Odgovori 4679 postova
Pitanje u vezi UN dijete
  • Asja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 42
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Asja » pre 16 godine

    Imam ja pitanje: trebalo bi da skinem 5-6 kg i nisam sigurna da li je UN dijeta pravi put. Više se plašim da ću da nabacim kilograme - pogotovo onaj dan kad se jedu kolači i ugljeni hidrati, nego da ću da skinem. Help, koju dijetu da "napadnem"? (Brojanje kalorija sam probala i odustala :( )
  • Sunset

    od Sunset » pre 16 godine

    Pa ako ne mozes da brojis, probaj UN ili balansiranu redukcionu dijetu (Dijeta moje doktorke od Praslin)..Neces se ugojiti na UN jer ona zapravo propisuje manji unos kalorija nego sto to na prvi pogled izgleda..Ova dijeta je dobra jer ti unapred odredi tip namirnica a opet nije restriktivna i sve se jede u njoj...Sto se tice "kolicine" kilograma - razgledaj malo: niko zapravo nije oslabeo tih famoznih 18 kila koje ova dijeta obecava..osim toga kod cura koje imaju manju kilazu - manje se slabi..Uostalom ako vidis da je krenulo prebrzo "ocas cemo povucemo rucnu" 8) Ako imas kakvih bilo pitanja - slobodno ih postavi..
    Ah da..kolaci..draga moja, nije to bas tako sjajno kao sto zvuci...i nije tako puno kako sto izgleda. :wink:
  • ViA V.

    od ViA V. » pre 16 godine

    Ja sam razmisljala da, nakon moje 'sesije' sa Probavitom i jogurtom (od 3 meseca) predjem na UN dijetu.
    Da li bi to bilo pametno? :?
  • Sunset

    od Sunset » pre 16 godine

    Zasto da ne?? Ako ti se cini "zgodnom" - probaj...pa ako vidis da ti ne odgovara, ti se otkazi, nisi se zavetovala :wink: Un-ka je prilicno lagana, videces :)
  • ViA V.

    od ViA V. » pre 16 godine

    Super!
    Jer mi je ta dijeta skroz OK i volela bih da krenem sa dugorocnijim vodjenjem racuna o ishrani... :013:
  • Karolj

    od Karolj » pre 16 godine

    ViA V. napisao:Super!
    Jer mi je ta dijeta skroz OK i volela bih da krenem sa dugorocnijim vodjenjem racuna o ishrani... :013:


    ..na pravom si putu... 8) :009:
  • ViA V.

    od ViA V. » pre 16 godine

    Karolj napisao:...na pravom si putu... 8) :009:


    Fala... Fala... 8)
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    I ja mogu da ti preporučim UN-ku - nije teška, nije smaranje sa tačno tim-i-tim namirnicama - imaš slobodu, a opet radi! :013:
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • Karolj

    od Karolj » pre 16 godine

    Lana napisao:I ja mogu da ti preporučim UN-ku - nije teška, nije smaranje sa tačno tim-i-tim namirnicama - imaš slobodu, a opet radi! :013:


    Bravo dušo moja, ljubim te tako pametnu! :009: 8)
  • Bubi

    Zdravo un- dijetovci!

    od Bubi » pre 16 godine

    Ja sam iz Makedonije, pa oprostite za pravopis.

    :D

    Meni je jako pomogla ova dijeta.Drzala sam je prije 2 godine i za 50 dana smrsala 12kg. Toliko sam izdrzala :) .Do sada sam opet natovarila 6 kg. Sada je vrijeme da opet krenem. Prosle nedelje sam drzala kupus dijetu, ali zeludac mi ne podnosi tu supu vise, pa sam od danas zapocela opet UN dijetu.
    Prije 3 mjeseca sam otkazala pusenje, pa sam se zato i udebljala, ali sada mi je duplo teze, i bez hrane i bez cigareta. Ali to je to :013: Ako poludim vi cete mi biti svedoci :) .
    Nadam se vasoj poddrsci, Hvala puno, i pisem vam opet da vam javim kako napredujem!
  • Sunset

    od Sunset » pre 16 godine

    Dobredojde Bubi ne si edinstvena tuka od Makedonija :wink: Ti si vec iskusni UN-ovac. Vidim da vodis borbu na dva fronta. Tacno je da je to teze, ali je zato i dobitak veci:zdravlje, plus dobar izgled, plus sloboda nakon ropstva od one ruzne navike...Tu smo da pomognemo, a i da "posvedocimo" ako treba...Predlazem ti da otvoris svoj dnevnik (u podforumu dnevnici) i da nam napises kako ide tvoja dijeta...Dobrodosla :)
  • Karolj

    od Karolj » pre 16 godine

    Živela Makedonija! :013: :013: :013:

    Dobrodošla Bubi, želim ti lep provod na forumu! 8)
  • Bubi

    od Bubi » pre 16 godine

    Hvala vam na poddrsci, stvarno ce mi trebati! Za sada je sve OK :wink:
    Zanima me gdje je taj dnevnik, u koji mogu pisati? Hvala vam!
  • lilit

    od lilit » pre 16 godine

    Dobrodosla :mahac: !

    Dnevnici se nalaze u podforumu Karika koja nedostaje, ali evo ti i link dok se ne snadjes na forumu https://www.dijeta.net/forum/viewforum.php?f=17 .
  • ballerina
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 16 godine

    od ballerina » pre 16 godine

    pffff......
    pa ovako.....
    imam 13 (skoro 14) godina
    visoka sam 166 cm
    i imam oko 50 kg (mozda vise, mozda manje, ne znam, dugo se nisam merila)
    ovo mi je 3 godina kako treniram balet, i moram sada da smrsam za takmicenje (takmicenje je za 3 nedelje) :(
    ne zelim previse da smrsam, samo malo da smanjim zadnjicu :)
    sto se aktivnosti tice, svakog radnog dana imam sat i po balet (obicno i vise) i jednom nedeljno sat i po gimnastiku
    problem je u tome sto ja nemam puno uslova za vodjenje neke dijete (ako mama spremi corbu od graska, cela porodica ce to jesto 2 dana), a i nemam podrsku roditelja kada je to u pitanju jer oni misli da nema potrebe za dijetom

    sta vi predlazete?
Odgovori 4679 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju