Odgovori 168 postova
Dijeta moje doktorke
  • lea.
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 77
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od lea. » pre 13 godine

    ok, danas sam to uradila, ali necu vise... :) hvala na prijedlogu, vidjecu da tako pravim ponekad... :) a jaja, mogu da se jedu?
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od lasata » pre 13 godine

    Jednom nedeljno mozes da zamenis meso jajima ali samo belanca... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Saloma
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od Saloma » pre 12 godine

    Cao, drugari!
    Molim vas za malu pomoc. Ja treba da skinem cetiri kilograma, pa, da li neko moze da mi kaze da li smem da jedem ocedjenu tunjevinu i da li je dozvoljen onaj sitni sir koji se prodaje na pijaci (onaj sir za pitu)?

    Hvala!
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Dijeta moje doktorke

    od 314pezos » pre 12 godine

    - tunjevinu možeš da jedeš oceđenu od ulja ali imaš i da kupiš tunjevinu i u sopstvenom t.j. vodenom pacu
    - sitan pijačni sir nosi još i naziv punomasni te ga zaobiđi u širokom luku te ako baš voliš taj sir moja preporuka ti je da kupiš ELLA sitan sir mlekare subotica jer ti je on sa malim procentom mlečne masti i takođe ti je bolje da kupuješ mlade sireve u kriškama gde na proizvodima piše da su niskomasni.
    Slika
    Slika
  • Saloma
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od Saloma » pre 12 godine

    E, hvala najlepše! :12:
  • IVANA002
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 96
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od IVANA002 » pre 11 godine

    1. Da li moze ponekad voćni jogorut kupovni? Ako ne može kupovni, da li neko može da mi da savet kako ga kod kuće sprema i koje bi voće išlo uz jogurt?
    2. Može li mleko ponekad umesto jogurta?
    3. Ima li nekoga ko je trenutno na ovoj dijeti? Interesuje me šta sve može, tj.kakve su sve kombinacije za obrok moguće. Pošto ovako samo jugurt, sir, salata...posle par dana već dosadi.
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od lasata » pre 11 godine

    1. Da li moze ponekad voćni jogorut kupovni? Ako ne može kupovni, da li neko može da mi da savet kako ga kod kuće sprema i koje bi voće išlo uz jogurt?
    Ne, kupovni vocni jogurt nije dozvoljen zbog secera... Sama mozes da pravis kod kuce razne kombinacije sa Ella jogurtom (0% mm), Viva, Balans (1% mm)... Od voca dodajes ono sto volis... Smrznute borovnice, maline, kupine, nektarine...
    2. Može li mleko ponekad umesto jogurta?
    Ne bi trebalo da pijes mleko umesto jogurta... Jogurt potpomaze mrsavljenje...
    3. Ima li nekoga ko je trenutno na ovoj dijeti? Interesuje me šta sve može, tj.kakve su sve kombinacije za obrok moguće. Pošto ovako samo jugurt, sir, salata...posle par dana već dosadi.
    Masti na volju... Bitno je da povrce nije skrobno... Sve kombinacije nemasnog mesa i neskrobnog povrca su dozvoljene... Napravi sebi supu (junetina, sargarepica...) pa uz supu malo mesca sa renom, kuvane sargarepe... Lep obrok... :)
    Izdinstaj pilece grudi sa mrvicom ulja, napravi gomilu iceberg salate... I to je savrsen obrok...
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Filip&Leon
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od Filip&Leon » pre 10 godine

    Zdravo svima!

    Planiram da pocnem sa ovom dijetom, malo me buni sto odavno Niko nije pisao ovdde, da li to znaci da je Niko trenutno ne drzi ili?
    Gde mogu da nadjem stare dnevnike? Trazila sam jedan i nisam ga pronasla, ne znam da li se vremenom brisu?
    Moj BMR je 1385 a TDEE 1904 pa me interesuje da li je ok da unosim dnevno 1404 kcal gde bih 250 skinula ishranom a 250 vezbanjem?

    Hvala unapred na odgovorima!
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od lasata » pre 10 godine

    Uz fizicku aktivnost mozes da unosis dnevno i 1500 kcal... Opet ces lepo mrsaviti... :)
    Da, neaktivni dnevnici se vremenom automatski brisu...
    Srecno sa dijetom... :wink:
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Filip&Leon
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od Filip&Leon » pre 10 godine

    Hvala na odgovoru!
    Da li mozda znate nekoga ko trenutno drzi doktorku, da ne lutam po dnevnicima..
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od lasata » pre 10 godine

    Ne znam da li je neko bas sada na toj dijeti ali ako imas neko pitanje tu smo... Licno sam najveci deo kilograma skinula upravo dijetom moje doktorke i brojanjem kcal... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Filip&Leon
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od Filip&Leon » pre 10 godine

    Da li se stvarno prvo gubi stomak, jer meni je nakon 2 porodjaja samo stomak i ostao, i visak od nekih 5 kg..? nadam se da cu ovom dijetom, i vezbama za trbusnjake doci do cilja.. Danas je prvi dan!
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od lasata » pre 10 godine

    Da, ova dijeta uspesno skida upravo sa tog zenskog kriticnog dela... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Filip&Leon
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od Filip&Leon » pre 10 godine

    U to bi bilo super.. Skoro sam zavrsila medicinsku dijetu ali nisam videla nekog veceg napretka.. Samo sam izgubila vodu.. Pa me strah da se sad ne ugojim jer je ipak ova dijeta kalorijskj jaca od medicinske..
  • Filip&Leon
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od Filip&Leon » pre 10 godine

    Jedno pitanje..

    Imamo planiranu posetu prijateljima, lepo vreme, gril i sve sto uz to ide, pa ne znam kako to da izbegnem, mislim da ne jedem.. Malo mi je nezgodno da ne jedem, nije pristojno prema njima, a i znaju da sam stalno po nekim dijetama i nikada ne jedem.. Znaci, moje pitanje je, sta bi bilo najbezbolnije pojesti, i kako da organizujem ostatak dana sa hranom, da li imate neki predlog?

    Hvala unapred..
Odgovori 168 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju