vezbe za ruke
  • coffee

    vezbe za ruke

    od coffee » pre 16 godine

    Da li neko zna kako lepo oblikovati ruke?
    Imam tegice od 1kg i 2kg, ali nikako da nadjem prave vezbe!Mozda postoji eka dobra kombinacija elipticni trenazer i tegici?
    Tek sam pocela UN dijetu, a sa vezbama nameravam da krenem posle 8 dana,procitala sam o HIT treningu, pa bih probala..
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Eliptični trenažer je super sprava, ali nemoj odmah HIIT - nabaci prvo jedno mesec dana malo kondicije.

    Za ruke:

    1. Uzmi tegove, neka ti ruke slobodno padaju uz telo. Noge raširene u širini kukova, nožni prsti malo na spolja. Podižeš levu ruku iz lakta i okrećeš iz ručnog zgloba da teg bude paralelan sa podom sve do ramena i spustiš. Tek kad spustiš levu, počinješ sa desnom. Počni sa 15 ponavljanja i 3 serije, povećavaj do 25 ponavljanja i 5 serija. Cilja biceps.

    2. Uzmi jedan teg u ruku, digni ruku iznad glave i polako pusti da ti se šaka sa tegom spusti iza glave. Polako vraćaj u početni položaj. Iste serije i ponavljanja kao 1. Cilja triceps (zadnji deo nadlaktice).

    3. Uzmi u ruke tegiće, laktove na nazad, šake sa tegovima uz struk. Ispravljaj obe ruke istovremeno na nazad što više možeš. Isto serije, cilja triceps.

    4. Uzmi tegove u šake, neka dlanovi budu okrenuti ka butinama i podiži naizmenično ruke iz ramena do visine ramena. Obavezno sačekaš da spustiš levu pre nego što podigneš desnu. Cilja rameni pojas, isti br. ponavljanja.

    5. Uzmi tegove u šake kao za vežbu za bicepse, ali dižeš istovremeno obe ruke u stranu, do visine ramena. Super za ramena. Isti br. ponavljanja.

    Vežbice ćeš moći da odradiš za 15-20 min, pa nisu vremenski zahtevne.
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • coffee

    od coffee » pre 16 godine

    Odlicno! :) Hvala na odgovoru, probacu, pa javljam rezultate :)

    I meni se cini da je HIt naporan, moracu malo da se uhodam (nekada sam trenazer koristila po 45 min. najmanje 5 puta nedeljno, a sada ga samo posmatram i redovno brisem prasinu ), ali deluje efikasno!
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Jeste efikasno ali neće valjati ako kreneš sa hiit-om tako bez kondicije.
    Za početak ti uđi u formu, vežbaj regularno jedno mesec dana, pa ćemo onda pričati o hiit-u.
  • coffee

    od coffee » pre 16 godine

    dogovoreno!mesec dana sticanje kondicije, pa onda HIT!!!!
    samo jos nesto ja bih radila na 1(mislim na opterecenje), umerenim tempom od 30-45 min., jel to OK?
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    30-45 minuta je super
    opterećenje 1 je verovatno slabo, ali moram da kažem da ti stepeni opterećenja variraju od sprave do sprave

    vidi kako ti ide, ne treba da imaš osećaj kao da veslaš u prazno i da će ti noge pobeći, a ne treba ni da ti bude teško da guraš
    osetićeš sama koje ti opterećenje prija

    Valjdalo bi da držiš tempo oko 20km/h, nikako ispod 15km/h (ako imaš merač kilometraže, a pretpostavljam da imaš
  • melisa
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 149
    Pridružio se: pre 16 godine

    od melisa » pre 16 godine

    Da li ove vežbe što je preporučila Lana smanjuju obim ruku?
    To mi je preko neophodno :cry:
    Slika
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Melisa, obime gubiš aerobnim treningom i ishranom - u nekim segmentima brže, u nekim sporije.

    Vežbe koje sam predložila zatežu mišiće ruku i daju im lepši oblik. Rad sa manjim opterećenjima (max. 3kg) i uz veliki broj ponavljanja (15-25) zateže i oblikuje.

    Nemoj dolaziti u zabludu da u vožnji bicikla mršave samo delovi koje koristiš. Suština je u tome da velike mišićne grupe (recimo, nožni mišići koji se koriste u svakom kardio treningu) traže dosta energije, ali je ne uzimaju samo iz svog neposrednog okruženja, već iz čitavog tela.

    Ruke (naročito nadlaktice) relativno sporo mršave, ali će kardio trening i njih vremenom otopiti.

    Ove vežbice možeš raditi 3x nedeljno, svakako će pomoći u oblikovanju.
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • Venoma :)
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 76
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Venoma :) » pre 16 godine

    SAVRSENO sam zadovoljna oblikom svojih ruku a sve sto radim je sledece>

    1. uzmem tegice od 2 kg u ruke, rasirim ih u visini ramena (licim na slovo T ako shvatas) i radim 10 malih kruzica unapred, pa 10 unazad

    2. obuhvatim loptu rukama ispred sebe, onu za vezbanje (znam da imas samo tegice, al mozda ti nekad bude koristilo) podizem 20 puta i spustam

    3. isto sa loptom, drzim je ispred sebe (ne pomeram gore-dole) rotiram za 90 C udesno pa vratim na pocetni polozaj, pa 90 C ulevo pa vratim i tako 20 puta.

    Ruke mi stvarno sjajno izgledaju (mogla bi da dodam i vesanje po gsp=u svaki dan, mozda ima uticaja ;) )
    Muku muci da ne jede previse :)
  • melisa
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 149
    Pridružio se: pre 16 godine

    od melisa » pre 16 godine

    Hvala na odgovorima. Imam malo jače ruke, nisu posebno debele,ali su pojake. Elem, volela bih i da ih oblikujem i da ih malo suzim, ali videćemo

    @Venoma
    Jedino ne kontam baš najbolje 3 vežb: je li lopta ide ispred tebe, ispruzene ruke ravno i onda pomeraš ruke na desno u istoj visini dok otprilike kuk ne bude između dve ruke, ne u istom nivou :005:
    Slika
  • Venoma :)
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 76
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Venoma :) » pre 16 godine

    Znala sam da necu objasniti kako treba :evil:

    15 minuta sam jurila po googlu da nadjem sliku i nisam uspela, tako da si osudjena na jos jedan pokusaj mog mastovitog docaravanja ove vezbe :16: (sta da radim) Ali bolje ne. Obecavam sutra cu da dodam strelice na neku slicicu, mislim da je bez slike nemoguce objasniti.
    Muku muci da ne jede previse :)
  • melisa
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 149
    Pridružio se: pre 16 godine

    od melisa » pre 16 godine

    Thnx :009:
    Slika
  • Venoma :)
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 76
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Venoma :) » pre 16 godine

    Ovo je polozaj u kojem stojis, samo sto ne drzis sipku vec loptu izmedju ovako ispruzenih ruku

    Drzis loptu, leva ruka ide na gore za 90 stepeni, desna (logicno) nadole

    Onda vracas u prvobiti polozaj i pomeras sad levu ruku nadole 90 stepeni a desnu nagore. PRAVIS POLUKRUGOVE RUKAMA. U tome je stvar. Vezba je uzasno jednostavna ali ju je ovako zaista tesko objasniti :16:
    Muku muci da ne jede previse :)
  • melisa
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 149
    Pridružio se: pre 16 godine

    od melisa » pre 16 godine

    Skapirala :hi-fi: Thnx još jednom..Ja ću da radim sa šipkom - doduše od neke metle 8) , dok ne nadjem loptu...
    Slika
  • Gynger
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 59
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Gynger » pre 15 godine

    "Ljubav je jedina stvar na svetu kojoj ne treba traziti razloga i objasnjavati je..."

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta