trbuh
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Dolly, da ti ja odgovorim u ime naše Blese: salo se topi, a mišići zatežu. Samo aerobni trening (trčanje, brz hod, bicikl sobni ili običan, steper) će tu doneti rezultate. A da bi se videli lepo oblikovani mišići, treba ukloniti "tapacirung" :wink:
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • Dolly
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 6
    Pridružio se: pre 16 godine

    ok

    od Dolly » pre 16 godine

    znaci sobno sve pase isto kao i ono vanjsko :D
  • alexandra91
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 16 godine

    od alexandra91 » pre 16 godine

    zdravo,ja sam nov clan,i imam jedno pitanje za vas!!!91.sam godiste,visoka sam 162cm i imam 53kg.trenirala sam gimnastiku ali kada sam prestala naglo sam se ugojila!!!moj problem su butine i donji stomak!!!zna li neko neke vezbe kako bih resila taj problem??? :020: :020: :020:
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Aleksandra91, tvoja problematina područja, pre svega butine ćeš najefikasnije srediti trčanjem. Znam da je dosadno, ali je neverovatno efikasno - džoging od 20-30 minuta 4 puta nedeljno i butkice će se istopiti.

    Što se tiče stomaka, treba da poradiš na zdravoj ishrani, jer se "stomak dobija, ali i gubi u kuhinji", a ne u teretani.
    Pogledaj moj post na prvoj strani ove teme o osnovnim principima zdrave ishrane koji obezbeđuju ravan stomak.

    Srećno!
  • alexandra91
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 16 godine

    za praslina

    od alexandra91 » pre 16 godine

    hvala ti puno!!!pokusacu sa tim,da li znas kako da postavim ovu skalu sto skoro svaki clan ima na ovom forumu???molimte odgovori :oops:
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Ta skala se zove Ticker.
    Ako klikneš na ovaj link
    https://www.dijeta.net/forum/viewtopic.php?t=76//url

    naći ćeš uputstvo za postavljanje tickera.

    SREĆNO!
  • Ninchi
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ninchi » pre 16 godine

    Praslin napisao:Po svemu bih rekla da ti i ne jedeš mnogo, ali da se ne baviš nekim sportom i da uglavnom jedeš mnogo koncentrovanih ugljenih hidrata (grickalica, slatkiša, peciva) i da ne jedeš redovno. Nije potrebna neka mudrost da se to zaključi.


    Ovo je moj problem :( je li mi mozes predloziti kakav jelovnik ako ti nije problem?
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Ninchi napisao:
    Praslin napisao:Po svemu bih rekla da ti i ne jedeš mnogo, ali da se ne baviš nekim sportom i da uglavnom jedeš mnogo koncentrovanih ugljenih hidrata (grickalica, slatkiša, peciva) i da ne jedeš redovno. Nije potrebna neka mudrost da se to zaključi.


    Ovo je moj problem :( je li mi mozes predloziti kakav jelovnik ako ti nije problem?


    Pogledaj jelovnik na ovoj temi
    https://www.dijeta.net/forum/viewtopic.php?t=104&start=0

    toplo ga preporučujem.
    Pozdrav!
  • Milica93
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Milica93 » pre 16 godine

    ... zaboravila sam da kažem nešto..
    inače,postila sam čitav ovaj Vaskršnji post,pa sam jela hljeb.
    međutim ja izbjegavam piti sokove i jesti slatkiše i hljeb..
    je li mi to dobar potez ili..
    još nešto..-izbacila sam si večeru iz jelovnika (poslije 18h ništa ne jedem)..
    je li treba da je opet uvedem ili..
    pozdrav!!! :020:
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Milice, stomak se dobija ali i gubi u kuhinji. Pogledaj link iz poruke iznad tvoje, tu imaš odličnu dijetu.

    Ne treba ni jedan obrok izbacivati, naprotiv - treba jesti na 3h. Ako gladuješ, organizam "pali alarm" i ne dozvoljava gubitak masnog tkiva.

    Nikakve vežbe, preparati ili šta već ne pomažu ako ne promeniš način ishrane.
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • jana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 17
    Pridružio se: pre 16 godine

    Smanjite trbuščić prehranom i vježbanjem

    od jana » pre 16 godine

    Smanjite trbuščić prehranom i vježbanjem

    Bile punašne ili mršave, trbuščić muči mnoge djevojke i žene. Trbuh najbrže raste sjedilačkim tipovima koji uživaju u jelu, a pridonosi mu i stres. Kod žena krivac je još i trudnoća koja najviše tragova ostavlja na trbuhu i bokovima.

    Nije istina da trbuh imaju samo gojazne osobe: nerijetko se primjećuje i mršavima i to u dva slučaja: sjedilačkog života i neredovite prehrane. U prvom se slučaju trbušni mišići opuštaju i umjesto da tvore abdominaini zid, istežu se prema naprijed. U drugom slučaju, pojedena hrana prebrzo provocira fermentaciju u crijevima, čija je posljedica nadutost. Mogu je uzrokovati i gazirana pića, voće na kraju obroka...

    Izdajnički "jastučići" su prije svega posljedica gubitka tonusa, ali ne samo mišića, nego i kože koja više ne izgleda lijepo i zdravo. Omlohavljeli trbuh razumljiv je nakon trudnoće, te nekih kirurških zahvata na abdomenu. Mlohavost je u tim slučajevima moguće prevladati reaktiviranjem trbušnih mišića.

    Što sve ne smijete činiti


    Steznici i uska odjeća:
    steznici su namijenjeni onima koje pate od hernije ili bolova u kičmi. No pogubno djeluju na trbušne mišiće koji atrofiraju. Nosite li redovito steznike ili usku odjeću, nemojte se čuditi što su vam se opustili mišići i koža na trbuhu.

    Visoke potpetice: Preporučljive su samo u iznimnim prilikama. Nosite li ih redovito, prisiljavate trbuh da se izbočuje, što osim toga ima za posljedicu i bol u leđima.

    Pogrešno držanje: iskrivljujete kralježnicu, naginjete glavu, nalikujete na zarez. Time izazivate izbočivanje trbuha.

    Cjelodnevno žvakanje: žvakaće gume i bombončići ne samo da narušavaju rad probavnog sustava, nego neprestano žvakanje ostavlja posljedice i na prsnu kost, vrat i trbuh, te sva područja povezana s njima.

    Prekrižene noge: uzrokuju umrtvljivanje 50 posto mišića, među kojima i trbušnih. Ne vjerujete? Sjednite normalno i podignite neki teži teret. Mnogo ćete to teže izvesti s prekriženim nogama.

    Recite ne laksativima:
    Ako vam je trbuh izbočen zbog loše probave, laksativi neće riješiti problem. Uzimate li ih često, nadražit ćete crijeva, što se u krajnjem slučaju može pretvoriti u vrlo neugodne grčeve. Bolje je ispitati zašto patite od zatvora i liječiti pravi uzrok, uz liječničku pomoć.

    4 savjeta za dobru probavu

    1. Opustite se nekoliko minuta prije no što počnete jesti i odmorite se barem 15 minuta poslije obroka. Ne valja izgubiti iz vida da je uzrok izbočenog trbuha nerijetko napetost i tjeskoba.

    2. Jedite polako, uvijek u isto doba i svaki zalogaj temeljito prožvačite. Za stolom izbjegavajte rasprave što bi vas mogle uzrujati i poremetiti dobru probavu.

    3. Nemojte se naviknuti na laksative koji, uzimate li ih predugo, narušavaju crijevnu floru i izazivaju grčeve.

    4. Ukoliko vam se trbuh napuhava, izbjegavajte sva gazirana pića, a umjesto njih pijte prirodnu mineralnu vodu i sokove.

    I disanje je važno

    Pravilno disanje prvi je korak u "antitrbuh programu". Ugledajte se na novorođenčad koja diše trbuhom. To je navika koja se gubi pod utjecajem stresa i sjedilačkog načina života. A pravilno je disanje, lagano i odmjereno, osnova svake tehnika opuštanja. Udišite kroz nos, polako izbočujući najprije trbuh, a zatim prsni koš, zadržite zrak 5 sekundi, a zatim polako izdišite napinjući prvo trbušne mišiće, zatim uvlačeći prsni koš. Vježbu ponovite četiri puta u razmacima od po 5 sekundi. Poslije dva do tri dana bit ćete sposobni da vježbate i izdisaj sa zatvorenim ustima, ispuštajući zrak kroz nos. Važno je da ne pobrkate raspored: trbuh van prilikom udisaja, unutra prilikom izdisaja. Dok vježbate, nosite udobnu odjeću kako vas ništa ne bi stezalo u području trbuha. Kad ste svladali tehniku pravilnog disanja, krenite korak dalje i prilikom svakog izdisaja stegnite trbušne mišiće što više možete. To će ih učvrstiti.

    Izvor
  • From New Now City
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 16 godine

    ova blesava je pro..

    od From New Now City » pre 16 godine

    pazi sad,
    sa obzirom na to da izgubim oko 1000 kcal (dnevno) na trcanje, i jos oko 500 kroz ishranu,
    po mojoj racunici je to 1,5 kg nedeljno?

    A posto sam negde procitao da ako se nedeljno gubi preko 1,5-2 kg, ne topi se mast ves i misicna vlakna, moje pitanje je sledece :
    Sa obzirom da zelim brze da smrsam, da li bih trebao da radim istovremeno i vezbe (trbusnjaci, zgibovi, bench) da ne bih gubio misicnu masU ?


    Blesava i Praslin, uzdam se u vas, moje dame iz NS...
    Ja sam najbrzi spermatozoid svog caleta !
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Gubićeš mišićnu masu ako ne jedeš dovoljno, posebno ako ne unosiš dovoljno proteina. Dakle, nikakve dodatne vežbe ti neće obezbediti da ne gubiš mišićnu masu. Mišićnu masu možeš da zadržiš isključivo hranom.
  • From New Now City
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 16 godine

    Hvala praslin na brzom odgovoru!

    od From New Now City » pre 16 godine

    Praslin napisao:Gubićeš mišićnu masu ako ne jedeš dovoljno, posebno ako ne unosiš dovoljno proteina. Dakle, nikakve dodatne vežbe ti neće obezbediti da ne gubiš mišićnu masu. Mišićnu masu možeš da zadržiš isključivo hranom.



    Ouu, pa to ne valja... Znaci :
    -nema slatkisa (sa tim mogu da se izborim)
    -nema grickalica (i sa ovim mogu da se izborim)
    -nema alkohola i gaziranih sokova
    -3 jela i 2 uzine dnevno (2 vocke recimo) . A da u ta 3 jela uglavim i 3 jogurta (naravno <2%mm :) )

    na koliko onda da odrzavam unos kalorija ako mi je TDEE izmedju 3200 i 3500 kcal ?

    cekam predloge..
    Ja sam najbrzi spermatozoid svog caleta !
  • Norma J.M
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 223
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: Hvala praslin na brzom odgovoru!

    od Norma J.M » pre 16 godine


    -nema slatkisa (sa tim mogu da se izborim)
    -nema grickalica (i sa ovim mogu da se izborim)
    -nema alkohola i gaziranih sokova
    -3 jela i 2 uzine dnevno (2 vocke recimo) . A da u ta 3 jela uglavim i 3 jogurta (naravno <2%mm :) )

    na koliko onda da odrzavam unos kalorija ako mi je TDEE izmedju 3200 i 3500 kcal ?


    Poslusaj Praslin i povecaj proteine...njih imas u mesu,mlecnim proizvodima,ribi.....
    Ali izbegavaj da przis i peces meso,mlecne proizvode koristi sa sto manje mlecne masti...jogurt je odlican izbor!
    Nema slatkisa,grickalica!!!Grickalice zameni nekim zdravijim varijantama,tipa sirovih semenki,a slatkise sa vocem!
    Alkohol u nijednoj dijeti nije preporucljiv,kao ni gazirani sokovi!
    Koristi sveze cedjene sokove,vodu,caj,limunadu....a batali kupovne sokove(puni su secera)!
    A da bi mrsavio treba da unosis svoj BMR...a ne TDEE!
    Imas formulu za izracunavanje BMR-a na pocetnoj stranici.....pa kad izracunas znaces koliko kcal treba da unosis da bi mrsavio(naravno uz fizicku aktivnost,koja je kod tebe ok). :wink:

    Nadam se da sam bila od neke pomoci!
    Pozdrav od jos jedne novosadjanke! :wink:

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju