci nutricioniste)

    od tratincica » pre 15 godine

    Kahm... ovako..
    Od 5-6 godine kuburim sa viskom kilograma... nekad je to bilo par, nekad par desetina kilograma viska... :)
    Pre 8 godina otisla sam u Studentsku polikliniku i dijetolog mi je prepisao ovu dijetu.. :)
    Za tri i po meseca koliko sam je drzala, izgubila sam 16 kilograma, ali je mnogo vaznije sto sam se sjajno osecala i uopste nisam bila gladna, ali uopste... :)
    Taj gubitak sam odrzala sledecih 6 godina, kada sam se ponovo i naglo ugojila.
    Prosle nedelje sam otisla kod nutricioniste i dobila istu dijetu...

    Ovo je inace redukciona dijeta koja se prepisuje svim gojaznim osobama jer omogucava lak i trajan gubitak kilograma, te menja navike u ishrani.
    Zato ja mislim (a probala sam skoro sve druge dijete, jedino je jos originalna Atkinsonova pomogla) da je ovo zaista najbolja i najzdravija dijeta za mene i osobe kojima ovakav nacin ishrane odgovara, a to je da ne mogu da zive bez zitarica, a od istih se goje :)

    S druge strane, nameravam da uradim test intolerancije na hranu, kako bih korigovala dijetu prema mojim potrebama. Korekcija znaci - izbacivanje odredjenih namirnica koje mi ne prijaju, a ne kompletnih grupa kao sto sam sa tim raznim dijetama radila. :)
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Nacin ishrane - Tanjusa (po preporuci nutricioniste)

    od lasata » pre 15 godine

    Tratincice, hvala ti sto si podela svoja iskustva sa nama... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • marrayya
    Amater
    Amater
    Postovi: 143
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Nacin ishrane - Tanjusa (po preporuci nutricioniste)

    od marrayya » pre 11 godine

    Gledam program nutricioniste koji je meni propisao nacin ishrane, 90% je isti kao i ovaj.
    https://www.TickerFactory.com/weight-loss/wznF5dQ/]
    Slika
Odgovori 13 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju