Odgovori 198 postova
dijetarnik
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 6 godine

    Evo meee! :) Posle duzeg vremena, ali ipak se vracam :D

    Jelovnik za danas:

    18. avgust, 1/91, P
    D: breskva
    R: jaja sa paprikom, paradajz salata, parce hleba
    V: pola od rucka, salata


    fa: 1h sobni bajs, 1h setnja
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: dijetarnik

    od Bakica » pre 6 godine

    Dobrodoshla nazad...Sve dok ne odustajemo ima nade za nas :)
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 6 godine

    Ne odustajem, Bakice, svakog dana se budim i lezem razmisljajuci o tome da treba da smrsam, a skoro nista ne radim povodom toga. :nasilan: Taj jucerasnji dan nije prosao bas najbolje i danas vec nisam vise na un dijeti.

    Ne znam sta da radim sa sobom. Kad sam pre nekoliko godina smrsala, uspela sam bez problema da odrzavam kilazu do koje sam stigla, nisam se opterecivala hranom. Manje sam jela i pametnije sam birala. I mislila sam da se nikad necu vratiti na staro, da sam zavrsila sa tom fazom svog zivota. Ali avaj... :cry:

    Sad jedem mnogo, i to nezdrave i kaloricne obroke. Kao ala sam. :cry: Moram da priznam da mi je decko (sa kojim zivim, btw) slaba podrska. Kad god kazem da cu na dijetu, on mi se smeje i obeshrabri me vec u startu. Doduse, jeste da sam kretala na dijete 3897 puta, valjda je prestao da veruje da ja to stvarno mogu. Ali znam da ako sam mogla tad, mogu opet. Samo ne znam kako :010:
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: dijetarnik

    od Bakica » pre 6 godine

    Moj ti je predlog kad vec ne mozesh da se duze odrzish na nekoj "pravoj" dijeti da onda SMANJISH KOLICHINE toga shto jedesh. To se lakshe moze izvesti. Dakle kad ti i dechko kupite picu na primer ti pojedi upola od onoga shto inache jedesh a ostatak daj dechku da pojede. On ima da se nagoji pa ce i on morati na dijetu i razumece te :zuba:
    E sad poshto sa tom polovinom shto si pojela mozesh ubrzo biti opet gladna onda se dojedi nekom salatom, povrcem neutralnim ili vocem. Ovo ti moze dati taj zamajac da kad izgubish nekoliko kila isplanirash neshto malo ozbiljnije.
    Naravno da mozesh opet da izgubish kile.Moze apsolutno svako. Da je lako nije lako :( ali chovek se navikne. Evo ja nakon 6 meseci tako sam se navikla na te manje kolichine da sad jedem normalno sve ali kolichine te manje me zadovoljavaju. I dalje mi je problem to jedenje uveche ali i sa tim se borim...nalijem se sokom od paradajza ( jer mi se trazi vishe slano nego slatko) .A kad se kadkad probudim u sred noci pa mi se trazi slatko uzmem nekoliko gutljaja cedjenog soka od pomarandze. I guram.
    Mozesh i da brojish kalorije ( to ja sad radim) a da jedesh uobichajenu hranu ali bojim se da ce to da te smara a i teshko da mozesh da ugodish broj kalorija ako ne kuvash hranu vec jedesh brzu koja je visokokalorichna :(
    Znachi za pochetak prepolovi kolichine, nalij se vodom nakon obroka i probaj da se uobrochish (pauze izmedju).
    Ne znam za Atkinsa da li neko moze dugo da izdrzi na tome :005: pa ma koliko voleo meso...smuchi se to...ma sve se smuchi na duze staze :( .Ali mozda da opet kao zamajac probash i to pa kasnije osmislish neshto bolje. Samo nemoj da odustajesh. Taj veliki vishak kilograma ne samo da nam narushava raspolozenje nego ozbiljno narushava zdravlje chak i kad je chovek mlad.Shta ce ti to :D
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 6 godine

    U pravu si, Bakice, nema razloga biti debeo. Cak nije ni pristojno biti debeo.

    Sinoc sam cituckala o raznim nacinima ishrane i resila da probam hrono dijetu. Danas je prvi dan, nadam se da ce sve da bude okej 8)

    20. avgust, 1. dan
    09:30 - solja caja od nane
    10:00 - tonus od razanog brasna, puter, pecenica
    15:00 - krmenadle, salata od paradajza i luka
    20:00 - sardina, luk
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 6 godine

    Danas sam super prosla, sve sam ispostovala i nisam gladna! :013: Imala sam malu krizu za slatkisima oko sedam, ali znala sam da cu uskoro da veceram, popila sam casu i po vode i proslo je.

    Jelovnik za sutra:

    09:30 caj od nane
    10:00 hrono hleb, puter, pileca prsa, kiselo mleko
    15:00 piletina pecena na soli, salata od paradajza i luka
    20:00 belo meso, kupus salata
    Poslednja izmena od slonche88 u 21 Aug 2017, 19:48, izmenjeno 1 put ukupno.
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 6 godine

    I danasnji dan uspesno preguran :013:

    Bilo mi je malo tesko kad je popodne decko upao sa punom kesom slatkisa iz Slatke kuce, ali bila sam hrabra i iskulirala sam to skroz :D

    Za sutra planiram:

    22. avgust, 3. dan
    09:30 caj od nane
    10:00 hrono hleb, puter, pileca prsa
    15:00 cuftice od govedjeg mesa i luka, paradajz salata
    20:00 pilece belo meso, kupus salata
    Poslednja izmena od slonche88 u 22 Aug 2017, 22:36, izmenjeno 1 put ukupno.
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 6 godine

    Sve ide kako treba, evo jelovnika za sutra:

    23. avgust, 4. dan
    09:30 solja caja od mente
    10:00 hrono hleb, puter, pileca prsa
    15:00 kuvani kupus sa mesom
    20:00 sardina sa limunom, luk
  • happyhappy
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 57
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: dijetarnik

    od happyhappy » pre 6 godine

    Odlicno, prvi dani su najkriticniji, samo guraj :headbang:
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: dijetarnik

    od Bakica » pre 6 godine

    :headbang: :headbang: :headbang:
    Kad pregurash prvih 10-ak dana i vidish prvo ozbiljnije pomeranje na vagi na dole mnoooooggoooo bude lakshe nastaviti.Guraj :013:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 6 godine

    Joj, nadam se da ce nekog pomaka biti :headbang: Necu se meriti pre 20. septembra, tad cemo da vidimo sta sam uspela da uradim za mesec dana sa ovakvom ishranom. Pocetna kilaza mi je negde oko 110kg :nasilan: :oops: :oops: :cry:

    Plan za sutra:

    24. avgust, 5. dan
    09:30 solja caja od nane
    10:00 hrono hleb, puter, pileca prsa, paradajz
    15:00 krmenadle, paradajz salata
    20:00 omlet od dva belanca, krastavac
    Poslednja izmena od slonche88 u 24 Aug 2017, 22:06, izmenjeno 1 put ukupno.
  • happyhappy
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 57
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: dijetarnik

    od happyhappy » pre 6 godine

    Jel to znaci da je jos jedan dan preguran!
    Bravo :headbang:

    Ovi jelovnici su lepi, ,,obicnom coveku‚‚ svakako ne govore mnogo o tome da onaj ciji su moze uz njih biti gladan (realno ili, jos vise, iracionalno), ali mi koji znamo kako izgleda iz ozbiljnog krkanja uci u vode normalne i pristojne ishrane vrlo dobro kapiramo kolika je to muka. Samo teraj!!!
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: dijetarnik

    od Bakica » pre 6 godine

    Teshko jeste ali samo prvih nekoliko meseci...posle chovek navikne a i kad udesh u taj "mod" da skidash kile kasnije trazish i druge dijete i nachine kada ti dojadi ta jedna hrana ( ne znam koliko dugo se moze sa Atkinsom ici). Ja sam pochela sa UNkom , bila i na Danskoj dijeti kratko, sad sam na brojanju kalorija a probacu i Atkinsa ili slichno u nekoj fazi. Ovo brojanje kalorija me malo "odmorilo" od hrane koju sam jela na UNki. Bitno je ne odustajati :headbang:
    Slonche ja sam krenula od 120 kila a pre nekoliko godina sam bila dogurala i do 130kg pa sam spontano nekako izgubila bila tih 10kg.Izgubila sam 26 kg za 6 meseci :013: i ne odustajem. Moze se...sve je u glavi :) Medjutim ono najbitnije mi je da sam u svojoj glavi razreshila to pitanje da ja nisam na dijeti sad pa cu kad zavrshim da nastavim da krkam vec da mi je cilj da se trajno naviknem na ishranu ( i shto je josh vaznije KOLICHINE ) na kojoj necu vracati kilograme nego se odrzavati na postignutom.Mlada si , zashto da dozvolish da ti hrana kvari zivot ? Zashto da ne budesh zadovoljnija sobom ? Nije izgled najvazniji u zivotu , tachno je to , ali pored toga shto ti kilogrami ugrozavaju zdravlje nije nevazno ni da se ti osecash dobro sa sobom a onda i tvoja okolina zajedno sa tobom :)
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • slonche88
    Amater
    Amater
    Postovi: 227
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: dijetarnik

    od slonche88 » pre 6 godine

    Happyhappy, to ozbiljno krkanje je bilo mozda i preozbiljno. :D Skoro svi obroci su mi bili fast fud. Dorucak pola porodicne pice, rucak becka snicla u tortilji sa prilozima, vecera neka pasta. Izmedju sladoled, slatkisi, koka-kola... :prasence: Neki kazu da je hrono ishrana skupa, meni je jeftina u odnosu na ono koliko sam trosila ranije.
    I da, neko normalan verovatno u ovakvim jelovnicima ne vidi nikakvo odricanje. :D Samo prase kao ja moze da shvati kolika je to patnja. :crybaby: :D :D

    Bakice, bas u tome i jeste poenta — osecati se dobro. Ove godine sam na moru napravila manje od pedeset slika, ima me na manje od pet. Ne osecam se lepo, ne zelim ni da se vidim na slikama. Da ne pricam o tome sto mi svi prijatelji, roditelji i rodbina govore da bi stvarno trebalo da poradim malo na smanjenju kilaze. Hocu sad da pokazem i sebi i njima da mogu to, da nisam hardkor zavisnik od hrane (iako mozda i jesam), da nisam slabic. I sledeceg leta ima da me bude na petsto slika i biracu kupaci kakav zelim, a ne kakav mogu. 8)


    edit - jelovnik za sutra:

    25. avgust, 6. dan
    09:30 limunada
    10:00 hrono hleb, puter, pecenica, kiselo mleko
    15:00 pileci bataci, paradajz salata
    20:00 sardina sa limunom, luk
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: dijetarnik

    od Bakica » pre 6 godine

    Slonche to je pravi duh pobednika :headbang: Samo nastavi u tom duhu...naravno da mozesh...chak i zavisnici od mnogo tezih stvari mogu da pobede zavisnost...kao shto rekoh sve je u glavi...glavu imamo , hvala na pitanju :zuba:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
Odgovori 198 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju