Odgovori 9033 postova
Puževska dijeta (slike str. 3, 78)
  • KALESIJA
    Amater
    Amater
    Postovi: 216
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Puževska dijeta

    od KALESIJA » pre 15 godine

    Super sto odlaze kilice.Samo ti nastavi vidis da lepo ide.Pusa
  • mamika
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Puževska dijeta

    od mamika » pre 15 godine

    Samo napred!!! :009: Odlicno ti ide!
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Puževska dijeta

    od dudank » pre 15 godine

    Hvala, drage moje. :) Najveća motivacija ste VI, više od tikera. :)

    Nešto sam posle razmišljala, ja sam od "vodomrzaca" (pokajnički priznajem, sad će Lasata da me izgrdi, a Giga da me oplete, isto kao onomad za nevežbanje!), ali kako je ovih dana vrućinčina, nalivala sam se i vodom... i nije isključeno da je baš voda bila taj čudotvorni pokretač. :) OBEĆAVAM da ću da nastavim da je šljokam! :)

    PS Zaboravila sam da dodam - i danas imam 55, upravo sam proverila. Znači, još nema razloga za plakanje. ;)
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Puževska dijeta

    od lasata » pre 15 godine

    Hah, cuj... 'nije iskljuceno'... Naravno da nije iskljuceno... Nema mrsavljenja bez 2 kile vode dnevno... Ja obeleh pricajuci ali dobro je eto sad ispade i da imam kome... :D Samo ti cugaj tu vodicu pa ces videti za desetak dana osim dobrih rezultata sa dijeticom kakav ce ti biti ten... Mnogo je bre vazna ta voda za sve i svasta... 8)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Puževska dijeta

    od 314pezos » pre 15 godine

    Voda se pije i kad nisi žedna jer kad osetiš žeđ znaj da si već dehidrirala :( zato flašicu u ruke i da je stalno sa tobom 2 Litra je i malo na vrućinu al slobodno cugaj i ja ću da nazdravim sa tobom i u ove sitne sate ... živeli :pivo:
    Slika
    Slika
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Puževska dijeta

    od dudank » pre 15 godine

    :pivo: Mada, šta je u krigli... ne vidi se... ;) Šalim se, stvarno bih volela da naučim da pijem vodu, a oni koji je ne vole znaju da to nije baš lako. Ali evo, trudim se... :) Sad sam našla još jednu dodatnu foru - pošto inače limunadu pijem bez šećera (a mogu da je ločem do besvesti), pokušavam da smanjim količinu limuna u vodi. Pošto, jelte, ne mogu preko noći da postanem baš TOLIKO samodisciplinovana da pijem non-stop samo vodu. Mislim, bar ja ne mogu... grešno ljudsko biće... šta da radim. :( Ali jesam pila čistu vodu ovih dana, i to obilno, i pokušaću da nastavim koliko mogu. Samo bez flašice, please, ustanovila sam da mi je najslađe da pijem iz šake - nad kadom, pošto mi je muž ZABRANIO da to tako nevaspitano radim nad sudoperom. :D Taman usput protegnem noge do kupatila, eto meni i vežbanja. ;) S'g će da vidimo kako će vodica da radi... ;)
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Puževska dijeta

    od lasata » pre 15 godine

    Pa kako onda uopste znas koliko si vode popila? :?
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Puževska dijeta

    od 314pezos » pre 15 godine

    1 Limun na 2 L vode je prava razmera, i treba gledati da se česmuša koliko toliko eskivira jer baš više i nije ta voda kao nekad ispravna 8)
    Slika
    Slika
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Puževska dijeta

    od dudank » pre 15 godine

    lasata napisao:Pa kako onda uopste znas koliko si vode popila? :?


    Pa i ne znam tačno. :oops: Ali cenim da svaki put popijem za po jednu normalnu čašu. U svakom slučaju, mnogo mi je važno da savladam taj prvi korak - da UOPŠTE pijem vodu kad sam žedna (a ne samo limunadu ili neki put pivce).

    Slažem se s time da je česmovača u naše vreme malo... neizvesna, ali pošto se ova naša lokalna voda još solidno kotira (crpu je iz nekih dubokih bunara, i inače je hladna i lepa čak i kad prođe kroz gradske cevi), hrabro je pijem. (Zaista je ukusnija od kupovnih.) I još imamo i odlično izvorište mineralne ("Karađorđe", ali u prirodnoj, negaziranoj verziji), to bih već mogla da pijem na flaše, ali znam da nije zdravo da se pije samo mineralna. Ali mislim da DEFINITIVNO BRLJAM s limunadom, za mene je "normalna" 1 limun na 4 decilitra vode... uhhhhhhhhhhhhh... a ja se još hvalim kako sam karakter što sam toliko navika promenila za poslednje 3 godine... izgleda da tu ima još da se radi. :(
  • Shiny
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Puževska dijeta

    od Shiny » pre 15 godine

    @Dudank,
    ja te potpuno razumem za vodu. Ni ja je ne volim. Vecini ljudi je to neshvatljivo, ali meni se desi da u toku dana popijem samo jednu casu vode. Il` mi je organizam ne zeli toliko ili je to stvar navike...
    Ali posto sam sad na dijeti, pocela sam da se nalivam i za sad mi je litra mnogo, ali je popijem.
    Nekako mi je voda... bezukusna. Znam da je to poenta vode, ali... :neznalica:

    Sto se tice Karadjordje vode, ona nije zdrava jer se njeno izvoriste nalazi 10m ispod Romskog naselja koji nema kanalizaciju :x :( tako da mozes da osmislis sliku sta dolazi u taj izvor. (moja sestra studira hidrogeologiju i radili su to istrazivanje.)
    Najbolja voda je Akva viva (samim tim i Knjaz Milos, jer je to ista firma), potom Voda Voda.
    NISU ZDRAVE Rosa, Minakva, Karadjordje.
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Puževska dijeta

    od lasata » pre 15 godine

    Jipi-ka-jeeee, sto bi rekao Giga... Ja pijem iskljucivo Aqua-vivu... :013:
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Puževska dijeta

    od dudank » pre 15 godine

    Shiny napisao:@Dudank,
    Sto se tice Karadjordje vode, ona nije zdrava jer se njeno izvoriste nalazi 10m ispod Romskog naselja koji nema kanalizaciju :x :( tako da mozes da osmislis sliku sta dolazi u taj izvor. (moja sestra studira hidrogeologiju i radili su to istrazivanje.)
    Najbolja voda je Akva viva (samim tim i Knjaz Milos, jer je to ista firma), potom Voda Voda.
    NISU ZDRAVE Rosa, Minakva, Karadjordje.


    Pardon, mislim da je posredi neka greška... ovde nema romskog naselja bez kanalizacije (možda postoji još neka kuća po periferiji grada, ne kažem), a izvorišta vode (ima nekoliko izvorišta hladne i jedno izvorište tople) nalaze se na tolikoj dubini da je to jedna od najčistijih voda u ovom kraju. Informacija iz prve ruke, imala sam posla tamo kao prevodilac i brljala im po arhivi i analizama. ;) (Hahahh, svako hvali svoga konja, pa tako i ja, ali zaista znam da su Italijani, Švajcarci i Kanađani - a možda još i neki u međuvremenu - ocenili ovu vodu kao jednu od najzdravijih u Evropi.) Možda su radili ekspertizu samo za jedno od izvorišta, pa potrefili ono najpliće i najzagađenije?

    Ali se u POTPUNOSTI slažem da je voda (obična) bezukusna...
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Puževska dijeta

    od 314pezos » pre 15 godine

    Shiny napisao:NISU ZDRAVE Rosa, Minakva, Karadjordje.

    A ti navali na Pančevačku česmušu 8)
    Slika
    Slika
  • Shiny
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Puževska dijeta

    od Shiny » pre 15 godine

    dudank napisao:
    Pardon, mislim da je posredi neka greška... ovde nema romskog naselja bez kanalizacije (možda postoji još neka kuća po periferiji grada, ne kažem), a izvorišta vode (ima nekoliko izvorišta hladne i jedno izvorište tople) nalaze se na tolikoj dubini da je to jedna od najčistijih voda u ovom kraju. Informacija iz prve ruke, imala sam posla tamo kao prevodilac i brljala im po arhivi i analizama. ;) (Hahahh, svako hvali svoga konja, pa tako i ja, ali zaista znam da su Italijani, Švajcarci i Kanađani - a možda još i neki u međuvremenu - ocenili ovu vodu kao jednu od najzdravijih u Evropi.) Možda su radili ekspertizu samo za jedno od izvorišta, pa potrefili ono najpliće i najzagađenije?

    Ali se u POTPUNOSTI slažem da je voda (obična) bezukusna...


    ako je iz prve ruke, verujem :) ipak, ovo moje je iz druge :) ruka ruku mije, tako da je svaka informacija znacajna :wink:

    Nije pancevacka bas dobra. Tj. kad je sipas hladnu, ako je popijes odmah, nista neces ni da primetis, a ako ti, ne daj Boze, ostane 5 minuta da odstoji, ima ukus kamenca :x
  • dudank
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 3713
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: Puževska dijeta

    od dudank » pre 15 godine

    Ma u današnje vreme više ni za šta ne možemo da budemo sigurni da je "čisto", šta god pisalo u analizama; to što ja hvalim "svoju" vodu verovatno je delom i iz lokalno-patriotskih pobuda. ;) Ali sad ne mogu da se uzdržim od anegdote, kad sam (opet u svojstvu prevodioca) vodala tamo Italijane, pa se ljudi šlogirali zbog prilaza izvoru (onom sa kojeg se voda direktno toči, ne izvorištima koja koristi fabrika) - pokršene stepenice, samo što nisu izginuli. Onda sam morala da složim žvaku kako je to "istorijski spomenik" pa je zbog toga i "stepenište ostavljeno tako kako jeste"... da malo osvetlam obraz domaćinima... :D Sad je to sređeno, srećom više nije "istorijski spomenik" i niko se ne lomi niza stepenice. :D

    Ja u međuvremenu (da se POHVALIM) imam 54,5 kg, ali neću da pomeram tiker bar još tri dana, da budem SIGURNA da je to to... Danas sam prošetala u minjaku... Radost neviđena! :skakutalo:
Odgovori 9033 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta