Odgovori 184 postova
moja iskustva sa un dijetom
  • krcko
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 54
    Pridružio se: pre 15 godine

    od krcko » pre 15 godine

    caos svima
    ja sam pre tri godine drzala UN dijetu i smrsala sam 16 kg
    nisam odrzala naredna 3 meseca odrzavanje tako da sam nepaznjom posle nekog vremena ugojila sam se 10kg

    znaci deluje super ali treba biti disciplinovan i posle dijete
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 15 godine

    krcko pa naravno dzaba sav trud ako posle dijete nastavimo po starome

    evo mog rezultata un dijete

    ima tu jos suvisnih kg al ipak sam dosta i uspela :013:
  • Alien
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 62
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Alien » pre 15 godine

    Cestitam... :14: Rezultati su itekako vidljivi...promjena je ogromna...svaka cast Malena :013: :009:
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 15 godine

    zato sam se i slikala u istim tim bermudama :D
  • dada
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 47
    Pridružio se: pre 16 godine

    od dada » pre 15 godine

    i ja sam bila na UN dijeti i smršala sam do željene težine. Za 20 dana izgubila sam 5 kg. Super sam se osjećala i imala sam 58 kilograma a visoka sam 164 cm. Sada imam 67.5 kg. Katastrofaaaaaa
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    od 314pezos » pre 15 godine

    Dado, žao mi je da čujem da si vratilanazad kilograme ali UN dijeta nije dijeta ona je zdrav način ishrane koji primenjujemo i tera nas da se sami promenimo u načinu razmišljanja kako da se hranimo. To je pravi cilj, najveći deo osoba koje su dostigle svoj cilj, prekinule su dijetu i očekivale čudo, da postignuti cilj i ostane a da se vratimo na stari režim ishrane, to neće ni jedna dijeta uspeti.
    Slika
    Slika
  • Ivonica92
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Ivonica92 » pre 15 godine

    CAo svima,evo i ja sam zajedno sa drugaricom prije 2 nedelje zapocela ovu dijetu.
    Za sad rezultati su slabo vidljivi ali mi ne gubimo nadu..
    Unijeli smo male promjene,tj svaki put posle vocnog dana mi imamo vodeni dan,koji meni najlakse padne,iz razloga sto nema ni vocki ni nichega sto bi mi otvorilo apetit..
    Nas problem je sto 3 dan pretjeramo sa ruckom,jer smo zavisnice od spageta[porodicna tradicija :)] tako da ono jedemo do granice kad ne mozemo da disemo..
    mene zanima,da li smijem da nastavim sa tim?i dali smijem da nastavim da jedem obicni paradajz pire sa malo maslina?i da li smijem staviti malo parmezana?ne rendam sir vec je onaj suvi parmezan za koji bih rekla da je zacin,a pise da su zacini dozvoljeni?
    I takodje me zanima,da li u toku vodenog dana,smijem piti neograniceno kafe i caja bez secera?
    Hmm,,onda,da li smjem piti tokom dijete cedevitu?bez secera?i one multivitamine tj sumece?
    Negdje sam procitala d aproteinskog dana,mogu jesti malo sira i mlijeka?da li mi ih preporucujete uz meso ,ili uz jaja?
    I skoro da sam voce zamijenila ananasom iz konzerve,da li je to pozitivno ili nije?
    unaprijed zahvalene ivona i marija :)
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    od 314pezos » pre 15 godine

    Pozdrav Ivoni i Mariji

    - UN (Rinas90) je vrlo tempiran način ishrane i sve ima svoje kad se jede, ta je zato Vaša izmena u režimu ishrane neprimerena, ima ko održava mesečeve mene ali i one nisu preporučljive u prvom i paku u drugom mesecu rećima ishrane nego tek od trećeg, a i sa menama se samo izistavlja trenutno šta je na programu.
    - To što na UH dan preterujete uopšte nije dobro, zato najviše i nemate pozitivnijih rezultata u dijeti ... podhitno redukujte količinu unešene hrane.
    - Paradajz pire jako obratite pažnju da nema šećera u njemu jer dosta proizvođača ih stavlja. Ako ima šećera onda te vrste zaboravite kao i kečap.
    - Parmezan nije zašin ... on je SIR
    - Na vodeni dan kafa nije preporučljiva ... čaj da i voda sa malko limuna )ž(jedan limun na 2 L vode)
    - Cedevitu se kontroliši jer je ipak vaštačka aroma u pitanju a ima i veštačkih zaslaživača koji su skriveni u E oznakama, multivitaminske tablete su ipak preporučljivije ali i to ne više od jedne dnevno ili koliko piše na deklaraciju za način upotrebe.
    - Na proteinski dan, vrste proteina se ne kombinuju ... meso, mlečni proizvodi, jaja, soja se ne kombinuju, Već se konzumira odvojeno ... šta jedeš za ručak to i za večeru, samo u količini pola od ručka.
    - Ananas iz konzerve, da ali najviše 2-3 koluta za doručak i to ne svaki dan.
    Slika
    Slika
  • Buba Mara
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 16
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Buba Mara » pre 15 godine

    Gigo,dobro si me podsetio da pitam da li smeta sto pijem kalcijum sumeci hemofarmov (pise da je bez secera). moram da ga pijem zbog kicme.
    Drugo, da li sme da se mesa voce dorucak i uzina?
    Pokusavam da pronadjem odgovore kroz forum ali sa vremenom imam problem pa mi je ovakav nacin laksi (mozda vama dosadan). Sorry, i pozdravcic :neznalica:
    Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!
  • Ivonica92
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Ivonica92 » pre 15 godine

    Hvala puno,prdrzavacu se koliko god budem mogla,i izbjegavacu spagete,jer s njima stvarno nemam mjere..
    Imam jos 2 pitanja: Jeli dobro to sto sam ubacila vodeni dan uvijek posle vocnog,? i da li smijem popiti vodenog i vocnog dana,tanjir supe naravno bez icega samo sa biberom ,solju i vegetom?
  • Lela Bacvanski
    Amater
    Amater
    Postovi: 151
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Lela Bacvanski » pre 15 godine

    ivonice, evo ja cu ti ponoviti ono sto ti je giga vec rekao u prethodnom postu..
    dakle, NE SMES nikako na svoju ruku ubacivati vodene dane, pogotovo sto si mlada imas samo 17 godina, a u UN dijeti je sve jasno naglaseno kad, kako i sta... Ovo ti kazem da ne bi imala vise stete nego koristi, iskljucivo za tvoje dobro..
    supa ide iskljucivo na proteinski dan i to posle rucka 3 dcl supice bez rezanaca, ostalim danima supa se ne konzumira!
    bilo bi lepo kad biste ti i tvoja drugarica otvorile dnevnik da vas lakse pratimo, bodrimo i savetujemo.
    pozdrav :009:
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    od 314pezos » pre 15 godine

    Buba Mara napisao:Gigo,dobro si me podsetio da pitam da li smeta sto pijem kalcijum sumeci hemofarmov (pise da je bez secera). moram da ga pijem zbog kicme.
    Drugo, da li sme da se mesa voce dorucak i uzina?
    Pokusavam da pronadjem odgovore kroz forum ali sa vremenom imam problem pa mi je ovakav nacin laksi (mozda vama dosadan). Sorry, i pozdravcic :neznalica:

    - BubaMarice, to što piješ kalcijum u vidu šumećih tableta neće ugroziti tok dijete i slobodno ga konzumiraj u dnevno preporučenoj količini.
    - Trudi se za doručak da uvek jedeš jednu vrstu voća a za užinu možeš istu ili nešto drugo od voća ili povrća (salate sveže ili iz turšije).

    Ivonica92 napisao:Hvala puno,prdrzavacu se koliko god budem mogla,i izbjegavacu spagete,jer s njima stvarno nemam mjere..
    Imam jos 2 pitanja: Jeli dobro to sto sam ubacila vodeni dan uvijek posle vocnog,? i da li smijem popiti vodenog i vocnog dana,tanjir supe naravno bez icega samo sa biberom ,solju i vegetom?

    - Ivonice nije problem u meri (razumnoj i ako je malko više), problem je u prejedanju omiljene hrane, nemoj izbaciti špagete iz ishrane ali samo pripremi razumnu količinu koju ćeš da pojedeš.
    - Ima jedno veoma važno pravilo u UN dijeti: "Nije toliko bitna količina hrane koja se unosi koliko je bitna pravilna kombinacija" , to znači da ćeš u početku dijete sigurno konzumirati više a vremenom će se ta količina smanjivati.
    - Rekao sam ti već da je UN dijeta vremenski i sa režimom ciklusa izuzetno dobro izbalansirana pa se po mojoj preporuci potrudi da te vodene dane izbegneš bar do trećeg meseca dijete a nakon toga možeš kombinovati UN dijetu sa mesečevim menama.
    - Na vitaminski dan je dozvoljeno popiti šolju supe kao i na proteinski dan nakon ručka ali ovog puta se šolja supe smatra jednim obrokom. A što se tiče te kombinacije supice vegeta i so ... to zaboravi, potraži supu u kocki (Galina blanca i Maggi) koje imaju smanjeni procenat soli jer su mnogo zdravije za konzumiranje. Biber slobodno koristi. Na vodeni dan ide samo voda, blagi čajevi bez šećera i voda sa malko limuna, sve van toga se smatra obrokom.
    Slika
    Slika
  • Ivonica92
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Ivonica92 » pre 15 godine

    Juce mi je bio vodeni dan,cim sam se probudila stala sam na vagu i vidjela sam da nema rezultata,zatim sam iz bijesa narucila picu,tako da sam od danas na kupus dijeti...javicu posle nedelju dana ima li sad rezultata.
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    od 314pezos » pre 15 godine

    Ivonica92 napisao:Juce mi je bio vodeni dan,cim sam se probudila stala sam na vagu i vidjela sam da nema rezultata,zatim sam iz bijesa narucila picu,tako da sam od danas na kupus dijeti...javicu posle nedelju dana ima li sad rezultata.


    Greška ivonice, jako velika greška, nikad se nemeri om ujutru jer ima još vode u tebi od prethodnog dana (ako si pila vode dosta, a ako nisi onda ipak nije bilo nešto po pravilu).
    Jedan od najgorih mogućih scenarija koji se može dogoditi nekoj osobi koja je na dijeti je upravo taj koji si ti izrežirala, nakon kiksa sa merenjem još veći kiks sa pizzom, jel ti to bila nagrada za trud na dijeti ili ... pa i da nije bilo pomaka na dole je uspeh jer nije bilo na gore.
    Slika
    Slika
  • mozart
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 15 godine

    od mozart » pre 15 godine

    Svima Srecan Uskrs!!!

    Htela sam malo da napisem koju rec o mom iskustvu o UN dijeti. Ja sam jedna od onih sto se kaze tri puta meri jednom seci!
    Ja sam skoro svaki dan ( gotovo godinu dana) na forumu ,posmatram i citam sva vasa iskustva.( koliko mi vreme dozvoli) I tako sam resila i ja da probam UN dijetu.
    Inace ja sam na glasu od moje porodice i prijatelja jedna od onih sto nemoze da oslabi pa nikako !!!
    Ja imam sada 72 kila a visoka sam 166 cm.Znaci mora jos dole !

    Sada posle mesec dana UN dijete ja sam oslabila oko 4- 5kila !!!!! Moj muz i cerka nemogu da veruju kako mi pantalone vise i kako mi se celo telo - forma promenula.Znaci za svaku pohvalu je ova UN dijeta.
    Ja nisam otvorila dnevnik jel za puno pisanje nemam vremena ,mnogo radim i cesto nisam kod kuce. Hocu da Vam kazem da je danas Uskrs danas jedemo "normalno" ( ja ne ) a da od sutra moj muz i moja cerka pocinu zajedno sa mnom UN dijetu! :D :D :D i jako mi drago zbog toga! I jos nesto, ja nisam uopste gladovala ! Sve je bilo super i nadam se da ce tako i dalje da bude i za mene i za moje u porodici.
    Kad nadjem vremena pisacu vam kako nam ide dalje!
    Moja cerka ima 78 kila i visoka je 168 cm
    Moj muz ima 98 kila i visok je 180cm
    Pozdrav svima a posebno mojim Zrenjanincima i Beclijama!
Odgovori 184 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju