Odgovori 1227 postova
UN pa dokle stignemo
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 7 godine

    Dado pa pridrzavam se ali ne mogu reci da se pridrzavam skroz rigorozno...imam osecaj da jedem VISHE hrane ( mada dozvoljene uglavnom) nego kad sam bila na UNki jer nisam gladna pa mi chudno :? Kad se preslisham chini mi se nisam pojela neshto vishe ali osecaj sitosti ne vara. Ta sitost istina ne traje predugo...kile ne idu dole ni posle 17 dana na odrzavanju pa me demotivishe to. Nije da cu ja da mnogo neshto promenim i kad ne budem na dijeti (reshila sam da se drzim mnogih pravila UNke i posle) ali sada me vuche da idem na neku drugu dijetu da bih opet videla minus pa da se radujem :) Ovako mi izgleda nema nishta od radovanja :crybaby:
    Da brojim kalorije i merim sve na kantar zaista nemam nerava pa ce na kraju verovatno biti Danska dijeta...e tu ce se biti gladno i zeljno svega ali samo 13 dana pa cu izgurati ( za ceru ne garantujem). Jednostavno moram da skinem 5 kg pod hitno :shock:
    Shta je josh gore sad sam se adaptirala na ovo novo telo ( -17kg) kao da i nisam bila na dijeti i sad se opet OSECAM DEBELO :D
    Kad sam gubila kile i ako sam i dalje bila debela imala sam osecaj da sam se "osushila" :D a sada kao da onih + 17 nije ni bilo , kao da pochinjem iz pochetka :crybaby:
    Znam znam ovo je maraton , treba strpljenja , idem na duge staze ...ali ja bih na te duge staze kada se skinem bar ispod stotke ( bar 98 da bude) i tako sam blizu cilja ali jbn vaga NE MRDA :crybaby:
    Videcu sa cerom kad je raspolozena da se bacimo na tu Dansku dijetu a ako ona ne bude htela ja cu nakon 20-og dana odrzavanja da probam to ne bih li odlepila kazaljku na vagi :nasilan: :prasence: :bas_tuzan:
    Nemojte sad da me ubedjujete kako te brze dijete ne valjaju jer sve to znam ali moram da probam. :D
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 7 godine

    Hvala Leonida.I ja ih tako pravim ali stavim malo ulja i jaje (kad nije posno). Ova zena na TV-u pravi sa puterom testo a ja sam mislila da stavim trunku biljnog margarina.Videcu.
    A da li mogu da stavim shljive shta mislish? Da li je po pravilu UNke ako UH ide sa vocem?
    Necu ih uvaljati u shecer kao obichno...mozda u orahe...
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od leonida » pre 7 godine

    Ako se ja dobro sećam, ne ide voće nego povrće. Te slatke sa šljivama bi mogle da idu umesto kolača za večeru (one u osnovi i jesu kolač).
    https://www.dijeta.net/recepti-un-dijeta/un-dijeta-uh-dan/
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 7 godine

    Da da to sam mislila ...za vecheru cu ih :)
    Jedva chekam sutra :D
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Dusica29
    Amater
    Amater
    Postovi: 266
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Dusica29 » pre 7 godine

    Bakice, sta god da odlucis, mislim na tu dansku dijetu, mi smo tu da te podrzimo a ti sama znas sta je najbolje za tebe... zato saml napred :009:
    Slika
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 7 godine

    Hvala Dushice :009: Trebace mi podrshka itekako :)
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 7 godine

    Ne znam odakle mi ideja da na UH dan pravim knedle od KROMPIRA kad on ide u skrobni :nasilan: ali sad je gotovo, vec sam ih napravila (samo da ih skuvam) :oops: Shto me ne opominjete , vidite da sam senilna :roll: :wink: :cry: :crybaby:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od leonida » pre 7 godine

    Sa moje tačke gledišta to je OK. Ako proučiš sastave namirnica videćeš da to nije nikakva greška. UH je u načelu dan gde unosiš daleko više kalorija nego ostalih dana (onaj cik-cak efekat o kome se svojevremeno dosta pričalo na forumu, malo šokiraš organizam da unos kalorija ne bi konstantno bio ispod optimalnog i da organizam ne bi počeo da štedi i čuva svoje zalihe, a u isto vreme nam zadovolji želju za slatkišima ... svi mi volimo da pojedemo neki kolač tu i tamo). Dozvoljeni su svakakvi kolači ... šta ćeš ti staviti u njega je tvoja lična stvar ... ja ih lično najviše volim sa voćem, neko opet sa čokoladom, neko voli teške i slatke, neko lagane i kremaste ... a neko eto knedle. Veruj da nisi napravila nikakvu grešku (zapravo u te knedle za večeru si mogla staviti i jaje, pošto se mnogo kolača pravi sa jajima), a za ručak ... i kuvani krompir i žitarice su u osnovi skrobne namirnice tako da ih organizam slično prepoznaje.
    Sve u svemu ... nije neka greška.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 7 godine

    E dobro sad me uteshi Leonida :)
    Nashla sam ovo na net-u:
    Skrobna hrana su kompleksni ugljeni hidrati
    Znam da je krompir takodje UH ali u skrobnom obliku , tako da nisam mnogo pogreshila :)
    Za ruchak sam jela slane "valjushke" od tog testa uvaljane u malko ulja i prezlu i mada nisu kao originalni (sa jajetom, puterom uvaljano u tonu ulja sa prezlom) ipak su mi prijali jer volim testo :D .Nisam stavila jaje u vechernje knedle sa shljivama ali mozda cu ih uvaljati u malko shecera ( pa torte i kolachi su sa shecerom :) ) da bar budu slatke a opet zbog dijabetisa bice to bash malo shecera. Tako da danas sam u svom elementu :-P Sa nestrpljenjem chekam vecheru :013:
    A sutra VOCNI
    Bice ovaj put sa dosta neutralnog povrca :)
    19/91 VOCNI DAN
    D voce
    R neutralno povrce na razne nachine ( videcu josh)
    V povrce i voce

    Necemo josh podugo na Dansku dijetu jer cera planira neki put a josh ne zna kad ce pa cemo se na to skoncentrisati kad bude mogla da bude kod kuce svih tih 13 dana.Moze da sacheka...u medjuvremenu nastavljamo odrzavanje...
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od leonida » pre 7 godine

    Navodno je stevia dobra zamena za šećer ... ali ja nisam lekar pa se ne bih upuštala u te tvrdnje, najbolje proveriti sa lekarom.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 7 godine

    Ova kombinacija krompira i brashna u knedlama mi je podigla shecer ne pitajte :oops: Morala sam da "istrchim" dugachku shetnju, da se penjem po stepeniku i evo me sad dizem "tegove" (one kugle pune peska) da ga skinem , dok kuckam na kompu. Eto tako zavrshe moji izleti u testenine :oops: :( .Govorile su mi devojke ovde da UNka nije za moj dijabetis vec da bi mi vishe odgovarala HRONO ali meni se UNka vishe svidja jer je ipak raznovrsnija. Ipak ovo su samo povremeni izleti u zabranjeno a nisam ni pojela mnogo...samo dve knedlice ( za ruchak malo vishe :oops: ). Kada na UH pojedem chinijicu makarona ili pola chinije pirincha nije tako strashno. Skrob mi pa opet ne digne previshe jer ga ne pojedem mnogo. Moracu da razmislim o HRONO dijeti ipak mada ne mogu da zamislim da zivim na proteinima :roll:
    Leonida tu steviju sam probala ali neshto mi odvratna, kvari mi kafu ( a sladim samo kafu). Navikla na jedan zasladjivach ovde pa kad negde moram popiti kafu sa shecerom ( jer nemam ga pri sebi) meni sada ni kafa sa shecerom ne prija :cry:
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od leonida » pre 7 godine

    Proteinska ishrana ... nisu proteini samo meso, to je i riba, to su i jaja, mlečni proizvodi ... meni je npr. teško da preživim dan bez mlečnih proizvoda (odradila sam tu i tamo post od 40-ak dana, ali mi uvek jako teško padne).
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 7 godine

    Pogledala sam HRONO dijetu...nije to za mene...gledala sam i neku Indijsku ( ovde na sajtu) ni ona nije za mene (previshe pirincha a on mi dize shecer). Kada skinem te kilograme koje planiram napravicu kao i mnogi ovde SVOJU dijetu :) jer sada kapiram shta meni treba : malo mesa, puno neutralnog povrca, neshto voca i jako male kolichine uh I skroba KOJE NECU MESHATI SA PROTEINIMA. Sve pravljeno na malo ulja i uobrocheno. A kolichine preuzete iz UNke.
    U medjuvremenu idemo dalje sa odrzavanjem :)
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
  • leonida
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1461
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od leonida » pre 7 godine

    Cilj i jeste pronaći svoj način ishrane ... ne odgovaraju svima iste namirnice. Ali ... svima smetaju nezdrave namirnice. Tvoj okvirni plan deluje mi sasvim OK.
    Početna kilaža 99 kg, krajnja 67 (oko godinu dana dijete).

    Nov početak 03.09.2018.početna 79, trenutna 76, cilj 67.
  • Bakica
    Profesionalac
    Profesionalac
    Postovi: 1376
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: UN pa dokle stignemo

    od Bakica » pre 7 godine

    Ipak idemo od sutra na DANSKU dijetu jer cera putuje tek za 18 dana tako da imamo vremena.
    Dakle...
    DANSKA DIJETA
    1/13
    D CRNA kafa sa zasladjivachem ( oni kazu shecer ali mi cemo ovako jer smo navikle)
    R 2 tvrdo kuvana jajeta , spanac baren u vodi 1 paradajz
    V 1 VELIKA shnicla (230 gr) , salata

    Ova dijeta ce odgovarati mojoj ceri jer voli meso :D Ipak bice gladovanja ( narochito izmedju ruchka i vechere) i bice malo problem meni da ukinem moj brlj sa ajvarom pred spavanje ali pomericu vecheru kasnije koliko god mogu pa cu valjda zaspati :cry: U ovoj fazi gde smo mi mislim mora se malo i gladovati da bi se skidalo.Drzite nam "fige" :D
    Evo se najedoh shargarepe barene na ovaj vocni dan za vecheru :)
    Salata koja se na Danskoj jede svaki dan je specijalna pravljena od kupusa, shargarepe , paprika i praziluka a zachinjena sa jabukovim sircetom, uljem , soli i shecerom...napravi se za vishe dana ...
    Poslednja izmena od Bakica u 27 May 2017, 10:48, izmenjeno 1 put ukupno.
    SlikaSlika

    SlikaSlika
    UN 06/2/2017 do 10/05/2017 119.9kg - 103.5kg - 16.4 kg
Odgovori 1227 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju