Odgovori 168 postova
Dijeta moje doktorke
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Cvekla se jede... Masline treba izbegavati jer su veoma slane pa se zadrzava voda u organizmu... Za dorucak mozes bas sve od povrca sem onog skrobnog... :)
    Lela, tebi sam odgovorila u dnevniku... :wink:
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Lela Bacvanski
    Amater
    Amater
    Postovi: 151
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Lela Bacvanski » pre 15 godine

    Ja sad vidim da sam pitala "umesto" mesa, a pojedoh ga zajedno sa mesom :16:
  • Dandzi
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 17
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Dandzi » pre 15 godine

    Praslin,sada videh i ovu tvoju dijetu pa da priupitam ponesto :oops: Jos nikako da se odlucim da krenem sa dijetom.Prvo sam htela un dijetu,ali i ova tvoja mi se cini sasvim ok pa bih mozda i pre ovu pokusala jer mi odgovara satnica koju si napisala.Po tom rasporedu mi i bebiron rucka pa mogu i ja da se uklopim posle nje jer i rano ustajem.Merenje hrane mi nije problem,imam svoju digitalnu vagicu pa mi je to najlaksi deo svega :D

    Nego,zanima me ovaj deo sa povrcem posto vidim da dosta povrca treba izbegavati,mozes li mi reci sta bih mogla i na koji nacin spremljeno da jedem?Zatim,koliko dugo se drzi ova dijeta i kako nastaviti sa ishranom posle dijete,a da se kilogrami ne vrate.

    Sto se tice soje,ja je volim obarenu u zacinima.Da li je to ok,ili ipak da je izbacim?

    Ovo ostalo mi sve odgovara osim ribe jer je bas ne volim :005:

    Inace,najkriticniji delovi kod mene su stomak,struk i butine :020: Pre par godina kilaza mi nije prelazila 57 kg,a sada imam 80 :cry: Dobro,ostalo mi je i od trudnoce,ali me je nekretanje sredilo.

    Aj molim te ako mozes da mi predlozis nesto u vezi povrca pa da i ja sto pre pocnem.Ne mogu vise da se podnesem sa ovim kilama :(

    Hvala unapred.
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    mozes li mi reci sta bih mogla i na koji nacin spremljeno da jedem?Zatim,koliko dugo se drzi ova dijeta i kako nastaviti sa ishranom posle dijete,a da se kilogrami ne vrate.


    Na dijeti 'moje doktorke' mozes da jedes skoro svo povrce u propisanim kolicinama ali je preporucljivo izbegavati bar u pocetku skrobno povrce... Preporucljivo je da se povrce kuva na pari a kako je krenulo toplo vreme ne moras ni to predugo vec mozes da ga jedes onako poluhrskavo ako volis...
    Dijetu drzis koliko zelis i koliko ti je potrebno da dodjes do zeljene kilaze... Sto se tice nastavka ishrane nakon dijete mislim da neces imati problema jer je ovo dijeta koja nas zaista uci pravilnom nacinu ishrane i sa kojom sticemo trajne pozitivne navike... Bar je moje iskustvo takvo... :)

    Sto se tice soje,ja je volim obarenu u zacinima.Da li je to ok,ili ipak da je izbacim?


    Soju mozes da jedes... Ja sam tokom dijete cesto jela tofu sir...

    Inace,najkriticniji delovi kod mene su stomak,struk i butine


    Onda si odabrala pravu dijetu za sebe... :23:
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • asreta
    Amater
    Amater
    Postovi: 257
    Pridružio se: pre 16 godine

    od asreta » pre 15 godine

    Slažem se sa Lasatom da ova dijeta iz korena menja način ishrane.
    Do ove dijete nije bilo nekog reda i pravila u momm jelu, međutim nakon držanja ove dijete kod mene u ishrani obavezno jedanput mora biti voća.
    Ako se budeš pridržavala pravila bez opterećenja ovakav režim ishrane će ti postati svakodnevnica.
    Veruj mi.
  • Dandzi
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 17
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Dandzi » pre 15 godine

    Verovatno je tako,ali ja sam tek juce pocela pa cemo videti.Bas mi je bilo tesko juce :005: narocito popodne.Mada ja nisam ni jela nesto previse,mene vise unisti malo aktivnosti.

    Nego,mene zanima da li sam ja odabrala pravu dijetu s'obzirom da imam ovoliko viska?Da skinem kilazu i na 70 kg ja cu biti zadovoljna,samo da krene :(
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Skinuces kilograme na zdrav nacin ako se budes pridrzavala dijete... Ali fizicku aktivnost bi trebalo da pojacas... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Dandzi
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 17
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Dandzi » pre 15 godine

    Kazi mi samo za jucerasnji rucak nesto.Skuvala sam boraniju bez dinstanja i kojecega,iseckala jednu sargarepu u nju i zacinila sa vegetom i malo belog luka.Jel to ok?Da li mogu umesto kuvanog povrca da napravim recimo 200-250 gr salate i kuvano meso uz to i naravno hleb?
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    OK je rucak a salatu naravno mozes jer i to je povrce... :)
    Dalja pitanja vezana za svoju dijetu mozes slobodno da postavljas u svom dnevniku sad kada ga imas...
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Dandzi
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 17
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Dandzi » pre 15 godine

    Ok :) Hvala puno :009:
  • jovana93
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re:

    od jovana93 » pre 15 godine

    da li moze umjesto hleba da se jede dvopek??
    moze li da se sir ne jede?
    i riba da se ne jede??
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od lasata » pre 15 godine

    Ako ti ne odgovara ni hleb, ni sir, ni riba onda mozda ovo i nije dijeta za tebe... Dijeta je izbalansirana takva kakva je i nista ne treba menjati... Take it or leave it... 8)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • jovana93
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od jovana93 » pre 15 godine

    jediono ribu ne mogu da jedem,ne smem jer sam imala probleme s koscicama.. :D :D :D
    a sir mogu..
    nego sam mislila da zamenim hleb dvopekom,jer mozda manje deblja..
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Dijeta moje doktorke

    od 314pezos » pre 15 godine

    Ništa manje ne deblja od hleba
    Slika
    Slika
  • jovana93
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re:

    od jovana93 » pre 15 godine

    Praslin napisao:

    ukupne dnevne količine:
    JOGURT (500g) – sa što manje masnoće (manje od 2%)
    HLEB ( do 150 g)– crni, raženi, integralni (sve sem belog i kukuruznog)
    POVRĆE ( 400 g) - za sve vrste povrća
    osim za: krompir, grašak, boraniju, pasulj, soja, sočivo, pirinač, kukuruz - to treba izbegavati u vreme kada želimo da skidamo kilograme ili da jedemo manjim količinama
    SIR ( 100 g) – nemasni, mladi sir
    VOĆE ( 350 g) - za sve vrste voća
    osim za: banane, grožđe, sušeno voće, lešnik, kikiriki, orasi - to treba izbegavati u vreme kada želimo da skidamo kilograme ili da jedemo manjim količinama
    MESO – kuvano : živinsko, teletina, juneće po 100g, ili posna riba 200 g

    Dnevno može da se unese : 5ml ULJA i 3g SOLI, voda, kafa, čaj (nezaslađeno), 2-3 limuna

    jel ovoliko treba da se unosi svaki dan??
    i da li je neko drzao ovu djetu??
    otprilike koliko se skida za koliko vremena,ako moze neko da odg.... :neznalica: :
Odgovori 168 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju