Odgovori 184 postova
moja iskustva sa un dijetom
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od lasata » pre 13 godine

    E pa Milicice, ako negde vidis tu baku puno je pozdravi... Baka je genije... :D
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • milichitza
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od milichitza » pre 13 godine

    :) stvarno jeste... hocu, naravno :D jedno pitanjce, posto opet hocu da krenem sa un dijetom, zanima me da li mogu da jedem kestenje(kuvano)i kog dana bih smela da ga jedem?
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od lasata » pre 13 godine

    Kesten je skrobna namirnica... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • anamirjana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od anamirjana » pre 13 godine

    Zanimaju me vaša iskustva, pošto ja držim dijetu već 23 dana i smršala sam jedva 1 kg. Pridržavam se svega i nije mi jasno. Sada sam u nedoumici da li da odustanem ili možda kg tek krenu da odlaze. Zanima me da li neko od vas ima slično iskustvo ili je čuo, da nekom treba više vremena. Inače, imam 7-8 kg viška.
    Hvala 8)
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od 314pezos » pre 13 godine

    Ko ima više i gubi više, možda ne piješ dovoljno vode, možda ti je slaba fizička aktivnost koja je više nego potrebna kad se dođe do broja kilograma koje treba skinuti kao što je i slučaj sa tobom. Za taj broj kilograma uz pojačanu fizičku aktivnost je možda i bolje da se opredeliš za UN održavanje jer je tu dozvoljena alternativa za večeru pa se može unositi više proteinskih obroka i uz pojačanu fizičku aktivnost može da da i bolje rezultate nego sama dijeta.
    Slika
    Slika
  • dangie
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od dangie » pre 13 godine

    caos swima, uprawo sam se prikljuchila na forum da sa wama razmijenim iskustwa a owoj dijeti... moja sestra je drzhala mjesec dana i smrshala 12 kg, i ti kilogrami se nikad nijesu wratili... ja sam na dijeti wec 16 dana, prwih 5 dana smrshala sam 1kg, a za ostalih 11 dana, powratila to kilo i dobila josh 2 O.o kako je to moguce, swega se pridrzhawam, chak jedem manje nego shto je propisano... za Uh dan pojedem samo manju pizzu sa kechapom i origanom i pretanko parche torte? totalno sam zbunjena, ni jednom je nijesam prekrshila?
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od lasata » pre 13 godine

    Ne reaguje svaciji organizam isto na istu dijetu... Sve je to individualno... Mozda tebi UN dijeta ne odgovara, naravno ako si sigurna da nigde ne gresis... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Irvas
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od Irvas » pre 13 godine

    Caoo!
    Ja sam pocela pre 2 nedelje sa UN dijetom sa muzem zajedno. Vec smo je drzali letos i on je Boga mi skinuo 15-ak kg, a ja 10-ak. Nadam se da ce ovaj put ici malo bolje, pa bar kod mene :)
    Samo imam jedno pitanje-da li sme da je jede 3 obroka(ne racunam dorucak)umesto 2 kada za to ima vremena, znaci 4 ili 3 sata izmedju obroka? Hvala!
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od 314pezos » pre 13 godine

    Postoje 3 glavna obroka u toku dana
    - doručak
    - ručak
    - večera
    >> između doručka i ručka možete imati užine, a više o užinama ćete pročitati na viewtopic.php?f=1&t=2976
    >> između ručka i večere na proteinski, skrobni i na UH dan užina nema i u tom teminu užine su dozvoljene jedino na vitaminski dan.
    Slika
    Slika
  • Irvas
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od Irvas » pre 13 godine

    Hvala 314pezos!
  • tufnica22
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od tufnica22 » pre 13 godine

    Zdravo svima... Na dijeti sam vec 27 dana,ali nazalost moja kilaza je manja mozda za 1 ili 2 kilograma... Zanima me da li se jos nekome desilo ovako,vec sam drzala ovu dijetu ranije i iz iskustva znam da je dobra i jako delotvorna i nije mi jasno sada zasto se nista ne desava,postujem sve ali bukvalno sve osim sto mozda ne uspem svakoga dana da popijem po 2 litara vode...Pomozite,volela bih da cujem necije misljenje jer iskreno,malo sam pocela da gubim volju,a bila sam resena da do kraja izguram ovu dijetu...Unapred zahvalana.
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od 314pezos » pre 13 godine

    Moraćeš malo opširnije da se predstaviš, visina, težina, godine, fizička aktivnost, da li ima nekih oboljenja, kad si držala prethodni put dijetu i da li je bilo nešto drugo od dijete pre ovog početka UN dijete i kad.
    Slika
    Slika
  • tufnica22
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od tufnica22 » pre 13 godine

    Visoka sam 173,kilaza mi varira od 80 do 85 kg posle porodjaja,inace pre trudnoce sam bila 65 i nisam imala nikada problema sa kilazom. Ovu dijetu sam drzala pre vise od godinu dana,samo mesec dana i za to vreme sam skinul 5,6 kg. Nisam bila na drugim dijetama neposredno pre ove,a sto se tice fizicke aktivnosti mogu da navedem jedino kucne poslove i igranje sa lincem...:D A,da,nikakvih oboljenja nemam.
  • tufnica22
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od tufnica22 » pre 13 godine

    I imam 22 godine...:)
  • dragana1203
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 20
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od dragana1203 » pre 13 godine

    Caos svima!!Od pre tri dana sam pocela da drzim UN dijetu....znaci tek sam na pocetku... :D I imam jaku volju da uspem da izdrzim svih 90dana
    Ali imam sto hiljada pitanja... :005:
    Npr:Da li mogu za dorucak recimo da pojedem par komada badema ili lesnika,ili mora iskljucivo jabuke,narandze...i sl.?
    Veceras sam za veceru umesto kolacica i torte pojela 3komada mancmeloa :) nadam se da je to ok....
    Sto se tice prvog dana,da li mogu da jedem meso koje je peceno na teflonu...bez masti i ulja...ili mora iskljucivo bareno?
    Hm...imala sam ja jos pitanja...al sad mi blokirao mozak... :oops:

    Toliko eto za sad.....nadam se da ce mi neko odgovoriti.... :009:

    pozzz svimaaaa
    :D
Odgovori 184 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: zabzab i 2 gosta