VJEZBA NA ORBITREKU
  • sekano
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 15 godine

    od sekano » pre 15 godine

    lasata sad cu ja tebi da ispricam moju pricu..Naime mi smi imali peterosoban stan,100 kvadrata,sto ti govori da sam imala jednu sobu samo za sebe..znaci imala sam bike,super spravu ogromnu za noge i ruke,dasku(pod uglom) za trbusnjake,nekoliko tegove i onaj kao leptir sto razdis unutranje bitine nogu ili ruke itd..znaci ono bili mi je super i stvarno sam vjezbala..
    ali znas kako kaze sve sto je dobro kratko traje...mm dobije drugi posao i selidba;..prodamo taj stan(za kojim ja i danas zalim) bude malo podstanari i da skratim ,ostanemo u tom mjrstu malo i opet se vratimo u nase prethodno mjesto...
    naravno to nije ono najgore;..cjela ta teretana zavrsi u rukama stranaca jer je mm pokloni posto smo sada kupili trosoban stan i jeli nema mjesta.... :cry: ja ludovala;.svjesna sam bila da ne mogu sve imati s obzirom da je i beba sada tu,pa je onda kao idealno rjesenje dosao orbi
    Moj orbi se nalazi u spavacoj sobi;..izbacila sam jedan nocni ormaric i ugurala ga tamo..estetski nije bas naj,naj ali znas da mi je to najmanji problem;.ono kad sam govorila ljudima da cu ga kupitit ono svi bi odmah u cudu pitali:"gdje ces ga staviti"???ja bih rekla ma stavit cu ga ako treba i u salon ali ga moram imati :crybaby:

    dakle hocu da ti kazem izbaci komad namjestaja;nemoj naravno krevet :16: moras se negdje odmoriti posle vjezbanja,ali ubaci orbija...moj savjet;.i jos sam ti htjela reci da pripazis na par stvri kada budes kupova(ako budes kupovala)ne znam koliko si upoznata generalno sa tom spravom i spravam uopce ali ako ti zatreba mogu ti dati par savjeta da ne kupis bilo sta...

    auuu ja sad vidim sta sam ispisala;.valjda me urednik nece izbrisati :29:

    pozdav
  • lasata
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 3874
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lasata » pre 15 godine

    Da znas Sekano da sam vec ozdrakala mesto za njega posto pravim neku premetacinu u kuhinji pa jedan mali friz koji mi je do sada stajao u trpezariji prebacujem u kuhinju... Ma nije moj stan mali... Ima 82+16 kvadrata ali sve je to tako nakrcano kao da nikad vise necemo imati gde sta da kupimo... I tako ce mi lepo u trpezariji ostati slobodno mesto za orbi pa cu taman kad sednem da jedem da ga ugledam sto ce mi verovatno uticati na apetit... I da znas da sam i htela da te pitam za savet i na sta da obratim paznju jer sam gledala u Merkatoru i zaista imaju preko dvadeset modela i cene variraju od 200 do 1000 evra pa pretpostavljam da ima velike razlike... Ja bas ne bih pucala neku ogromnu sumu na Orbitek ali neka bude neka srednja klasa da nije bas najgori a da nije ni svemirski brodic za vezbice... Dakle slusam, savetuj me... :005:
    "...i svaki put kad budeš komadić sebe dao i svoje snove svetu po vetrovima slao, ličiće jutro na tebe više nego na druge..." Mika Antić
  • makalena
    Amater
    Amater
    Postovi: 103
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: VJEZBA NA ORBITREKU

    od makalena » pre 14 godine

    Slika

    Da li neko ima iskustva sa ovim modelom? Kakav je?

    Ja sam se bas naostrila da ga uzmem, polovan je i cena je bas pristupacna.
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: VJEZBA NA ORBITREKU

    od 314pezos » pre 14 godine

    MOdela koliko voliš i nema šanse da se to isprati, ali bih rekao da je po slici u pitanju model sa mehaničkim opterećenjem što i nije tako loše jer nema elektronike i manje je podložan kvarovima.
    Al koji god model da uzmeš, svaki je dobar (uvek treba proveriti koje je max težina vežbača ... pa na tvoju trenutno dodati oko 10%)
    Slika
    Slika
  • makalena
    Amater
    Amater
    Postovi: 103
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: VJEZBA NA ORBITREKU

    od makalena » pre 14 godine

    Gigo, hvala na odgovoru.
    Mislim da sam procitala da je max 120kg, masina je teska oko 27kg. U svakom slucaju idem da je vidim u sredu pa cu se raspitati za detalje. Jedva cekam da pocnem da vezbam. :013:

    Opet ja sa pitanjima!!!!

    Da li neko moze da kaze kako da krenem da vezbam na Orbiju?

    Npr. svaki dan po 5-10min,koliko opterecenje i sl.

    Da li neko zna kako se resetuje merac jer nisam uzela uputstvo pa mi sad stoji xyz nekih brojeva? :005:
    Nista mi nije jasno!!!!
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: VJEZBA NA ORBITREKU

    od 314pezos » pre 14 godine

    Za merač ti ne mogu odgovoriti jer svaki uređaj ima svoju specifičnost i svoje komande.

    A što se tiče vežbanja , najbolje ti je da stalno kontrolišeš svoj puls tokom vežbanja. Napiši mi tvoje godine da ti izračunam zone vežbanja, jer ćeš sa njima kontrolisati i vreme provedeno na orbitreku vežbajući.

    Ha ha ha ... sad će Maki, pa žene se ne pitaju za godine ... prima ja to i na PP :D
    Slika
    Slika
  • makalena
    Amater
    Amater
    Postovi: 103
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: VJEZBA NA ORBITREKU

    od makalena » pre 14 godine

    Joj Gigo nema veze jos ih ne krijem...sad cu 38 da napunim.

    Iz meraca sam izvadila bateriju i vratila pa je sve bilo na O.

    Hvala.
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: VJEZBA NA ORBITREKU

    od 314pezos » pre 14 godine

    Za Makalenu obračun zona vežbanja
    Maksimalni puls ti je 188
    Z1 Zona zdravog srca 94-113
    Z2 Zona blagog vežbanja 113-132
    Z3 Aerobna zona 132-150 (zona topljenja masti)
    Z4 Anaerobna zona 150-169 (zona nabijanja mišića ili zona bildovanja)
    Z5 Crvena zona 169-188

    Više zone vežbanja zahtevaju kraće vežbanje. U nižim zonama, ili zonama „krstarenja“ kako se ponekad nazivaju, možete da trenirate duže vremena. Ali kako idete ka zonama višeg intenziteta, morate sve više da smanjujete vreme koje provodite u toj zoni, posebno u najviše dve (anaerobnoj i crvenoj). Da pojednostavimo: možete da hodate mnogo uže nego da trčite sprint, a preterivanje gotovo garantuje povrede i preopterećenje.

    Zone su relativne. Vaših pet zona se određuju prema vašem specifičnom maksimalnom pulsu. Na primer, dva trkača trče sa pulsom 160, a jedan može da bude u 4. zoni, dok je drugi u 2. umerenoj zoni. Sve je to relativno.

    Zone su vezane za metabolizam i za sagorevanje kalorija. Svaka zona sagoreva različitu količinu kalorija u jedinici vremena, zavisno od kondicije.
    Zona 5 = 20+ kalorija u minuti
    Zona 4 = 17-20 kalorija u minuti
    Zona 3 = 12-17 kalorija u minuti
    Zona 2 = 7-12 kalorija u minuti
    Zona 1 = 3-7 kalorija u minuti

    Salo se sagoreva drugačije u svakoj zoni. Sagorevaćete masti i ugljene hidrate u različitim odnosima zavisno od zone u kojoj vežbate. Zapamtite, kada jednom pređete prag anaerobnog vežbanja, ne sagorevate dodatne masti (mada još uvek sagorevate masti, ali ne više nego u prethodnoj zoni). To je zato što je kiseonik neophodan da bi se sagorevale masti. Ako nema dodatnog kiseonika, onda se ni ne sagorevaju dodatne masti. Međutim, nemojte da pomislite da nećete gubiti masti ako vežbate u višim zonama. Drugi faktori koji su rezultat vežbanja u višim zonama će dovesti do smanjenja telesnih masti, pre svega povišen metabolizam dugo posle vežbanja zbog opuštanja mišića i/ ili povećanja mišićne mase, što podiže metabolizam.
    Slika
    Slika
  • makalena
    Amater
    Amater
    Postovi: 103
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: VJEZBA NA ORBITREKU

    od makalena » pre 14 godine

    Hvala Gigo, kao i uvek bio si od velike pomoci. :009:

    Primljeno k'znanju pa mozemo da krenemo u FA.
  • masha_90
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 53
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: VJEZBA NA ORBITREKU

    od masha_90 » pre 14 godine

    gigo jel bi mogao i meni da izracunas zone :) ?

    ja imam 19 godina ( u julu cu 20 napuniti)

    hvala unapred
  • mala buca
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: VJEZBA NA ORBITREKU

    od mala buca » pre 14 godine

    Pozdrav svima... imam jedno pitanje... opazila sam nekoliko orbitreka u fitnes centru u koji sam se upisala, ali oni imaju tamo i trake(sa podesavanjem nagiba) i stepere i bicikla, a cak i one spravice za veslanje... e sad sta mi je od svega toga najbolje koristiti i kako(koliko vremena). Cula sam da neko govori kako je orbitrek puno bolji od trake i daje bolje rezultate bez velikog opterecenja zglobova... :roll:
  • masha_90
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 53
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: VJEZBA NA ORBITREKU

    od masha_90 » pre 14 godine

    ja nesto ne volim orbitek, i nikad nisam puno vezbala na njemu,
    ali iz mog ranijeg iskustva, nekih 30-40 minuta svaki drugi dan na traci na nekih 6.5 ili malo vishe, sa menjanjem nagiba na svakih 5 minuta (od 0.5 do nekih 5) su rezultati bili extra.

    sa orbitekom kazem ti nemam iskustva ali ja traku obozavam :) stavim slushke u ushi i zamisljam da sam u parku :)
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: VJEZBA NA ORBITREKU

    od 314pezos » pre 14 godine

    masha_90 napisao:gigo jel bi mogao i meni da izracunas zone :) ?
    ja imam 19 godina ( u julu cu 20 napuniti)
    hvala unapred

    Za Mashu ... al na 20
    Maksimalni puls ti je 206
    Z1 Zona zdravog srca 103-124
    Z2 Zona blagog vežbanja 125-144
    Z3 Aerobna zona 145-165 (zona topljenja masti)
    Z4 Anaerobna zona 166-185 (zona nabijanja mišića ili zona bildovanja)
    Z5 Crvena zona 186-206

    mala buca napisao:Pozdrav svima... imam jedno pitanje... opazila sam nekoliko orbitreka u fitnes centru u koji sam se upisala, ali oni imaju tamo i trake(sa podesavanjem nagiba) i stepere i bicikla, a cak i one spravice za veslanje... e sad sta mi je od svega toga najbolje koristiti i kako(koliko vremena). Cula sam da neko govori kako je orbitrek puno bolji od trake i daje bolje rezultate bez velikog opterecenja zglobova... :roll:

    Najbolje bi bilo da se ispočetka konsultuješ sa trenerima u kubu da ti odrede početničke treninge a u zavisnosti ša želiš da skidaš sa sbe t.j. sa kojih delova jer svaka sprava ima svojih specifičnosti pa tek kad stekneš iskustva na svim spravama sama ćeš doći do saznanja koja sprava ti najviše prija i sa kojim programom.
    Slika
    Slika
  • masha_90
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 53
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: VJEZBA NA ORBITREKU

    od masha_90 » pre 14 godine

    hvala puno giga!
  • marinaA
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: VJEZBA NA ORBITREKU

    od marinaA » pre 14 godine

    evo i mene i mog prašnjavog orbitreka :pivo:

    pa da napokon skinemo prašinu sa njega :hi-fi:

    imam 24 god , trenutno 58 kg i već 3-4g jako slabo aktivna , ali kad se primip vježbanja ( nažalost uvijek zanos kratko traje) mogu dosta izdržati i nemam nikakve upale ...

    pomozite i preporučite !!!! :neznalica:

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju