Odgovori 284 postova
Danas mi je proteinski dan!
  • kale72
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 11
    Pridružio se: pre 16 godine

    od kale72 » pre 16 godine

    Jedno pitanje... ako može...
    Moji su napravili savršen podvarak sa ćuretinom, znači samo kiseli kupus i lepo meso :)
    Da li podvarak te vrste upada u proteinski dan? Ukoliko ne, već sam se namerila na tunjevinu sutra, ali baaaš bih volela malo tog podvarka :oops:
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Naravno da može, kale72!

    Dakle, pošto je ćuretina jedno od nemasnih mesa, samo se potrudi da podvarak pažljivo sipaš (tj. da u najvećoj mogućoj meri eliminišeš masnoću u svom tanjiru) i možeš da uživaš!

    To ti je u stvari prednost UN dijete: svoju dijetu možeš da prilagodiš načinu ishrane ukućana, bez ikakvih varijacija, permutacija i akrobacija.
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • cica-mezimica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 16 godine

    piletina u sosu od limuna

    od cica-mezimica » pre 16 godine

    Ovo je moje omiljeno jelo sa mesom

    Pilece belo meso usoliti vegetom i preliti sokom od limuna, pomesan sa raznim zacinima (ja najcesce stavljam sledece: bosiljak, persun, majcinu dusicu, kim, origano... ma sve sto imam od zacina stavim)
    najcesce ostavim preko noci da odstoji, ali moze i najmanje 2 sata
    E sad ja pecem, u zepteru, tako da sve ide bez ulja, takodje sam probalai na teflonu ista prica...
    zagrejem serpu, prepecem po 1 min sa obe strane i prelijem onim sokom, malo razblazenim sa vodom, i sacekati da se voda ukuva (od prilike 2-3 min )
    mmmmm prste da polizes

    (inace ja volim svaki dan :oops: ) nemam bas omiljeni
    jedva cekam svaki dan da nesto lepo i ukusno spremim

    kada radim kupim gotovo pilence ili gotovu ribu
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Jedno pitanje od mene za proteinski dan - planiram da spremam škampe na buzaru, i to:

    - 1 glavica crnog luka
    - 2 čena belog luka
    - 1 paradajz oljušten (ili ista količina pelata, eventualno soka od paradajza)
    - 1 kkica ulja
    - škampi (300g pakovanje smrznutih, mogu i dagnje)
    - 2 dl vode
    - k-ka kukuruznog griza

    Na ulju se malo proprži luk, doda se paradajz, pa škampi, zalije vodom i pred sam kraj se doda kukuruzni griz.

    E sad: mogu li da dodam kukuruzni griz i da preskočim hleb ili da preskočim/zamenim nečim drugim i čime?

    Hvala unapred :009:
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    kukuruzov griz ide na uh dan tako da ne znam sta da ti kazem ako stavljas samo malo toga u jelo ne bi trebalo da je neki veliki prekrsaj al sacekaj da vidis sta ce ti i drugi reci
  • bojana81
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 8
    Pridružio se: pre 16 godine

    od bojana81 » pre 16 godine

    E sad sam procitala ovu temu ispocetka i videla sta vi mislite o tome! Znaci u principu mogu da se mesaju, sad mi je lakse :) ! E sad imam dilemu da li je vecera ista kao i rucak sto se tice kolicine kad je proteinski dan? Negde kazu ista, a negde da je vecera pola rucka? Sta vi u tom slucaju radite?
  • Karolj

    od Karolj » pre 16 godine

    Večera je ista kao i ručak, samo nema supe! Kad kažem ista, to znači da ako si jela meso za ručak, moraš jesti meso i za večeru! 8)
  • sandrita
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 16 godine

    od sandrita » pre 16 godine

    Da se samo nadovezem na proteinski dan da li slucajno sme nesto suhomesnato umesto mesa npr parizer praska
    pretpostavljam da nesme ali da pitam
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Sandrita, trebalo bi da se trudiš da jedeš pravo meso, a ne nešto što je tako sitno samleveno da ne znaš čega ima u tome. Po meni, bolje je pojesti malo prave, dimljene šunke nego parizera - bar kad isečeš parče, vidiš šta ima unutra.
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • Sneška
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Sneška » pre 16 godine

    Pozdrav svima!
    Nova sam na ovom forumu ali nisam nova u drženju dijeta :020: ...
    UN dijetu sam već ranije držala ali ne puna 3 meseca i tada sam smršala ali se ne sećam koliko :oops: ...
    Od 9. juna sam ponovo na UN-ki i za ovih skoro mesec dana smršala sam 6,5kg...
    Juče mi je bio prvi vodeni dan i jedva sam izdržala po onoj vrućini... morala sam uveče da pojedem malo lubenice :cry: .
    Danas mi je proteinski dan i imam pitanje: Mogu li se na ovaj dan jesti punjene paprike? Mislim na obične a ne na punjene pasuljem, krompirom, sojom ili sl. :wink:
    Poslednja izmena od Sneška u 08 Jul 2008, 12:59, izmenjeno 1 put ukupno.
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    Sneska punjene paprike ne bi trebala da jedes jer se u njima mesa riza koja je skrob i meso koje spada u proteine mozes napraviti punjene paprike sa tikvicama, sangarepom i mesom
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ella » pre 15 godine

    Proteinski dan mi nekako dođe najlakši sada na početku, razna jela sa mesom, ribom,...Uveče nakon voćnog dana uvek pomislim da neću dočekati ručak proteinskog ali naravno ujutru se setim zašto ovo radim i maštam pa za čas dođe ručak. Sada mi predstoji da se okrenem ribi i piletini a da svinjetinu bacim u zaborav :D
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 15 godine

    ja sam uglanom jela piletinu i ribu al mi posle i to dosadilo pa sam kombinovala povrce koje zapecem u rerni sa ella sirom i bude superiska
  • Anchica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 14
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Anchica » pre 15 godine

    Pise da je obavezno pojeti supu na proteinski dan, ali ja nemam vremena, niti umem da je skuvam, pa sam htela da pitam da li dolazi u obzir supa iz kesice, naravno procedjena bez testenine?
  • maleno
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    od maleno » pre 15 godine

    Anchice mozes a i ne moras supu...ja sam je samo dva puta "popila" i vise nisam mogla a ipak je dijeta bila uspesna...jedna mala takodje

    ako bas hoces supu onda mozes naravno iz kesice uzmi neku bistru sa povrcem kao sto kazes i procedi a mozes recimo i jednu onu kockicu za supu baza povrca da uzmes i u 200ml mlake vode razmutis i popijes
Odgovori 284 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju