Odgovori 1041 post
I ljubav sam pojela!
  • Tebi_Za_Ljubav
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 744
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od Tebi_Za_Ljubav » pre 8 godine

    Pozdrav ljudi :headbang:
    Bilo bi lepo da parlam nemački...učila sam ga 4 godine al nemam pojma da beknem :D

    Juče bio voćko...

    4.dan

    Pojedeno:
    banana

    3 mandarine
    4 kivija
    2 kruške
    2 jabuke

    5 dan današnji

    doručak - kruška

    ručak - pečena prasetina, turšija parce hleba, čitave 2 kašike supice

    večera - meeesooo

    ja sam mesožder i slaba sam mnogo na meso :oops:

    neorganizovana sam...moram malo da se uozbiljim :roll:
    Bez obzira šta mi se desi, ja sam borac, a ne žrtva!
  • MiShīCá Mãllä
    Amater
    Amater
    Postovi: 339
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od MiShīCá Mãllä » pre 8 godine

    Mislila sam da zivis u Austriji ili Nemackoj, ili tako nesto zbog onog "danke majne dame" ha ha...okic
    A supicu opet izbacila, ha...ccc...grdicu te... :x
    P.S. Bolje da si slaba na meso, nego na slatkise ,kao ja :nasilan:
    Pusam te :009:
  • Tebi_Za_Ljubav
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 744
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od Tebi_Za_Ljubav » pre 8 godine

    Da sačuvam bar ovaj samo započet dnevnik...pozdravljam vas sve.
    Vraćam se po ko zna koji put.
    Sad ću malo da računam :D da vidim koliko ću da izdržim...vaga nažalost pokazuje 3 kile više nego što sam mislila da imam dakle groznih 108 :(

    Brojim kalorije = dnevni dozvoljeni unos=1200
    Pa da pokušam :)

    Početak je bio juče sve namirnice sam merila i beležila.
    1dan

    Doručak: 1banana, 1jabuka, 15gr kokosa (pravila sam sok) =221 kcal
    Ručak:belo meso, kk ulja, kuvani karfiol, kiseli kupus = 540 kcal
    Večera: belo meso, parče tanko sečene ćureće salame i parče sira, kiseli kupus + 2 plazme = 350

    ukupno = 1111 kcal

    2dan

    Doručak: 1banana, 1 plazma= 121 kcal
    Ručak: kuvano belo meso, žuta boranija, šargarepa, luk + 3kk pavlake 12%= 380kcal
    Večera: - rendani svez kupus, 2kuvana jajeta, 2kk pavlake, šampinjoni + 1kk ulja = 469 kcal

    ukupno = 970 kcal ostalo mi je još 230 kcal za grickanje.(neka voćvka verovatno)

    Idemo opet :D
    Poslednja izmena od Tebi_Za_Ljubav u 04 Dec 2015, 22:47, izmenjeno 1 put ukupno.
    Bez obzira šta mi se desi, ja sam borac, a ne žrtva!
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od narcisa » pre 8 godine

    Dobro došla opet, eto nas na istoj kilaži :). 1200 kalorija je minimalni dnevni unos, u stanju hibernacije. Pazi da ne pretjeraš niskokaloričnim danima, i sjeti se da svaki 5-6 dan opleteš po višem kalorijskom unosu. :mahalo:
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od leonida » pre 8 godine

    Ovako ćeš brzo biti gladna. Ubaci 1-2 užine, po potrebi, 1 voćkica ili šargarepica, keleraba - zasiti i onda nemaš napade gladi do sledećeg obroka.

    Ja lično sam protiv totalnog izbacivanja ugljenih hidrata.
    1 parče zdravog hleba uz obrok neće škoditi, 1 parče tonusa je oko 55-60 kcal, nije strašno, a ipak uneseš i stvarčice neophodne za funkcionisanje organizma.

    Na duge staze ne možeš totalno izbaciti neke namirnice (osim slatkiša i grickalica, oni u principu ničemu ne koriste). Kad planiraš dugoročnu dijetu, moraš unositi sve, ali kalorične stvari u minimalnim količinama, a povrće - sveže, u salatama, na grilu , bareno ... koliko god želiš ...
    Kad pogledam moj unos kalorija, moj prosek je oko 1300 - nekad je to 1100 kcal, nekad 1400 kcal ... i jako pomaže kad se uključi neka fizička aktivnost ... bar šetnja ...
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Tebi_Za_Ljubav
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 744
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od Tebi_Za_Ljubav » pre 8 godine

    Draga narcisa :) čestitam ti na uspehu i izdržljivosti hajmo zajedno polako do dvocifrenog KONAČNO :)

    Leonida :) baš sam sinoć pročitala ceo tvoj dnevnik :) simpatična mi je ona kaša za dorućak :) zbog zdravstvenog stanja kretanje mi je ograničeno, vežbe svedene na minimum. Po ovome kako sad računam, ni ranije nisam jela više (količinski) osim što sam jela hleb. Da li je u pitanju gluten, ne znam, al sam bila jako "naduvana" evo posle samo 2 dana nejedenja UH meni se stomak prepolovio! Probala sam sa speltinim brašnom i ostalim koji nemaju gluten takodje "nateknem"... od subote počinje post tako da u periodu kad ne budem jela namirnice životinjskog porekla pokušaću da ih zamenim UH tj da pronađem one namirnice koje mi neće škoditi. Eksperimentisaću :) tokom dana ovo mi je dovoljno hrane, kasno ustanem i kasno zaspim, al nemam ideju da gladujem jer sam skontala da posle gladovanja sledi prejedanje.
    Tonus mi stvori kiselinu :cry:
    Nisam neki ljubitelj slatkiša tako da nemam krize. Najviše volim testa, ali to i jeste (kao i uvek u životu) ono od čega se osećam jako loše.

    Drago mi je da ima bar još neko ko broji da mogu da kradem recepte :D

    Edit:
    3 dan
    Doručak: 2 klementine, banana (sok) =150 kcal
    Užina: 2 jabuke=80 kcal
    17h Ručak/Večera: kuvana junetina, kupus salata + 1 kk ulja + 2kk pavlake (12%), paradajz =857 kcal

    ukupno = 1087

    majka je pravila odličan juneći gulaš a ja sam mesožder :roll: pa je količina bila pozamašna tako da još uvek nisam gladna...nažalost nisam stigla da izmerim meso, pa sam kalorije računala odokativno....

    Plan za ubuduće: pojačati doručak, smanjiti večeru (ali verujem da cu tako da zabrljam, već se vidim...pokušaću)

    Imam pitanje...koliko vam varira kilaža u toku dana? :005:
    Bez obzira šta mi se desi, ja sam borac, a ne žrtva!
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od narcisa » pre 8 godine

    Da počnem od kraja :D . Kilaža mi varira 3-4 kg, kako kad. Pojačati doručak kao što i sama kažeš, a večeru ne trebaš smanjiti, nego je trebaš odvojiti od ručka.
    Meni je ova aplikacija jednu jabuku mjerila kao 80 kcal...
    Nemoj da gladuješ, a meni je tvoj dan unatoč hranjenju u 17 h potanak. Najbitnije je da doručkuješ u prvih sat vremena po ustajanju, onda te užine, pa ručak ko čovjek, pa večera.
    Biće čupavo kad ti post počne, pošto nemam pojma na koju ćeš foru postizati zbir kalorija osim uljem i hljebom... Mada ako voliš pecanje bojazni nema. Naoružaj se ribama svih vrsta iz svih voda, gljivama i ostalim biljkama koje su bogate proteinima. 40 dana bez proteina je mnogo puno, pogotovo za nekoga ko pokušava da se steše. (ni najmanje ne pokušavam da te odgovorim od posta, šta više mi je drago)
    Za nekoga ko je ljubitelj hljeba rigorozno je da ga se skroz odrekneš, pogotovo što ćeš u napadu poželjeti da pojedeš ekstremno veliku količinu (iskustvo). Probaj sa dvopekom, možda ti on lakše padne pošto se taj kvasac isusši i šta ti ja znam, ali znam da vrijedi pokušati. I meni je zlo od tonus, smrdi na kiselinu i bljutav je, ali ja sam baš osjetljiva i na mirise i na ukuse.
    Ja sam početnik u brojanju i planiram da mi to bude hobi od ponedjeljka kad ću krenuti na taj novi sistem. Nažalost od mene nećeš ništa fino moći prepisati pošto sam jako loša domaćica.
    Zajedno u napad!
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od leonida » pre 8 godine

    Ma, i ja razmišljam kako da uklopim post i dijetu ...
    Ako bi se striktno držao pravila ovog posta, ribu bi trebalo jesti samo subotom i nedeljom.
    Ali, pošto ja post u načelu ne držim zato što sam neki fanatičan vernik ,nego zato što to mislim da je to dobro za mene, ja sam uskršnji održala u režimu UN dijete bez problema - na proteinski dan umesto mesa jela ribu ... definitivno nije po pravilima posta, ali ... ja sam bila zadovoljna sobom.
    Pretražujem recepte po internetu već danima, pa ću probati nešto da iskombinujem ... videću kako će to ići ... naročito što mm ne može da zamisli ručak bez mesa, a svakako nije oduševljen mojim varivima ...
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Tebi_Za_Ljubav
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 744
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od Tebi_Za_Ljubav » pre 8 godine

    narcisa...znači brojimo zajedno, kuhinjsku vagicu i u napad :) ja sam sebi napravila kalorijsku tablicu namirnica koje najčešće jedem pa i tamo vodim evidenciju.. Iskreno ne znam ni ja kako ću bez mesa...potražiću spas u pirinču, grašku, čorbama i varivima...isprobavaću kore za pitu bez glutena, sočivo, proso, pasulj...potrudiću se da uspem, prvu i poslednju nedelju posta sigurno hoću, a ostatak neću da silim... pa ćemo da vidimo :wink: možda tokom posta naučim i da mesim testa :D

    leonida upravo danas sam pokupovala sve časopise sa posnim receptima...i da...uglavnom su pitice, korpice, ćuftice od povrća, punjeni uštipci itd... nisam baš neki ljubitelj ribe, ali iskreno u mojoj kući se riba pekla samo na jedan način jer je zaista retko jedemo (brasno, aleva, začini) i pekla u popriličnoj količini ulja što mi nije bilo primamljivo. Volela bih ako neko zna neki dobar recept da napiše, bilo bi lepo kad bih zavolela i tu namirnicu. S vremena na vreme pojedem tunjevinu i to je to što se ribe tiče. Volim variva ali i lep komad mesa :roll:
    Bez obzira šta mi se desi, ja sam borac, a ne žrtva!
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od narcisa » pre 8 godine

    O kako mi je žap što si bila uskraćena za ribu. Ja je obožavam. Imaju da se kupe zaleđeni komadi lososa koje možeš da ispržiš u voku, baš su fino isfiletirani(ima i u ribarnici ta je još bolja, ali ne znam koliko ti se da da ideš do nje). Pastrmku nauljiš, začiniš, umotaš u foliju i pečeš u rerni (ne treba ti uopšte puno ulja, ona se sama pusti masnoće. Lignje isto možeš u voku da prepržih, isiječeš na kružiće.... ima gomila tih recepata. Ja volim i oradu, ali ona je znatno skuplja od ostalih riba. Nadam se da će biti ukusno.
  • Pink
    Amater
    Amater
    Postovi: 132
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od Pink » pre 8 godine

    Ja se merim samo ujutru jer mislim da sam tada najlaksa :D , i posle tokom dana nikako ne stajem na vagu 8)

    Skoro svaku ribu u komadu mozes ovako u foliji kako je narcisa objasnila. Mozes da dodas i neke zacine, beli luk, limun. Otvoris foliju pred kraj da se riba zapece i mljac.

    Nego, i meni se cini da unosis bas malo kalorija. Mogla bi mozda neku uzinicu da ubacis. A imas li neku FA?
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od leonida » pre 8 godine

    od začina za morsku ribu, uz limun i beli luk, preporučujem i bosiljak, ruzmarin, peršunov list ... eksperimentiši pa vidi šta se tebi sviđa
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Tebi_Za_Ljubav
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 744
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od Tebi_Za_Ljubav » pre 8 godine

    Budite sigurne da cu isprobati ribicu na takav način i već se radujem :roll:
    Hvala vam ženske :)

    Verovatno jeste malo kalorija...kontam i ja da iz tog razloga ubacim nekakvu užinicu tj danas već jesam...

    4dan
    Doručak: banana i jabuka = 150kcal
    Ručak: kuvana žuta boranija, kuvano pileće belo, crni i beli luk, senf, pavlaka, šampinjoni = 471 kcal
    Užina: klementine =55 kcal + 2,5 dcl paradajz supe(bez testenine) negde oko 80-90 kcal
    Večera: pirinač, šampinjoni, luk, kuvana junetina od juče = 472 kcal

    Ukupno = 1228 kcal
    Bez obzira šta mi se desi, ja sam borac, a ne žrtva!
  • Pink
    Amater
    Amater
    Postovi: 132
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od Pink » pre 8 godine

    Cini mi se da je sada bolje :)
  • Tebi_Za_Ljubav
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 744
    Pridružio se: pre 9 godine

    Re: I ljubav sam pojela!

    od Tebi_Za_Ljubav » pre 8 godine

    Vidiš...ipak sam pregazila 1200 kcal iako me peče savest, proći će :D

    Elem...današnji dan:

    5 dan:

    Doručak: klementina, banana, jabuka = 180 kcal
    Ručak: boranija, crni luk, beli luk, junetina =717 kcal
    Večera: pita sa gljivama lukom i šargarepom + 1/2kk ulja = 250 kcal

    mandarina, pomorandža =90 kcal

    ukupno = 1237 kcal

    Izmerila ja 6 kora koliko je kalorija, izmerila sve sastojke i ispadne da će večera da iznosi oko 380 kalorija i super...dodje snaja i ja joj dam pola da večera samnom :D tako da sam večeru pisala odprilike...
    Poslednja izmena od Tebi_Za_Ljubav u 27 Nov 2015, 13:56, izmenjeno 1 put ukupno.
    Bez obzira šta mi se desi, ja sam borac, a ne žrtva!
Odgovori 1041 post

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju