Odgovori 284 postova
Danas mi je proteinski dan!
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od 314pezos » pre 13 godine

    Tokom perioda dijete vrste proteina na proteinski dan u jednom obroku se ne mešaju a ni u istom danu a u ovom slučaju pomenute musake bi bilo pomešano čak 3 vrste ... meso, mlečni proizvodi i jaja.
    Slika
    Slika
  • Hhhmmm
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od Hhhmmm » pre 13 godine

    Posto necu biti u situaciji da spremam moze li za rucak pola litre jogurta i integralna kifla? Za veceru jogurt i krastavci?
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od 314pezos » pre 13 godine

    Zavisi od veličine te kifle a inače je ok 8)
    Slika
    Slika
  • Hhhmmm
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od Hhhmmm » pre 13 godine

    Uzecu malo, cisto da mi dodje kao parce hleba...Hvala ;)
  • BUCKICA
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 24
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od BUCKICA » pre 13 godine

    Mene zanima jos nesto,posto postim, koliko je tunjevine dozvoljeno pojesti.Jedna konzerva u umaku od paradjaza ima 370 gr.mislim da je to onda jedna realna porcija za rucak, mada sam pojela malo vise.Ne znam da li sam pogresila buduci da bi mozda moglo malo vise tunjevine od 300 gr.jer ipak meso mislim da ima vecu energetsku vrednost.

    Jos nesto, sutra mi je skrobni dan, pravicu pitu sa pirincem, koliko je dozvoljeno pojesti te pite, napominjem da su kore kupovne, i da li to sme biti slatka pita?Takodje me zanima , ako se odlucim za krompir salatu, kolio krompir salate smem pojesti?Malo mi je sve ovo konfuzno, znam kakko je kada se jede corbica, ili recimo meso za proteinski dan, ali za ovo nisam nigde citala? :005:

    Hvala
  • BUCKICA
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 24
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od BUCKICA » pre 13 godine

    Sojine ljuspice, koji dan? :neznalica:
  • makila
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od makila » pre 13 godine

    ovaj dan je super!!!Ja sam danas spremala za celu porodicu(nas 4) piletinu.Ubacila sam pile u Magi kesu za piletinu i ubacila u rernu.Izdinstala mladi luk,dodala sampinjone, zacine(vegete,bibera,djumbira,persuna) i malo zlatne mesavine,salata po izboru.Veoma ukusno!!!
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od 314pezos » pre 13 godine

    BUCKICA napisao:koliko je tunjevine dozvoljeno pojesti.Jedna konzerva u umaku od paradjaza ima 370

    Izbegavaj te kombinacije u umaku jer umak sadrži šećer i slične zaslaživače već gledaj da uzmeš t.j. nađeš konzerviranu ribu u sopstvenom saftu (vodeni pac) t.j. da nije u ulju a ako je u ulju onda ulje dooobro ocedi a količina je za ručak max 1 konzerva a za večeeru je naravno polovina od ručka.
    BUCKICA napisao:sutra mi je skrobni dan, pravicu pitu sa pirincem, koliko je dozvoljeno pojesti te pite, napominjem da su kore kupovne, i da li to sme biti slatka pita?

    Pite na skrobni dan su inače po pravilima zabranjene ali imaš moju prećutnu saglasnost za ovakvu vrstu pita pod uslovom da su kore tanje (mogu i kupovne) i da ih nema puno a i da se naravno onda za ručak ne jede hleb.
    BUCKICA napisao:ako se odlucim za krompir salatu, kolio krompir salate smem pojesti?

    Preporuka je inače da je za ručak oko 250 gr za nosioca obroka + prilog.
    BUCKICA napisao:Sojine ljuspice, koji dan? :neznalica:

    UH dan.
    makila napisao:Ja sam danas spremala za celu porodicu(nas 4) piletinu. Ubacila sam pile u Magi kesu za piletinu i ubacila u rernu.Izdinstala mladi luk,dodala sampinjone, zacine(vegete,bibera,djumbira,persuna) i malo zlatne mesavine,salata po izboru.Veoma ukusno

    Naravno tako može da jede porodica koja nije na dijeti a za nekog ko je na dijeti važi sledeće:
    Piletina (proteini) + zlatna mešavina (skrob: jer sadrži kukuruz šečerac, grašak ...) i ta kombinacija je veeelika greška na proteinski dan.
    Magi kese i bilo kakve druge izbegavaj u spremanju obroka bar za tebe dok si na dijeti ... a kad postigneš dijetom šta si naumila a i onda sa oprezom da se ne vrne ono što si mukom postigla.
    Slika
    Slika
  • Zumbulcic
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od Zumbulcic » pre 13 godine

    Zdravo svima! Pocela sam danas sa ovom dijetom,pa bih imala jedno pitanje.
    Ako je neko raspolozen neka mi kaze da li na proteinski dan, kada jedem sir za rucak, moze da se popije kiselo mleko umesto jogurta ili mora bas jogurt?

    Hvala unapred :)
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od 314pezos » pre 13 godine

    Može da se popije ili mleko ili jogurt ali se jogurt više preporučuje jer mleko zna da napravi zatvor a jogurt ima i probiotička svojstva te je mnogo bolji.
    Pošto kiselo mleko ipak nije dovoljno tečno njega pojedi uz neko povrće kao glavni obrok.
    Slika
    Slika
  • anjaa-m
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od anjaa-m » pre 13 godine

    Moze li neko da mi predlozi sta spremiti na proteiski dan, a da na meniju budu mlecni proizvodi.
    Hvala unapred :)
  • kalea
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od kalea » pre 13 godine

    Spanac i neki sir koji ima malo mlecne masti :)
  • sanjicast81
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od sanjicast81 » pre 13 godine

    Da je dozvoljeno za proteinski dan jesti roštiljske kobasice?
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od 314pezos » pre 13 godine

    Nije preporučljivo zbog većeg sadržaja masnoće u njima. 8)
    Slika
    Slika
  • sanjicast81
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: Danas mi je proteinski dan!

    od sanjicast81 » pre 13 godine

    Danas mi je proteinski dan, pa me zanima da li smem imati međuobrok i ako smem šta mogu da jedem?
    Crći ću od gladi, ne mogu da izdržim :(
Odgovori 284 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gosta