Odgovori 11 postova Stranica 1 od 1
Dijeta za prostatu i hemoroide
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Dijeta za prostatu i hemoroide

    od šale » pre 11 godine

    Kod problema sa prostatom i hemoridima ,izvršiti pregled kod urologa i gastroentrologa.
    Diijeta je zamišljena kao kombinacija boljnih i živ. namirnica.
    Uzimati sledeće namirnice živ. porekla;posnije mlečne proizvode,posnija mesa(morska i rečna riba)živinsko,teletinu i jagnjetinu i ponekad svinjetinu(protiv leukemije)
    Svaki dan uzimati :paradajz od 300 do 500 grama svežeg ili kuvanog,tikvice,krušku,semenke bundeve,sočivo,kao i iznutrice(pileća džigerica)
    Od povrća samo ne uzimati korenasto povrće.
    Kod urgentnog lečenja prostate i hemoroida u praksi se dobro pokazao Amer čaj(Amer prom,vlahovo).potrošiti jednu turu u zavisnosti od dužine terapije,Praviti pauzu od nekoliko meseci.
    Zabranjeno je unošenje ljute hrane koja je glavni uzročnik bolesti prostate jer se taloži u prostati i vezuje za sebe masno tkivo što ima za rezultat adenom a kasnije i rak prostate.Čaj i paradajz ih čiste,kao i hemoroide.
    Takođe i gazirano piće i alkohol nepovoljno utiču na iste.
    Za hemoroide se mogu koristiti i melemi i masti
    Preporučujem konzumiranje paradajza svakodnevno 300 grama kao preventivu za iste.
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za prostatu i hemoroide

    od šale » pre 11 godine

    Ova dijeta i dijeta za zatvor i diverkule su kompatibilne tj. mogu se kombinovati.
    Pozdrav :)
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za prostatu i hemoroide

    od šale » pre 11 godine

    Čestim pijenjem kafe(i kofeina iz kole)dolazi do ubrzanog starenja ćelija prostate(efekat širenja i skupljanja kao kod alkohola) a time i velika mogućnost za karcinom.
    Paradajz čisti stare ćelije prostate,ljutinu i masno tkivo.
    Cink ima ga u bundevinom semenu,sočivu i iznutricama,sprečava starenje ćelija prostate, :)
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za prostatu i hemoroide

    od šale » pre 11 godine

    Čitaajući lektiru-časopise saznao sam da sam prozvan zbog toga što neko tvrdi da je ljuta papričica dobra.
    LJuta papričica je dobra samo za apetit.
    Sve moje tvrdnje su potkrepljene u praksi.
    Zamislite čoveka starosti 35 godina koji je operisao adenom pristate ,laserom spaljena.
    Dotični je voleo da jede jako ljuto a priznao mi je da ima hemoroide.
    :)
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za prostatu i hemoroide

    od šale » pre 11 godine

    O ljutini i taloženju iste u prostati pisao je i Politikin Zabavnik u više navrata.U pisanju od pre tridesetak godina tvrdi se kako ne bi trebalo da imamo problema sa prostatom sve do starosti cca 60 g.(podrazumeva se unos male količine ljutine).
    A pitam se što bi i onda imali problema kada znamo da treba da delujemo preventivno sa paradajzom,cinkom i ukinemo unos ljutine.
    Ovo se odnosi i na unutrašnje hemoroide (a spoljašnji mogu nastati i od preteranog sedenja kao i kod žena u trudnoći) koji nastaju odmah ako se preteruje sa unosom ljutine.
    :)
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za prostatu i hemoroide

    od šale » pre 10 godine

    Kod karcinoma prostate i hirurške intervencije odstranjivanja iste,preporučuje se i praktikuje uzimanje odgovarajuće hemoterapije.
    Posle nekoliko godina primene praktikuje se da se količina hemoterapije smanji na minimum(to urolozi znaju i primenjuju barem oni koje ja poznajem) da bi se sačuvalo srce.
    Posle dve godine od operacije maligniteta bešike ako nije primenjena nikakva hemoterapija javlja se recidiv.
    Sve ovo što sam izneo o malignitetima imam primere kod mojih prijatelja i poznanika,
    Smatram da lekari treba da izvrše analize o kretanju bolesti odnosno,analize svih istorija i odatle izvade podatke o primeni hemoterapije za određene bolesti.
    Hteo sam da kažem da posle operacije uklanjanja maligniteta a ne primenjivati hemoterapiju dolazi do recidiva na istom mestu
    Po šemi jača doza dve godine npr dve tablete(honovana nekad se koristijo) i minimalna pola tablete do kraja života cca 15 g. kod prostate i bešike jer slabi srce.
    Vremenska dužina varira od organa koji se operiše npr za bešiku se javlja recidiv za dve godine,a za debelo crevo posle pet godina,naravno da nije bilo metastaza na okolno tkivo kao i da nije primenjivana nikakva hemoterapija.
    Za jačanje srca konzumirati morsku ribu ,paradajz,crno grožđe, i povrće iz familija kupusa.
    Nadam se da sam ovim izlaganjem podstakao naše lekare i pacijente na inventivnost i samosvest,odnosno aktivno učestvovanje u lečenju.
    Pozdrav!!!
    :)
    Poslednja izmena od šale u 12 Jun 2014, 08:00, izmenjeno 2 puta ukupno.
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za prostatu i hemoroide

    od šale » pre 10 godine

    Dao sam napis o prostati i karcinomu iste pod Ostale dijete-istine i zablude u ishrani...

    Pozdrav strikanu i brz oporavak! :)
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za prostatu i hemoroide

    od šale » pre 10 godine

    Evo da napišem nešto o ljutoj papričici koja sadrži supstancu pritiv raka prostate i raka pankreasa pod imenom Kapsaciin.
    Hoću reći da ljuta papričica koja sadrži ljutinu-otrov i lekovitu supstancu Kaspsacin kao protiv otrov?
    U ovoj pr. rečenici se dvoumim ko će nadvladati verovatno otrov-ljutina a da nema lekovite supstance rezultati bi bili mnogo bolesnih ljudi!?
    Lekovitu supstancu treba koristiti kao izdvojenu sa npr Likopenom iz paradajza i sok pomorandje nešto slično i postoji samo bez Kapsacina.(kao comprosta preparat)
    Tako da u ishrani treba zaboraviti na konzumiranie ljute papričice povremeno da npr probate.kobasice kod kuma ili rođaka tj samo ponekad u godini!
    Nadam se da sam bio jasan :shock: :)
    Poslednja izmena od šale u 12 Jun 2014, 07:29, izmenjeno 1 put ukupno.
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za prostatu i hemoroide

    od šale » pre 10 godine

    Kod problema sa prostatom. preporučio bih apstinenciju dok se problem ne reši
    P.S.Pošto sam mojim dijetama dao kao humani doprinos,svi koji smatraju da su mi nešto dužni za to neka se oduže drugim ljudima,tj humanim doprinosom
    Pozdrav :)
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za prostatu i hemoroide

    od šale » pre 10 godine

    Kod problema sa prostatom pored gore navedenih namirnica i amer čaja(u trajanju od 15 , 40 ili 2x15 dana pakovanja),uzimati jednu pomorandžu dnevno .
    Takođe možete uzeti i drugi preparat kao NPR Komprostu (ima likopen iz paradajza,semenke bundeve i sastojke iz narandze i neki hemijsku supstancu kao amer čaj ) naravno uz odgovarajuće terapije od urologa.
    Pozdrav! :)
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za prostatu i hemoroide

    od šale » pre 9 godine

    Evo da napisem i razlog za konzumaciju svinjskog mesa.
    Svinjsko meso je dobro za prostatu i pluća.
    Da bi to prikazali geografski u Meksiku slabo konzumiraju svinjsko meso,a vole ljutu papricicu i imaju slabu prostatu,dok to u Srbiji i Evropi nije slučaj.

    P.S. Šta je to u ljudskom biću što ga vodi piću
    Zabranjeno je piti u radnom vremenu
    Pozdrav bivšim kolegama
Odgovori 11 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju