Odgovori 168 postova
Dijeta moje doktorke
  • dzejn
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 41
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od dzejn » pre 14 godine

    hehehe, imate pravo.

    slatko mozda kad zavrsim dijetu. imam i jos jedno pitanje. mora li meso da se bas kuva? je l moze da se pece u foliji ili na rostilju?
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od lasata » pre 14 godine

    Moze, moze... :D
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Iva:)
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od Iva:) » pre 14 godine

    Obzirom da nameravam da zapocnem ovu dijetu, imam par pitanjca u vezi nje:
    1. Najcesce ustajem oko 11h, pa me zanima da li tada mogu da doruckujem(onda mi je prva uzina u 2h, rucak u 5h,uzina u 8 i vecera u 11h), ili, ako je to mnogo kasno, kada bih onda trebala najkasnije doruckovati?
    2. Da li sir koji trebam pojesti za uzinu izmedju rucka i vecere mogu preskociti pa ga pojesti za veceru?
    3. Da li mogu jesti supu svaki dan?
    Unapred hvala :)
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od lasata » pre 14 godine

    Ako ustajes u 11h jednostavno potpuno izbaci poslepodnevnu uzinu... Time resavas i problem sira koji nemoj da prebacujes na veceru... Supa nije predvidjena dijetom moje doktorke... Ukoliko volis supu mozda bi trebalo da pogledas dijetu DR Zizic... Vrlo je slican doktorkinoj dijeti ali svakodnevno se jede i supa... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • faux
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od faux » pre 13 godine

    I ja sam se manje/vise sluzila ovom dijetom,i umesto mesa sam jela porciju salate,malo umanjila kolicinu hleba,i uz jaku FA(1h kardio+aerobik) uspela da skinem visak.Dijeta je fantasticna,organizam se privikne kao da je u pitanju regularna,zdrava ishrana.Od voca sam jela grejpfrut,narandze ili limun,pila puno vode.Bilo je kriza,ali sa svakom novom koju prebrodite osecate se sve "mocnije" i blize cilju.Svima preporucujem. :)
    USPELA! :)
  • sweety88
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od sweety88 » pre 13 godine

    eee a mene samo zanima ovaj rucak,kaze se 250 g povrca osim krompira/graska/boranije/pasulja... zamolila bih vas da mi date predlog neki koje povrce da uzmem i kako da ga spremim,tj sta vi recimo jedete za rucak?
    Ovog puta NE ODUSTAJEM :)
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od lasata » pre 13 godine

    Vazno je da ne jedes skrobno povrce... Sve ostalo je dozvoljeno... Moze da bude kuvano na pari, kratko bareno, dinstano na kasiki ulja i vodici... Veliki je izbor povrca... A mozes recimo posto imas meso i povrce da napravis junecu supicu sa dosta sargarepe... Mozes da napravis sladak kupus sa mesom, znaci i kompletne obroke... Ili npr. belo pilece meso i za prilog neko varivo od tikvica, karfiola, brokule, sta vec volis... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • bokica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od bokica » pre 13 godine

    Mene interesuje sljedeće:

    1) Da li mogu ponekad (za doručak) da jogurt zamijenim sa manjom količinom voćnog jogurta (npr. AB kultura)? Nisam baš neki ljubitelj običnog jogurta pa bi mi ovo baš dobro doslo.
    2) Kako se jedenje surimi štapića uklapa u ovu (i uopšte u bilo koju) dijetu? Ja ih obožavam i mislila sam ih da ponekad za ručak jedem.

    Unaprijed hvala na odgovorima. :)
    A ti probaš i uspeš...
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od lasata » pre 13 godine

    Ne bi trebalo da koristis vocni jogurt za dorucak... Ipak Balans i Viva imaju samo 1% mm a i razlika u UH je bitna...
    Nisam pronasla kcal vrednost za surimi stapice ali pretpostavljam da je uredu da ih ponekad ubacis... Mozda dva puta nedeljno... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • bokica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od bokica » pre 13 godine

    Hvala ti puno! :)

    Baš si me obradovala za surimi.
    A ti probaš i uspeš...
  • Coffe
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od Coffe » pre 13 godine

    Devojke,ja sam ovde nova na forumu.Od sutra krecem sa ovom dijetom,tj.ovim načinom ishrane jer mi deluje ok.Recite mi da li ta dorucak mogu popiti jogurt i pojesti jedan đevrek.Onaj kuvani koji nema puno testa nego je onako sav u hrskavičavoj korici.Hvala unapred na odgovoru.
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od lasata » pre 13 godine

    Mozes mada to ne bi trebalo da ti postane praksa... Ipak za dorucak ide i povrce sto znaci da bi mogla da dodas jedan paradajz ili svezu papriku... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • persun
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 24
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od persun » pre 13 godine

    Da li je kod ove dijete dozvoljeno da se recimo sprema neki obrok,p ada se na malo ulja proprzi luk?
    Vidim da je ulje dozvoljeno
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od lasata » pre 13 godine

    Imas pravo na 5ml ulja dnevno pa ako zelis na tom ulju da proprzis luk, samo napred... Uz truncicu vode mozes lepo i da ga izdinstas... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • persun
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 24
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od persun » pre 13 godine

    Hvala,znaci moze.
    Pitam jer je moja drugarica bila kod nutricioniste i ona joj je rekla da moze dnevno kasiku ulja,ALI samo da je sipa pre spremljenog jela ili preko salate,da nikako ne stavlja u jelo dok je ono na rerni
Odgovori 168 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju