Odgovori 262 postova
Irreversible
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 262
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 godine

    Uh, bas sam pod stresom. Dosla sam kuci. Na aerodromu sam uhvatila autobus, i zivim na vrhu jednog brdasceta. Zaputila sam se ka kuci sa rancem na ledjima, a na samom vrhu ranca u najvecoj pregradi - novcanik. Srecom dinara nisam imala u novcaniku. Prilazi mi jedan decko, i pocinje pricu da me je opljackao migrant. Ja mislim lupa neke gluposti, kad on u rukama drzi moj novcanik. Samo sam se presekla. Zdravstvena knjizica, licna karta, dve kreditne kartice, kartica za restoran, i to sve iz zemlje u kojoj trenutno zivim, vadila sam tu dokumentaciju mesecima. Srecom sve je bilo unutra. Pitam ga da li hoce da me saceka da odem do kuce da mu dam nesto za nagradu. Kaze taman posla. Rastanemo se. I samo pomislim laptop, koji mi je takodje u rancu. Srecom bio je tu, evo sada kuckam sa njega. Ali tako sam se dva puta presekla. Uf!

    Danas sam jela masala. Bas dosta. Moram sada vec da razmisljam o smanjenju kolicine.
    Napravila sam sendvic za put od, ni manje ni vise, pola bageta. A Isti takav sendvic sam pojela za dorucak. Dakle, kolicine su: ceo baget, 3 jaja, dva malena avokada, 50 g prsute i saka cherry paradajza. Jeste za ceo dan, ali je, puno brate mili.

    DAN 20
    D: sendvic od avokada, jaja, prsute i paradajza
    R: sendvic od avokada, jaja, prsute i paradajza


    E sada cu bas da izguglam koliko to ima kalorija.
    Baget, ceo 888 kcal, lele
    3 jaja 234 kcal
    prsuta 70 kcal
    2 avokada 320 kcal

    Lele majko :))) Znaci 1512 kcal. Opet nije prestrasno. Ali moze to i manje. Umesto celog bageta 2/3, umesto dva avokada 1, umesto 3 jaja 2 jaja. ustedela bih 296 + 160 + 78 = 534 kcal. Znaci bila bih na oko hiljadu. Ajde nema veze mozda je i zdravije da unosim malo vise. Sada cu da izracunam bazalni metabolizam. BMR mi je 1547 kcal. Ispod toga nije zdravo da se ide. Da bih mrsavila mogu da unosim i 1670 kcal. Tako da, puno sam jela ali na kraju je ok :)) Tacno koliko mi treba. Najbolje je slusati svoj organizam. Ne emocije, dosadu, i tako to, nego bas telo. Ono tacno zna sta mu treba. Recimo sutra mi se jede nesto osvezavajuce, neke vockice, povrckice.

    Nego ovako kada se pogleda ovo. Baget ugljeni hidrat, milion kalorija. Prsuta i jaja proteini, malo kalorija. I avokado mast isto bogami dosta kalorija. Ali dobro unela sam sve, i malo povrca u vidu paradajzica. Sada cu da izucim kako bi kalorije trebale da se rasporede.

    Aha kaze ovako 45 - 65% dnevnog unosa ugljeni hidrati, 20 - 35% masti, 10 - 35% proteini. E sada ovo kako sam ja podelila nije bas tako. Avokado ima i ugljene hidrate i vrlo malo proteina. Ali mrzi me sada sve da razlazem, ionako su ove preporuke date vise okvirno. Pa da vidimo. Ako kazemo da je hleb cist uh onda sam unela 59% uh. Ako kazemo da su jaja i prsuta cist protein, a nisu jer imaju oba i mast, ali dobro onda sam unela 20% proteina. I ostaje 21% masti. Znaci maltene idealno. Hahha, ko bi rekao. Eto ispade ovo jedan super izbalansiran dan. A vala mi je prijalo. Mnogo je ukusan sendvic. Eto.

    Ono sto sigurno znam, vise povrca, vise voca, vise povrca, vise voca.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 262
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 godine

    Izasla sam sinoc, ostala do kasno, spavala do kasno.
    A prelep je dan i treba ga iskoristiti!
    Malo hocu da se pokronem posto mi se lezi u krevetu. Pa ovako.
    1. Stavim telefon da se puni i kod kuce sam dok se ne napuni na 50 %
    2. Doruckujem
    3. Istusiram se i nega
    5. Posaljem poruku prijateljima
    6. Odem u setnju

    Eto to je to. Kuvam ovsene pahuljice i jescu ih sa bananom. Moram da vidim da li u kuci ima maka ili kakaa, jede mi se ta kombinacija.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 262
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 godine

    Danas bahato. Od sutra asketski.

    DAN 21
    D: ovsena kasa, kakao, banana
    R: pohovane palacinke sa pavlakom, pecenicom i kackavaljem, pica, aperol spritz


    Kolicine: 5 kasika ovsenih pahuljica skuvanih sa vodom, na vrh kasike kakao, pola banane. 1 i po manja pohovana palacinka, 1 maleno parce pice.

    Za dorucak hocu da jedem obavezno bobicast voce + neko sezonsko voce. Za rucak povrce, dosta povrca.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 262
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 godine

    15 do 12. Hocu da spavam.
    Malo silujem ovaj dnevnik. Ali dobro.
    Spava mi se i ne spava mi se. Hocu kao nesto da se desi. A sta moze da se desi sada stvarno nemam pojma.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 262
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 godine

    Na ovoj vagi koju imam ovde, 82 kg. Dobro. Bar cu da koristim kao referencu da vidim da li idem dole.
    10:19. Radim od kuce, i trebalo bi da krenem da radim sto pre. Treba da napravim dorucak. I da se javim nekim prijateljima, ali to cu kasnije.

    Sta bih najvise volela. U petak da imam izmedju 80 i 81 kg. A sledeci petak, izmedju 79 i 80. To bi bilo bas divno. Da se domognem 7. Drugi cilj ce mi biti 76kg. Posto bas dugo nisam imala toliko mislim da ce malo potrajati skidanje do te kilaze.

    Treba da zakazem termin kod jedne doktorke, treba da zakazem zubara i frizera. To posle 12, posto tek od tada rade. Taman ce telefon da mi se napuni.

    Treba mi nesto ujutru da me pokrene, pa ovaj dnevnik nije los.

    1. da napravim dorucak, jedem u kuhinji.
    2. izodgovaram na porukice na telefonu.
    3. sredim malo sobu.
    4. malo se jos opustim na internetu.
    5. krenem da radim.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 262
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 godine

    Radila sam, prosetala se, sada cu jos par sati da radim.
    Hrana dobro i nest osto me nervira.
    Za dorucak sam pojela jednu, dakle jednu jedinu kocku crne cokolade, a posle rucka jednu malu kuglu sladoleda. Ali sladoled nije bio dobar i to mi nije prijalo. A cokolade se plasim bukvalno. Posto sam u stanju da dnevno jedem po jednu od 300g. I tako danima. I onda me je i od ove crne strah da opet ne upadnem u vtlog prejedanja cokoladom. Tako da ne znam stvarno. A sladoled mi nije trebao i od toga me je malo strah, jer su mi se posle jele palacinke. Lakse mi je da ne jedem bukvalno nista slatko, osim u restoranu kada je u sklopu menija.

    Inace rucak, savrsenstvo, spremala je moja mama, ja nisam u stanju da pravim tako jela na dnevnom nivou. Ja skuvam nesto pa jedem danima.

    DAN 22
    D: ovsena kasa sa kakaom i cokoladom, med, bobicast voce razno, puter od oraha
    R: dinstana piletina, pohovana piletina, prokelj, brokoli, sos od senfa, integralni pirinac, rotkvice, kugla sladoleda


    Kolicine: 5 kasika ovsene kase skuvane u vodi, na vrh kasike kakaa, kockica crne cokolade, malo meda i tri kasike bobicastog voca. 1 kasicica putera od oraha. Jedno malo parce pohovane i jedno malo parce dinstane piletine. Saga prokelja, saka brokolija, 2 sake pirinca. Mala kugla sladoleda.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 262
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 godine

    Uf, radim jos uvek, posto sam napravila pauzu u toku dana i otisla u setnju, da iskoristim sto je lep dan.
    Kodiram i stalno pravim greske, nikako da dobijem rezultate. Uf!

    Sutra cu za dorucak da jedem nar, a veceras bih mogla da napravim od bobica kao dzem sa chia semenkama i urmama. To je mnogo ukusno, a bobice mi se jutros nisu svidele. Pa da popravim ukus. Za rucak ce mama napraviti pire i lovacke snicle u sosu od pecuraka i naravno salata. Savrseno. I necu da jedem nista slatko sutra, pa ni tu kockicu cokolade za dorucak. Ne mogu.

    Nesto razmisljam, vec sam sebe pocastila pohovanim palacinkama juce. Ali mozda bih mogla jedno jutro da doruckujem burek. Pre petka necu sigurno, mozda u subotu. Videcu kakvi ce da budu rezultati, ako sam ispod 81 hocu, ako nisam ne. I to je to. Ali ne znam, treba malo ugoditi sebi. Do avgusta najverovatnije, a sigurno do juna necu biti u prilici da to jedem. Pa, videcu.

    Inace, ja se tako navucem na nesto i onda jedem nenormalne kolicine. Dok sam bila u Beogradu, to su bile Milky palacinke. I to preko dostave. Sta je tu problem? Pa sto za dostavu mora da se potrosi odredjeni broj dinara, i onda natrpam u palacinku dva krema i jos dva dodatka. To bude ubistveno i to pojedem. I tako skoro svaki dan. Em ogromne pare potrosih, em se ugojih 7 kg. Onda u ovoj zemlji u kojoj zivim sam se navukla na jednu vrstu cokolade koja ima 260 gr. I svaki dan pojedem celu jednu takvu cokoladu. Katastrofa. Sa slanim nemam taj problem, ne prejedam se slane hrane. Ponekada pojedem nesto nezdravo, ali ne preterujem. Tako da ne znam, mozda ugodim sebi i smazem jedan burek. Ali ajde, o tom potom.

    Videla sam sada jedna devojka na instagramu koju pratim jede cinije povrca. Mogla bih i sama tako nesto da spremim. To je lako.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 262
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 godine

    Izmerila sam se jutros, ponovo sam na 81, yessss! Nadam se do petka da ide ispod, da cu biti na 80 i nesto. A do sledeceg petka 79 nesto. To bi bilo savrseno! Onda ce sve da ide lakse. Onda gazim sedamdesetice. I to ce da potraje dva tri meseca. U julu bih volela da udjem u sestice. Mislim da je realno.

    Sada doruckujem samo nar, ali veliki bas. Pa rucak i to je to za danas.

    Moram da radim. Hocu da radim dva sata, pa da se istusiram.

    Pojela sam ipak i ovsenu kasu, ali od 3 kasike pahuljica, posto je nar dosta jak bio. Rezon je da ipak unesem nesto jos malo za dorucak, posto treba izdrzati ceo dan.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 262
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 godine

    DAN 23
    D: nar, ovsena kasa sa cokoladom i puterom od oraha
    R: supa od povrca, zelena salata sa mladim lukom, rotkvice, pire, dinstane bukovance


    Kolicine: jedan ceo veliki nar, 3 kasike ovsenih pahuljica skuvanih u vodi, 2 kockice crne cokolade i 2 male kasicice putera od oraha. Cinijica supe, sargarepa, brokoli karfiol. Cinijica zelene salate. Nekoliko rotkvice. 3 kasike pirea, i malo bukovace.

    Ovo je malo gladna sam. Mama kaze da je bukovaca zamena za meso, ali nisam bas sigurna. Svakako me ne drzi toliko dugo sitom. Dobro je da sam pojela ovsene za dorucak inace ne znam kako bih izdrzala danas. Ali, izdrzacu sada, istrpecu glad. Mrvicu me boli glava.

    Inace ovaj rucak je zdrav da zdaviji ne moze biti. Ja nikada sama ne spremim supu ili salatu, a trebalo bi.

    Interesantno, danas vec dve kockice cokolade. Polako povecavam. Sada cu na ovome da se zadrzim.

    Mislim da ce burek jedno jutro definitivno da padne. I mozda za jedan rucak cevapi na kajmaku. Mozda. Palacinka Milky nikako. To moze tamo na leto kada budem 60 i nesto. Ako budem.

    Evo sada sestra cisti ormar. Imam stvari od 49 do 80 kg. I ne moram da kupujem nista od odece kako budem mrsavila. Sve vec imam.

    Pise mi se o ljudima. Ali ajde necu.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 262
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 godine

    Jao sama sam ovde, ali ne odustajem. Javljajte se ljudi, da mrsavimo zajedno.
    Bas sam gladna. Pecurke su bile nedovoljne. Ali izdrzacu. Mada se mnogo bolje osecam kada jedem jaci rucak.
    Bas je kasno, hocu rano da ustanem, idem da spavam.
    Jedva cekam da jedem sutra hahaha Cim ustanem ima da napravim predivnu ovsenu kasu, pa puter od oraha, njam.
    Srecna sam.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 262
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 godine

    Jutros nisam imala voce, pa sam jela samo ovsenu kasu sa cokoladom i puterom od oraha. Vec jutros je bilo 6 kockica cokolade. Definitivno sa tim imam problem. 4 kockice su dovoljne za 5 kasika ovsenih. Ali ima jos vrlo malo cokolade. Mozda sutra napravim skroz bez cokolade.

    Dobra vest ispod 81 sam. Tako da imam jos jedan kilogram do cilja. Yes! Onda drugi cilj 76. Jako jako dugo nisam imala 76 kg, pa mislim jedno 9 godina. Da, poslednji put sam imala 76 pre 9 godina, malo manje. Tako da ce to biti veliki uspeh za mene. Na 79 sam padala vise puta u ovih 9 godina. Pre devet godina sam se trudila zdravo i normalno da jedem i dosla sam na 67 kilograma. Manje od 67 kilograma nisam imala 14 godina. A mojih standardnih 52 kg nisam imala od 2007. Znaci 15 godina. Ali polako, korak po korak i ostvaricu sve. Samo treba vremena.

    Sada cu malo da racunam, a onda definitivno pocinjem da radim. Ovako u aprilu da dostignem 76. Tj. prvog maja da imam 76. Onda prvog juna 72. Prvog jula 69. Prvog avgusta 65. Prvog septembra 62. Prvog oktobra 59. Prvog novembra 57. Prvog decembra 55. Za novu godinu 54. To bi bilo idealno. Ali videcemo, ja cu da se trudim, pa sta bude.

    Mrzi me da radim i samo pisem. Ali na nekoj sam terapiji, od koje apetit raste nenormalno. Zato mi samo autofagija pomaze, jer mogu da pojedem uzasno mnogo i ovako se samo iskljucim posle rucka. Jer tesko mi je da se kontrolisem. Sto manje oborka manje prilike da preterujem. I dorucak sam fiksirala na 5 kasika ovsenih, sto je super.

    Hocu da ubacim da hodam dnevno 10000 koraka. Ili mogu cak da ubacim da idem peske do posla kada se vratim tamo gde zivim. Tako sam srecna sto sam kod kuce. Uh! Nedostajalo mi je. Potpuno sam se opustila i uzivam. Jos u sledeci petak da odem izmedju 79 i 80 i gotova prva runda. Za sada sam skinula skoro 5 kilograma. Imala sam blizu 85 kada sam kupila vagu.

    Super mi je ova autofagija.

    Ne znam sta jos da napisem, a treba da radim.

    Dobro, evo za kraj. Polako cu da 'stezem' kais. Sada se hranim ovako kako se hranim i zadovoljna sam sa tim. Ubacicu to hodanje svaki dan uskoro.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 262
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 godine

    Ovako, prvo jedno razmatranje, onda jelovnik za danas, a onda MORAM da radim.

    Razmatranje je sledece. Idem na putovanje u zemlju gde je hrana najbolja na svetu. Sa drugaricom koja je odatle i zna sva najbolja mesta za klopu. Ona sada pravi spisak svih restorana koje bi trebalo da posetimo. Da li da jedem veceru ili ne? Lakse mi je da ne, da ne kvarim dosadasnji kontinuitet. A opet, to je jedinstvena prilika. Idealno bi bilo da jedem veceru tih par dana, i onda da se vratim na kolosek. Mislim da cu to uraditi.

    Moram se osloboditi PERFEKCIONIZMA. Sve je super i kada nije savrseno. Izbegavati savrsenstvo.

    DAN 24
    D: ovsene pahuljice, cokolada, puter od oraha
    R: prebranac, hleb, salata od kupusa, jedno malecko parce pice


    Kolicine: 5 kasika ovsenih pahuljica, red i po cokolade, dve kasicice putera od oraha. Jedna normalna porcija prebranca, jedno parce hleba. Malo salate. Jedno maleno parce pice. Pica je mala pa je jos iseckana na 8 parcica. Jedno od tih 8. Mogal sam jos ali sam stala na tom jednom. I ponosna sam na to.

    Sada mi ovo parce pice unistava perfekcionizam. Isla sam da sestri pravim drustvo, jer se njoj uzasno jela pica. Pica je savrsena i pojela sam parce da probam. Zasto je to lose? To je normalno. Sto se relanije i normalnije hranim, blize sam tome da rezultati potraju. A ovu autofagiju nameravam da primenjujem zauvek.

    To je to za danas. Srecna sam.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 262
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 godine

    Moram da radim, a ovako to izbegavam. Ha :)

    Ali evo pustila sam jednu pesmu da odslusam, i za to vreme cu da pisem.

    Slusala sam danas Dr Dragana Ivanova. On me je inspirisao da pocnem sa autofagijom. Polako korak po korak primenicu sve sto on preporucuje. I sta kaze? Dva obroka, dorucak i rucak. Za dorucak: integralne zitarice, voce, med i orasasti plodovi. Za rucak: mahunarke, povrce, sveza salata pre rucka, i krompir, pirinac ili hleb, mogu i pecurke, jaja, ili sir. On je vegeterijanac i ne preporucuje da se jede meso. Ja cu jesti i meso za rucak. Ali cu da se prebacim na ribu i morske plodove. Zemlja u kojoj sada zivim je okruzena morem, tako da je to dostupno, vrhunskog kvaliteta i povoljno. Pa cu tako da se hranim. Meso planiram da jedem jednom nedeljno.

    Hajde jos jedna pesma i onda na posao.
    Kada dodjem tamo, otici cu u jednu radnju koja prodaje samo zrnevlje, i nakupovacu se mahunarki, pirinca raznih vrsta i orasastih plodova raznoraznih. Opremicu se. To moze da stoji, tako da cu kupiti malo vise. Hocu da jedem bulgur, leblebije, crni pirinac, kinou vec imam, chia semenke su mi pri kraju. Videcu sta sve ima i sta mi deluje zanimljivo. A kupicu vrlo male kolicine za jednu, maksimalno dve porcije. Mozda imaju i zacine, i to bih mogla da kupim.

    Onda cu u piljari da kupim svo potrebno voce i povrce. A u radnji kupujem proteine. Sir, jogurt, skampe, svinjetinu, piletinu, jaja, prsutu, ribu. Govedinu ne jedem, u stvari jedem, ali nisam do sada ni jednom spremala. Mogla bih da napravim paprikas, to obozavam.

    Eto ima ideja. Super. Ide mi cetvrta pesma, mnogo sam lenja ponekad.

    Mogla bih da jedem i sardine. I tunjevinu. Mada u principu izbegavam hranu koja je u konzervi.

    Imam neki sos i malo je ostalo, pa bi bilo dobro da ga potrosim. Odlicno ide uz tunu. Mogla bih da napravim mesavinu salata, preprzenu leblebiju, papriku, grilovane tikvice, grilovane pecurke, masline i tunjevinu. To je odlicna salata. I dva parceta hleba. Imam taj wasa hleb koji moze dugo da stoji. To sam se opremila.

    I nasla sam jedan super kanal na youtubu, devojka pravi jako ukusnu hranu, a zdravu. U velikim cinijama mnogo povrca, salate, neko zrnevlje, prelivi, izgleda predobro. Tu ima dosta posla, ali ona kaze kada se to pravi vise puta, se usemis i onda ide brzo.

    Mogla bih i dorucak malo da obogatim. Da osim ovsa kupim i neke druge pahuljice, pa mogu da ostavim preko noci u mleku da odstoje i sa vocem ujutru da jedem.

    Uvescu i solju vode sobne temperature sa limunom i medom pola sata pre dorucka.

    I cula sam da ujturu pre dorucka valja oprati zube da se uklone sve bakterije koje su tu tokom noci i to cu da pocnem da radim.

    Sad vec ide ko zna koja pesma. Odoh da radim.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 262
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 godine

    Bas sam srecna sto je ostao samo jos jedan kilogram do cilja. To bi trebalo da se otopi do kraja sledece nedelje.
    Javljacu se danas vise puta u toku dana, ali cu sve da stavim u jedan post.
    Kasno sam ustala. Idem da napravim dorucak, pa da krenem da radim.
    Inace, kupicu speltu, raz, jecam i proso. I to cu da pocnem da jedem za dorucak pored ovsenih. Malo da obogatim dorucak. Mogla bih da kupim i mak. Neki prave pahuljice i sa stapicem cimeta i kardamomom. I to bih mogla da probam.
    Mnogo sam srecna sto sam dosla kuci, predivan osecaj topline.

    Mnogo mi je tesko da pocnem da radim i da radim marljivo kada radim od kuce. Definitivno kada se vratim, idem u kancelariju. I onako ovaj laptop treba da se popravi, da se zameni ventilator, a mozda ce moci samo i da se popravi. Videcu.
    Pada kisa, dan je idealan za spavanje. bar je bilo predivno vreme kada sam dosla i uzivala sam na suncu.
    Dr Ivanov kaze da su kreme za suncanje vrlo stetne, da treba koristiti prirodna ulja. Hocu da predjem na skroz prirodnu kozmetiku. Znam da napravim kreme za telo, pastu za zube i dezodorans. Napravicu i prirodnu kremu za suncanje. Za lice ipak koristim kupovne proizvode. Da li da odem na depilaciju dok sam ovde_ Verovatno hocu. Moram da se javim jednoj drugarici da se vidimo.
    Pisem samo redom sve sto mi padne na pamet. Sinoc sam pretrazivala recepte za dorucak sa razom, jecmom, speltom i prosom. Posto vec 7 meseci svako jutro za dorucak jedem ovsene pahuljice, pa da ubacim malo varijaciju.
    Cini me srecnom da sam organizovana, da znam tacno sta cu i kako da jedem. Cini me srecnom red. Vec napisah, ali kada se vratim tamo gde sam sredicu frizider, moj deo sa hranom, deo sa zajednickom hranom.

    Sta cu sve da izmislim samo da ne radim. Uzas. Onda moram da radim i uvece da nadoknadim. Volela bih da ustajem u 7 ujutru. I da idem na spavanje u 10. Danas cu za rucak imati gulas od leblebije i piletinu. Svi ruckovi su po dijeti Dr Sreckovic. Jer tu mi je mama i ona kuva po tome. Tako da su savrseni. Mnogo, mnogo volim Srbiju!
    A sada malo o parama. Svaki mesec potrosim celu platu i jos malo od steka za crne dane. Onda sam sela i izracunala koliki su moji mesecni troskovi. Placam stan koji iznajmljujem, to je najveci izdatak. Placam mobilni telefon i to ne malo, jer sam imala problem sa internetom u stanu i trebao mi je paket sa neogranicenim internetom da mogu da povezem racunar na telefon i radim. To je 20 evra vise svaki mesec. Onda, banka u kojoj imam racun mi uzima 25evra svaki mesec kao za zivotno osiguranje, ali u toj banci druga opcija ne postoji. Treba da menjam banku, to me malo maltretira, ali dobro. To cu uraditi krajem aprila, nakon sto dobijem platu. Taj dan kada dobijem platu cu da promenim racun, i onda moram da javim firmi novi racun i oni da mi odobre to. I moram mobilnom operateru da javim posto mi oni skidaju direktno sa racuna. Na hranu trosim oko 25 eura nedeljno, znaci 100 eura mesecno. Moram da platim i metro do posla i nazad, mada cu mozda sada da idem peske, ili biciklom i to da mi bude fizicka aktivnost. Sve u svemu, kada platim ovo najosnovnije, stan, telefon, banka, prevoz i hrana, ostane mi jedna ok svota novca. Gde to nestane svaki mesec, pitam se. Bas cu da pratim u aprilu i da vidim. Posto mi je neverovatno da to uspem da potrosim, ne radim ne znam sta. Kao mesec racunam od plate do plate. Tako da mi je april poceo pre par dana. Imam za sada jedan trosak van osnovnog, poklon za koleginicu 10 eura.

    DAN 25
    D: ovsena kasa sa cokoladom, banana, pomorandza, puter od oraha
    R: par oraha, gulas od leblebije, hleb, rolovana piletina


    Kolicine: 5 kasika ovsenih pahujlica skuvanih u vodi, 1 red crne cokolade, 2 kasicice putera od oraha, pola banane, 1 pomorandza. Za rucak 2 oraha, 2 kutlace gulasa od leblebija, 1/4 parceta hleba, 3 stapica mala piletine rolovane u slanini. I preliv za piletinu od meda i senfa. Bas prelep rucak. Piletina i leblebije ne idu zajedno, ali kao dva odvojena jela je fantasticno!

    Izgubih ja oko 5 kilograma za 25 dana autofacije. Presrecna sam sa rezultatom. Zato se razmisljam da preskocim burek i veceranje u Italiji, da bih odrzala ovaj tempo. Videcu.
  • Pali Debela
    Amater
    Amater
    Postovi: 262
    Pridružio se: pre 6 godine

    Re: Irreversible

    od Pali Debela » pre 2 godine

    Izasla sam sa prijateljima, i naravno pila vodu. Drugarica je jela tortu od malina i pistaca. Ni pomislila nisam da probam.
    Gladna sam naravno. Svako vece sam gladna. Ali to nije ona neprijatna glad. I ne mogu da vam opisem koliko je meni zivot pojednostavljen otkada se pridrzavam principa autofagije. Pre svega kada sedim po kaficima, tacno znam sta cu da pijem - vodu. Inace nikad ne znam sta bih pila. A vodu stvarno najvise i volim da pijem. Ne moram da razmisljam sta cu za veceru. Onda, onaj osecaj kada ti se jede slatko pa udjes u prodavnicu pa pola sata gledas, ne bih li ovo ili ono, pa sta bih. Kao da me goni nesto. Pa se prejedem slatkisa, pa se osecam bezveze, jer nisam nista postigla. Postignem kada pojedem 300 g cokolade, onda se osecam super. Ali eto gde me je to dovelo. Sada se osecam super jer imam neki trud ulozen i rezultat. Tako da, efekat isti, a sustinski mnogo bolje.

    Ne znam da li sam napisala zasto sam pocela sa ovom autofagijom, mislim da nisam jer sam se ovde javila kada sam vec bila u drugoj ili trecoj nedelji. Napisacu to nekad. Sad me mrzi. Sutra hocu da pojedem kivi koji se vuce po kuci, sav se smezuraio i smanjio. Greota. I mandarina i pola banane. Za rucak ce biti riba i krompir sa blitvom.

    Kaze mi sestra da imam los zadah. Pocecu da pijem caj od pelina. To je verovatno zbog ovoga sto ne jedem.
Odgovori 262 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju