Odgovori 184 postova
moja iskustva sa un dijetom
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od 314pezos » pre 13 godine

    Imaš posebnu rubriku za postavljanje pitanja u vezi dijete al kad si postavila ovde da ga sad ne premeštam pa ću posle i obrisati.

    dragana1203 napisao:Da li mogu za dorucak recimo da pojedem par komada badema ili lesnika,ili mora iskljucivo jabuke,narandze...i sl.?

    Isključivo sveže voće za doručak.

    dragana1203 napisao:Veceras sam za veceru umesto kolacica i torte pojela 3komada mancmeloa nadam se da je to ok....

    ok

    dragana1203 napisao:da li mogu da jedem meso koje je peceno na teflonu...bez masti i ulja...ili mora iskljucivo bareno?

    uvek je bolji izbor kuvano, dinstano ali povremeno možeš i pečeno na teflonu ili na grilu.
    Slika
    Slika
  • Ognjena
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 13 godine

    od Ognjena » pre 13 godine

    Pozdrav svima

    UN dijetu sam drzala pre 11 godina. Tada se za knjigu nije znalo, a ja sam je dobila iskucanu na papiru od svoje doktorice, koju je opet ona dobila od svoje koleginice... Za tri meseca smrsala sam sa 74 kg na 58 kg, tacnije 16 kg. Naredna tri meseca nisam sprovela odrzavanje koje je bilo preporuceno u vidu voca koje ostaje za dorucak, tako da mi je tezina varirala za neka 4 kg. Ova dijeta zahteva fizicku aktivnost, ja sam 3 puta nedeljno trenirala u teretani (sa akcentom na biciklu, trenaznoj traci, steperu). Licno sam pobornik teretane pre nego grupnog vida vezbanja kao sto su aerobik, pilates i sl., jer su prilagodjeni potrebama pojedinca, sto je u periodu drzanja dijete jako bitno. Ipak svaki vid fizicke aktivnosti je dobro dosao, tako da je jako jednostavno priustiti sebi makar i svakodnevnih sat vremena brzog hoda ili setnje. U prvih mesec dana dijete nisam gubila kilograme, ali naredna dva su bila neverovatna :) Pored toga, nikada vise nisam imala problema sa zeludcem, cklus mi se regulisao,a o tenu da ne pricam :)

    Zadnjih 2 godine sam na novom radnom mestu koje zahteva dugo sedenje za kompijuterom, tako da moja tezina vise ne varira za 4 kg nego vise. Ponovo sam pocela sa dijetom, danas mi je 4 dan :)
    Vidim da je dijeta napredovala i da ima nekih razlika od pre 11 god, kada sam je ja drzala. Nema vise parceta hleba koje je islo za veceru (proteinski i skrobni dan). Sir se mogao jesti ali se meso (jaja) smanjivalo za istu kolicinu. Vocni dan je bio iskljucivo vocni, bez mogucnosti za bananama, suvim vocem, semenkama, i salatama koje vidim da se sada pominju.
    Tako da sam u dilemi, da li se drzati stare ili nove verzije?
    Koliko se preporucuje kao mogucnost jesti tunjevinu iz konzerve- napominjem da Eva ima svoj light proizvod?
    There is no cosmetic for beauty like happiness.
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od lasata » pre 13 godine

    Mozes na proteinski dan da jedes ribu iz konzerve ali je preporucljivo da ocedis svo ulje... :)
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od 314pezos » pre 13 godine

    Ognjena napisao:Tako da sam u dilemi, da li se drzati stare ili nove verzije?

    Treba se držati sadašnje verzije jer su vremenom i iskustvom pojedinaca razrešene mnoge dileme u ovom načinu ishrane.
    Slika
    Slika
  • Ognjena
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od Ognjena » pre 13 godine

    Hvala hvala :)
    There is no cosmetic for beauty like happiness.
  • kalea
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od kalea » pre 13 godine

    Cao svima! :) Pocela sam dijetu 15.01.2011. i za cetiri nedelje sam smrsala 8 kg. Veoma sam srecna i imam jaku zelju da izguram svih 90 dana i naravno jos 90 dana odrzavanja :)
    Vise puta sam pokusavala razne dijete i ni jednu nisam uspela da izdrzim do kraja i naravno kilogrami su mi se vratili i uvek sam dobila jos 3-4 preko. Svaku dijetu sam drzala zato sto mi je to neko rekao ili zbog nekog drugog. Sada sam prvi put na dijeti zato sto ja to zelim i mislim da mi odlicno ide! Inace imam 23 godine,visoka sam 165 cm i sada imam 87 kg.
  • Naca_95
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od Naca_95 » pre 13 godine

    Cao svima :) Samo da kazem da sam ja prilicno zadovoljna dijetom :) Danas mi je 28 dan,i oslabila sam 7kg :)
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od 314pezos » pre 13 godine

    Ondak, smo i mi presrećni :skakutalo:
    Slika
    Slika
  • Ognjena
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od Ognjena » pre 13 godine

    Danas mi je 30 dan od kada drzim dijetu, smrsala sma 5 kg - koliko je ovo jedno kilo polse vodenog dana stabilno, videcemo... Dosla sam do zakljucka da sporijr gubim kilograme kada jedem krompir i banane, tako da sam ih izbacila. E sad koliko je to stvarno tako ili samo u mojoj glavi ne znam :D
    There is no cosmetic for beauty like happiness.
  • katarina24
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od katarina24 » pre 13 godine

    evo da se i ja ubacim..kao prvo divim se svima koji su uspjeli smršaviti ja sam krenila isto sa dijetom i nadam se da ću uspjeti ..u trudnoči sam se jaaaakoooooo puno udebljala al ajde sad to treba skiniti tak da ima 17 kg za skiniti a zanima me u kojem roku ja to mogu....držim se dijete ,ne brljam,puno pijem i počela sam malo vježbati..zasad je tjedan dana i 3 kg manje ..trebam podršku jer ne želim odustati
    život je lijep ako se živiti zna
  • Jelena Trojanska
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od Jelena Trojanska » pre 13 godine

    Svesna sam da skidanje suvišnih kilograma ide postepeno i da je tako laganiji put, popločan boljim i na duge staze, trajnijim rezultatima.
    Ipak, svi mi želimo prve rezultate uspešnosti naše dijete videti u što kraćem vremenskom intervalu.

    Nakon koliko vremena ste primetili te vaše, prve, vidljive rezultate? Možete li se setiti kada vam je neko prvi put rekao: "Jaooo, što si smršaaaalaaaa!" ?
    Svi muškarci očekuju od žene isto, žene od svakog muškarca očekuju nešto posebno.
  • Ana*
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od Ana* » pre 13 godine

    Evo i ja da se "pohvalim" :020:
    Na pravilnom načinu ishrane (dijeti) sam tek 7 dana a prvi rezultati su tu (bar vidni) :) Prvo mi se stomak znatno smanjio. Svesna sam da je ovo samo početak i da PRAVO skidanje kg tek treba da usledi kroz par nedelja ako ne čak i u trećem mesecu. Mislim da je potrebna istrajnost ako želim pravi rezultat a to je ne samo skidanje viška kg već i da se naučim i naviknem pravilnoj ishrani.
  • miss baloncic
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od miss baloncic » pre 13 godine

    Cao svima, danas mi je 17. dan UN dijete i za ovaj period sam smrsala 5,4kg. Merenje je izvrseno danas i posto je ovo prva dijeta koju drzim, moram priznati da sam zadovoljna, a dobila sam i pohvala od prijatelja i kolega s posla da "se primeti " , znaci deluje. Nada se da necu brljati, bar ne svesno, a ako pogresim, pa...necu nikad vise :24:
  • Ana*
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od Ana* » pre 13 godine

    Miss Baloncic :pozdrav: samo tako da nastaviš :14:
  • Marija12345
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: moja iskustva sa un dijetom

    od Marija12345 » pre 13 godine

    Cao svima. Nova sam na forumu pa se bas i ne snalazim:) Imam jedno pitanje. Na dijeti sam 28 dana, a za to vrijeme sam smrsala 7 kg. Zanima me da li je to malo?
Odgovori 184 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju