Odgovori 168 postova
Dijeta moje doktorke
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Dijeta moje doktorke

    od 314pezos » pre 14 godine

    To su ti maksimalne mere koje možeš uneti u toku dana, proskitaj malo po dnevnicima naših članica koje drže doktorkinu dijetu pa ćeš videti kako su kombinovale dnevne jelovnike.
    Trenutno je drže Deussa, Makalena, Tamarica85, Dejziz, Sabina (ona je završila).
    A koliko se kila skida, to ne može niko da kaže u potpunosti sigurno ... zavisi jer nismo svi isti, nemamo svi isto kila za početak, kakav nam je metabolizam, koliko se drže pravila, da li ima fizičke aktivnosti ... al jedno je sigurno, niko se dosad nije pokajao što je krenuo na ovu dijetu.
    Slika
    Slika
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od lasata » pre 14 godine

    Zemeni hleb dvopekom... To ne predstavlja problem... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • jovana93
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od jovana93 » pre 14 godine

    ok..jer mislim da dvopek ima manje kcal..ali mozda i nisam u pravu :oops:
  • Cici
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 38
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od Cici » pre 14 godine

    Nisi u pravu, ali nema veze, vecina ljudi misli da dvopek ima manje kalorija od hleba (bilo kog) :). Za slicne nedoumice imas na sajtu kalorijske tablice, pa pogledaj.
    https://www.dijeta.net/tablice/tablice.htm
  • vanjica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od vanjica » pre 14 godine

    Imam jedno pitanjce u vezi ovog načina ishrane:da li može da se izbaci sir,a doda recimo još jedan obrok jogurta,recimo još 200 ml,uz ručak?
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od lasata » pre 14 godine

    Pa recimo da doruckujes ovsene pahuljice sa jogurtom umesto onih 50gr sira i da u poslepodnevnu uzinu ubacis solju jogurta... Mislim da bi bilo OK... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Doramar
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 98
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od Doramar » pre 14 godine

    kad se kaze nemasni sirevi - koliko je to otprilike kalorija po 100gr ?
    ja ovde ne mogu bas na pijacu, nazalost, ali znam da je danone cottage dobra varijanta, tu su i philadelphia light i maredsous light, sta gledam na siru, koji procenat masti je ok ?
    sto manje to bolje ?

    kada se ubacuje to 1 belance, sta se izbacuje iz menija ?
    pitam zato sto nije pomenuto u inicijalnom jelovniku koji je praslin stavila.

    imam jos pitanja :D
    zasto meso samo kuvano, moze li na rostilju bez imalo masnoce ili na teflonu kao za un-ku sto sam pravila - znaci ili se dinsta na vodi ili malo na sopstvenoj masnoci, bez dodavanja masnoce.
    ako samo kuvano meso, molim za neke savete kako se kuva pilecina i teletina, u koliko vode, koliko dugo, sa kojim zacinima, nisam to nikad radila.
    jel 100gr mesa znaci 100gr pripremljenog mesa a ne svezeg ?
    jaje jel samo kuvano ili moze i na teflonu - to belance ?
    da li moze tu i tamo kasika ajvara ?

    da li moze raspored ovako:

    9h - 250gr jogurt, 50gr hleb, 50gr sir
    12h - 300gr voce
    15h - 250gr povrce, 100gr meso, 40gr hleb
    18h - 50gr voce, 50gr povrce, 10gr hleb(1 taki-laki), 50gr sir
    21h - 250gr jogurt, 50gr hleb, 100gr povrce
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od lasata » pre 14 godine

    Uh, koliko pitanja... Hajdemo redom... :D

    kad se kaze nemasni sirevi - koliko je to otprilike kalorija po 100gr ?
    ja ovde ne mogu bas na pijacu, nazalost, ali znam da je danone cottage dobra varijanta, tu su i philadelphia light i maredsous light, sta gledam na siru, koji procenat masti je ok ?
    sto manje to bolje ?


    Sirevi treba da budu sto mladji i sto manje masni... Znaci da su te light varijante OK ali i medju njima ima razlike u kolicini UH pa obrati paznju na 'nutrition fact' i odaberi onaj sa sto manje UH... Cottage je dobra varijanta... Mi ovde uzimamo Sabacki mladi, Prezident i jos par sireva i okvirno se masnoca krece tu do 10% mm...

    kada se ubacuje to 1 belance, sta se izbacuje iz menija ?
    pitam zato sto nije pomenuto u inicijalnom jelovniku koji je praslin stavila.


    Kad se ubacuje belance (belancevina) izbacuje se meso (belancevina)... Logicno... :)

    zasto meso samo kuvano, moze li na rostilju bez imalo masnoce ili na teflonu kao za un-ku sto sam pravila - znaci ili se dinsta na vodi ili malo na sopstvenoj masnoci, bez dodavanja masnoce.


    Mozes i meso sa rostilja ili sa teflona ali se preferira kuvano zbog lakseg varenja... Mozes receimo da ubacis meso u kese za pecenje pa u rernu... Ne moras da jedes samo kuvano mada je to najpreporucljivije...

    ako samo kuvano meso, molim za neke savete kako se kuva pilecina i teletina, u koliko vode, koliko dugo, sa kojim zacinima, nisam to nikad radila.


    Pa eto to kuvano meso nam je zapravo dalo mnoge mogucnosti u pripremanju obroka u kombinaciji meso i povrce pa tako mozes ponekad da napravis sladak kupus sa junetinom ili nesto slicno... Stvar maste... :)

    jel 100gr mesa znaci 100gr pripremljenog mesa a ne svezeg ?
    jaje jel samo kuvano ili moze i na teflonu - to belance ?
    da li moze tu i tamo kasika ajvara ?


    Mere su uvek date sa svezu namirnicu tako da je 100gr mesa zapravo 100gr sirovog mesa... Belance je opet bolje kuvano ali eto neka ti bude i sa teflona samo nemoj cesto... :D Tu i tamo moze neka kasika ajvara ali obzirom da imah ogranicenje vezano za upotrebu ulja a svi znamo da u ajvaru ima poprilicno ulja gledaj da i tu varijantu sto cesce izbegnes...

    da li moze raspored ovako:

    9h - 250gr jogurt, 50gr hleb, 50gr sir
    12h - 300gr voce
    15h - 250gr povrce, 100gr meso, 40gr hleb
    18h - 50gr voce, 50gr povrce, 10gr hleb(1 taki-laki), 50gr sir
    21h - 250gr jogurt, 50gr hleb, 100gr povrce


    E pa ne moze... :-P Postoji dogovor da dorucak (hleb, jogurt, sir, povrce) moze da se zameni ovsenim pahuljicama sa jogurtom... Ova varijanta sa izbacivanjem povrca iz dorucka i dodavanjem 100gr voca na uzinu ne pije vodu jer voce ima vise UH... Hleb u poslepodnevnoj uzini nije predvidjen... Jedino sto mozes da prebacis ovih 50gr sira sa poslepodnevne uzine na veceru mada ne vidim razlog... Sasvim lepo mozes da se zasladis tako sto pomesas u blenderu neki berry sa nemasnim sitnim sirom i napravis sebi extra poslasticu... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • chocolate girl
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od chocolate girl » pre 14 godine

    Znam da sam jedna od onih dosadnih,ali......, jednostavno moram.
    1.Da li kao povrće smem da jedem "zimnicu", tj. kiselu papriku, kiseli kupus, cveklu?
    2.Može li umesto mesa, da se jedu samo jaja (samo belance) i riba?
    Hvala unapred......
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Dijeta moje doktorke

    od 314pezos » pre 14 godine

    1. da
    2. da
    Slika
    Slika
  • jelly
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od jelly » pre 14 godine

    Ova dijeta je odlicna, to mogu reci iz licnog iskustva. Dijeta je stara vise od 15 godina, a poznata je kao univerzalna dijeta dr. Pfafa :) Interesantno da je opet aktuelna i da je nutricionisti preporucuju, obzirom na to da ona nije individualni nutricionisticki program, vec komercijalna dijeta (kao i sve druge) za ljude koji ne idu kod profesionalca da im se odredi induvidualna kura. U svakom slucaju, ja sam sa njom skidala oko 1,5 kg nedeljno, a kilogrami se nisu brzo vracali ( mada su se na kraju ipak vratili :020: ). Srecno svima sa ovom dijetom :)
  • masha_90
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 53
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od masha_90 » pre 14 godine

    i ja sam bila na ovoj dijeti, tj isla sam kod dr Fafa dve i po godine i za to vrme skinula 25 kg (od 100 do 75). ja sam sve vratila jer sam pocela da jedem kao slon posle toga, inace ako se nastavi normalnom ishranom ne bi trebalo da se vraca.

    ja mogu da kazem da je on meni posle prvih mesec dana ubacio jednom nedeljno sladoled umesto uzine(kapri, ili neki tako manji) i da mi je kasnije ubacivao umesto sladoleda, kolac, pa keks, i na kraju bilo sta sto volim :)

    preporucujem svima ovu dijetu i srecno!
  • dzejn
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 41
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od dzejn » pre 14 godine

    da li je ikad ovdje dozovljeno slatko?
    i moze li vise voca a manje povrca?
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od lasata » pre 14 godine

    Dzejn, za slatko sam ti odgovorila u tvom dnevniku...
    Ne moze vise voca a manje povrca zato sto onda unosis vise UH... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • jaga
    Amater
    Amater
    Postovi: 360
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Dijeta moje doktorke

    od jaga » pre 14 godine

    Dzejn evo ja cu :)
    Slatko nikad nigde nije dozvoljeno. Ono nama samo steti a nista pametno nam ne donosi.
    Sto se tice zamene za vise voca a manje povrca. To ne moze. Voce je uvek ograniceno i toga se treba pridrzavati. Sto se tice povrca, ono je dobro i zdravo i nemoj sebi da ga uskracujes.
    Ovo mozda lici na diplomatski odgovor :) :009:
    Zdravlje i volja ce pokazati rezultate
Odgovori 168 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju