Odgovori 266 postova
Kada je na redu voćni dan...
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ella » pre 16 godine

    Proša je i prvo voćni dan. uspela sam. rešenje za napade gladi je: ne sme da bude dosadno, da se gleda tv, zato sam bila na bazenu, a posle na stonom tenisu i sve je prošlo OKet.
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    od andjela » pre 16 godine

    Bravo :)
    Vidis kako lepo vuce korisno :)
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ella » pre 16 godine

    Famozni voćni dan. Bilo me je strah od njega. Setila sam se mesečarenja kada sam pala u nesvest ali onda pomislih ovde se ipak jede. Za prvi put sam se naoružala dobrom volja, proučila dobro sve savete u vezi vitaminskog dana i krenula. Lepo sam jela na svaka dva sata 1-2 kom. svežeg voća a za posle podne sam ostavila "K-plus" kompot od bresaka. Ne znam da li ovde ima da se kupi ali ja ga donosim iz Hrvatske. Veoma je ukusan i ima svega 66 kcal/100 gr. A za večeru sam se naoružala suvim voćem i bilo je supere uz puno mineralne sa limunom a i zeleni čaj je bio tu i uspela sam.

    Drugi voćni mi je teže pao. Nisam se mogla dobro organizovati jer sam skoro ceo dan provela na poslu uz more obaveza i sastanaka, pa nisam mogla ravnomerno da rasporedm voćkice. Iscrpljena sam došla kući, pritisak mi opao pa me mm naterao da pojedem bar parče hleba. Inače mm me podržava što se tiče unke. E sad nije meni pao pritisak zbog un dijete ja inače imam nizak pritisak i često i kada sam sita i presita on pada, već zbog premora i nedovoljno unete tečnosti. Tj ja sam voćkice pojela do 12 a onda do 19 h ništa pa i da sam do 12 jela obilan doručak isto bi mi se desilo jer već i ranije jeste.

    Sada sam odlučila nosim ja voćkice i na sastanak pa baš me briga, mogu one suve ili lešnike i bademe pa da grickam :D
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    meni sve teze nekako pada taj vocni dan uvek sam gladna
  • oljica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 16 godine

    od oljica » pre 16 godine

    danas mi je prvi voćni dan, ali već sam bila na UN pa znam kako to sve šljaka!

    ali sam se ovaj put dobro informisala (pročitala knjige) 8)

    svaka podrška je dobro došla :skakutalo:
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    oljice knjiga mnogo znaci jer ona skracena verzija dijete koja kruzi netom nije ni priblizno onome sto pise u knjizi a i ovde na samom forumu mozes mnogo korisnih informacija da nadjes mozes da otvoris i svoj dnevnik bice ti lakse da pratis sta kada jedes a i devojke ce ti dati veliku podrsku i pregrst saveta
  • oljica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 16 godine

    od oljica » pre 16 godine

    ja mesecima čitam ovaj forum tako da sam već dosta i naučila na samom forumu ali više mi znači podrška koju pružate jedna drugoj!
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 16 godine

    da to je zaista velika pomoc ja sam mnogo puta do sad napisala da mislim da ne bi uspela da nije bilo te podrske
  • oljica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 16 godine

    od oljica » pre 15 godine

    joj upomoć! danas mi je voćni dan, poludeću! :zid:
  • Anchica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 14
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Anchica » pre 15 godine


    Jel rucak i vecera podrazumevaju 2 vocke ili nije bitna kolicina toliko kao da jedemo u obrocima sa pauzama od 2 sata? :neznalica:
    Poslednja izmena od Anchica u 31 Aug 2008, 17:36, izmenjeno 1 put ukupno.
  • maleno
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 16 godine

    od maleno » pre 15 godine

    kad ti je vocni dan jedes na svaka 2h...ja za dorucak jedem 2 vocke kao i svaki ostali dan...onda za uzinu npr uzmem bananu ili 2 druge vocke...za rucak napravim vocnu salatu recimo od 2 nektarine, 1/4 lubenice,1/4 dinje, 2 kivija,1 jabuke i to onda podelim na dva dela tako da imam i za veceru a uzina izmedju opet dve vocke ili malo suvog voca
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ella » pre 15 godine

    Ovaj voćni dan je pre svega vitaminski dan. Mnogi ne mogu da izdrže jer ceo dan jedu samo sveže voće. Tu greše. Postoji mnogo načina: suvo voće, semenke, kompoti, pečeno voće ali i povrće i to ne samo sveže (kao što sam i ja mislila). Na mom blogu autorica knjige je napisala odgovor na pitanje o ''voćnom danu'':

    zašto onda jedeš samo voće? Zašto ne uzmeš povrće? Može kuhano, pečeno, pirjano, juha od povrća pa malo semenki unutra, raznovrsne salate ...?
  • jelena
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 19
    Pridružio se: pre 15 godine

    od jelena » pre 15 godine

    Ljudi,imam pitanjce,sutra mi je vocni dan,jel bi mogla npr za jedan obrok da umesto voca jedem kupus salatu?
    Da i jos nesto sta se desava sa hlebom i supom,jel to ide i za vocni dan ili ne? :07:
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 15 godine

    jeco procitaj predhodni post od elle i tu ti je odgovor na ovo tvoje pitanje al hleb ne bi trebala da jedes na vitamniski dan
  • jelena
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 19
    Pridružio se: pre 15 godine

    od jelena » pre 15 godine

    :010: ups,nisam videla,hvala vam na odgovoru,a sto se tice hleba nije mi neophodan,nego cisto pitam. :009:
Odgovori 266 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta