Sta, gde ili na cemu vezbate
  • alminja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 16 godine

    od alminja » pre 16 godine

    evo da nakuckam i ja nesto o svom vezbanju. 26 godina zivota sam provela s' boka na bok i od skora sam potpuno promenila svoje navike.

    prvo sam se upisala u teretanu, koja radi od 8 do 22, svaki dan-tako da tesko mogu da se izvlacim na to da mi termini ne odgovaraju. za 2200din koliko sam platila mesecnu clanarinu imam pravo da dolazim koliko god puta zelim, dakle nema termina i brojanja istih sto mi jako odgovara. teretana je na 15 minuta brzog hoda od moje kuce-tako da mi to taman dodje kao zagrevanje. prilicno je prostrana i pored ostalih dobro poznatih sprava za teretane poseduje i trake za trcanje (barem 6), stepere (mislim 4), bicik (takodje 6) i nordijsko penjanje ili trcanje (kako se vec pravilno zove) tako da gotovo uvek ima slobodnih mesta i nema cekanja. ono sto hocu da kazem je da 4x nedeljno odradim trening (fat burn-puls izmedju 120 i 140), 55 minuta + 5 minuta cool down na nekoj od ovih sprava i to je deo koji mi jako prija.

    deo koji mi nikako ne prija,a tice se vezbanja u teretani su mirisi (oni neprijatni) na koje sam jako osetljiva kao i ljudi koji tamo dolaze. necu da budem bezobrazna pa da generalizujem, ali prosto ne ocekujete istu ciljnu grupu na terenu za golf i u teretani. ono sto mene najvise nervira su ta neka odmeravanja i pogledavanja, na koje sam apsolutno alergicna (kao da vecina dolazi tamo da bi se uparivala, a ne vezbala). zato ja nosim obavezno knjigu sa sobom! to je idealno resenje! prvo sto vas u startu svi proglase budalom (jer ko jos cita danas!?) tako da niko i ne pokusava da stupi u kontakt sa vama, a drugo-vreme bukvalno proleti! meni inace sat vremena vezbanja na nekoj od ovih sprava zna da potraje citavu vecnost, posebno kad krenem da buljim u sekunde i minute koje se maltene ne pomeraju na onom displeju, a o potrosenim kalorijama i da ne govorim. ovako lepo knjigom pokrijem displej, ostavim samo da pratim puls i ceraj...na kraju kad vidim koliko sam presla km i koliko je kalorija otislo veselju nema kraja.

    ubrzo posle upisa u teretanu (hvalila sam se svima i svuda) mnogo ljudi iz mog okruzenja, sto starijih sto mladjih, ali veoma sportski aktivnih preporucilo mi je power plate. ja iskreno do tada nisam nikada cula za tu spravu i ne mogu reci da sam iz prve verovala u sve ono sto sam cula, ali kao sto rekoh mnogi su mi je svesrdno preporucili kao nesto sto daje najefektivnije rezultate, a oduzima malo vremena-svega 30 minuta traje trening (vezbe, istezanje i anticelulit masaza). moram da naglasim da je meni ipak najsokantnija bila cifra: 10e po treningu, a preporucuje se 12 treninga mesecno, sto za nase uslove i primanja svakako je previse. na kraju sam odlucila da probam prvi mesec i vidim da li ce se zaista desiti neki napredak, pa cu za dalje odluciti. elem, lakse mi je da budem debela sa 120e u dzepu nego debela i dekintirana! da sam obecanja trenera na power platu shvatila ozbiljno dokazuje i to da sam se islikala iz svih uglova, pa ako posle mesec dana ne bude nikakve promene mogu mirne duse da kazem zbogom. za sada sam odradila 4 treninga (prvi je besplatan) i zaista sam odusevljena. ljudi ja ne mogu da vam objasnim koliko ja crknem za pola sata vezbanja. bukvalno sam mokra od glave do pete i sve misice osecam i osecam satima posle treninga, a jos uvek radim na najnizim vibracijama! u teretani sat vremena istrcim bez ikakvih problema i ne mogu reci da mi to padne tesko kao vezbe na power plate-u. i ono sto nekima moze da bude vazno je da ovde nema neprijatnih mirisa, imate prostoriju za sebe, trenera koji iskljucivo brine o vama i pravilnom radu vasih misica, vodu, peskir....bilo bi glupo da nema za te pare.

    u teretani sam od pocetka ovog meseca, a kao sto vec napisah 4 treninga na power-u sam tek odradila. ishranu sam revidirala, ali ubijaju me nocni obroci bez kojih ne mogu, jer ja ucim nocu tako da legnem tek u 7 ujutru. na kilazi nisam izgubila (jos), obim nisam merila, ali tu su slike tako da javljam rezultate kad prodje mesec dana!

    nadam se da nisam udavila :oops:

    srdacan pozdrav svima
  • skubisa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 28
    Pridružio se: pre 16 godine

    od skubisa » pre 16 godine

    draga alminja, power plate ti je super sprava za zatezanje misica, ali nije najbolje resenje za mrsavljenje. sve do pola sata treninga je trosenje unetih kalorija, a tek preko pola sata treninga tope se masne naslage.
    ja sam htela da idem na power plate, pa sam se malo bolje raspitala o svemu tome.
    nama je primarno da smrsamo, a mislim da mnogo para kosta da bi se na njemu samo zatezale.... 8)
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Alminja, ti "miomirisi" po teretani su njeno obeležje. Plus, po tvom opisu i ceni vidim da je tvoja teretana u stvari neki fitnes centar, sa gomilom traka i čuda. Ja sam obično posećivala one prave, muške teretane :wink: u kojima i smrdi, i deru se (pa i podriguju :shock: ) kad podižu velike terete. E, u takvim "sirovinskim" teretanama nema poziranja, odmeravanja i opreme od 300 e na svakom vežbaču.

    Power plate je ok protiv celulita, ali se celulita nećeš osloboditi ako ne unosiš dovoljno vode i ako ne smanjiš drastično so.

    Noćni obroci su relativan pojam - nije isto da jedeš u ponoć i legneš u pola 1 ili da jedeš u 3 i da legneš u 7. Trudi se da ti taj noćni obrok bude zdrav, da ne jedeš čokolade i smoki, kao i da bude najkasnije 3h pre spavanja. Sve ostalo je OK :D
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • CicibankA
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 10
    Pridružio se: pre 16 godine

    od CicibankA » pre 16 godine

    Ja sam od skoro pocela sa vezbama Cindy Crawford koje mi je preporucila drugarica i koje su njoj jako pomogle u zatezanju i gubljenju kg..
    Mogu reci da su vezbe jako efikasne, u pocetku jesu malo teze, pogotovo ako je covek neutreniran, ali se trud zaista isplati..

    Vezbe traju oko 45 min, za njih su potrebni samo tegovi (ne tezi od 2 kg) i stolica za ravnotezu. Takodje obuhvataju svaki deo tela, pocinju sa vezbama za noge, zatim za zadnji deo tela, onda ruke i stomak..

    Sve to mozete skinuti sa neta.. :D

    Uz kombinaciju sa nekom dijetom daju super rezultate..

    Meni je danas 9. dan od kako vezbam i pridrzavam se kupus dijete i skinula sam 4,5 kg.. Mozda i nije tako mnogo, svejedno ja sam prezadovoljna.. :013:
  • suzana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 47
    Pridružio se: pre 16 godine

    od suzana » pre 16 godine

    Evo da se i ja javim...vozim sobni bicikl svaki dan osim nedjelje po sat vremena, idem na bazen barem jednom tjedno, kad je mirno vrijeme igram s klincima iz ulice badminton...
    Pozdrav svima koji vježbaju...a i onima koji još nisu krenuli, nadam se da će krenuti uskoro
  • ptica trkacica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 15 godine

    od ptica trkacica » pre 15 godine

    Ujutru trcim u obliznjem parku 3-5km. Po nekad predvece odradim i rolere.
    Trcanjem sam skinula 7kg, a za ostatak danas uvodim UN. Za vikend kupujem plavi slem. :veseljak:
  • melevv
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 16 godine

    od melevv » pre 15 godine

    vezbam 3 puta nedeljno u teretani, kardio program, od srede krecem i sa L-karnitinom, procvetah od kad teretana preko puta mog posla radi od 7-23h. Vezbam prema programu vezbi koji mi je napravio trener, koji je uvek tu za svako moje pitanje.

    Ostalih dana ujutro kada ustanem malo se razgibam i istegnem, jedno 10-15 minuta, i skoro svako vece (ako se ne ukomiram) uradim 4 serije od 10 trbusnjaka u kombinaciji sa 4 serije za ledja.

    svakodnevno sa decom provedem usetnji oko sat vremena.
  • Gynger
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 59
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Gynger » pre 15 godine

    ja sam pocela mnogo da se gojim od brze hrane i grickalica,pa sam zaradila i visak holesterola i triglicerida,i obisla nutricionistu koja mi je dala savet brzog hodanja-ne samo pesacenja jer to kao nema efekta,i nikako da ne idem liftom :D sto mi tesko palo. i da bas mi se svidja tema.
    i preporucila mi je djuskanje uz muziku da se time najvise skida salo oko stomaka sto ja najvise i imam.
    pa sam onda lepo odlucila da vezbam...malo aerobic sa klipova sa interneta,nesto sto sam ranije znala :) , orbitrek 15 20min, tegici, leg magic, sve po malo i to svaki dan
    i lakse mi je u kuci nego po teretani jer sam strasno stidljiva :020:
    znam da vozim rolere al nisam odavno al ono sto mi je krivo ne znam da plivam :cry:
    al valjda cu i to 1 dana savladati.... :009:
    "Ljubav je jedina stvar na svetu kojoj ne treba traziti razloga i objasnjavati je..."
  • schnappie
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 15 godine

    od schnappie » pre 15 godine

    ja sam krenula na bazen za sada 2X nedeljno, ako budem imala vremena ubacicu jos koji termin.......videcemo rezultate za koji mesec........ :o
  • veselapticica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 15 godine

    od veselapticica » pre 15 godine

    da i ja kazem nesto :)
    evo ja vec 12 dana svaki dan odradim vezbice na LEG MAGIC-u,plus sve vezbice sa dvd-a....na podu....plus zagrevanje i rastezanje,znaci dodje mi jedno pola sata svaki dan.I pravo da vam kazem super se osecam. Kada je lepo vreme,cesto odem do plaze i brzo hodam,...super mi je kao trening a i za pluca da se nadisem lepog vazduha....Nekako mi je lakse da radim kod kuce vezbice i da setam,nego teretana,bolje sebi organizujem vreme.Ali ne zaboravimo,da pre ovih vezbica 10-ak godina nisam radila nista :( Ali mnogo toga se promenUlo,pa i to ! :013: Pozz
  • Cveja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 64
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Cveja » pre 15 godine

    Ja vozim sobno biciklo a ponekad i obicno biciklo.Idem ponekat na fitness i plivam kad imam vremena.I setam se uvece po sat vremena.I radim neke vezbice kuci ali 2 sata pre spavanja.
    Dozivotno zaljubljena
  • Sandra 79
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 16
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Sandra 79 » pre 15 godine

    Ja vezbam aerobik u kucnoj varijanti tj cd i dobra volja! Vozim klince u vrtic i to jedno pre podne drugo posle to mu dodje 4 puta tamo vamo i eto ja mislim da je za sada dosta!!!
  • debela dana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 20
    Pridružio se: pre 15 godine

    od debela dana » pre 15 godine

    ja idem na aerobik i u teretanu svaki dan,a od petka pocinje da radi klizanje,pa cu ici i tamo :D
  • Winnie Pooh
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Winnie Pooh » pre 15 godine

    Ja sam pocela sa juternjim vezbanjem 20 minuta, ali cu povecavai minutazu.
    Gledam da vezbama obuhvatim sve delove tela.
    Ujutru oko 10h na jednom kanalu ima super muzika ze vezbanje, pa uz tu muziku ja malo odvezbam.
    30 godina
    170cm visina
  • krawica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 16 godine

    od krawica » pre 15 godine

    aJerobik je majka mara,bar sto se mene tice
    obavezno me mrzi da odem do tog studija u kome vezbam,ali kad odem uvek se lepo,leeeepo umorim
    jeste da posle sat vremena treninga ne osecam ni ruke,ni noge,li osecaj je tako dobar...
    o slabosti,majko gojaznosti...

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju