Odgovori 165 postova
naučiću i ja
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: naučiću i ja

    od leonida » pre 7 godine

    I ja najviše volim da večeram sir i salatu :D
    Uvek možeš napraviti neku varijantu sa jajima i povrćem.
    Ja još uvek izbegavam te kombinacije skrobno provrće + meso, zaključila sam da su definitivno teške za varenje.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: naučiću i ja

    od dada77ns » pre 7 godine

    Leonida, tako sam i prosla kako si mi napisala:-) Bilo mi je bas tesko u stomaku posle rucka. Delimicno jer sam rucala kasnije pa sam bila gladna a delimicno i zbog kombinacije grasak-meso. Juce ipak nisam vecerala kako sam planirala, odnosno pojela sam 1dl kiselog mleka i izmedju rucka i vecere sam popila kafu sa mlekom. Uspela sam da svarim grasak i meso ali je prvi "utisak" u stomaku bio teret :shock:
    Danas se vracam na vocni dorucak.
    Dorucak: jabuke 2kom
    Rucak: grasak ali bez mesa - dobila sam vecu porciju graska :D i parce hleba.
    vecera: jaja, krastavac, kiselo mleko
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: naučiću i ja

    od leonida » pre 7 godine

    Grašak se odlično slaže uz brdo neke salate (zelena salata, mladi luk, krastavac, paradajz ...). Volim grašak, ali nekako mi je težak ako ga ne "razblažim" brdom salate (a kako su salatice kalorijski zanemarljive, preporučujem obilato korištenje).
    U stvari, salatice se mogu koristiti bukvalno uz svaki obrok ... popune stomak, dopune vitamine ... (naravno pod salatama ne podrazumevam one sa majonezom, jajima i sl ... takve salate su obrok same po sebi).
    Ja generalno po ovom forumu gnjavim ljude da upotrebljavaju što više neskrobnog povrća iz jednostavnog razloga što je to moje otkriće u ovom postupku promene ishrane. Ja sam neko ko količinski puno jede. Kad se lepo najedeš puno neskrobnog povrća uz malo proteina ili skrobnog povrća, malo zdravih žitarica ... sit si i uneo si sve neophodne sastojke za funkcionisanje organizma, a u isto vreme kile same sleću dole do optimalnog nivoa. Vrlo jednostavan i efikasan princip.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: naučiću i ja

    od Bakica » pre 7 godine

    Nadajmo se Leonida da ce i kod nas da "slecu" ali neshto su prikochile sa sletanjem, haha :D Stagnira se dosta na ovom odrzavanju na kom smo mi...valjda se zato i zove odrzavanje. Ja isto planiram kada dodjem do zeljene tezine da jedem tako kako kazesh i nije mi problem jer povrce volim i to bash to neutralno...ali valja "sleteti" do zeljene tezine :(
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: naučiću i ja

    od leonida » pre 7 godine

    Ja sam držala 2 meseca UN-ke, pa odustala i imala prekid nekih mesec dana, pa onda ponovo 3 meseca UN-ke i tu sve zajedno izgubila nekih 16 kg ako se dobro sećam.
    Kad mi je to dosadilo ... prešla nekoliko meseci na staro dobro brojanje kalorija (nije loše pogledati kalorijske vrednosti namirnica i onda dobro shvatimo šta je to što se može jesti u neumerenim količinama, a šta vrlo oprezno i odmereno).
    Kad sam shvatila da ne mogu čitavog života brojati kalorije, prešla na mršin sistem (i pokazao mi se odličan) - zadnjih 5-6 kila sam izgubila poštujući njen sistem i kile se nisu vraćale dokle god sam ga se pridržavala (i pridržavaću se tog načina ishrane čitavog života - prosto mi odgovara, ovaj izlet zbog depresije je zaista bio neuobičajeno, vanredno stanje).
    Poenta je da nije u pitanju dijeta, već normalna, svakodnevna ishrana, ničeg se ne odričeš, osim što slatkiše dopuštaš sebi jednom u 5-7 dana (što u stvari i jeste prirodno, ni naši stari nisu jeli kolače svaki dan već nedeljom i praznicima) i što izbegavaš testa i hleb uveče (ako se dobro sećam, uobičajena večera mojih babe i dede bilo je kiselo mleko ... bez hleba). Mi smo zapravo zaboravili da se hranimo, samo se treba prisetiti načina ishrane naših predaka i sve će nam biti puno jasnije (a da ne spominjem činjenicu da su oni bili fizički puno aktivniji od nas, pa samim tim im je bila potrebna kaloričnija hrana). Ovako, mi jedemo mnogo više nego oni, a aktivni smo puno manje ... pa naravno da se kilogrami talože ...
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: naučiću i ja

    od dada77ns » pre 7 godine

    Svaka ti je "na mestu". Citala sam razne dnevnike i naucila kako treba samo da se pridrzavam i na kraju naviknem na takav ritam ishrane. Jos ispitujem sta mi najvise odgovara. Obozavam ne skrobno povrce i ne mogu da zamislim obrok bez salate. Nisam uvek u prilici da imam brdo ali je uvek zastupljena salata.
    Povecacu i kolicine kad bude paradajza, krastavaca i paprike po razumnoj ceni i punog ukusa :)
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: naučiću i ja

    od leonida » pre 7 godine

    Da ... cene i ukus još uvek nisu primereni, ali šta je tu je ...
    Ja sam u glavi negde preračunala da ako ne kupiš grickalice tipa smokija, čipsa (čije cene nisu baš ni zanemarive, pogotovu što je moja normalna količina smokija bio onaj veliki sa nacrtanim cibzarom), ostane ti više za povrće. A i mesa jedem puno manje nego nekad ... obrok mi podrazumeva 200 gr mesa (za glavni obrok, meni je to ručak), 100 gr za večeru (ako se odlučim za meso, češće ću posegnuti za mlečnim proizvodima ... sad imam epizodu voća koje definitivno nije preporučljivo za večeru, ali ... ne mogu da odolim onom brdu trešanja sveže ubranih svaki dan :D i imam veliku sreću da za razliku od mnogih koji se žale meni voće ne izaziva dodatnu glad, već me zasiti). Onda ... ulja/maslaca/masti trošim u minimalnim količinama, luk koga koristim u nenormalnim količinama je prilično pristupačna namirnica (mislim finansijski) pa ispada da mi je i sa skupim povrćem obrok ipak puno jeftiniji nego ranije.
    Ono što nam je trenutno prilično pristupačno (bar u mojim krajevima) je mladi luk, zelena salata i spanać (ja sam imala epizodu sa paradajzom i grilovanim tikvicama jer su studenti došli kući, a onda se potrudimo da im ponudimo namirnice kojih nema u studentskoj menzi ...).
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: naučiću i ja

    od Bakica » pre 7 godine

    Meni je na UNki smetalo shto zbog nemogucnosti kombinovanja imam utisak da jedemo stalno isto ( shto moja cera kaze " buckurishe" :D ) a takodje i shto kada nekom jelu ne dodajesh jaja i mleko ( kao naprimer u musaku) onda to nije to jelo vec ispadne " buckurish" :D . I sad na odrzavanju pokushavam da ne kombinujem previshe ( i kad je dozvoljeno) vec samo ponekad pa ispadne da opet jedemo "buckurishe" :(
    Ne mogu da brojim kalorije to bi me zamaralo :( :wink:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: naučiću i ja

    od leonida » pre 7 godine

    Ja sam prihvatila to pravilo kombinovanja i još uvek ga se pridržavam ... s tim da mlečne proizvode kombinujem i sa povrćem i sa mesom, jaja samo sa povrćem, jaja i mlečne proizvode kombinujem.
    Musake ... ne pravim više musake sa krompirom, ali postoje divne varijante sa tikvicama, plavim patlidžanom, može se dodati i paradajz, naravno puno crnog luka ili praziluka, meso, malo pavlake ... jaja uopšte nisu neophodna. Ispadnu veoma ukusne, ona klasična sa krompirom je u poređenju sa ovima zapravo bljutava :D .
    Divni recepti mogu se naći u hrono kuhinji (nikada nisam bila na hrono dijeti, ali mi to ne smeta da kradem ukusne recepte). Apsolutno nema potrebe da se jede isto.
    Uvek imaš neku novu ideju za UN na ovom linku :
    http://www.undijeta.rs
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: naučiću i ja

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Meni je postalo normalno ovo kombinovanje namirnica po unki, ne gledam vise kao na dijetu nego kombinovanje, pa i muz i dete moraju jesti sto i ja, mada muz nekad pozeli meso i krompir iz rerne, al ja ne dam, meso jedan dan, krompir drugi... mora da se i on prilagodjava...ni jedna druga dijeta mi nije trajala ni pet dana, a kod ove osecam kao novi nacin ishrane...
    Slika
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: naučiću i ja

    od dada77ns » pre 7 godine

    Nije mi uopste problem da kombinujem pravilno sto se tice rucka, ali uvek imam problem sa vecerom. Ne jede mi se isto sto i za rucak i onda najvise volim da imam sira i salate. Desava mi se da budem jako jako gladna i onda nemam vremena da perem salatu pa uzmem prvo sto mi dodje pod ruku :nasilan: a to je isto sto spremam i deci (a to bude sendvic, pita ili zgrabim keks ili kolac dok ne dodjem do prave hrane). Sad pokusavam da namesti vreme jela da ne budem tako jako gladna.
    Juce sam doruckovala voce, rucala grasak pre 12h i onda sam bila jako gladna oko 18h. I sve bi bilo super da se nije pojavio (neplanski) neki rodjak, i ja kao necu da jedem pred njim pa uzmem keks da prezivim i na kraju sam morala da jedem (onako uz klinca) jer nisam mogla da izdrzim.
    Dorucak: jabuka 2kom
    Rucak: grasak i rotkvice i parce hleba
    uzina: jabuka 1kom
    vecera: keks (neplanski), sir, krastavac i jedno parce hleba (takodje neplanski)
    celo vece sam imala utisak da sam gladna i stalno mi se nesto jelo pa sam se muvala po kuhinji i uzela jos jedan keksic i saku smokija :nasilan:
    Inace nisam od onih sto praktikuju grickalice (ni sebi ni deci), sto ne znaci da ih ne volim :020:
    Danas:
    dorucak: bavarska kifla i kiselo mleko 2dl
    uzina: jabuka
    rucak: meso i kupus salata
    vecera: sir, jaje i krastavac
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: naučiću i ja

    od leonida » pre 7 godine

    Mislim da je problem gladi koje osećaš u količini hrane koju uneseš (bar je tako u mom slučaju).
    Ja npr. ako jedem krastavac uz sir, ne pojedem jedan, nego bar 3 krastavca (on je zaista kalorijski zanemariv ... ima vode i nešto mineralčića i vitaminčića). Ako jedem zelenu salatu podrazumeva se da ću pojesti bar celu glavicu ... isto je sa ostalim povrćem. Prilog mi podrazumeva jedno 1/2 kg povrća + isto toliko za salatu. Kad uneseš 1 kg kalorijski zanemarive hrane i uz to 200 gr mesa ili 250 gr ribe ili 2-3 jaja ili 150-250 gr sira (u zavisnosti od toga da li je sir punomastan ili nije) i uz to 50 gr zdravog hleba ... to je više nego dovoljno da budeš sit. Za večeru unosim polovinu navedenih proteina, bez hleba, neskrobnog povrća u neograničenim količinama. Voćku pojedem za užinu jer obožavam voćke i nema šanse da ih se odreknem. Sa tom količinom hrane koju unesem ja zaista nikad nisam gladna.
    Tako ... povećaj tu količinu neskrobnog povrća i veruj da nećeš imati napade gladi. Pogledaj kalorijske vrednosti povrća, imaš kalorijske tablice svuda po net-u i videćeš da je povrće zaista zanemarivo (i pečurke su, na moje veliko iznenađenje, baš niskokalorična, a zasitna namirnica).
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: naučiću i ja

    od dada77ns » pre 7 godine

    Leonida, verovatno si upravu. Unosim ja povrce svakodnevno ali to je bas tako kako si napisala. Uz veceru jedan krastavac. Volim povrce i nije mi problem da ga jedem ali ne bas u tako ogromnim kolicinama. Kod mene je zalogaj na zalogaj. Zalogaj mesa i zalogaj salate. Ako cu pojesti mnogo salate onda cu uz to i mnogo mesa. Posto generalno ne jedem mnogo mesa (sto ne vazi za sir) onda i salata ide u skladu sa tim. Moram nauciti da uzmem malo parce neke proteinske namirnice i veliki komad povrca :D Tacno je da ja za osnovne obroke ne jedem puno (po meni sasvim normalno) ali cim ogladnim i ne znam sta cu ja posegnem za onim sto bi najvise trebalo (nezdrave UH i slatko). Jedno vreme sam pokusala da brojim kalorije i delimicno naucila sta je koliko kaloricno. Citajuci dnevnike Dudank, Mrse, Yo yo, Leonidin...sam ukapirala sta je pametan izbor. Iskreno se trudim da ispostujem vase savete i sugestije, ali treba mi vrmena da nadjem svoj ritam ishrane jer svi imamo razlicit tempo zivota.
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • dada77ns
    Amater
    Amater
    Postovi: 253
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: naučiću i ja

    od dada77ns » pre 7 godine

    eto i juce neki neplansko ludi dan.
    dorucak: kiselo mleko i dvopek
    uzina: jabuke (mislim da ce mi uskoro izaci na nos a nikako da stignem do pijace da kupim jagode, tresnje)
    rucak: meso pilece i krastavac salata.
    vecera: bila sam ekstra gladna pa sam od sveg uzela po malo (tunjevina, sir, jogurt, hleb-otprilike jedno manje parce, plazma keks-2kom)
    krenula sam planski sir...tunjevina i onda je to bilo premalo pa sam nastavila sa jogurtom a zavrsila sa plazma keksom :nasilan:
    Jos malo i ulazim u svoje dnevne tokove, nadam se da ce onda biti veci izbor zdrave hrane i moci cu pametnije da biram.
    UN start: 04.05.2016. 62kg
    UN kraj: 01.08.2016. 51kg
    novi start kontrole: 03.05.2017. 55kg neuspesan
    najnoviji start kontrole: 06.11.2017. 57kg neuspesan
    UN start: 02.12.2017. 57kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: naučiću i ja

    od leonida » pre 7 godine

    Nije taj tvoj spisak u kalorijskom zbiru strašan. Ne nerviraj se previše. Slabo si doručkovala i ručala, pa si bila gladna za večeru :D .

    Što se trešanja tiče, skokni kod mene na branje ... ja ih imam gomilu (nažalost, ove majske nisu za kompot, pa koliko se pojede ... pojede, što mi, što čvorci, trka je u toku :) )
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
Odgovori 165 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju