Odgovori 294 postova
Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Ma bio je sir u tragovima :D nego danasnji vitaminski mi je bio super dok nisam osetila malaksalost (valjda zato sto treba da dobijem) pa sam uzela pola cokoladice. Kad mi je bilo bolje, nisam mogla sebi oprostiti sto sam morala. Znam da je nisam pojela jer su mi oci bile gladne, nego iz moranja. Nadam se da nece biti vise brljanja...

    8\90 VITAMINSKI DAN
    dorucak - grozdje
    Rucak- dinstane pecurke i paradajz
    Uzina- nekoliko badema
    Vecera - ostatak pecurkica
    I naravno brljotina od pola cokoladice :(

    Al ipak sam srecna sto pocinjem treci krug sutra i cini mi se da sve mnogo lakse ide sad ☺
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 7 godine

    Ma samo guraj.Nemoj da te brlj obeshrabri :wink:
    Ja sam morala da uzimam dve kockice chokolade pred spavanje jer mi je jedno vreme shecer padao nocu (i pre dijete) pa iz straha i nije mi smetalo da za prvih mesec i po dana izgubim 10 kg. Sad mi se izgleda taj nocni sredio pa ne uzimam chokoladu vishe. Ipak malo brljnem pred spavanje sa nekom salatom ili par semenki. A ne bih trebala :cry: jer sad slabije i sporije ide skidanje kila nakon izgubljenih prvih 10 kg ( a josh u mojim godinama). Nemoj samo mnogo da zabrljash pa da se ozderesh po sistemu " kad sam vec brlnula..." :evil:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    U pocetku je bilo bas jakog suzdrzavanje od smokija, cipsa, slatkisa, sad mi je lakse, ni ne pomisljam na to, a i ne kupujem, sem detetu ali mi ne padne na pamet da uzmem. Nadam se da ce me to drzati i dalje. Danas proteinski dan, sa slascu sam jela iskreno da kazem. U meri naravno ☺

    9\90 PROTEINI
    Dorucak -banana
    Uzina- malo semenki i grozdje
    Rucak, snicle, salata, parce hleba i solja supe
    Vecera- jedna snicla i salata
    Slika
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Oh ovaj PMS ubija!!! Jedva izdrzah ovaj dan, imam mali brlj a to je malopre saka semenki jer sam bila gladna. Tesim se samo sto sam uzela semenke a ne sendvic ili nesto drugo :D

    10\90 SKROB
    dorucak - banana
    Uzina- jabuka
    Rucak- pilav bez mesa za mene, salata
    Vecera- pola rucka
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 7 godine

    Ja rachunam da je i to pomak kad ne uzmesh sendvich nego semenke :D Samo da se makar i tog pravila drzimo i kad zavrshimo dijetu :005:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    I ja mislim da je pomak ☺ ali videcemo... evo na brzinu da napisem jelovnik dok imam malo mira (sin nikako da zaspi).

    11\90 UGLJENI HIDRATI
    dorucak- banana
    Uzina- nar
    Rucak- makarone i salata(paradajz i krastavac)
    Vecera- dve palacinke i rebro crne cokolade

    Ah sutra vocke, nadam se da ce biti ok dan, valjda sam se vise navikla na vocke, samo minje problem rucak jela bih slano povrce ali nisam neki ljubitelj a pecurke su mi se smucile... a ovde nema kiselog kupusa a on mi se bas jede :shock:
    Slika
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Konacno sam se navikla na vocni dan :013: nisam bila gladna, nisam oklevala da uzmem nesto i ponosna sam na sebe :D evo jelovnika koji je bio danas, sutra ide meso :D

    12\90 VITAMINI
    dorucak- grozdje
    Uzina- banana
    Rucak- dinstane pecurke na vrlo malo ulja i sa vodom
    Uzina- dinja
    Vecera- neki mespajz iz rerne ( zapecene jabuke i banane sa cimetom i orasima)
    Prvi put sam to pravila, jestivo je 8) jabuke nisu bile toliko slatke al su tu bile banane pa je bilo lepog ukusa :D
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 7 godine

    Bravo :headbang:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Danas me sve stislo... glava puca, nos zapusen, grlo boli plus nasi zenski, standardni problemi, sama se sebi divim kako sam izdrzala danasnji dan. Ovaj virus je haos... valjda ce brzo proci...evo danasnjeg jelovnika, nadam se da cu sutra biti bolje.

    13\90 PROTEINI
    dorucak- grozdje
    Rucak- dve snicle i zelena salata i parce hleba. Supu sam zaboravila pa sam je popila pola sata kasnije.
    Vecera- piletina i zelena salata
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 7 godine

    Dushice, u dijeti kaze da treba da uzimamo multivitamine dok smo na dijeti.Rekla bih da ih niko od nas ne uzima :o
    Elem nisam ih ni ja uzimala, rachunam da nikad vishe voca a i povrca nisam jela nego na ovoj dijeti pa ko velim shta ce mi multivitamini. Ne znam za druge ali ja poshto sam dijabetichar meni imuni sistem i onako nije neshto jacha strana pa tako sam ukachila bila dve infekcije i dva puta morala biti na antibioticima.Tako da sam pochela da uzimam i propolis kapi i riblje ulje u kapsuli i multivitamin ne bih li popraavila imunitet. Tebi verovatno ne treba sve ovo ali mozda da uzmesh multivitamin tu i tamo :)
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Bakice, zaboravila sam da kazem, posto zivimo u Norveskoj nama je skoro pa obavezno uzimanje kompleks vitamina a najvise D Vitamina. Tako da su mi ti vitamini sastavni deo dana,, pa sam i zaboravila da napisem da ih uzimam svaki dan. Hvala na savetu svakako, nego je suprug dovukao sa posla neki virus, sta li je, kao i uvek, on ozdravi za dva dana a ja jadna bolujem po sedam dana i tako stalno .
    Jutros mi je jos gore nego juce, ali izdrzacu, cim sin ode u krevet i ja se obaram ☺
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 7 godine

    Imala sam tetku ( pokoj joj dushi) koja je zivela u Shtokholmu veci deo svog prilichno dugog zivota. Josh kao klinka sam je obilazila a i kasnije sa mojom decom odlazila. Jednom me je povela i u Oslo :) Meni su se svidele te Nordijske zemlje bez obzira na hladnocu i to da su Shvedjani, hladni vec kakvi su, josh onda bili otudjeni. Ja sam u subtropskom delu Australije ( Brizbejn) i jako sam se radovala kad smo nakon 4 godine na Novom Zelandu ( koji ima klimu najslichniju Engleskoj, znachi kisha, vetar i vlaga) konachno dospela u tople krajeve. Ovde smo vec 19 godina e ali sad sa godinama i toplota pochinje da mi jako smeta ( a josh vishe vlaga u vazduhu i znojenje). Tako da sad mashtam da se vratim u Beograd ( nadamo se da za dve godine mozemo da bar provodimo veci deo godine u Beogradu). Uvek sam mrzela beogradsku zimu ( a obozavala leto) al sad ce mi chini mi se najvishe prijati prolece i jesen. :D Eh ti virusi...zaista su gadni. Pokushaj sa chajevima, limunom i odmorom (ko uspesh od klinca) da ublazish stvar.Uglavnom prolaze za 5-7 dana.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Bakice ti si prosla od zime preko vlage do jakog sunca 8) meni se ovde svidja, mi smo na zapadu Norveske gde je klima slicna Srbiji, zime uopste nisu jake. Kad smo dolazili u januaru, u Norge je bilo 7 stepeni a u Srbiji -14, :D :D :D prija nam ova klima, nikad do sada ovde nisam bila bolesna jer smo na obali mora pa nam je svez i cist vazduh svakog dana. Ali eto, moralo je jednom biti i to bas sada :(
    Bakice, prati svoje snove i radi samo kako tebi odgovara... 8)
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 7 godine

    Jes vala naputovah se i naziveh po belome svetu :shock: pa ako stignem da se vratim i u Beograd napravicu pun krug :D
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Ovaj virus ne popusta, jos ceo dan sama sa detetom, a tako sam malaksala...pisem na brzinu jelovnik i odoh da se bacim u krevet :)

    14\90 SKROB
    dorucak - banana
    Uzina- grozdje
    Rucak-krompir iz rerne (jer pasulj nije bio gotov a ja gladna, tako da on ostaje za sledeci skrobni dan ) krastavac
    Vecera- pola rucka i krastavac

    Ja ne znam da li se nekom od vas desavalo, al ja sam danas kao zaba naduta. Mozda od ciklusa, nemam pojma... laku noc vam zelim, gasim se polako :)
    Slika
Odgovori 294 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju