Odgovori 389 postova
Kada želudac nije na svom mestu...
  • Damir
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Damir » pre 12 godine

    Ok, ali ja persiram osobe najviše iz poštovanja.

    Hoćemo večeras oko 10?
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Moderator » pre 12 godine

    ok u 10 -dogovoreno :)
  • Damir
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Damir » pre 12 godine

    Pozdrav.
    Dvaput mi radili analizu stolice u Dubrovniku i nisu našli parazite ni kandidu.
    I dalje pijem Controloc, samo smanjeno (20mg) i Reglan (za meteorizam) a kako i dalje ne mogu normalno disati (''do kraja'') sve više padam u očaj i sve mi je teže normalno živjeti. Počeo sam imati ''crne misli'' i ima dana kada me ništa ne zanima i jedino me još moja žena malo oraspoloži.
    Počeo sam se mučiti i previše, razmišljam o najgorim ishodima i uzrocima. Opsesivno, znam.

    A moja liječnica nema pojma i na sve joj je odgovor - vidjet ćemo. Možda je i kralježnica problem mog disanja, možda ne samo stomak, možda imam i herniju ali moja doktorica kaže da će me poslati nekom internisti a u međuvremenu da pijem Normabele i odem kod psihijatra. I ja znam da sam previše ''zastranio'' ali ne želim se kljukati antidepresivima.

    Jer znam da mi je dugotrajan stres poremetio organizam i da mi treba malo predaha, ali također znam da ovome ima neki fizički uzrok (disanju). Jednostavno udah dođe negdje do pola i onda stane i kao da mi stomak smeta. Nakon pola minute-minutu kad opustim sve nekako uspijem udahnuti normalno. Također i kada promijenim položaj tijela.
    Da li je možda kralježnica, pošto sam preživio dva sudara a i inače samo sjedim (kompjuter) i često me je prije bolio vrat? Ili se sve dodatno zakompliciralo mojim napuhanim stomakom?

    btw, za par dana idem kod nekog tko namješta stomake. Kažu da je mnogo ljudi tako teško disalo i da je bila u pitanju hernija ili pomaknut želudac a ta osoba to uspješno namješta.
  • trifke_kv
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od trifke_kv » pre 12 godine

    Poštovanje za početak.
    Kao i sve ostale i mene je muka naterala na vaš forum.
    Za početak da ostavim neke osnovne podatke. Moje ime je ALeksandar, imam 22 godine, težak sam 98kg (mada sam smršao 10 kg od kada imam probleme), visok sam 197cm. Do pre mesec i po dana nisam imao nikakve zdravstvene probleme, a pogotovo ne bilo šta vezano za želudac. Sve se desilo odjednom. Dan kao i svaki drugi, pojeo sam malo obilnije za rucak i brzo, i nakon dva sata samo bukvalno dobio napad panike, samo sam počeo da podrigujem i da nemam vazduha (odnosno kratak dah), ja disem ali ne mogu da udahnem punim plućima i imam osećaj pritiska na grudima i u grlu, kao knedlu, i kao što rekoh konstantnu potrebu za podrigivanjem.
    Naravno pustio sam dan dva da prodje ali nije bilo poboljšanja. Odradio sam analize krvi (odlične), ultrazvuk stomaka (sve normalno), slikao pluća (sve ok), EKG i ultrazvuk srca normalni. Jedino nisma išao na sondu jer nisam baš lud za njom, nikada pre nisam imao problema sa želudcem (bukvalno). ALi sam odradio test na Heliko bakterije i bio je negativan. Nemam nikakvih bolova i imam normalnu stolicu. Zna da mi bude lose ako vise pojedem, kao da mi pritisne dijafragmu i onda mi je jos teže sa disanjem, ali podrigivanje ostaje.
    Idem aktivno u teretanu i posumnjao sam da mi je želudac pomeren i da mi on stvara probleme. Čak i puls osećam gore levo iznad pupka, možda malo bliže pupku nego rebrima.

    Unapred hvala.
  • trifke_kv
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od trifke_kv » pre 12 godine

    Samo još da dodam da nemam problema sa apetitom ali da manje jedem jer mi je tako lakše. Takodje ne pijem, ne pusim. Aktivno se bavim sportom, sve do pre mesec i po dana kada mi se to desilo. Dan pre toga sam vezbao u teretani, da li postoji mogućnost da mi se pomerio želudac i da mi pritiska pluća i srce?
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Moderator » pre 12 godine

    @Damir - Šta ima novo kod tebe? Da li si išao na nameštanje?

    @trifke_kv - Odgovor poslat preko PP-a
  • Damir
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Damir » pre 12 godine

    Bio sam na namještanju prošli tjedan - časna sestra mi je rekla da mi je želudac jako upaljen, crijeva puna meteorizma i da je bio strašno podignut (do grudnog koša), spuštala mi ga je i dala hrpu čajeva i kapi, osjećam sada puls oko pupka a prije je bilo skoro u ''grlu''.
    Nešto bolje se osjećam, ali i dalje imam problema sa disanjem (nešto manjih), pogotovo kod kakvog naprezanja a i nos me zeza (sinusi, moja stara boljka) pa me zabole pluća ako se napnem disati kroz nos jer mi je stalno zapušen.
    Crijeva (debelo crijevo) su mi dosta napuhnuta, pogotovo ispod rebara sam dosta napuhnut, s obje strane i u sredini kao da osjećam neke ''loptice''. Pijem nevenov čaj i malo mi pomaže. No, još uvijek mi je teško (ali lakše nego u početku!!) obavljati veliku nuždu zbog tog neugodnog osjećaja (teško ''ide'', kao da me presječe u trbuhu i tada mi je malo teže disati)... Kiselina mi ponekad navali u jednjak, pogotvo nakon vježbanja.
    Uglavnom, trudim se i vježbam te pijem prepisano. Osjećam se malo anksiozno zbog lošijeg disanja (potreba za uzdisanjem, dubokim uzdahom, zijevanjem i slično) ali i to rješavam. Nadam se da će proći uskoro, molim se Bogu.
    Neki savjet?

    ps Autosugestija pomaže: SVAKIM DANOM, U SVAKOM POGLEDU, OSJEĆAM SE SVE BOLJE. (ovo ponavljati u obliku SVAKODNEVNE mantre/molitve pomaže, a pogotovo ako zaista vjerujete u Boga!)
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Moderator » pre 12 godine

    Samo se drzi protokola pogoto sto daje rezultate i sve ce biti u redu.

    PS ti je odlican! :)
  • nadabrane
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od nadabrane » pre 12 godine

    Dali je moderator pročitao moj post,ako jeste,dali bi mogao da mi odgovori.
    Hvala
  • Damir
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Damir » pre 12 godine

    Evo mjesec dana terapije i osjećam malo pooljšanja. Sada dosta šetam i opuštam se, pijem kapi i čajeve redovito, malo i gospine trave da mi popravi raspoloženje...

    Lakše je sada i na zahodu, no još uvijek me muči to što se zapušem na uzbrdici. Sada sam smršavio (20kg u ova 3 mj.) no još uvijek imam povremenu potrebu da duboko udahnem ili zjevnem.... Čitao sam da je učestalo zijevanje povezano sa upalom želuca ali kod mene je vjerojatno prešlo u opsesiju, realno imam potrebu uzdahnuti duboko ''do kraja'' (zbog želuca) ali ponekad kontroliram svoje disanje i sada se pokušavam riješiti te navike (majka mi govori - opusti se i ne razmišljaj o disanju)...

    Sinoć mi se opet malo pomakao želudac, zaboljelo me je točno ispod prsnog koša i u kičmi (jako, kao da me nešto probada!) jer sam po prvi put pojeo malo slanije jelo nakon dugo vremena. Vježbao sam i žena mi je vratila želudac opet na mjesto (''kuckao'' je na dva mjesta) masažom. Nakon toga sam i lakše disao a i smanjila se bol (plus malo čaja od nevena i kompot)...

    Pozdrav i hvala.
  • danka903
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od danka903 » pre 12 godine

    Pozz i od mene...
    Moj glavni problem je gasovi i nadutost koja konstantno traje vec 3 mjeseca. Ranije mi se desavala povremeno i nisam obracala paznju dok nije pocela da mi smeta. Sromak mi je tvrd, imam osjecaj da je pun vode i vazduha i izgleda kao da sam u petom mjesecu trudnoce. Gasovi su takodje konstantni i jako ne prijatnog mirisa. Ponekad ne mogu da ustanem iz kreveta od loseg osjecaja. Bolovi u zeludcu i kiselina se javljaju povremeno. Stolica mi je redovna, ishrana pravilna, fizicka aktivnost takodje redovna. Radila sam nalaze stolice na sve moguce bakterije, sve je ok. Gastroentrolog mi je pro[isao espumisan 20 dana po 2 tablete posle jela . Nakon toga bilo mi je samo malo bolje. Kad sam otisla na kontrolu rekao je da dodjem za 4 mjeseca i da sam previse malda da mi radi bilo kakva istrazivanja. Imam 22 godine. Ne znam sta da radim jer mi smeta strasno i u obavljanju svakodnevnih aktivnosti. Razisljala sam o testu za netoleranciju na hranu, ne znam bi li pomoglo???? Sta da radim???
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Moderator » pre 12 godine

    Cao Danka,

    Da li mozes napisati kako ti izgleda prosecan svakodnevni jelovnik? Da li si primetila da ti nesto posebno prija a nesto izrazito smeta? Kako se osecas ujutru po ustajanju ( i oko koliko sati ustajes?) Da li imas previse stresa u zivotu?
    Na prvi pogled goreopisano lici na neku psihosomatiku + dosta brzih ugljenih hidrata...
  • danka903
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od danka903 » pre 12 godine

    Prije sam ustajala zavisno od obaveza. zadnja 2 mjeseca, od kada sam pocela da radim ustajem u 9, uradim trening od sat vremena, doruckujem pa onda popijem kafu. Za dorucak uglavnom jedem kajganu sa pilecim prsima i sirom , pahuljice, crni hleb sa pastetom i sl. Do rucka uglavnom pojedem neku vocku, bademe, kikiriki ili mix suvo vooce. Rucam oko 4, 5 i to je uglavnom meso sa povrceem ili pirincem, Pasta sa povrcem ili tunjevinom, povrce sa piletinom.... Uvece jedem voce ili jos malo rucka. U ishrani koristim maslinovo ulje. Ne jedem masnu i zacinjenu hranu. Nemam nekog prevelikog stresa. Nervozna sam kad ustanem od kada znam za sebe i ne mogu da podnesem buku ali to kratko trajea(15tak min). Sto se nadutosti tice sve je cesca i ujutru.
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od Moderator » pre 12 godine

    Danka, bilo bi dobro da pokušaš sa sledećim režimom ishrane - mislim da će ti značajno pomoći da vratiš normalnu probavu kao i da se oslobodiš svega što ti predstavlja problem protekla tri meseca.

    Dakle, u pitanju je dijeta sa jednostavnim pravilima - jedeš sve ali u odvojenim obrocima. Ne mešaj ugljene hidrate sa proteinima u jednom obroku, a takođe ne mešaj ni dva proteina u istom obroku što će reći:
    - 1 protein + povrće čine zaseban obrok kao i
    - 1 ugljeni hidrat + povrće je drugi obrok

    (Napomena: mahunarke i krompir ne spadaju u povrće)

    Idemo dalje:
    - Gazirano već pretpostavljam ne piješ pa neću ništa reći,
    - Razmak između obroka treba da je oko 3 sata s tim da obroci treba da su manji nego što si navikla (da uvek budeš malo gladna kada ustaneš od stola);
    - Čaša probiotskog napitka (najbolje jogurta) neka ti postane pravilo u popodnevnim satima;
    - Voće jedi najkasnije do 18 sati - posle toga izbegavaj;
    - Poslednji obrok neka ti bude proteinski i to 2-3 sata pre spavanja.

    Prvih dana može doći do pojačanja simptoma i zato možeš još tri-četiri dana da uzimaš espumisan (ali malo drugačije raspoređen: ujutru ga ne uzimaš već posle 13 sati i to na početku obroka 1 i pri kraju još jedan. Takođe, ukoliko postoji potreba, možeš ga uzeti uveče pre spavanja sa malo vode.

    Već same ove promene u rasporedu obroka mislim da će ti značajno pomoći. Pokušaj, nije teško kao što izgleda a rezultati su brzo vidljivi.
    Što se tiče jutarnje nervoze - ona je najčešće uzrokovana hipoglikemijom (tokom sna padne nivo šećera), nižim pritiskom, a moguće je i zbog nepravilnog rada želuca (u tom slučaju su ekstremiteti hladni i imaš potrebu da ih zagreješ) i jetre ( ne osećaš hladnoću ali osećaš bes posle ustajanja.) Sve ovo bi trebalo da se značajno smanji posle gorespomenute korekcije u ishrani.

    Javljaj šta se dešava.

    Pozdrav,
    M
  • danka903
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 12 godine

    Re: Kada želudac nije na svom mestu...

    od danka903 » pre 12 godine

    Hvala puno!!! Javljam sta se desava.
Odgovori 389 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju