Odgovori 157 postova
UN Dijeta (Rina's 90) - ODRŽAVANJE
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 15 godine

    mozes Lelo ako si na odrzavanju to da jedes za veceru
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    od 314pezos » pre 15 godine

    JOVANA83 napisao:Gigo,evo procitah odrzavanje ima puno lepih ideja.Verujem da ti dolazi u obzir barena jaja,sa povrcem,zatim virsle,korni fleks sa mlekom,jogurtom,razne vrste zitarica.Dorucak je ok,posto ja nikad nisam imala tu naviku,samo ujutru kafa,rucak i naravno vecera, :( zato sam i dogurala kilazu,ali neka,drago mi je,jer da nisam nikad ne bih upoznala ovako divne ljude kao sto ste vi na ovom forumr.Stvarno ste mi prirasli za srce.U svakom slucaju,nacicuc recepte odrzavanja :D Hvala ti jos jednom.


    Na UN održavanju osnava dana je ručak, za večeru može kao i dosad pola od ručka ili je dopuštena alternativa, ali i dalje važi pravilo o nemešanju namirnica. Znači možete recimo meso za ručak a sir za večeru ili na primer testo za večeru ili pak krompir, izbor je velik. Zato se na održavanju skida manji broj kilograma ali je bitno da se raznovrsnošću hrane vrši stabilizacija organizma.
    Slika
    Slika
  • krofnica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 88
    Pridružio se: pre 15 godine

    od krofnica » pre 15 godine

    Gigo imam jedno pitanje-nije mi jasno ako je navedeno da je u vreme održavanja kombinacija dana-proteini,skrob,skrob,proteini,u.h.,voće, kako je moguće da se npr.za ručak jede meso a za večeru kolači ili testo?Jasno mi je da nije dozvoljena kombinacija npr.pizza sa šunkom ili krompir sa mesom, ali zašto postoji kombinacija dana, kad šta sme da se jede?
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    od 314pezos » pre 15 godine

    Osnova dana u održavanju je kao i u dijeti ... ručak, jer su to nosioci dana. U održavanju je i dalje pravilo šta za ručak to i za večeru u količini polovina ručka, ali je i dopuštena alternativa za večeru.
    Jedini uslov je da se kao i za vreme dijete nemešaju nairnice povremeno. Može povremeni izlet u nekadašnju ishranu da pomešamo vrste namirnice ali to da je ipak povremeno a ne svakodnevna praksa ... nek bude 1-2 puta mesečno ne više.
    Slika
    Slika
  • Lela 75
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 29
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Lela 75 » pre 15 godine

    Posto mi je sutra skrobni dan tacnije drugi skrobni (proteini, skrob,skrob..) a slavimo mladence i bice neko lepo meso da li mogu da sutra drzim proteinski pa prekosutra skrobni ili da jedna skrobni preskocim?
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    od 314pezos » pre 15 godine

    Lelo onda drži na mladence proteinski, pa onda sledeći idi skrobni pa uh i redom kako ti je po rasporedu, slobodno. A ako je samo u pitanju večera na taj dan onda ne moraš ništa da menjaš dane jer ti si ipak na režimu održavanja i dopuštena je alternativa za večeru. A ako je u pitanju ručak onda menjaj dane.

    Lep provod Vam želim 8)
    Slika
    Slika
  • krofnica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 88
    Pridružio se: pre 15 godine

    od krofnica » pre 15 godine

    Gigo nalazim se u problemu 8) Mogu li na skrobni dan za ručak normalno skrob, a za večeru npr.2 viršlei 1 kuv.jaje ili pizzu ili neki kolač.Može li da se za večeru mešaju proteini(jaja i sir).Jede mi se normalna pizza, gibanica(mogu li da napravim od kora i jaja ili kore i samo sir,naravno malo ulja)
  • Vanja82
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 11
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Vanja82 » pre 15 godine

    Imam dilemu tačnije dve u vezi održavanja.
    Razumem krug proteini-skrob-skrob-proteini-ugljeni hidrati-voće a nesvatam uopšte kombinovanje iako je obljašnjeno više puta. Najviše me zanima alternativa za večeru na skrobni dan. Šta? U nekom dnevniku pročitala da čak i meso može rešavajte mi dilemu hitno je!

    Dilema broj 2: Koliko često u održavanju večeru smem da zamenim sladoledom? :sladoled:
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    od 314pezos » pre 15 godine

    Dilema 1: Dani se zovu po ručku, za večeru je uobičajeno pravilo kao i u prvom delu t.j. pola od ručka ali je dopuštena i alternativa u vidu neke druge namirnice na taj dan koja ide ili nešto drugo. Alternative (preporučene) za večeru na proteinski dan ili proteini ili skrob a na skrobni dan ili skrob ili proteini. U eventualnom izboru alternative za večeru gledajte da to bude nešto što je lako svarljivo. Ja lično sam najviše preferirao za večeru i na proteinski a i na skrobne dane, jogurt sa ovsenim pahuljicama ili jogurt sa nekim muslijem.

    Dilema 2: Sladoled samo na UH dan ... jedino UH i Vitaminski dan nemaju alternativu za večeru.
    Slika
    Slika
  • tanana77
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 26
    Pridružio se: pre 15 godine

    od tanana77 » pre 15 godine

    Ja sam danas krenula sa odrzavanjem.Nije mi mnogo toga jasno ali cu se potruditi da odgovore nadjem u Giginom dnevniku,tj.da kopiram njegov jelovnik u vreme odrzavanja UN.Pa ako mi nesto ne bude jasno,pitacu.
  • Orhideja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: UN Dijeta (Rina's 90) - ODRŽAVANJE

    od Orhideja » pre 14 godine

    Da li odrzavanje moze da se sprovede samo vocem za dorucak i normalnim, umerenim porcijama za rucak i nesto lagano za veceru?
    He who dares- wins!
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: UN Dijeta (Rina's 90) - ODRŽAVANJE

    od 314pezos » pre 14 godine

    Kakva su pravila kojih se pridržavaš za prvih 91 dan tokom dijete isto tako se pridržavaš i tokom narednih 91 dan ali pravila održavanja koja su objašnjena na početku ove teme.

    Ta varijanta voće za doručak a ručak i večera normalni (naravno samo umanjeno) su iz varijacije na temu originala i obično je pisalo na kraju jednog lista papira nakon veoma obimnog pojašnjenja dijete u 33 reda :)
    Slika
    Slika
  • Andy
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 53
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: UN Dijeta (Rina's 90) - ODRŽAVANJE

    od Andy » pre 14 godine

    Mene zanima da li bez odrzavanja dijete ona stvarno nema efekta?..Ako se ne sprovede odrzavanje kilaza se vraca? Citala sam neke komentare da neko ko je smrsao sa UN dijetom(bez odrzavanja) i 2-3 god ne doda ni kilogram.
    I da li iz te druge knjige mogu da koristim recepte za prvih 91 dan?
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: UN Dijeta (Rina's 90) - ODRŽAVANJE

    od lasata » pre 14 godine

    Nijedna dijeta nema efekta ako nastavis da jedes preko mere... Nije lose biti na odrzavanju jer to je ipak postepeno vracanje ka normalnoj ishrani pa nemas te nagle prelaze od kojih bi mogla da se gojis... Iskreno, ne znam sta je u drugoj knjizi, znam samo da se namirnice po vrsti razdvajaju u okviru obroka a ne u okviru dana a da li ima recepata to ne znam... Ukoliko ih ima, logikom stvari sigurno mozes da ih koristis... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Andy
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 53
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: UN Dijeta (Rina's 90) - ODRŽAVANJE

    od Andy » pre 14 godine

    314pezos napisao:
    Andy napisao:I da li iz te druge knjige mogu da koristim recepte za prvih 91 dan?


    Možeš da koristiš 8)


    Hvala! Ipak cu da kupim drugi deo knjige, nadam se da je kolicina recepata ista, pa i ako ne sprovedem odrzavanje dijete, primenicu neki savet...
Odgovori 157 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju