Odgovori 4679 postova
Pitanje u vezi UN dijete
  • hajdi
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 16 godine

    od hajdi » pre 16 godine

    Zdravo,da li na voćni dan smem da jedem voća u neograničenim količinama(pristojnim naravno)ili ima određeno koliko količinski danas smem da jedem :neznalica:
  • malena-ok
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 16 godine

    od malena-ok » pre 16 godine

    cao Hajdi, dobro dosla

    na vocni dan bi trebala svaka 2 sata da jedes...kolicina nije ogranicena ali nemoj ni preterivati...recimo ovako nesto:

    dorucak: 2 kruske

    uzina: 1 banana

    rucak: vocna salata od 1 kivija, 1 jabuke, pola dinje, saka grozdja, jedna banana

    uzina: par badema

    vecera: ostatak rucka


    tako ja uvek radim i za sad je sve ok, a samo prvi vocni dan si gladna kasnije se organizam privikne i jedes i ovako manje voca :) nadam se da sam odgovorila na tvoje pitanje..
  • hajdi
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 16 godine

    od hajdi » pre 16 godine

    Hvala na savetu malena-ok,tako sam nešto i mislila i u pravu si organizam se već privikava,nisam toliko ni gladna.pijem dosta zelenog čaja i vodu,a danas i voćni sok bez šećera.prvi dan mi je bio najteži,jer sam navikla da rano doručkujem,a ovde od doručka ništa...uspeću :zelenko:
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Pozdrav Hajdi!

    Ako je razmak između doručka i ručka veliki, nije nikakav problem da gricneš neku voćku oko 11, recimo.

    Ne smeš biti gladna, jer tad organizam uključuje alarm, pa prvo što uneseš lepi tamo gde ne želiš.

    Srećan rad :D
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • malena-ok
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 16 godine

    od malena-ok » pre 16 godine

    dobra noc ili cak jutro :?

    drage moje, dragi moji,

    dali neko mozda zna koliko sira sme na proteinski dan da se pojede, ako se samo sir jede?!

    planiram da pecem papriku sa sirom, ali ne znam koju kolicinu smem da uzmem...

    hvalaaaa unapred

    kisss
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Draga,

    Mislim da nekog normalnog sira (ne Njeguškog u ulju ili nekog prevrelog) možeš uzeti sigurno 300g za proteinski dan. To ti taman dođe da lepo napuniš 3 pristojne paprike - 2 za ručak, 1 za večeru.

    :009:
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • malena-ok
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 16 godine

    od malena-ok » pre 16 godine

    hvala Lanaaaaaa :)

    tako sam i mislila...sad cu jos malo da napravim pa da rucak i onda na bazen jupiiiiiiiii :)

    kissss
  • Sunset

    od Sunset » pre 16 godine

    Hvala Lana i od mene...ja nisam videla pitanje (zagnjurim u dnevnike pa ne umem izadjem :oops: ) a sve nesto se osecam odgovornom kad je nasa Malena u pitanju..
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    E sad, jedno pitanje i od mene: vodeni dan treba da mi padne 18.02., ali ja taj dan imam totalnu frku i ludnicu i ne znam da li bih bila u stanju da ostanem 12-14-16 sati na nogama i u jurnjavi (što me zasigurno očekuje) dok sam samo na vodi, pa sam mislila da pomerim vodeni dan za 1 ciklus radnije - na 14.02.

    Šta mislite o tome? Koliku bih grešku napravila? Ili da samo odradim jednu "brzu rotaciju dana", pa da mi bude 17.02.?
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • malena-ok
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 16 godine

    od malena-ok » pre 16 godine

    Lana,

    u sustini taj vodeni dan nije obavezan, ali ako vec hoces da ga drzis, onda nemoj unapred da ga pomeras vec posle 29tog dana i to obavezno posle vocnog dana, znaci neka ti 29ti dan budu proteini i ides dalje pa posle vocnog odmah vodeni i sve je u najboljem redu :)

    (nadam se da si me razumela, moj srpski je katastrofalan)

    kissss
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Hvala, draga, shvatila sam u svakom slučaju :009:

    Videću da ga onda odložim za 26.02. - utorak, nemam obaveze, pa ću i onaj drugi vodeni da pomerim malo. Mada, sve zavisi: ako mi ovaj semestar bude bio ludnica, možda ću u potpunosti bataliti vodene dane. Uostalom, znam da radi i bez njih :D
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • malena-ok
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 16 godine

    od malena-ok » pre 16 godine

    da, a sto se drugog dana tice, racunas onda od dana kada si drzala prvi isto tacno 29 dana i tad ti pada..ali i ne moras, ja sam ga lako izdrzala,lakse od jucerasnjeg vocnog (ne ponovilo se)...

    :009:
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Evo, tačno sam izračunala: idem 22.02., pa 22.03., pa 20.04. što mi dođe i poslednji dan UN dijete :D Ovaj prvi će biti malo nezgodan jer je radni dan, ali mislim da će me par kafica i čajeva održati na nogama - uostalom, ranije mi se dešavalo i da ne jedem ceo dan, ali posle uveče se odvalim, pa mi ništa neće faliti!

    A onaj voćni dan juče - stvarno užaaas! :o
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • malena-ok
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 16 godine

    od malena-ok » pre 16 godine

    ma izdrzaces ti to, a ako ne izdrzis nije strasno...

    juce je bio najgori dan od pocetka dijete...znaci jedva sam cekala da se zavrsi,jos me uvece stomak zezao ma strasno, zato danas sve super i odlicno se osecam
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Ma i meni. Bilo, ne ponovilo se! A nije mi jasno - generalno volim voće, ali baš, baš nisam mogla da ga jedem!
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
Odgovori 4679 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta