Odgovori 168 postova
Dijeta moje doktorke
  • Bobili
    Amater
    Amater
    Postovi: 336
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Bobili » pre 15 godine

    Ej, Praslin, vidjeh da si online, pa samo da ti se zahvalim na odg, ali kod nas nema tog sira,kod nas na pijacu samo donose sira sa sela,to ti je onaj sira koji se pravi od pavlake sa mlijeka i usirenog sira(suvog), da li bih mogla to da koristim?
    Predpostavljam da ne bih mogla koristiti pavlaku sa 12% m.m? :?
    Izvini sto ti dosadjujem, ali eto htjela bih od ponedeljka poci sa tom dijetom i treba mi jos samo ta informacija?
    :009:
    Volim te ne zbog toga sta si ti, vec zbog toga sta sam ja kad sam pored tebe...
    ...Que yo siempre la adoré Y que nunca la olvidé,Que mi vida es un desierto, y muero yo de sed
    Y dígale también Que sólo junto a ella puedo respirar...
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Pavlaku nemoj. Bolje bilo koji sir nego pavlaka.

    Kad odeš na pijacu, pitaj seljaka koji mu je sir manje masan, pa uzmi taj, nije to mnogo problem. Samo pavlaku nemoj.
  • Bobili
    Amater
    Amater
    Postovi: 336
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Bobili » pre 15 godine

    Dobro, dobro,necu pavlaku... :)
    Sir ti je masan onoliko, koliko je gazda iliti seljak cicija :D ...
    Posto je moja baka to prije pravila, najveca ti je masnoca u toj pavlaci koja se skida sa mlijeka, znaci sto manje nje manje je masan sir uopste :D
    Potrudicu se da nadjem najmanje masan...
    Hvala ti jos jednom i izvini sto sam ti dosadjivala :009:
    Volim te ne zbog toga sta si ti, vec zbog toga sta sam ja kad sam pored tebe...
    ...Que yo siempre la adoré Y que nunca la olvidé,Que mi vida es un desierto, y muero yo de sed
    Y dígale también Que sólo junto a ella puedo respirar...
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Nema na čemu i nema dosađivanja. Slobodno pitaj.

    :mahac:
  • Bobili
    Amater
    Amater
    Postovi: 336
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Bobili » pre 15 godine

    Znaci mogu taj sir koristiti, samo da nadjem neku ciciju, koji ne stavlja puno pavlake? :D
    Odnosno sir sa manje masnoce?
    :009:
    Volim te ne zbog toga sta si ti, vec zbog toga sta sam ja kad sam pored tebe...
    ...Que yo siempre la adoré Y que nunca la olvidé,Que mi vida es un desierto, y muero yo de sed
    Y dígale también Que sólo junto a ella puedo respirar...
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Koristi sir koji nađeš, a što manje masti - to bolje.
    :009:
  • masijara
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 15 godine

    od masijara » pre 15 godine

    Prasline evo javljam ti da i ja zelim da se od sutra bacim na tvoju dijeticu :) Nadam se da cu biti uspesna i pokusacu da se pridrzavam i vremena i kolicine :D obecavam. Trenutno nemam nikakvih dodatnih pitanja, fino je sve pojasnjeno gore :roll:. A ja cu te-vas u dogledno vreme obavestavati kako mi ide :) Pozzz

    Ispravka, upravo mi je sinulo jedno pitanjce :D Da li moze da se jede med?
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Med je zdrav, ali izuzetno kaloričan i treba ga izbegavati u vreme kada se kilogrami skidaju.
    Posle, na održavanju, može malo.

    Srećno!
    :mahac:
  • sekano
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 15 godine

    od sekano » pre 15 godine

    zdravo svima..jas nova na forumu...tumbam vec nekoliko dana da bih nasla onaj pravi..i onda naletim na ovaj..ljubav na prvi pogled... :cry:
    da ne duljim znaci odusevljena sam sa podrskama i svime sto se ovdej desava..
    sada pokusavam da ubacim tiker potip i ostalo pa reko da se samo prijavim :D
    vjerovatno sam fulnula mjesto ali ovu temu sam najvise citala pa mi nekako tu vec dom a iz razloga sto sam jeli slucajno na slicnoj djeti;.
    elem jos jedna medu vama;.
    sve pohvale za autoricu ove teme..mislim da se zove prsilin;.izvini ako sam omanula;.stvarno svaka cast.;toliko strpljenja..stvarno nemam rijeci..
  • sekano
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 15 godine

    od sekano » pre 15 godine

    meni niko da se javi,tj.odgovori :(
    studirala sam ovu dijetu od praslin u odnosu na mojui ipak nije bas takva..malo se rzalikuje..ali u svakom slucaju je odlicna..vidim i cure su zadovoljne..
    od sutra pocinjem ovu djetu bas po receptu jer mi to nije tesko...imam moju vagicu i nema grama da zeznem..
    imam par pitanja za praslin..
    ribu volim a strasno volim tunu iz konzerve sa paradajz sosom...dali je to ok???ili treba bas prava riba???
    dali mogu jesti 2 kriske hljeba(40gr)jer to mi je dovoljno???
    vocne jogurte cu izbaciti i ubaciti naturalne sa 0% masnoce..
    inace jedem sir takodje sa 0%masnoce koji se zove "svjezi sir"pa ne znam 50gr mi je nekako malo jer recimo 100gr ovog sira ima 45 kcal..dakle smijem li jesti vise ^ponekada???
    sad nisam bas veliki ljubitelj voca jeli se mora pojesti 350gr svaki dan???
    dali su dozvoljene stanglice od zitarica(okus banana-cokolada)???recimo mjesto voca???
    auuuuuuuuu ja smori eto toliko za sada
    inace visoka sam 175cmi imam 28godina a kilogrami su dosli od trudnoce...5 mjeseci je kako sam se porodila..
    i da umalo da zaboravim vjezbam svaki dan(sem sub. i ned.) po 40 minuta na orbitreku progam koji je namjenjen za skidanje masnoce koji je jeli programiran na spravi a koji mi inace on odredi u odnosu na moju tezinu,visinu,godine,pol i puls...
    toliko za sada :D
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Zdavo Sekano!
    Tu smo da odgovorimo, ali nekad nam treba vremena (imam i ja dete i posao i psa... :D )

    Idemo redom

    studirala sam ovu dijetu od praslin u odnosu na mojui ipak nije bas takva..malo se rzalikuje..ali u svakom slucaju je odlicna..vidim i cure su zadovoljne..

    Šta znači to "u odnosu na moju"? Je li ti neko već prepisao dijetu, neki dijetetičar?

    od sutra pocinjem ovu djetu bas po receptu jer mi to nije tesko...imam moju vagicu i nema grama da zeznem..
    imam par pitanja za praslin..

    samo napred!

    ribu volim a strasno volim tunu iz konzerve sa paradajz sosom...dali je to ok???ili treba bas prava riba???

    Bilo bi mnogo bolje da bude prava, barena ili pečena (ne pržena riba)
    taj sos je veoma kaloričan, tako da pojedeš gomilu kalorija iz sosa, a riba ti dođe kao sitnica na to

    dali mogu jesti 2 kriske hljeba(40gr)jer to mi je dovoljno???

    To su prilično male kriške?
    Možeš manje hleba, to je sasvim OK.

    vocne jogurte cu izbaciti i ubaciti naturalne sa 0% masnoce..
    inace jedem sir takodje sa 0%masnoce koji se zove "svjezi sir"pa ne znam 50gr mi je nekako malo jer recimo 100gr ovog sira ima 45 kcal..dakle smijem li jesti vise ^ponekada???

    Po ovoj dijeti, dozvoljeno je 100g sira na dan, to je raspodeljeno u dva obroka. Ako hoćeš, možeš da strpaš sav sir u jedan obrok. Nemoj da jedeš više od 150g sira na dan...

    sad nisam bas veliki ljubitelj voca jeli se mora pojesti 350gr svaki dan???

    Gledaj da pojedeš bar 250g na dan.

    dali su dozvoljene stanglice od zitarica(okus banana-cokolada)???recimo mjesto voca???

    U principu nije dozvoljeno, a nikako ne može biti zamena za voće.
    Zamisli se zašto to voliš više nego voće? Zato što je to zapravo slatkiš - koncentrovani ugljeni hidrati, otežaće veoma trošenje sala. Videćeš koliko donosi kada se samo 2 nedelje hraniš potpuno pravilno, počećeš da se osećaš potpuno drugačije, a efekat na stomaku će biti neverovatan.

    auuuuuuuuu ja smori eto toliko za sada
    inace visoka sam 175cmi imam 28godina a kilogrami su dosli od trudnoce...5 mjeseci je kako sam se porodila..
    i da umalo da zaboravim vjezbam svaki dan(sem sub. i ned.) po 40 minuta na orbitreku progam koji je namjenjen za skidanje masnoce koji je jeli programiran na spravi a koji mi inace on odredi u odnosu na moju tezinu,visinu,godine,pol i puls...
    toliko za sada


    Nisi smorila, tu smo da pomognemo.
    Mnogo sreće i javljaj kako napreduješ.
  • sekano
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 15 godine

    od sekano » pre 15 godine

    hej praslin hvala srce si;..cuj dobro ti sve i stizes pored tolikih obaveza jer vidjela sam da svima odgovoris i ne dvije-tri rijeci nego bas kako treba..
    svka cast..
    sto se tice moje dijete nije ,ni od kakvog doktora..to sam ja sama osmislila..jeli posto sam dugo u ovome(e sada da ne duljim prije trudnoce dve puta gubila po 10kg i vracalo mi se jer bi ustvari gladovala)sada sam odlucila da ne srljam posto se radi o vecem broju kilograma..
    razumjela sam da treba jesti proteine i gdje se nalaze i pokusala sam da malo izmjenim ishranu..
    sada opet kazem onako na prvi pogled mi se ucinilo slicno jer se uglavnom vrti povrce;meso,nemasni sir;riba ali kada se malo bolje pogleda ipak nije isto ali uglavnom sam io ja obrtala ove namirnice..
    juuu ala si me nasla za moje "stanglice"..bas sam se nadal da ce proci..jer jedna ima 85 kalorija ali u pravu si to je slatkis..i to mi bas ide onako uz kaficu ali pokusat cu bez njih..problem je sto ne mogu jeli kafu piti samu a ne mogu ni bez kafe :cry:
    da zaboravila sam te pitati dali mogu za rucak,za porciju mesa uzeti recimo 100gr pilece salame(100gr-100KCAL)..e sdada nije to bas salama;zove se "bijelo od piletine"(prevodim sa francuskog)i to su velike kriske..
    i jos jedno pitanje obacavam :010: dali mogu da jedem jaja(bjelance)posto to mi onako fino ide i volim a to su dosta proteina a malo kalorija..jedno bjelance 20kcal...

    ok sada te pustim malo na miru i javim rezultate...
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Ih, Sekano, ma ne stižem ja svima da odgovorim, daleko od toga, ali se trudim koliko mogu.
    Doduše, trudim se da ne otaljavam odgovore, ali to važi za sve urednike ovde.

    Elem, nije fora samo u kalorijama, nego najviše u vrsti kalorija (UH, proteini, masti), a posebno koja je vrsta UH; odnosno kakav je glikemijski indeks namirnice. AKo je glikemijski indeks visok, odnosno ako jedeš koncentrovane UH, te kalorije su sklone da se "zalepe" jer prebrzo ulaze u krv, pa se skladište kao masti.
    Zbog toga ti kažem da izbegavaš te poslastice.

    Pokušaj 2 nedelje bez poslastica, pa onda sebi dozvoli po jednu umesto voća svaki 2-3 dan. Ali obavezno 2 nedelje potpuno idi po dijeti, bez prekršaja, da se malo očistiš.

    Što se tiče tog pilećeg belog - iskreno ne znam kakvo je. Ipak, pretpostavljam da ima dosta aditiva i soli, pa bih te molila da to ne jedeš u prve dve nedelje, a posle prilično retko.

    Pokušaj 2 nedelje da se hraniš baš, baš čisto. Nije lako, ali videćeš da će efekat biti fenomenalan. Stomak će da spadne garantovano i izgledaćeš u licu mnogo bolje i zdravije. Posle tih 2 nedelje, kad se očistiš, imaćeš mnogo manju potrebu za slatkišima i aditivima.

    U početku nije lako odreći se loših navika, ali isplati se trud.

    pozzzz
  • sekano
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 15 godine

    od sekano » pre 15 godine

    ok sef...razumjela sam... :D
    evo jos cu da kazem da cu djetu poceti u ponedeljak jer veceras idemo u goste kod ljudi koje bas ne poznajem pa nema smisla da nosim svoju hranu :? ali cu se i truditi da ne jedem svasta;.nedeljom ne volim nista pocinjati pa cemo jovo na novo u ^ponedeljak...

    pozdrav?...i zelim vam puno izgubljenih kilograma...
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Srećno, Sekano!
    I imaj na umu da ti je vrlo važno sada da smršaš, jer kad taj mališa za koji mesec počne da puzi, pa da trčka, pa sve može, a ništa ne zna... Prijaće ti da imaš manje kila i bolju kondiciju, veruj mi :013:
Odgovori 168 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju