Dijeta za kardiovaskularne bolesti
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Dijeta za kardiovaskularne bolesti

    od šale » pre 11 godine

    Ova dijeta se može primeniti za zakrečenja kardiovaskularnog sistema, kamenja i peska u bubrezima i žuči.
    Osnova dijete je biljna hrana sa 80 gr meda dnevno (bilo kog).
    Ova dijeta se primenjuje u trajanju od minimum dv ameseca, do maksimalnih pet meseci, ako je osoba gojazna onda i više.
    Nakon dva meseca kontrolisati delotvornost dijete kod lekara specijaliste,analize krvi i snimci.
    Posle svakih mesec dana kontrola.
    Kada se postigne zadovoljavajući rezultat, dijeta se prekida.
    Ova dijeta se ne primenjuje kod dijabetesa, kod žena u menopauzi, i kod muškaraca bolesnih od prostate (prvo se ona leči).
    Od biljaka možete jesti sve, sem korenastog povrća, koje poprima otrovne alkaloide, azbest, herbicide i pesticide iz zemljišta.
    U korenasto povrće spadaju npr. đumbir, ren, krompir, lukovi, šećerna repa, kikiriki itd.
    U svakodnevnu ishranu pored meda uvrstiti:
    - paradajz u količini od 300 gr svežeg ili prirodnog soka (kuvani 0,3 l)
    - tikvice najbolje u čorbi ili punjene pirinčom
    - od napitaka možete piti čajeve od plodova šipka, borovnice i itd. zaslađene sa medom
    - med jesti sa belim hlebom ili drugim vrstama hleba
    Za kardiovaskularni sistem uzimati 1 tabletu dnevno sa omega 3 masnim kiselinama.
    Za crevnu floru uzimati 1 tabletu probiotic forte preparat svaki treći dan.
    Od vitamina uzimati 1 tabletu B12 vitamina dnevno, najbolje uz glavni obrok.
    Ne preporučuje se konzumiranje ljutog, gaziranog, alkohola, pušenje, morskih algi, mešavinu 10 trava-čaja, jako slane hrane, preko 2,5 gr soli.
    U ovoj dijeti pored meda, paradajza, tikvica, pirinča, hleba i voća.možete jesti svo ostalo povrće sem korenastog.
    Pirinač i vitamin B12 podmlađuju tkiva i mogu se smatrati prirodnim eliksirom mladosti.
    Poslednja izmena od šale u 26 Jun 2014, 16:52, izmenjeno 5 puta ukupno.
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za kardiovaskularne bolesti

    od šale » pre 11 godine

    Kod ove dijete unos meda na dnevnom nivou može i da iznosi 150 grama a ne samo 80 grama i to u trajanju do 5 meseci (150 gr meda)uz stalnu kontrolu (snimati)posle minimum dva meseca i to na svakih 40 dana a ako je osoba gojazna onda duže držati dijetu.
    Izvinjavam se zbog ove greške to su noviji podaci!
    Pozdrav i dobro zdravlje i sreća!
    Poslednja izmena od šale u 04 Aug 2014, 16:06, izmenjeno 1 put ukupno.
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za kardiovaskularne bolesti

    od Debeliccka » pre 11 godine

    Hvala za postavljanje ovih informacija.
    Što se tiče: Za crevnu floru uzimati 1 tabletu probiotic forte preparat svaki treći dan.
    ..zanima me (zbog mame koja je starija osoba i težak bolesnik)..da li je dovoljna ova Probiotic Forte jedna na 3 dana? Recimo da neko nije baš na ovoj dijeti (kao ona) ali svakako svakodnevno koristi Probiotic ili Flonivin BS...da li je dovoljno ovo svesti na svaki treći dan? (OK, uzeti Forte umesto običnog)
    Hvala
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za kardiovaskularne bolesti

    od šale » pre 11 godine

    Kod antibiotske terapije i kod post operativnog toka treba uzimati probiotic forte svaki dan i posle još tri dana od terapije sa antibioticima.
    Ako ti mama koristi u ishrani jogurt onda je dovoljno i jedna tableta svaki treći dan.
    Nadam se da sam pomogao ,malo sam čitao "između redova"
    Pozdrav i dobro zdravlje.
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za kardiovaskularne bolesti

    od Debeliccka » pre 11 godine

    Hvala ti!
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za kardiovaskularne bolesti

    od šale » pre 11 godine

    Kod mojih dijeta za K V S i vuk sistem ne sme se gladovati jer se naglo tope masne naslage i može da se javi pesak i kamen u bubregu a takođe se stvara problem bešici i može se javiti malignitet iste!
    Treba da se u početku dijete uzima više tečnosti a ako je leto onda uzimati dosta lubenice i voća.
    Kod obe dijete ne sme se uzimati tablete sa kalcijumom i magnezijumom kao ni kisele vode.
    Vidim da ženska populacija drže dijete za mršavljenje na bazi algi što nije dobro a mogu da drže dijetu vuk sis.-za posne dane do težine koja im odgovara
    Pogledajte sve moje teme na forumu i biće vam sve jasno
    Pozdrav!
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za kardiovaskularne bolesti

    od šale » pre 11 godine

    Kod dijete za K.V.S. i kamen u žuči i bubregu u početku ići sa 150 gr meda dok ne omršamo a posle toga može i manje meda(100 gr)
    Kamen u bubregu oksalatnog tipa ćemo najteže izlečiti,i može se dijetom smanjiti i posle razbiti radio talasima.
    Glavni uzročnik oksalatnog kamena u bubregu je pušenje,jer se otrovi od pušenja vezuju za vitamin C a znamo da konz. mnogo kalcijuma i masnoća,holesterol nam je povećan,odnosno masna krv i kao rezultat svega javlja se kamen oksalatnog tipa.
    U studiji švedskih lekara koja je objavljena označava se C vitamin za uzročnik stvaranja oksalatnog kamena pronašli su ga u istom analizom a nisu vodili računa da li dotični pušio.
    U mom primeru koji sam analizirao posle operacije vađenja kamena iz bubrega oksalatnog tipa,
    Dotični je nastavio da puši i nije mu zarastala rana što je nedostatak C vitamina koji se vezuje za nuzprodukte pušenja,Isti je sa unosom C vitamina rešio problem zarastanja rane.
    Dotični nije nikada uzimao c vitamin u tabletama,jeo je normalnu hranu.
    Ovim zapažanjem sam hteo da naznačim kakav značaj ima prestanak pušenja.
    Pojavila se nova metoda odvikavanja od pušenja tkz Zlatna kiša još bolja od flastera nikotina.
    Pozdrav!
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za kardiovaskularne bolesti

    od šale » pre 11 godine

    Kod ove dijete pilule omega 3 masnih kiselina možete povećati sa jedne na dve ili tri dnevno.
    :)
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za kardiovaskularne bolesti

    od šale » pre 11 godine

    Kod ove dijete treba ograničiti unos kalorija do vrednosti 2200 Kcal(što čini 100 gr meda,minimalna količina hleba da bi se isti pojeo,kao i preporučena količina paradajza plus voće-sezonsko),a pojačati fizičku aktivnost za dodatnih min. 200Kcal,što čini ukupno 2700 Kcal,što znači oko 500 Kcal u minusu i time mršavimo oko 10 kg za pet meseci primene dijete.
    Ova dijeta se može primeniti kod masnoće u krvi ,arterioskleroze,protiv hipertenzije,preventivno protiv šloga itd.
    :)
    Poslednja izmena od šale u 04 Aug 2014, 16:12, izmenjeno 1 put ukupno.
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za kardiovaskularne bolesti

    od šale » pre 11 godine

    Ova dijeta je uopšteno dobra za krvne sudove, a to znači i za zakrečene vene na nogama.
    :)
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za kardiovaskularne bolesti

    od šale » pre 11 godine

    Verovatno se pitate šta posle ove dijete.
    Posle ove dijete preporučujem dijetu vuk sistem i to po šemi na sedmičnom nivou ( a može i druge šeme?). :)
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za kardiovaskularne bolesti

    od šale » pre 11 godine

    Posle dijete za K.V.Bolesti možete preći na dijetu Vuk sistem-modifikovanu na nedeljnom nivou.
    Subota i nedelja mrsni dani.
    Ponedeljak med(80 gr) hleb,paradajz i sezonsko voće oko 1500 kcal.
    Utorak biljna hrana ;bez meda,paradajz i sezonsko voće oko 1500 kcal.
    Sreda mrsni dani.
    Četvrtak isto kao ponedeljak.
    Petak isto kao utorak
    Nadam se da ste me razumeli. :)
    Poslednja izmena od šale u 04 Aug 2014, 16:12, izmenjeno 1 put ukupno.
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za kardiovaskularne bolesti

    od šale » pre 11 godine

    Na početku u uvodnom delu sam naglasio da ovu dijetu ne mogu primeniti dijabetičari,kao ni žene u menopauzi,odnosno oni koji imaju započeti proces osteoporoze.
    Nadam se da ste ovo usvojili,tj razumeli. :)
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za kardiovaskularne bolesti

    od šale » pre 10 godine

    Bilo je pitanja da li su dijete koje sam dao moje i da li sam koristio druge autore.

    Sve dijete sam osmislio sam tj oriđinalno su moje! :D
  • šale
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Dijeta za kardiovaskularne bolesti

    od šale » pre 10 godine

    Kod ove dijete ;med,hleb,paradajz,voće,možete uvesti umesto paradajza sezonsko povrće kao što je kupus(može i kiseli)sa malo kuvanog pirinča(dobar za krvne sudove) na vodi tako da se držite ukupne unete kajorijske vrednosti namirnica do cca 2200 kcal dnevno ili već prema sopstvenoj težini i fizičkoj aktivnosti uz kalorijski gubitak u odnosu na potrebe oko 500 kcal,tako da postepeno mršavite. :)

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gosta