Odgovori 266 postova
Kada je na redu voćni dan...
  • kale72
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 11
    Pridružio se: pre 16 godine

    od kale72 » pre 16 godine

    Znam ja to, samo do sada nisam znala :D
  • Karolj

    od Karolj » pre 16 godine

    kale72 napisao:Znam ja to, samo do sada nisam znala :D


    Eto, sad si se uverila, sada znaš! :013: :wink:
  • Gagec
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Gagec » pre 16 godine

    Danas mi je "vocko",dobro izdrzavam ali me interesuje jos jedna stvar...Da li sok moze da bude sok od paradajza?Kupila sam u Rodicu mix :sargarepa,paradajz i celer i bas sam se nameracila da njga danas pijem!Nekako mi je lgicno da moze,jer sadrzi samo ta tri sastojka(nema cak ni nikakve zacine,secer i ostalo...)Pa 'ajde recite mi dal moze...?
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    U knjizi kaže da mogu sokovi od voća i povrća, kao i sveže voće i povrće. Ipak, ja sam oprezna sa tim sokovima "bez dodatka ičeg živog".
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • Gagec
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Gagec » pre 16 godine

    Ma znam za to"ne sadrzi secer i konzervans" ali reko' mozda neko odradjuje posao i sa ovakvim sokovima...a ja bih bas popila nesto slano,jer mi je vec muka od voca. :neznalica:
  • Sunset

    od Sunset » pre 16 godine

    mhm...a da sama napravis sebi sok od povrca?? i ja sam skepticna sa kupovnim ( ne mogu da im verujem, pa to ti je..). ako ti se jede slano pojedi sargarepu ili napravi sok (jes da ce' se pomucis prilicno ako nemas sokovnik, ali sigurno je sigurno)
  • miskica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 26
    Pridružio se: pre 16 godine

    od miskica » pre 16 godine

    Evo jedne, spored mene, super ideja za VOCNI DAN

    VOCNA MUSAKA

    "U vatrostalnu zdjelu sam narezala 2 jabuke , 1 krušku, 1 žlicu groždica, 1 žlicu krupno sjeckanih oraha, malo cimeta, izcjedila sok od jedne naranče i poklopljeno pekla u pećnici nekih 20 minuta. Nije to sada prava musaka ali malo se zavaraš , kažem ukusno i toplo."

    Prezela ga, al ideja mi je za 5.
  • Karolj

    od Karolj » pre 16 godine

    Zvuči interesantno, treba probati! 8)
  • debelica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 15
    Pridružio se: pre 16 godine

    od debelica » pre 16 godine

    prvi put sam na un dijeti i prvi put na vocnom danu...
    nisam gladna, pojela sam jutros bananu, i malo pre par suvih kajsija... kafu u medjuvremenu...

    imam problem sa glavoboljom, jer me muci PMS... plus ovo nejedenje... :005:
  • Sunset

    od Sunset » pre 16 godine

    Pa jedi...voce...svezu sargarepu, krastavac (ali bez zacina).ispeci sebi jabuke sa cimetom..sve to mozes (naravno bez secera)
  • debelica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 15
    Pridružio se: pre 16 godine

    od debelica » pre 16 godine

    te jabuke mozda veceras, kad dodjem kuci... nego moja mama kaze da se za te pecene jabuke koriste samo neke kisele, kojih nema na pijaci...
    zaboravila sam da kazem da uzimam ujutru i uvece med sa cimetom, po kasicicu, mozda mi stomak zato radi..?
  • Sunset

    od Sunset » pre 16 godine

    Pozdravi mamu, ali slobodno ispeci kakve hoces jabuke..jako su ukusne zlatni delises, one su dobre i da ih skuvas na pari i da napravis pire...Stomak ti radi jer unosis samo fruktozu i to ti povecava nivo secera u krvi nakratko, a kad padne dobijas osecaj gladi. Pij sto vise vode i nacedi limun u nju...
  • velika
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 16 godine

    od velika » pre 16 godine

    miskica napisao:Evo jedne, spored mene, super ideja za VOCNI DAN

    VOCNA MUSAKA

    "U vatrostalnu zdjelu sam narezala 2 jabuke , 1 krušku, 1 žlicu groždica, 1 žlicu krupno sjeckanih oraha, malo cimeta, izcjedila sok od jedne naranče i poklopljeno pekla u pećnici nekih 20 minuta. Nije to sada prava musaka ali malo se zavaraš , kažem ukusno i toplo."

    Prezela ga, al ideja mi je za 5.


    POZDRAV

    OVA MUSAKA TI JE ZA DESETKU
    SVAKA CAST :009:

    SAMO SAM JA NAPRAVILA POLA MJERE :( I UMJESTO GROZDZICA
    IZREZALA SUHE SLJIVE

    MLJAC MLJAC
    TREBALA SAM NAPRAVITI VISE
  • tamara-mama
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 33
    Pridružio se: pre 16 godine

    od tamara-mama » pre 16 godine

    Evo i ja da pisem o vockama!
    Ja volim taj dan,zato sto jedino tada osecam da sam na dijeti :)
    Ostalim danima nisam gladna!!! :zelenko:

    Ujutru uglavnom pojedem dve pomorandze, odmah napravim vocnu salatu i povrcnu :) salatu.
    Od voca: jabuka,banana,pomorandza,kivi,ananas, kruska,
    od povrca: sargarepa, keleraba, cvekla,rendano ili na kockice/stapice krastavac,sargarepa,keleraba.
    kad mi se nasto prijede ja odem po moje salatice!
    Saka sirovog badema i saka brusnice,
    Bojlje pecena jabuka sa malo meda, nego suve vocke.
    Stvarno treba jesti na dva sata, ubrzavas metabolizam,cistis creva... posle ovog dana...kao plovka... :009: :mahalo:
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ella » pre 15 godine

    Meni je sutra prvi voćni-vitaminski dan i već me strah da li ću izdržati i ako obožavm i voće i povrće. Već sam pripremila šta ću da ponesem na posao, do podne ću lako ali do 15 h, hm.hm.hm...Kupila sam i mix suvog voća: papaja, kajsije i sl...A kada doJdem kući planiram nešto od recapata iz knjige ili sa foruma.
    No javim se
Odgovori 266 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Vanja i 1 gost