VJEZBA NA ORBITREKU
  • velika
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 16 godine

    VJEZBA NA ORBITREKU

    od velika » pre 16 godine

    pozdrav svima
    evo mene malo i ovde
    imam jedno pitanje pa upomoc
    vjezbam na orbitreku i zanima me kada je najbolje vrijeme da se vjezba
    i koliko vremena je potrebno da provedem na orbitreku za dobre rezultate
    hvala vam unaprjed
    imate svi veliku :009: od mene a i jedno :mahalo: dok se ne pisemo
    papa
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    od andjela » pre 16 godine

    ajde da pokusam malo da ti pomognem dok Praslin ne dodje :)
    vezbati je najbolje ujutro ...po mogucnosti na prazan stomak....pokusaj prvo 5 min, pa za par dana 10min pa opet za par dana 15min....hocu da ti kazem da treba vezbe uvoditi malo po malo ....ali po mogucnosti svakodnevno.
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • velika
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 16 godine

    od velika » pre 16 godine

    andjela napisao:ajde da pokusam malo da ti pomognem dok Praslin ne dodje :)
    vezbati je najbolje ujutro ...po mogucnosti na prazan stomak....pokusaj prvo 5 min, pa za par dana 10min pa opet za par dana 15min....hocu da ti kazem da treba vezbe uvoditi malo po malo ....ali po mogucnosti svakodnevno.



    ve sam pocela ja vjezbati i radila sam tako
    sada sam dosla do 20 min
    ali cesto ne uspijem vjezbati dosta jer imam bebu koja je jako zahtjevna
    a i najcesce vjezbam navece ali pokusati cu vjezbati ujutro
    jos nesto cesto znam vjezbati po 10 min ali par puta na dan
    to je isto ok ili je bolje od jednom?????
    koliko kalorija bi bilo pozeljno da potrosim dnevno npr. sada kad am na dijeti?????
    hvala na odgovoru
    velika :009:
  • andjela
    Amater
    Amater
    Postovi: 325
    Pridružio se: pre 16 godine

    od andjela » pre 16 godine

    mozes vise puta na dan po 20min ako ti to tako odgovara :)
    trebas da vodis racuna o pulsu i da ne preterujes...
    mislim da ti je sada kad si pocetnik dovoljno da gubis oko 300kalorija dnevno :)
    Visina: 175cm
    BMI sa 78kg=25,5
    BMI sa 68kg=22.2
  • velika
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 16 godine

    od velika » pre 16 godine

    HVALA bas si srce
    a sad imam jos jednu dilemu

    vozila sam 25 min
    distance 7,4
    kalorije samo 95

    jel to tako malo a ne mogu vise
    imam spravu od drugog mjeseca i pocela sam sa 5 min pa evo danas je prvi put 25 min
    jos niti jednom nisam dobila ni malu upalu misica
    ja sam mozda malo dosadna ali sta mogu
    pozdrav i velika :009:
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Velika, dovoljno je i tako kako radiš, jer se umaraš. Teroretski, najbolje bi bilo da voziš 40-45 minuta, ali u redu je koliko god da voziš, svaki minut se računa.

    Polako ćeš produžavati trening. Neka potraje još nekoliko meseci, pa je opet dobro. Bitno je da redovno voziš. Ponavljam, svaki minut se računa.
  • velika
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 16 godine

    od velika » pre 16 godine

    hvala praslin na odgovoru
    al ja opet dosadna :oops: sta mogu :)
    pokusla sam sa hiit i uspjela danas 4 minute kako pise
    a poslije sam vjezbala tai bo onih 8 min
    i pokusat cu jos 25 minuta ganjati orbitrek srednjom brzinom ali malo poslije
    jel to ok????????????
    Poslednja izmena od velika u 28 Apr 2008, 12:10, izmenjeno 1 put ukupno.
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Velika, dobar ti je plan za trening. Samo, molim te, nemoj tako svai dan, nego najviše svaki drugi dan, dakle 3-4 puta nedeljno (uvek jedan dan razmaka).

    Onim danim kada ne radiš hiit i tae bo, možeš samo tih 25 minuta na ortitreku, ili neku dobru šetnju.
  • velika
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 16 godine

    od velika » pre 16 godine

    ma joj praslin ti si srce
    sta bi ja bez tebe
    u setnju idemo kad god je lijepo vrijeme
    a tai bo sam isto mislila mozda svaki dan a samo hiit 3 puta sedmicno
    i potrudit cu se da orbitrek bude svaki dan barem tih 25 minut
    danas sam puna volje i nadam se da ce ovo ovako ostati
    velika pusa i jos jednom hvala ti puno
  • sekano
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 15 godine

    od sekano » pre 15 godine

    evo mene sa curama orbitrek;.
    javljam se ovdje da zajedno dikutujemo odradene vjebe na nasoj spravici i naravnoi da se motivisemo..
    sada idem spavati jer me moj petomjesecna beba smorilaaaaaaaa ali tipkamo se sutra..
    nova sam pa jos upoznajem forum;..
    ja sam na 40 minuta;...vjezbanja..pocela prije sedam dana;.
  • DanicaB
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 8
    Pridružio se: pre 15 godine

    Tehnika vežbanja na orbiteku

    od DanicaB » pre 15 godine

    Danas mi je bila deveta poseta teretani koja poseduje orbitek (eliptik) i oduševljena sam tom spravom, naročito što se rada nogu tiče. Mnogo mi je zanimljiviji pokret nego na klasičnom steperu.

    Međutim, očekivala sam više od rada ruku. Prvih 7 dana sam vežbala stojeći uspravno i držeći se za one ručke, a poslednja dva puta eksperimentišem sa položajima i sada sam otkrila da mogu da prebacim težinu napred, naslonim se na ručke i onda pritiskam i rukama kao i nogama. Da li sam u pravu ili grešim? Da li neko ko ima tu skalameriju kod kuće ima uputstvo za upotrebu ili preporuku za vežbanje?

    Unapred zahvalna (da ne ispadnem baš preterano smešna pred onom piletinom u teretani)
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    DanicaB - tako kako si vežbala ranije, to je ispravno. Dakle, opterećenje na rukama i ne treba da bude ozbiljno, nije sprava za to ni predviđena. Te ručke su tu više da se držiš za njih, i da ruke uopšte pokrećeš, da ne budu pasivne, ali ne treba da ih bilduješ. Posle dužeg vežbanja, vidi se efekat i na rukama, i efekat je sasvim dovoljan.

    Pravilno vežbanje na orbitreku podrazumeva da držiš leđa pravo i glavu uspravno. Svako krivljenje i neginjanje je nepravilno vežbanje.

    pozzzzzzzzz
  • sekano
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 15 godine

    od sekano » pre 15 godine

    Evo mene da hvalim ovu spravicu..vjezbam svaki dan(2 dana sedmicno odmora) vec mjesec i 8 dana..po 40 minuta program koji mi je orbi zadao,znaci za skidanje masnoce,otprilike pocinje manjim opterecenjem,pa se povecava,onda sredina treninga je ne nejvecemi onda polako se smanjuje.;
    .super se osjecam kile idu dole ko lude;.ok pazim i sta jedem ali neke stvari mislim da je orbi odradio...

    Ko je u nedoumici dali kupitit orbitrek ili ne ja mu toplo preporujuem da kupi jer je sprava stvarno super;..
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Ja Sekano obilazim vec par meseci oko Orbija po radnjama i sve ga gledam i merkam i kupila bih ga iz sve snage ali jednostavno nemam gde da ga uguram u stanu... Nedostatak prostora i to ti je... :cry: Moracu nesto da iskombinujem i da izbacim nesto i prerasporedim ne bih li ga negde uglavila... :) Vidim da ga svi bas hvale...
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • Spiral
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Spiral » pre 15 godine

    sekano napisao:.super se osjecam kile idu dole ko lude;.ok pazim i sta jedem ali neke stvari mislim da je orbi odradio...

    Ko je u nedoumici dali kupitit orbitrek ili ne ja mu toplo preporujuem da kupi jer je sprava stvarno super;..


    Ma nije orbi, ti si!! Da nije tebe i tvoje odlučnosti, orbi je mogao samo - skupljati prašinu u stanu...!! :wink:

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Vanja i 3 gosta