Odgovori 3271 post
Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Luna85 » pre 7 godine

    Leonida kakav ginko jel si pisala u temi svojoj o tome, baš me zanima :)

    A djumbir sam ja ranije rendala i pomešala sa medom i tako mi je stajao u teglici. Kontam da ima još mnogo primena ali mu je ukus baš jak pa nisam previše eksperimentisala :)
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od leonida » pre 7 godine

    Link (opis kako se pravi je ispod ovih silnih sličica). Mi smo pravili sa domaćom rakijom i više dana držali, po preporuci jednog prijatelja koji tvrdi da je tinktura koju pravi ima neverovatno pozitivne učinke na njegovo zdravlje. Stoji nam to drvo ginka godinama u dvorištu, pa rešili da probamo ...

    http://ginkgo-biloba1771ginkgoeu.blogsp ... iloba.html
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Dudo, ne znam za druge.. ali ja ne mislim da si odlutala od teme… mnoge teme su povezane i mnoge stvari u životu imaju veze jedna sa drugom. Pa jeste negde mnogo toga u životu stvar stava. Kakav stav zauzmeš tako će ti i biti, dobrim delom. To važi i za odnos prema sebi, svom izgledu, nekim svojim zadovoljstvima... to kakav značaj pridaješ kojim oblastima života…
    Dobre stvari treba da se rade sve dok bije srce u junaka! :wink: A što su godine poznije, treba sve više, ne znam zašto da ne… 8) Čini dobro opštoj sreći i zdravlju a samim tim svim oblastima života.

    Kufi, to je zdrav i normalan stav. Sećam se sebe u jednom periodu života, kada sam redovno vežbala…. To je bila tako jedna učvršćena navika da sam bila u velikoj frci ako moram da preskočim neki dan. Kao narkoman.
    Ja lično smatram da kilaža treba da se bazira na ishrani, kao što uvek kažem, bar moja kilaža... ALI, to ne znači da ne mislim da je važno i korisno vežbati tj baviti se nekim sportom – zbog svih drugih razloga i motiva. Uvek se i jesam izjašnjavala o tome na takav način.

    Narcisa, osim čaja, probaj da koristiš i svež đumbir. Ne može da škodi nikako.

    Leonida, ne znam za tvoj problem sa memorijom… Uvek postoji mogućnost da ti i nemaš problem nego da ti se samo čini da ti je memorija slabija. Normalno je da nam je ponekad slabija koncentracija i da ponekad ne možemo da se prisetimo nečega (umor, gužva, galama oko nas, mnogo stvari o kojim mislimo a nije ni neophodno da baš sve imamo u glavi - postoje i spiskovi i podsetnici..) i možda to ne mora uvek da znači da imamo problem sa memorijom oko kojeg bi trebalo da se zabrinjavamo. U svakom slučaju, nemaš razloga da ne koristiš tu tinkturu, teško da će da ti nanosi neku štetu.
    Nego, ja bih to ovako nekako osmislila…. Pamtiš samo ono što ti odgovara a za sve ostalo se praviš blesava. 8) Takozvana selektivna memorija. :)

    Luna, što se tiče ukusa i mirisa đumbira, meni ne smeta i u roku od par dana redovne upotrebe sam se navikla. Uostalom, ja sam spremna i da trpim – sve i da mislim da mi je taj ukus ružan (a ne mislim, naprotiv) ako znam da je to nešto dobro za mene. Baš mi je teglica pri kraju i moraću da pripremim novu turu. Inače, mene nekad mrzi da rendam pa iseckam na tanke kriščice što se pokazalo boljim rešenjem nego rendanje. I ne gulim đumbir, samo ga što bolje operem jer se smatra da i kora i deo neposredno ispod kore ima svoja jako korisna svojstva (što nije neobično, ovo važi za sve biljke – voćke i povrćke)…
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Luna85 » pre 7 godine

    Dobra ideja za seckanje đumbira. Jel ga mešaš sa nečim u teglici?
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Dodajem med đumbiru, ne mnogo. Tek da se đumbir ne ubuđa i da ga ovaj med sačuva koji dan.
    Na seckanje sam prešla jer mi je bilo mrsko da rendam, zbog onih vlakana i konaca koji zezaju stvar. Ovako, sa seckanjem je bolje. Kad je đumbir rendan, onda ne možeš da pojedeš sve, zbog onih vlakana, nego kad dobro ižvaćeš moraš da ispljuneš. Sa seckanjem je drugačije, možeš lepo sve da pojedeš, u većini slučajeva.

    Međutim, odlučila sam, ako se bude dešavalo da ne naseckam / narendam đumbir na vreme, jednostavno ću seckati malo od onog celog korena i jesti po parčence uz svaki obrok. Da ne dozvolim da me činjenica da recimo nisam imala vremena da iseckam ili sam bila lenja, spreči da redovno jedem taj đumbir...

    P.S. Takav đumbir sam nosila i tati kad je bio u bolnici, kada je imao sepsu, kako bi mu pomogao za čišćenje krvi. Hvala Bogu, dobro je prošlo. :)
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Luna85
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 642
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Luna85 » pre 7 godine

    Znam problem sa vlaknima pošto ga stalno dodajem u vodu s limunom ali ne znam kako mi nije palo na pamet da ga seckam :nasilan:

    Đumbir uz svaki obrok iz nekog posebnog razloga? Postoji toliko mnogo načina kad i kako se jede da više ne znam ni šta bih pre usvojila kao naviku :)
    Početak 9.1.2016 - 74 kg 17.4.2016 - 61.3 kg drugi novi početak 17.9.2017 - 66 kg
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Nema posebnog razloga... možda da iskoristim činjenicu da bi trebalo da je dobar za varenje, verujem da jeste...
    Dodavanje meda u seckani đumbir da bi ga recimo sačuvalo od buđanja i kvarenja (kad je već iseckan, inače koren dugo može da stoji u frižideru, u papirnoj kesi), a i bolje pusti sok.
    Može jednostavno da se pogricka parčence, uz obrok, dakle bez rendanja, seckanja, mešanja sa medom...
    Ti možeš recimo da urendaš malo đumbira u bilo koje jelo... čorbu, salatu (voćnu ili ovu drugu), sok, čaj, šta god.... Obratiti pažnju na maksimalnu dnevnu dozu a sve drugo ne bi trebalo da je bitno.

    U svakom slučaju, ova varijanta sa seckanjem na tanke male kriščice otklanja problem vlakana jer možeš normalno sve da pojedeš, nema potrebe da išta izbaciš (dok je to kod rendanja obično neophodno a rendanje je meni malo i dosadno i teško)...
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od leonida » pre 7 godine

    Ja napravih teglu sa đumbirom, medom i limunom ... čuvam ga u frižideru pa ću videti koliko će da traje.
    Iskreno, ja ga ni ne žvaćem (jako sam sitno izrendala u multipraktiku, samo ga progutam :D ).
    Da li ga koristiš cele godine ili samo povremeno (sumnjam da može da dođe do predoziranja, Kinezi ga koriste kao začin bukvalno svaki dan ...)
    I ... kako uspevaš da pogrickaš parčence uz obrok :o meni bi to bilo previše ljuto ... staviti u jelu đumbir u prahu da, volim ljutkasta jela, ali da ga grickam ... nema šanse.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    Leonida, pre nego što zaboravim, da prvo prokomentarišem ovaj deo... Kada bi mene neko pitao (ne pita me niko, ali onako hipotetički.. :oops: ) da li da se taj đumbir blendira u toj meri da nema šta da se žvaće nego samo da se guta, s oproštenjem 8) , ja bih uvek rekla da je bolje da se ipak malo žvaće. Ne bih to blendirala do te mere da postane šejk ili sok, nego bih ostavila da bude krupno rendano (odnosno krupno obrađeno u tom multipraktiku) odnosno sitno seckano, kao što ja seckam na dasci nožem, na listiće.
    Uostalom i u receptima sam uvek nailazila na preporuku za krupno rendanje. Prema tome, od srca ti preporučujem da sledeći put uradiš tako.

    Što se tiče toga može li se predozirati, MOŽE. To sam naglasila u postovima na ovu temu jer zaista postoje preporučene dnevne doze. Nekih 4 ili 5 grama. Jedino nisam sigurna da li je to gramaža za đumbir ili se odnosi na gramažu za ekstrakt đumbira tj gingerol. To ćemo još proveriti (to da li je 1gr đumbira jednako 1 gr gingerola kao njegovog sastavnog dela). Ali, da znaš da postoje ograničenja. Ja sam zbog toga smanjila svoju količinu.

    Što se tiče ispijanja, videla sam još i u tvom dnevniku pre neki dan (ali nisam stigla da pišem pre) da si spominjala da si počela da piješ. To se pije kada se pravi kao sok/čaj od đumbira (kada se đumbir kuva kao čaj a posle procedi), ali ove varijante se kao jedu.
    Ja to izrendam krupno odnosno iseckam tanko i dodam malo meda, tek da bi đumbir pustio sok i da se ne bi ubuđao i uzimam kašičicu dva puta na dan ili tri.. sada češće dva jer ne nosim đumbir na posao (taman posla, dovoljno mi je što nosim hranu za obroke).
    Đumbir jeste ljut ali meni taj osećaj brzo prođe i budem OK.
    Ne jedem ovo preko cele godine jer sam tek nedavno počela, ali svakako planiram da jedem, ubuduće, tokom cele godine... S obzirom na to da su svojstva đumbira medicinski istraživana i dokazivana, verujem u sve te navedene koristi koje može da donese.

    Zato planiram da nastavim sa upotrebom: zbog imuniteta (iako sam dosad, da kucnem imala odličan imunitet, sada planiram da se dodatno potrudim oko toga zbog ove lajmske bolesti), zbog celog probavnog trakta (od usta do kraja procedure) i zdravlja creva, zbog prevencije karcinoma, zbog cirkulacije, vitamina, čišćenja krvi i borbe protiv bakterija, itd.

    Jeftin je i lako se priprema, nije potreban veliki napor ni organizacija oko pripreme i korišćenja. :)
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    E da, još nešto..... Kad sam već dosadna sa đumbirom, da budem dosadna do kraja 8) , ali nešto mi govori da bi na Dijeta.net forumu mogao da bude interesantan i podatak da postoji mogućnost da đumbir ubrzava metabolizam - čitaj pomaže kod mršavljenja :D .... Dakle, uzimanje 2g đumbira uz obrok (recimo UH obrok) može da poveća kalorijsku potrošnju tokom 6 sati posle tog obroka...
    Kopiran je deo teksta a ispod je link (koji sadrži i dosta drugih informacija):

    Obesity and Fat Mass
    5.1. Thermic Effect of Food
    At least one study has noted that Ginger, when taken at 2g alongside a (mostly carbohydrate) meal, is able to increase the caloric expenditure over the next 6 hours from that meal.[12] Consumption of 2g ginger was associated with an average 43+/-21kcal increase in metabolic rate among a sample of 10 men and relative to no ginger.[12] Overall metabolic rate independent of food was not affected.
    May enhance the thermic effect of food, and increase metabolic rate (slighty; 43+/-21 calories) in the context of a large meal



    Takođe bi trebalo da smanjuje i apetit - kada se uzima uz obrok:

    3.2. Appetite
    2g of Ginger, taken with a meal, can slightly but significantly reduce the sensation of hunger and subsequent caloric intake (with no effect on satiety).



    https://examine.com/supplements/ginger/
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • volja cini cuda
    Amater
    Amater
    Postovi: 194
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od volja cini cuda » pre 7 godine

    Sutra svi u prodavnicu po djumbir! :)
    Meni je supe u nekom tolom napitku ali ovaku u jelu nisam probala. Verujem da je dobar. Ja recimo volim u jelu ljute papicice, cili,.. volim ljuto a mozda i papricice onda imaju slican efekat kao djumbir, jer ipak je to dosta slicno bilje.
    Nego, kako si ti? Kako tece ozdravljenje?

    *moja tastatura nesto trokira..ne znam sta sad zeza. :?
  • Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1914
    Pridružio se: pre 11 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od Debeliccka » pre 7 godine

    I jesi li bila u prodavnici? :)
    Naravno da je dobar. Mislim đumbir.
    mozda i papricice onda imaju slican efekat kao djumbir, jer ipak je to dosta slicno bilje
    Ne znam da li si svesna toga koliko si u pravu po ovom pitanju :wink: …. Gingerol je upravo i uporediv sa kapsacainom (osnovnim sastojkom ljutih papričica), tj u nekom su ,,srodstvu,, tako da se u tom nekom smislu i smatraju sličnim. Čitala sam o tome, naravno tamo gde je stručno napisano a ne ovako navratnanos kao što sam ja napisala.
    U svakom slučaju, svojstva đumbira su medicinski istraživana i dokazivana.

    Ja sam dobro, hvala na pitanju. :) Da budemo sigurni, moj (veoma stručan i iskusan) lekar je odlučio da, za svaki slučaj, dopunimo terapiju. Nakon pauze od dve nedelje, koja je upravo u toku, idem na još 3 nedelje antibiotika. Nisam luda za antibioticima, ali bolje i to nego…

    PS. Taman da se izvedem u neki dobar provod (ili dva, ili tri) ovih dana pre nove ture terapije i da popijem neko pićence! :wink: Sa antibiotikom ću verovatno ponovo da imam svakodnevne mučnine i slično...

    :mahalo:
    Slika

    5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1702
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od narcisa » pre 7 godine

    Smrc :pivo: .
    Pa tajming bas nije fer. Po mojoj procjeni taman ces se vratiti u prohibiciju kad ja dodjem :bas_tuzan: .

    Ma j**** :pivo: , samo da sve prodje kako treba, a svakako cemo se gledati.
    :mahalo:
  • volja cini cuda
    Amater
    Amater
    Postovi: 194
    Pridružio se: pre 8 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od volja cini cuda » pre 7 godine

    Ponasla sam manji deo djumbira u frizideru. Sutra cu napraviti sa limunadom i toplom vodom. Danas sam se oljutila paprikom u dva obroka.
    Stisni zube i isteraj tu terapiju antibiocima, sto se mora nije tesko.
    A ako hocete da naucite da vozite bicikl, ja bih mogla da vam pomognem i naucim vas(kod Gige videh da vas ima dosta) . Nije to tesko. Samo naucite da odrzavate ravnotezu i to je to. Kao i kad plivate. Prvo naucis da odrzavas se u vodi a posle proplivas. A neko se posle usavrsava pa nauci gomilu nekih stilova, vratolomija da radi u vodi. Ali ono osnovnovno odrzavanje kontam da bi svako mogao da nauci.
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: Ex Debeliccka Mrsavicc po zakonima hedonizma (slike 170)

    od leonida » pre 7 godine

    Ali ono osnovno odrzavanje kontam da bi svako mogao da nauci.
    Mnogi su verovali u to dok nisu upoznali mene :D , ja definitivno imam neki problem sa ravnotežom (u stvari, mislim da je u pitanju panični strah koji sam imala još kao dete i nikad nisam uspela da ga izlečim) ... sve u svemu nikad nisam naučila ni da vozim biciklu, ni rolšule, klizaljke ... bilo šta što ima veze sa ravnotežom ...
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
Odgovori 3271 post

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju