Odgovori 184 postova
moja iskustva sa un dijetom
  • PhoeniX
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 34
    Pridružio se: pre 15 godine

    od PhoeniX » pre 15 godine

    Sto se tiche mog iskustva sa ovom dijetom mogu reci da sam prezadovoljna

    Pochela sam pre mesec dana i uz manja krshenja dijete uspela smrshati 9 kg!

    Sa 84kg sam dosla na 75kg...dok je moja idealna tezhina 65kg ... idemo dalje :)

    U pochetku mi je bilo malo teze da se naviknem na novi nachin ishrane ali sada je vec mnogo lakshe :)
  • leanna
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od leanna » pre 14 godine

    Ja bih isto imala jedno pitanjce. Želela bih na UN dijetu jer sam je držala pre godinu-dve i za mesec dana izgubila 10 kg, bez ikakvih problema i muke. Međutim, tad sam se zaposlila i činilo mi se komplikovano, čak nemoguće da se organizujem sa spremanjem hrane, jer sam na posao odlazila u 6, a vraćala se u 18, a nekad i kasnije. Prekinula sam dijetu posle tih čudesnih mesec dana, kile mi se nisu vratile baš brzo, ali ipak jesu. Zanima me kako izlazite na kraj vi koji takođe radite čudna radna vremena? Pri tom da napomenem da mi je nezgodno hranu nositi na posao, jer je moj posao terenski i nema pauze dok ima ljudi :neznalica:
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od 314pezos » pre 14 godine

    Hrana se nosi sa sobom, a uvek se može reći na terenu: "izvinite al ja moram da pojedem obrok iz medicinskih razloga" ... nema šanse da takvom izvinjenju neko prigovori (a pogotovu kad se vidi da se hrana stalno nosi uza sebe).
    Slika
    Slika
  • leanna
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od leanna » pre 14 godine

    Hvala, Gigo, svaka ti je na mestu :)
  • Nesa Dina
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od Nesa Dina » pre 14 godine

    E pa dragi moji, dobrovece...

    Ili dobra noc, svejedno... :)

    Iako nemam puno vremena i zaista retko uspevam da vam se pridruzim na forumu,
    imam potrebu da napisem par reci o mojim iskustvima sa Un dijetom...

    Elem na UN sam nesto vise od mesec dana.
    Prezadovoljan sam pre svega time kako se osecam. Baratanje brojkama ustvari i prija,
    pa da kazemo i to: 10 kg nominalno, po obimima i opstem utisku izgleda ko 15 :D ...

    Ali zaista, da ponovim, u mom slucaju se radi zaista o promeni na bolje i to pre svega u osecaju.

    Svakako, nije proslo jos ni pola dijete, a odrzavanju da i ne govorimo.
    Opsti utisak je da je dijeta izvrsna, logicna i pre svega namece neke nove navike i osecaje koje
    je dragoceno ispostovati...

    Ali da ne ulazim u preopsirne vode :010:

    Na kraju svima puno srece i odlucnosti u drzanju a bogami i odrzavanju UN-a.

    I naravno pitanje: masline, moje obozavane - kuda i gde (u koji dan), a narocito koliko?

    Jos jednom veliki pozdrav!!!!
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od 314pezos » pre 14 godine

    Masline mogu da idu svaki dan ali ne više od par komada 2-3-4 na dan jer su izvor soli a so zadržava neophodnu vodu u organizmu.
    Slika
    Slika
  • Mellody
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od Mellody » pre 14 godine

    Evo i ja da kazem moja iskustva :D
    danas mi je prvi vodeni dan, i nadam se da ce proci bez ikakvih problema... do sada sam smrsala 6kg i sasvim sam zadovoljna :)
    idemo dalje :D :D :D
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od 314pezos » pre 14 godine

    Napred Mellody, samo nastavi, polako ali sigurno 8)
    Slika
    Slika
  • ninaana
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 508
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od ninaana » pre 14 godine

    moje iskustvo sa un dijeom je odlicno.
    =smanjila sam kolicine hrane
    =naucila sam da doruckujem tj da vise ne preskacem obroke
    =smrsala sam do sada 23 kg za 120 dana
    =regulisao mi se krvni pritisak kao i men ciklus koji nikada nije bio tacan sada je UREDAN i pojavljuje se tacno na 28 dana.
    -toliko od mene :009:
    da i ono najvaznije, sada sam SRECNA I ZADOVOLJNA svojim izgledom i vise ne bezim od fotoaparata :D
    Poslednja izmena od ninaana u 15 Oct 2009, 20:56, izmenjeno 1 put ukupno.
    nekad sa 127 na 90, a  sada :(
  • Kitty
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od Kitty » pre 14 godine

    Cao svima! Nova sam ovde tako da bih zamolila da imate razumevanja za svaki ispad :)
    Nego, na Un dijeti sam vise od mesec dana...prve dve nedelje imala sam vidljivih reziltata...visoka sam 172, teska 62 kg(na pocetku dijete)...sad imam 58 kg...u poslednje vreme, imam utisak da ne napredujem ...sta je uzrok tome? Zasto vise ne mrsavim?
    Moram da naglasim, da od cetvrtka radim na pumpi i trosim dosta energije pa sam zbog toga pojacala neke obroke...npr za dan ugljinih hidrata, uzmem po 3 velika kolaca(kremitu,sampitu i rusku kapu)...svakome je potreban neki uzitak :D
    Kada sam mrsavila, to me je motivisalo da nastavim sa dijetom...ali polako gubim motivaciju i sve mi je teze da dijetu sprovedem do kraja :(
    Bilo kakav savet ili sugestija su dobrodosli!
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od lasata » pre 14 godine

    Pa eto... Sama si sebi odgovorila... Pojacala si UH namirnice i zato stagniras... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • guzza
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od guzza » pre 13 godine

    Zelim samo da pohvalim UN dijetu i da preporucim ljudima da se strogo pridrzavaju uputa UN dijete i da ce sigurno smrsati, u mom slucaju je to bilo 26 Kg za 91 dan dijete i osjecam se kao nov.

    Evo za one koji ne vjeruje stavicu sliku jednu koju sam sredio, jedna prije dijete par dana i jedna prije evo 10ak dana sto su me uslikali.

    I da jedva sam docekao da popijem pivce nakon duge pauze :)
    Prikačeni fajlovi
    jjjujj.jpg
    jjjujj.jpg (27.9 KiB) Pogledano 19899 puta
  • mama_mare
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od mama_mare » pre 13 godine

    Wow, čestitamo! :skakutalo:
    Odlično si smršao :)
    Ako nije tajna, sa koliko kg si startovao?
    Samo dobro pazi da ideš i na održavanje, jer kažu da bez toga prvi deo nema smisla :p

    Jao, izvini, sad videh da si krenuo sa 126...
    Svaka čast za gubitak kg!

    Sve najbolje! :)
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od lasata » pre 13 godine

    Bravo Guzzo... :14:
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • milichitza
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od milichitza » pre 13 godine

    E, ovako... zelim sve da Vas ohrabrim i da Vam kazem par stvarcica koje ce Vam, verujem, biti vrlo korisne...
    Naime, ja sam ove godine, sredinom februara krenula na UN dijetu, i u maju je okoncala. Prvi mesec sam se striktno pridrzavala, i za tih mesec dana sam izgubila oko deset kilograma. Naravno, usput sam isla na treninge aerobika, na kom sam cini mi se gubila jedan kg po treningu. Uz to sam koristila gumene gace i pojas za mrsavljenje naizmenicno, i zaista su rezultati bili impresivni.. drugi mesec, zadivljena svojim likom u ogledalu, posustala sam, i malo krsila pravila... ali, opet, izdrzala sam ta tri meseca, i sada, mi se vratilo svega sest kg, a da napomenem, da sam ja preveliki gurman, da uzivam u hrani, i jedem kao nenormalna... bukvalno!
    (to Vam govorim da bi Vas uverila da je dijeta zaista dobra, da deluje, da nije teska i da je vrlo prakticna)Ne poznajem osobu koja jede vise od mene, ma meni su oci konstantno gladne... e, sad, posto sam opet nabacila visak i ne osecam se lepo, ja bih opet da se vratim mojoj dijetici voljenoj... uhvatila sam sebe da sam zeljna ne nadutog stomaka, blagog osecaja gladi, vitalnosti..i naravno, zelim da budem zadovoljna sobom... smatram da je veoma bitno krenuti sa zdravim rezimom ishrane onda kada ste spokojni koliko toliko, kada jasno odrediti svoj cilj, i sredstva kojima cete se sluziti, odrediti prioritete... sve krece od unutrasnjeg zadovoljstva... to pruza onaj osecaj nirvane, kada ste zadovoljni svojim likom u ogledalu, kada se osecate udobno u svojoj kozi, a ne kao ja sada, tenk! Imam 20godina, 165cm, oko 65 kg... ja bih nekih 50kg, vrlo rado... pre nekoliko dana mi je jedna baka rekla: 'nit coveka nit karaktera od osobe koja sopstvenom guzicom ne moze da gospodari'... ah, te mudre bake... otvoricu svoj dnevnik ovde, dok sam ga pisala i pridrzavala sam ga se(ne zelite da budete gubitnici pred svetom, a tesko je lagati sebe, s'toga je uspeh zagarantovan ukoliko se pise dnevnik).. jos, taj famozni vodeni dan uopste nije tezak.. tada obicno idem kod frizera, manikira, soping, prodje pola dana tamo-vamo, dodjem kuci umorna i via krevet... zato, ne boj te ga se... nije strasan... sve je u psihi i u volji da istrajemo, definitivno...nadam se da cete me podrzati, znacilo bi mi jako, i eto za par dana vec, citace te moj dnevnik... :) puno pozdrava svima... 8)
Odgovori 184 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta