Odgovori 168 postova
Dijeta moje doktorke
  • draja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    od draja » pre 15 godine

    Htjela bih da pitam da li se ova dijeta moze sprovoditi i u slucaju poremecenog rada stitnjace, s obzirom da ja imam i hipotireozu i anemiju?
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Naravno da moze s tim da bi trebalo da bacis akcenat na zeleno povrce i da jedes sto vise salate od cvekle... :D
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • draja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    od draja » pre 15 godine

    Započela sam ovu dijetu pa me interesuje da li se mogu jesti jaja i u kom obroku?
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Od jaja se sme jesti samo belance i to bareno.
  • dzejn
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 41
    Pridružio se: pre 15 godine

    od dzejn » pre 15 godine

    ima puno stranica, izvinjavam se ako je ovo neko vec pitao, jer nisam procitala sve :oops:
    za koliko vremena ova dijeta skida koliko kg?:) hvala puno!
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Sve zavisi od toga koliko godina imaš, koliko vežbaš, koliko si disciplinovana, kakav ti je metabolizam, koliki je višak...

    Nemaš ticker, pa ne znam koliko hoćeš da skineš, ali ja sam prvog meseca skinula 6kg, a posle se malko usporilo.
  • Zabarini
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 11
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Zabarini » pre 15 godine

    Veliki pozdrav za Praslina! Preporucise mi ovu tvoju dijetu (ili ti tvoje doktorke :) ),jako jednostavno deluje i sprovodljivo,samim tim i delotvorno,a s obzirom da ja imam 3-5 vekni sala oko stomaka,kao i drugih zdravstvenih problema,mislim da bi trebalo da porazmislim o ovoj dijeti.
    Ono sto zelim da te pitam Praslin je da li moze za dorucak pirincano mleko umesto jogurta? Ne konzumiram mleko i ml. proizvode kao i psenicu,kukuruz..smem samo pirincano mleko i heljdu,ovas i proso od zitarica,tako da necu moci bas 100% da se pridrzavam dijete,ali mislim da to nije toliko van principa ove dijete. Za hleb cu smisliti neku alternaciju,jedino sto za mleko ne znam..
    Zabarini
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Zabarini, umesto hleba od psenice ili kukuruza uzmi neke druge zitarice, verovatno imaš već nešto što jedeš umesti toga.

    Što se jogurta/mleka tiče - to nije obavezno, ali računaj da ako ne unosiš jogurt i sir, onda ćeš unositi manje proteina, pa bi valjalo da povećaš malo unos mesa, a uz doručak možeš da popiješ čaj, na primer. Pirinčano mleko je takođe OK ako ga već piješ, ali nije neophodno i ne može nutritivno da bude zamena za mlečni proizvod jer je nutritivno različito.

    Srećno!
  • Zabarini
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 11
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Zabarini » pre 15 godine

    E,hvala puno! Iskreno,nisam bila sigurna za pirincano mleko s obzirom da je pirinac zabranjem u ishrani. Sto se hleba tice,pravim ga od ovsenog brasna uz dodatak heljde,prosa i male kolicine mesanih semenki od lana,suncokreta i golice.
    Hvala puno na informacijama.pozz!
    Zabarini
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Zabarini, izvini što gnjavim - jesi li ti to radila neki test intolerancije na hranu?
    Ili su ti te namirnice zabranjene zbog nečega drugog?
  • Zabarini
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 11
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Zabarini » pre 15 godine

    Smeta mi od ranije,jako brzo se nadujem i stvara mi se kiselina od testenine koja sadrzi psenicu,a sto se tice mleka i ml. proizvoda ume isto da mi se stvara kiselina,cak i nagon za povracanje,a iskreno i nisam neki fan mlecnih drangulija. Radila sam test intolerancije pre nekih 4 meseca,ali ovo sto se tice psenice i mleka sam znala od pre bez bilo kakvog testiranja,od malena ne volim hleb i odbijala sam mleko. A sto se tice tog testa intolerancije,kakvo je tvoje misljenje,Praslin?
    Zabarini
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Po meni, sve zavisi od vrste testiranja i od očekivanja "pacijenta".

    Pre svega mi se čini da se malo preteruje sa prognozama da će se svi psihofizički rešiti ako se izbace nepogodne namirnice. Sada, čim dete ima zdravstvene ili razvojne probleme, na primer češće dobija upale uha, kasnije progovara ili ima problema u zadržavanju pažnje, pojave se neki koji tvrde da se to ishranom može rešiti. Iako verujem (i znam) da ima slučajeva u kojima promena sistema ishrane donese značajne promene, znam i neke kod kojih to nije dalo nikakve efekte uprkos vrlo rigoroznom praćenju dijete.

    Pored toga je bitno i koja se vrsta testa radi. Onaj obični test (koji košta uglavnom oko 3-4.000 din.) pri kome se samo da malo krvi iz prsta, definitivno pokazuje "netoleranciju" na ogroman broj namirnica, od kojih su u većini namirnice kojima je organizam ZASIĆEN, a ne na koje je netolerantan. Uz to, ne vidi se KOLIKO smo netolarantni, nego se dobija samo opšti spisak namirnica. Iako mislim da je dobro podsetiti ljude da im je ishrana jednolična i da malo treba da promene navike, mislim da je izbacivanje iz ishrane praktično SVIH namirnica koje čovek rado jede malo preteran i, rekla bih, nepotreban šok za čoveka.

    Postoje detaljniji testovi krvi ili testiranje uz pomoć biorezonance koje pokazuju procente netolerancije, te samim tim broj namirnica bude manji i dijeta se lakše sprovodi, a efekti su zapravo jednaki.

    Na kraju, postoje ozbiljni medicinski autoriteti koji tvrde da je to sve mambo-džambo, mada ja ne mislim tako, odnosno mislim da to za neke slučajeve može da bude prilično korisno. Ako ništa drugo, dobro je da nas neko podseti da umesto pšenice (koja je u većinskom procentu u svim vrstama testa koje postoje u slobodnoj prodaji), možemo nešto da spremamo i od drugih žitarica, da umesto šećera možemo da koristimo fruktozu i sl.
  • Zabarini
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 11
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Zabarini » pre 15 godine

    Apsolutno se slazem,iskreno,taj test koji bi trebalo ponoviti nakon tri meseca,nisam uradila niti cu,mislim da su oni isli na varijantu da izbace namirnice koje vecini ljudi ne odgovaraju kao npr. secer,masno,belo brasno...i da su u taj test uklopili ishranu po krvnoj grupi,sto bi na kraju rezultiralo nekim njihovim 'resenjem' problema. Sto se mene tice,vec godinama u nazad se hranim zdravijom i raznovrsnijom hranom,odavno jedem kinou,heljdu,fruktozu,pila sam kombuhu itd.,a naravno i sto se tice drugih namirnica gledam da odstupim od sablona. Test sam uradila iz znatizelje. Naravno,nemam nikakvo lose misljenje sto se tice testova tog tipa,dobro je uputiti ljude u drugacije tokove ishrane.
    Zabarini
  • Lela Bacvanski
    Amater
    Amater
    Postovi: 151
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Lela Bacvanski » pre 15 godine

    evo da postavim ovde koje pitanjce oko ove dijete...
    da li je ok da ovaj komad sira namenjen za popodnevnu uzinu bude za rucak umesto mesa? meni deluje da je ok, ali bolje da pitam?
  • tamarica85
    Amater
    Amater
    Postovi: 254
    Pridružio se: pre 15 godine

    od tamarica85 » pre 15 godine

    Drage moje, prvo da vas sve pozdravim! :) i ja sam od danas na ovoj dijeti, deluje mi super izvodljiva i izbalansirana :) ja sam tu da se trudim i da u trenucima krize od vas trazim podrsku :) zato mi je ovo mesto kao spas :)

    Imam i ja par pitanja pa kad neko stigne neka mi nabaci neki odgovor :) hvala!

    1. Sta je sa cveklom? jel se ona ne jede?
    2. I sta je sa maslinkama?
    3. 100g povrca ujutru? Dajte mi neku ideju sta jesti osim paradajza?? :)
Odgovori 168 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju