stomak
  • aqua
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 16 godine

    stomak

    od aqua » pre 16 godine

    Meni je ostao stomak od trudnoće,
    sad izgleda kao u petom - šestom mjesecu trudnoće
    i to mi je trenutno najveći problem

    nemam nikakve sprave za vježbanje
    svi savejti dobro došli..

    inače ne vježbam, ali sam odlučila da počnem..
    u fitnes centre ne mogu jer imam malu bebu ..
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    aqua, kolika ti je beba?
    Ja nisam baš pobornik nekog ozbiljnog vežbanja bar 6 meseci posle porođaja...

    Što se mene tiče, valjalo bi da hodaš koliko god možeš, za početak. Pošto je hladno verovatno ne izlaziš mnogo dugo napolje sa bebom, onda gledaj da ti muž čuva bebu, izađi i hodaj sat vremena brzim hodom bar 4 puta nedeljno. To je za početak dovoljno.

    Nažalost, moram da ti kažem da ti taj stomak opstaje pre svega zbog nepravilne ishrane. Kaže se da se "stomak dobija, ali i gubi u kuhinji"

    Tebi su se masti nataložile na stomaku zbog trudnoće, ali tu opstaju zbog nepravilne ishrane.

    Koliko sam videla, odlučila si se da brojiš kalorije, što je svakako dobra odluka. Međutim, imaj na umu da samo brojanje nije dovoljno. Moraš da vodiš računa kakve kalorije unosiš. Koliko sam videla, imaš obićaj da unosiš dosta koncentrovanih ugljenih hidrata (slatkiši, sokovi, voćni jogurti...)

    Pokušaj da 7 dana ne pojedeš ništa, ali NIŠTA slatko. Možeš da izdržiš 7 dana ako odlučiš, ako zadaš sebi cilj. Dakle, izmeri se oko struka, onda 7 dana nemoj da pojedeš ništa slatko, nikakve grickalice, sokove (čak ni bez šećera), niti voćne jogurte... Probaj da jedeš više sirovog povrća, cvekle i slično. I naravno broj kalorije da to nekako sve upadne u tvoj BMR.

    Posle 7 dana se izmeri ponovo pa uporedi. Garantujem da ćeš za 7 dana prestati da budeš "trudnica". Neće stomak nestati, ali će splasnuti.

    Zapamti, stomak se dobija, ali i gubi u kuhinji, nikakvi trbušnjaci tu ne pomažu. Trbušnjaci su dobri da ojačaš mišiće, ali da skineš masti koje stoje preko trbušnih mišića - samo ishranom možeš.

    Pozdrav i nadam se da te nisam razočarala.
  • aqua
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 16 godine

    od aqua » pre 16 godine

    beba mi ima 8 mjeseci,
    ja sam počela da radim trbušnjake, ali onda bolje da prestanem...

    ne znam šta bih doručkovala da je zdravo,
    pa jedem voćni jogurt, mislila sam da je on zdrav
    voće i bjelančevine ...
    izbjegavam da jedem prženu hranu, hljeb i neke mazalice ...
    sad nemam pojma šta da bih doručkovala
    mogu li kuhana jaja ? ili pura?
    je li OK što jedem gotove supe sa povrćem za ručak?

    hvala na savjetima
    od sutra počinjem sedmicu bez slatkiša, pa da vidimo
    obim struka mi je 100 cm... :020:
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Voćni jogurt je OK, ali ima tu šećera, zaslađvača, aditiva... valjalo bi da ga izbaciš na neko vreme i svakako da ga ne jedeš često.

    Za doručak predlažem:
    - parče hleba (crnog, integralnog raženog...)
    - šolju jogurta (1,5% ili 2% masti)
    - povrće (malo cvekle, paradajza, kupusa ili nečeg sličnog)
    - komad sira ili jedno jaje ili malo tunjevine (jaje ne svaki dan)

    - onda za užinu neku voćku ili dve

    Iskreno, ja bih na tvom mestu za sada izbaclia trbušnjake. Nisu ti neophodni, neće ti pomoći mnogo za stomak, a mogu da te namuče.

    Pošto ne možeš redovno da hodaš, iz opravdanih razloga, probaj bar da se redovno istežeš. Valjalo bi da radiš neke vežbe za jačanje leđa i za bolje držanje, trebaće ti za koji mesec kad dete počne da prohodava.

    Kakva ti je internet veza?
    Možda mogu da ti nađem neki link na youtube pa da vežbaš neki pilates i slično.

    Svako vreme koje ugrabiš za hodanje je dobrodošlo.

    I naravno noćni obroci se izbacuju. To što tvoj mužić voli noću da obiđe frižider, ti ignoriši, a ako ne možeš da ignorišeš, zabrani i njemu. :013:
  • aqua
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 16 godine

    od aqua » pre 16 godine

    Kablovski inernet, može youtube
    ja bih radila neke vježbe ali nemam loptu za pilates
    ništa od sprava
    razmišljala sam kupiti steper, da li je to pametna investicija
    time neću skinuti stomak ?
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Stomak ćeš skinuti pravilnijom ishranom i vežbanjem kojim ćeš trošiti kalorije i aktivirati celo telo.

    Za pilates ne moraš da imaš loptu, jer samo neke od pilates vežbi zahtevaju lopte. Pogledni posle na temu Pilates, tamo ću postaviti neke linkove, pa vidi šta bi mogla da radiš. Našla sam baš jedan dobar klip za tebe, traje 10 minuta što mislim da je odlično s obzirom na malog nemirka. Možeš da odradiš samo tih 10 minuta i da znaš da si već nešto dobro učinila za sebe, a ako ti malac da malo više vremena, možeš i da odradiš sve 2 puta, odnosno da okreneš dva kruga vežbi.

    Steper je OK. Nisam sigurna da li pod steperom podrazumevaš onu klupicu na koju se penješ i silaziš, ili neku spravu koja simulira penjanje. Ima više stvari koje idu pod tim imenom.
    Šta god da bilo od toga, to su korisne sprave, ali da li da kupuješ... pa to zavisi od tvoje procene koliko ćeš to realno koristiti.
    Pogledaj malo niže na temu o spravicama koje imamo u kući, gomila stoji i skuplja prašinu.

    Ja bih ti predložila da probaš sa ovim vežbama sa klipova i da hodaš koliko možeš za početak. Ako uspeš da se disciplinuješ i da uz dete radiš ove vežbice, onda eventualno razmisli o kupovini spravice. Govorim ti ovo ne zato što ne verujem u tvoju odlučnost, nego zato što imaš malu bebu, pa dobro znam kako ti je. Deca često hoće da naskaču na spravu na kojoj vežbaš sve vreme dok vežbaš i ti onda izbaciš vežbanje čisto iz detetove bezbednosti. A tvoj mališa će uskoro prohodati, možda već i puzi...

    :009:
  • gagoan
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 12
    Pridružio se: pre 16 godine

    od gagoan » pre 16 godine

    praslin gde mogu na yu tube naci te vezbe,posto je i meni dete malo sada je puno hladno pa nemogu sa njim da setam,a nemam ga kome ostaviti,ovako mogu dok spava da vezbam malo.Unapred hvala
    SVE SE MOZE KAD SE HOCE
  • Sunset

    od Sunset » pre 16 godine

    Na istom ovom podforumu na temi Pilates Praslin je stavila klipove sa vezbama. [url=https://www.dijeta.net/forum/viewtopic.php?t=248[/url]ovde[/url]
  • Blesava
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Blesava » pre 16 godine

    E sad ja da pitam..... HAH! Da li plivanje pomazhe u ravnanju stomaka....? Naravno ako se pridrzhavash ishrane,ne prejedash se itd.... Da li plivanje ima neki znacaj za ravan stomak?
    Svoj uspeh meri po tome CHEGA SI SE SVE TREBAO ODRECI DA BI GA OSTVARIO....
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    plivanje odlično zateže trbušne mišiće
  • Blesava
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Blesava » pre 16 godine

    Praslin tnx. Od sad i ja svake nedelje na bazencic sa mamikom.... :013:
    Svoj uspeh meri po tome CHEGA SI SE SVE TREBAO ODRECI DA BI GA OSTVARIO....
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ella » pre 16 godine

    Ravan stomak sa:

    30 godina
    - vezivno tkivo je još elastično i vežbe brzo zatežu mišiće pa se preporučuje hula-hop 20' na dan uz još jednu vežbu: stane se uspravno, udahe, uvuče stomak i zadrži dah 10'', ponoviti više puta na dan
    - redovno podsticati cirkulaciju masažom ili štipkanjem: uhvatiti kožu između palca i kažiprsta pa je pustiti i tako 3', potom staviti kockicu leda i 1' masirati stomak
    - u ovim godinama creva još dobro rade ali im najviše odgovara sirova hrana zato jedan dnevni obrok treba zameniti svežim voćem, povrćem.

    40 godina
    - kg se teže skidaju u predelu donjeg stomaka pa je idealna vežba leći na pod, ispružiti noge, uvući stomak i zadnjicu polako dizati sa poda. ponoviti 8 puta. raditi svakodnevno
    - vezivno tkivo polako popušta. obavezna masaža. naneti ulje za celulit, staviti rukavicu i njome trljati stomak 5' praveći kružne pokrete
    - u ovim godinama voda se zadržava u organizmu više nego pre pa zato smanjiti ili izbaciti so. koristiti začine. Piti 2-3 šolje zelenog čaja ili čaja od peršuna

    50 godina
    - šetati pre doručka 30' pa raditi lagane vežbe za bokove: leći na leđa, saviti noge, leva ruka neka dodiruje desnu nogu ka spoljnom delu butine. ponoviti 15 puta svakodnevno
    - sporeni rad hormona deluje na slabiju prokrvljenost kože zato staviti masku za stomak: obaiti foliju oko stomaka i ostaviti da stoji 30' pa isprati toplom vodom
    - stres povećava nastanak masnih naslaga i ako se uz to još brzo jede, otežava se varenje što dovodi do nadimanja u stomaku. varenje pospešuje kafa ali ne više od 3 šoljice na dan. izbegavati belo prašno i njegove proizvode jer usporava rad creva

    koliko gdo godina da imate važno je da redovno mažete stomak hidratantnim kremama i da ste fizički aktivni


    izvor: "Blic žena"
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ella » pre 16 godine

    8 minuta za savršen stomak

    ovaj program vežbi na sličan način koristila sam dok sam trenirala i odlični su za zatezanje i definiciju stomaka, nema velikog efekta kod recimo mog sadašnjeg stomaka gde jedino pomaže manje hrane i kardio ali za par kila viška i sa malo kondicije ove ciljane vežbe su super
  • Ubi me keti
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ubi me keti » pre 16 godine

    Cula sam da je trcanje najbolje za skidanje stomaka...
    meni je ostao poveci stomak od porodjaja,pa cim budem mogla planiram da pocnem da trcim...
    Cula sam takodje da nema nekog efekta raditi trbusnjake :?
    Mada mi nije logicno,al tako sam cula.
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Za ravan stomak je ubedljivo najvažnija pravilna ishrana. Ponavljam "stomak se dobija, ali i gubi u kuhinji"
    Onda je važan bilo kakav kardio trening (trčanje, bicikl, prlivanje), i na kraju dobro dođu i neke fine vežbice za trbušnjake.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju