Odgovori 294 postova
Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Ma da, to su mekike, al ja to zovem przenice od testa, a one sa jajima su mi przenice od hleba :D komplikovana sam, znam :D :D
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 7 godine

    Ne umem da pravim mekike ( a ovako sam matora domacica :oops: ).Ushtipke znam i s kvascem i bez kvasca ali mekike da mi budu onako vazdushaste nikad mi nije poshlo za rukom.Kako ih ti pravish Dushice? Ja ih necu praviti sad na UNki jer se verujem peku u dubokom ulju a cera nece ni da chuje za bilo shta iz dubokog ulja (jednom ispekla ribu tako pa me nagrdila :roll: ).Ali hocu da pravim unuci mojoj koja ushtipke obozava pa ce sigurno i mekike voleti. Pravila sam joj ja razna testa ali najvishe voli moje palachinke i ono shto je moja majka zvala "turche" a u stvari je isto ono testo kao za kore kad se razvlache (brashno so i voda pa odstoji) samo deblje malo se razvuche , seche se u trouglove , pa se peche na ulju u tiganju.Ja mojoj unuci stavim unutra i sir sa jajetom pa preklopim a mi smo ko deca jeli prazne...samo trouglove). Ona to zove : "yummi pita stuff" haha. Testa su nam svima slabost ali srecom na unukinu tezinu ne deluju kao na nashu jer srecom nije taj losh metabolizam nasledila od nas :009:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Bakice, u sustini ih pravim isto kao ustipke, bez jaja, standardno brasno so, voda kvasac ( ukusnije su sa jajima) da odstoji pa kad nadodje ja ga ponovo premesim i razvijem koru debljine pola cm. Koru isecem na manje pravougaonike i ostavim malo da nadodju, onda ih przim u manje ulja, ne mora da plivaju u ulju, i kad su gotove stavim ih na ubrus da pokupi ulje i to je to. Naravno prave mekike imaju i jaje u sebi i ulja u smesi, al ja nisam htela da stavljam.
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 7 godine

    Hvala Dushice :) Probacu.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Jao zene moje, ovo danas je vitaminsko skrobi dan. Ja ne znam sta mi se desilo, bila sam na turi na planinu i kad sam dosla kuci, tako sam se tresla, i bila bleda ne znam sto i naravno moj suprug mi potura pilav da jedem jer misli da mi je to zbog danasnjih vockica koje sam, ruku na srce uzela veoma malo. A posto je on medicinske struke, nije moguce raspravljati jer on najbolje zna :005:
    Tako da danasnji vitamini su bili

    33\90 VITAMINSKO SKROBNI DAN
    Dorucak- banana
    Uzina-nekoliko oraha
    Rucak- jabuka i trk na planinu
    Vecera u 18H- pola tanjira pilava i salata.

    Ovo ne moze vise da se ponovi, ja sam kriva, nisam rucala kako treba da bih sto pre otisla na planinu. Ali pozitivno je to sto sam danas imala izuzetno dobru fizicku aktivnost, to mi izvlaci prosek malo :020:
    Poslednja izmena od Dusica29 u 27 Apr 2017, 23:04, izmenjeno 1 put ukupno.
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 7 godine

    Ne znam kako se moze "dobro " ruchati na vocni dan :wink: Shta god da pojedem smeshno je reci da sam uopshte ruchala, haha.
    Da ako si imala tezu fizichku aktivnost a na vocni dan to moze izazvati slabost. Mi danas idemo u shetnju oko jezerca jednog...ali to je " mala maca" za tvoje penjanje uz planinu :headbang:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od cacacac » pre 7 godine

    Ja nemam ni planinu ni jezerce, ali zato imam brdo u naselju gde zivim, tako da cu sa mladjim sinom u setnju danas. Vreme je super, ja drugi dan odmora i ne znam sta cu sama sa sobom. :05:
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Pocela sam i da zaboravljam da pisem jelovnik u vece, ovaj moj mali decak me iscrpi tako da samo zaspim ☺ juce je bio proteinski dan

    34\90 PROTEINI
    dorucak-banana
    Uzina - neklliko oraha
    Rucak- bakalar (prvi put ga spremam a i jedem i super je) salata i jedno parce hleba
    Vecera- piletina ( posto smo pojeli svu ribu nisam imala za veceru), salata
    Poslednja izmena od Dusica29 u 27 Apr 2017, 23:03, izmenjeno 1 put ukupno.
    Slika
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Ovaj pms ubija, ceo dan sam gladna a i glava me ubi. Mogla bih vola da pojedem, al sam uzela nesto da radim da ne bih mislila na hranu. Al osecaj u stomaku mi je kao da nista u usta stavila nisam :crybaby:


    35\90 SKROB
    Dorucak- banana
    Uzina-jabuka
    Rucak-pomfrit iz rerne i zelena salata
    Vecera-pomfrit i salata

    Nadam se da ce ovaj osecaj gladi proci uskoro, bas me raspolozenje ubija :nasilan: sto nisam musko pa da ne brinem ni za sta :D
    Poslednja izmena od Dusica29 u 27 Apr 2017, 23:03, izmenjeno 1 put ukupno.
    Slika
  • ivaiva
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 654
    Pridružio se: pre 10 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od ivaiva » pre 7 godine

    Ja ranije pms nisam ni osecala,a sada,posle drugog porodjaja je katastrofa.Svi mi se sklanjaju sa puta,a glad ne prestaje. :x
    Un start 31.3.-66.5 kg
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od cacacac » pre 7 godine

    Isti slucaj i kod mene! :zid: Nekako bi mi najvise odgovaralo kad bih mogla da prespavam taj pms...
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    I meni se ciklus posle porodjaja mnogo promenio, mnogo je bolniji.

    36\90 UH DAN
    dorucak- banana
    Rucak- spagete sa kecapom i origanom
    Vecera- jaje, salata i hleb. Plus rebro cokolade

    Posto se vodim onim da u torti ima i jaja i testa i mleka, a posto sam ja u ovim pms danima gladna ja sam za veceru pojela jedno jaje sa puno salate i parcetom hleba. Toliko sam bila gladna da mi slatko nije palo na pamet jer znam da me ne bi zasitilo.

    Ovo mi je 36 dan, vidim da sam se zabrojala pa dva puta pisala 32. Dan ☺
    Slika
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Oh prokleto gladno zensko u pms :crybaby: pokusavam da ne jedem al ne vredi, toliko sam nervozna da bih pojela i muza...danas bi trebalo da bude vitaminski i jeste donekle... ovo mi samo odmaze...

    37\90 VITAMINI

    dorucak- banana
    Uzina- nekoliko oraha
    Rucak- povrtna corba, tj povrce kuvano u supi tj, kocki
    Vecera- opet malo corbe, pa onda malo salame, pa malo jajeta sto je ostalo od sina...i nemam pojma sta ce biti jos do kraja veceri.

    Ovo ubija psihicki sto sam gladna, samo da prodje bice sve ok, vec sam pocela da se nadimam. Sreca pa nemam nista slatko u kuci jer kupujem samo pred uh dan da ne bih dosla u iskusenje. :neznalica:
    Slika
  • cacacac
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 557
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od cacacac » pre 7 godine

    I mene ubi pms, malo pre sam pojela kuglu sladoleda! :nasilan:
    Novi UN start- 28.11.2017. -68.5kg
    Najnoviji UN start- 10.01.2018. - 68kg-neuspesan
    VMA start - 15.01.2018.- 68.5kg
    Najnajnoviji UN start - 22.04.2018.-70,6kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Un dijeta pocetak. 23. Mart 2017.

    od Bakica » pre 7 godine

    Da teshko je boriti se sa gladju :x pa onda brljamo. Ja sam nashla ovakvu formulu : kad sam gladna a nezavisno da li izmedju obroka ili uveche ili nocu ja uzmem 2-3 kashike ajvara , onako bez hleba (jedem ga na tenane ko sladoled, haha i nikad mi ajvar ne bi dosadio). Ako sam bash mnogo gladna izmedju obroka uzmem semenke ( razne) a pred spavanje mada gledam da izbegnem pojedem samo 2 kockice chokolade . Preko dana glad ubijam kafom...sa mlekom...sigurno popijem 4-5 kafa u toku dana. Bolje i sve ovo nego da pochnem normalno da jedem i vratim sve shto sam izgubila.Ovako pa i ako stagniram dodje vocni i vodeni dan pa izgubim neko kilo pa opet stagniram. Necu dozvoliti sebi da vratim kilograme.To sam se zaklela :D
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
Odgovori 294 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gosta