Odgovori 266 postova
Kada je na redu voćni dan...
  • mylyca
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 16 godine

    od mylyca » pre 16 godine

    ja na ovaj dan uglavnom kombinujem vise vrsta voca...jer me inace smara monotona hrana...ali ovaj dan ubacim malo i suvog voca najcesce su to brusnica i suva kajsija,ili eventualno 20-30 gr ne slanog kikirikija,ali to retko samo nekad kad sam bas gladna. A i pijem sok koji sam pravim od 2 pomorandze,2 limuna, 1 crvenog i 1 zutog grejpa super je ukus i naravno bez secera,cak i zasladjivac ne stavljam... :D
  • MiliBoss
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 16 godine

    od MiliBoss » pre 16 godine

    jel mogu kokice?
  • Karolj

    od Karolj » pre 16 godine

    MiliBoss napisao:jel mogu kokice?


    Ni pod tačkom RAZNO! :x
    Ako su voćke, neka su voćke, u o salom kukuruz se ubraja u povrče, koliko ja znam!
    Kombinuj više vrsta voća, može i suvo voće! :wink:
  • MiliBoss
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 16 godine

    od MiliBoss » pre 16 godine

    pa zar ne moze povrce?
  • dada
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 47
    Pridružio se: pre 16 godine

    od dada » pre 16 godine

    Ja se sutra spremam da "opalim" po vocu!!! Mandarine, jabuke, kivi, narandze to su uglavnom vocke koje ja jedem na ovaj dan!!! E sutra mozda kupim i sjemenke da grickam izmedju vocnih obroka!!!
  • Sunset

    od Sunset » pre 16 godine

    Ccccc. nista ne citate, a lepo smo okacili u ovom forumu:
    Citiram autorice knjige: " Četvrti ili "vitaminski dan" je rezerviran za voće, svježe povrće, sokove i kompote bez šećera, pečeno voće, suho voće, orašaste plodove i sjemenke. "

    Dakle, kokice koje su skrob (kukuruz) ne spadaju u vitaminski dan, ali moze se jesti sveza: sargarepa, karastavac,kupus..naravno bez zacina..onako kao sto se jede voce...
  • teana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 16 godine

    od teana » pre 16 godine

    I ja volim voce ali posle danasnjeg dana razmislicu.
  • dada
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 47
    Pridružio se: pre 16 godine

    od dada » pre 16 godine

    Mene voce ne moze da zasiti ali sam se navikla na vocni dan i sad ga mnogo lakse podnosim nego ranije!!!U sustini ovaj rezim ishrane nije los!!!
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    ja jedino jabuke izbegavam od njih sam uvek gladna ubacuje ih samo u vocnu salatu same ne jedem nikako

    al zato neki badem ili lesnik super mi utoli glad
  • MIMI
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 33
    Pridružio se: pre 16 godine

    od MIMI » pre 16 godine

    ja sam juce imala vocni dan i ceo sam dan bila kuci i bas sam testirala sebe,jela sam na tacno 2h,i verujte tacno na toliko malo se oseti glad,ja vocni dan sam generalno volela,i jos jedna stvar pecena jabuka me je duze odrzala sitom nego banana,pocela sam od 2 mandarine,pa banana,pa pola kesice suvog grozdja,pa 3 pecene jabuke na svaka 2h i stvarno sam bila o.k.
  • Sunset

    od Sunset » pre 16 godine

    Bas mi je drago!!!Hvala sti sto si podelila svoje iskustvo sa nama.
  • coffee

    od coffee » pre 16 godine

    Da li moze da se jede kuvano povrce ili mora da bude presno? npr: kuvani kupus sa crnim lukom, par sargarepa, persunom i preliven kuvanim paradajzom????
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    U knjizi se posebno naglašava da ako neko baš-baš ne voli voće, može da uzme nešto povrća ali presnog i nezačinjenog.

    U obzir dolaze i kompoti (bez šećera) i voćni sokovi (najbolje domaći).
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • kale72
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 11
    Pridružio se: pre 16 godine

    od kale72 » pre 16 godine

    Meni je danas završen prvi voćni dan i moram priznati da nisam uopšte bila gladna! :)
    Doručkovala sam jednu bananu oko pola deset, pa krušku oko podne pa sam ručala voćnu salatu od kivija, jedne banane, dve pomorandže i kruške (to delim sa koleginicom koja je isto na UNki) onda oko pet, pred polazak kući pola jabuke i pola kruške (opet smo delile :)) i kad sam stigla kući pojela sam još jednu pomorandžu i jednu kiselu jabuku.
    Popila sam skoro 3l vode i čašu limunade :) . Voda mi se neverovatno pila, sama sam začuđena :?
  • Karolj

    od Karolj » pre 16 godine

    Eto vidiš, ništa teško, sve se može kad se hoće! :wink:
Odgovori 266 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost