Odgovori 168 postova
Dijeta moje doktorke
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    od 314pezos » pre 15 godine

    Sekano, jedna opsežna studija u Americi koje je skoro sprovedena, se ticala baš oko vođenja dnevnika dok se drži dijeta i došli su do zaključka da osobe koje su svakodnevno pa i više navrata dnevno vodile dnevnik su imala najveći postotak uspešnosti u sprovođenju dijete nego osobe koje su to radile periodično ili nikako, zato će nam biti drago da otvoriš svoj dnevnik i da nam se pridružiš u druženju dok skidamo kilice.
    Slika
    Slika
  • sekano
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 15 godine

    od sekano » pre 15 godine

    pezos znas da si potpuno u pravu..totalno ima razlike kada pisem dnevnik;;jer ustvari tada nije da samo automaski pisem sta sam pojela, nego tako imam kontrolu i pazim sta sam tacno pojela(vagam,racunam kalorije,kombinujem) i ne jedem previse kao sto je to kada jedes onako "kao na dijeti"
    posto imam dva poziva za voditi dnevnik rado prihvatam poziv...otvorit cu i ja moj dnevnik samo malo da prostudiram sta se tacno pise da ne bude "profulala temu" :D
    zelim puno izgubljenih kilica... :013:
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    od 314pezos » pre 15 godine

    Samo izvoli, otvori ga a i ko promašiš temu u nazivu dnevnika, uvek se može promenuti naziv dnevnika, zato izvoli otvoriti ga, pa da ti forum poželi toplu dobrodošlicu .

    Sve što ti je potrebno za početak i predstavljanje šta treba da sadrži tvoje predstavljanje prilikom otvaranja dnevnika pročitaćeš na sledećem linku

    Kako i sta sa dnevnikom?

    kao i da obavezno pročitaš

    Pravila Foruma
    Slika
    Slika
  • sekano
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 15 godine

    od sekano » pre 15 godine

    przslin opet ja.... :020:
    dali mogu za dorucak.....umjesto svega onoga pojesti 2 jogurta sa 30gr ovrsenih pahuljica???to bi mi nekako bolje islo jer stvarno ne znam kada sam zadnji put imala "dorucak";...
    dali mogu za vocnu pauzu izmiksati recimo grejfrut i jabuku ili nebitno sta u kombinaciji pa da popijem jer tako mi je ukusnije??
    dali pri miksanju voce gubi nesto svoje sto ima u prvobitnom obliku????
    e sada jos jedna stvar me muci..
    ja obicno dan pocinjem oko 8h-tada se mali sef budi...tako da to nije daleko od tvog prijedloga...
    znaci dorucak u 8h..super i uzina oko 11H ..e sada ja recimo obicno mogu voziti oko 11h-tada mali sef ide da spava,;.a negdje sam procitala da prije treninga ne treba jesti i posle treninga neko vrijeme..
    koliko je to vremena jer ako ne jedem u 11h posle mislim da nije ok jer nije sva 3h???
    sta ti mislis kako bi to mogla iskombinovati..ili da voce pojedem malo ranije???

    hvala...
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    1. ne možepš da zamisliš koliko ti zavidim što te mali šef budi u 8h! :D
    mene je ovaj moj do 2. rođendana budio svako, ali SVAKO jutro oko 5:30 :shock:
    sad je konačno naučio da spava, ali sada imam psa, pa me ona budi oko 6:30 :oops:

    2. Ako ti odgovara ujutro jogurt i zobene . onda neka bude 300ml jogurta i 30g zobenih

    3. Voće možeš da jedeš i pre i posle treniga. Ova priča da ne treba da se jede pre i posle treniga se odnosi na jedenje ozbiljnog obroka. Ja bih na tvom mestu popila taj izmiksani sok (može i to, ništa ne smeta) ili u 10:30 (pola sata pre treninga) ili oko 12h (posle treninga) , mada je verovatno najsigurnije da užinaš oko 10:30, jer nisi sigurna kad će mališa tačno zaspati, pa može da ti zakasni trening...
  • andrea
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    od andrea » pre 15 godine

    Odlucila sam da sutra krenem na ovu dijetu od tvoje doktorke, Praslin. Zanima me da li je vazna kombinacija namirnica ili mozes da jedes u kom hoces rasporedu samo dok se drzis grama?
    I da li se umesto jogurta jede quark ili umesto sira? Ja ga inace jedem jer ga obozavam, ali ga uvek jedem uz neke krekere...Da li je to ok naprimer ako za tu kolicinu smanjim hleb? I koje povrce bi preporucila, ja stvarno neznam kako to sebi da spremim za rucak :S. Da li smem ponekad na napravim sendvic sa salamom ili trapist sirom? I da li je dozvoljen kecap?

    Nadam se da ces imati vremena da mi odgovoris. Unapred hvala!!
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Zdravo Andrea :mahac:

    1. U ovoj dijeti se ne bavimo preterano kombinovanjem namirnica, pa ti možeš da tumbaš po potrebi, samo gledaj da bude raznovrsno i da jedeš na svaka 3-4 sata.

    2. quark jedeš umesto sira i on u principu nije zamena za hleb jer je potpuno drugačija vrsta namirnice

    3. Preporučila bih sirovi kupus (super je, posebno uz večeru). Ja sebi naseckam kupusa, pa grickam često uz obroke.
    Dobro je da jedeš i paradajz, paprike, karfiol, blitvu...
    Što se prirpeme tiče - sve što može sirovo, u početku (u prve dve nedelje) radije jedi sirovo. Dakle, u prve dve nedelje jedi uglavnom sirov kupus, paradajz, paprike, a uz to može i bareni, ili na pari spreman karfiol, brokoli, prokelj, kelj...
    Nemaš tu šta posebno da spremaš. Sirovo samo opereš i iseckaš, a ono što bariš, samo obariš u vodi (i to kratko) i tako jedeš.
    Sve druge vrste pripreme podrazumevaju nekakvo "sosiranje" povrća, a to ne ide uz dijetu.
    Bitno je da se u početku "očistiš".

    3. Sendviči i kečap mogu da dođu kasnije, kad pređeš na održavanje težine, ali ni tada ne bi trebalo često da ih jedeš.

    Srećno!
  • sabina
    Amater
    Amater
    Postovi: 112
    Pridružio se: pre 15 godine

    od sabina » pre 15 godine

    ja sam danas krenula sa ovom dijetom,a vidim da ima dosta njih koji se odlucuju za istu.postavila sam nekoliko pitanja u dnevniku pa ako neko moze da mi odgovori,neko ko duze drzi dijetu,dobro bi mi dosla mala pomoc.imam i ja nekoliko pitanja sto se tice kombinovanje namirnica,npr. navedeno je da se ne preporucuje kukuruz a posle da moze za dorucak pahuljice i jogurt,pa koje to pahuljice?stvarno bih volela da znam sta tacno smem a sta ne i sta mogu sa cime da jedem jer zelim da uspem sa ovom dijetom!hvala unapred :)
  • tacis
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    od tacis » pre 15 godine

    Evo i ja bih da pocnem sa ovom dijetom, ali me brinu te mjere u gramima. Jel' ima negdje prevedeno u komade i komadice...npr. koliko kriski kruha, koliko komada voca i sl.
  • nindja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    od nindja » pre 15 godine

    Pa ja bas i ne cepidlacim sa merenjem jer me zamara. Mislim ostavila sam cigarete, prestala da jedem slatkise i grickalice svaki dan, bacila se na regulisanje ishrane, odrekla omiljene hrane (citaj pice), pa sad jos i da merim u gram! :x

    Ovako ja to radim, kad kuvam teletinu i iseckam 500grama ja uzmem 2/5 iz serpice i to mi otprilike 200gr, odoka nekako uzmem. Ako pojedem jedan grejp a u 4 sam imala kilo, to znaci da sam otprilike uzela 250 gr, hleb retko jedem, kad uzmem dvopek (zavisi koje pakovanje uzimas) merim dve kriske 100 gr, :oops:

    Danas na poslu u menzi sam uzela tunu i pojela 2/3, sto ja merim oko 150gr (ono ulje su dodatne kalorije, a joj meni) i posto je na tanjiru bila neka boranija koja u ovoj dijeti ne sme, ja sam samo malo viljuskom izvadila i zavarala se, mislim da nisam zgresila ako sam uzela 5 zalogaja :005:
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    @Tacis - ovo je OK merenje kako Nindza pise... A takodje mozes da pogledas i ovo... :)

    https://www.dijeta.net/forum/viewtopic.php?t=92

    @Nindza - ako si na 'dijeti moje doktorke' (izvini ne mogu sve da popamtim) onda imas povrce za rucak pa je boranija OK... Naravno rezultati su bolji ako je povrce kuvano u slanoj vodi, odnosno jos bolje na pari ali moze i neko kuvano jelo sa mesom i povrcem... Nije to strasno... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • tacis
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    od tacis » pre 15 godine

    Hvala puno, sad sam kopirala mjerice i stavljam ih u svoj dnevnik. Ja mislim da mahune nisu bas kaloricne i ja ih planiram jesti. kad pogledas na listu povrca kojeg ne smijes jesti, onda ti ne ostaje bas puno. A bolje je "grijesiti" na povrcu nago na kruhu i kolacicima, zar ne?
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Potpuno si u pravu... Dijeta moje doktorke bas dozvoljava razne varijacije naravno u okviru 'normalnog' i bez velikog kolicinskog preterivanja... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • tacis
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    od tacis » pre 15 godine

    lasata napisao:Potpuno si u pravu... Dijeta moje doktorke bas dozvoljava razne varijacije naravno u okviru 'normalnog' i bez velikog kolicinskog preterivanja... :)

    E, to je kljuc svega. Samo kad bih ja to mogla.
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Sve se moze kad se stvarno hoce... 8)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
Odgovori 168 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju