Sobni bicikl ili ne?
  • zuta_ljubicica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 8
    Pridružio se: pre 15 godine

    od zuta_ljubicica » pre 15 godine

    Paprichice, blago tebi.... Ja sam nashla bajs za 12000, a marka je relax :? ili tako nesto... :)
    let love rule :)
  • Iskonpleksirana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Iskonpleksirana » pre 15 godine

    Imam sobni bicikli.......
    Joj bajsom se slabo gube kalorije....voznjom od pola sata izbubis samo 25 do 30 kalorija...
    Jedna mala cokoladica sadrzi oko 200 kalorija tako da mi to i nije nesto...........
  • zuta_ljubicica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 8
    Pridružio se: pre 15 godine

    od zuta_ljubicica » pre 15 godine

    Ma to je nemoguce... Ja sam bas cula da je obrnuto... :005:
    let love rule :)
  • Iskonpleksirana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Iskonpleksirana » pre 15 godine

    Pa ne znam........tako je............ :005:
  • sanndra
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 79
    Pridružio se: pre 15 godine

    od sanndra » pre 15 godine

    Vozhnjom bicikla za pola sata izgubish 250-350 kcal, a ne 25-30.. zavisi od brzine i tezhine.. Shto je sasvim dovoljno.. Tako da samo vozi to :)
  • Iskonpleksirana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Iskonpleksirana » pre 15 godine

    omg.......koj ebrojke sam ja ona videla?????????? :shock:
  • sanndra
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 79
    Pridružio se: pre 15 godine

    od sanndra » pre 15 godine

    Pa ne znam ja.. Ali redovno vozim bicikl.. Vozila sam ga u dve razlichite teretane, i menjala razne, imam i kuci jedan.. i svi pokazuju slichno.. Tako da stvarno ne znam shta si ti videla, ali 100% je greshka
  • Cveja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 64
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Cveja » pre 15 godine

    Ja na mom bajsu izgubim i do 400 kalorija za pola sata.Tako da kad pojedem cokoladicu ili me uhvati kriza ja sednem na bajs i vozikam se po pola sata svaki dan, a nekad bogme i sat vremena.
    Dozivotno zaljubljena
  • Bobili
    Amater
    Amater
    Postovi: 336
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Bobili » pre 15 godine

    Htjela bih kupiti sobno biciklo, pa me interesuje koliko je ono efikasno?
    Da li je bolje ono ili Leg Magic?
    I da li bi bila bezobrazna ako bih zamolila Praslin da i meni pomogne, odnosno da mi kaze kako na njemu da vjezbam sa hiit-om?
    Visoka sa 178cm, a teska 82kg, htjela bih smrsati bar na 75kg?
    Hvala unaprijed... :009:
    Volim te ne zbog toga sta si ti, vec zbog toga sta sam ja kad sam pored tebe...
    ...Que yo siempre la adoré Y que nunca la olvidé,Que mi vida es un desierto, y muero yo de sed
    Y dígale también Que sólo junto a ella puedo respirar...
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Sobni bicikl je vrlo dobro rešenje za kućni kardio trening. Uvek bih ga radije preporučila nego leg-magic, baš zbog kardio treninga koji je svima nama koji radimo sedeće poslove najvažniji i najviše nam nedostaje.

    Eventualno može da razmisliš da nabaviš orbitrek, koji je, po meni, za nijansu bolja sprava os sobnog bicikla, jer se na spravi ne sedi (pa nema onog neprijatnog žuljanja sedišta) i aktivira se veći broj mišića.

    Na sobnom biciklu kao i na orbitreku, se može sasvim lepo raditi hiit trening. Ipak, za konkretan savet oko hiit-a bi mi trebali podaci o tvojim godinama (visinu i težinu si već navela) i o tvojoj dosadašnjoj kondiciji.

    Veliki pozdrav!
  • Bobili
    Amater
    Amater
    Postovi: 336
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Bobili » pre 15 godine

    HVala ti Praslin na tako brzom odgovoru...
    Evo ti još preostale podatke..
    Imam 23godine, u maju punim 24
    Što se tiče kondicije, recimo da ne dobijam upalu mišića kad odem do prodavnice :D ...
    Šalim se...Ja mislim da imam osrednje kondicije, npr. sad ovo ljeto stalno sam išla na brzo hodanje, bez problema sam prelazila oko 6,5km za malo mviše od pola sata, posle toga preskakala konopac... :) Trenirala sam odbojku jedno 6-7 godina, pa su tu ostali mišići, samo se sad malo navuklo salo...
    Eto ne znam je li to dovoljno? :?
    :009: te i hvala ti puno
    Volim te ne zbog toga sta si ti, vec zbog toga sta sam ja kad sam pored tebe...
    ...Que yo siempre la adoré Y que nunca la olvidé,Que mi vida es un desierto, y muero yo de sed
    Y dígale también Que sólo junto a ella puedo respirar...
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Bobili, možeš slodobno da kreneš u nabavku sobnog bicikla (ili nečeg sličnog), pa da dogovorimo neki program hiit-a koji možeš da radiš.
    Za početak predlažem trening svaki drugi dan ko je sastavljen od 15 minuta vožnje sobnog bicikla, i to:

    - 5 minuta tempom od 22-25km/h,
    - 5 minuta hiit (naizmenično 30 sekundi vrlo brzo oko 40km/h pa 30 sekundi normalnim tempom),
    - i onda opet 5 minuta normalnim tempom od 22-25km/h.

    Gledaj da ti puls u vreme intenzivne vožnje ne prelazi 150. Opterećenje treba da bude neko srednje i nemoj da ga pojačavaš u toku vožnje (ne treba ti da bilduješ butine), ne treba da ti bude teško da okrećeš, ali ne smeš ni da imaš osećaj kao da veslaš u prazno, nego pokušaj da podesiš da bude osećaj kao da voziš napolju na ravnom.

    Onim danima kada nemaš trening na sobnom biciklu, obavezno uvedi hodanje od sat vremena.
    Ponekad, ako ikako možeš da se organizuješ, priušti sebi neki odlazak na bazen.

    Dalje bi valjalo da se dopisujemo o hiit-u na temi koja je odvojena za to.

    Pozdrav!
  • Alien
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 62
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Alien » pre 15 godine

    Ja sam narucila sobni bickl...i dolazi sljedec sedmice. Jedva cekam da pocnem sa voznjom...mislim da ce mi dobro doci malo rekreacije i duhovno i tjelesno. I ove spravice uopste vise nisu skupe...kako sam ja mislila...
  • nesone
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 8
    Pridružio se: pre 15 godine

    od nesone » pre 15 godine

    Svi koji su u nedoumici sa sobnim bajsom, samo neka poslušaju Praslin! (pozdravljam urednicu :D )
    To je izuzetna "mašina" za topljenje suvišnih kg. Ja sam se pridržavao njenih saveta i kg su se istopili bez velikih problema!
    Samo da Vam napomenem u samom startu pre vožnje, najbitnija je Vaša VOLJA!
    U početku vozite polako, koristite dosta tečnosti. Kasnije videćete sami, kako stičete kondiciju, i jednostavno ćete neprimetno, ali sigurno ubrzavati sa istim naprezanjem
    kao u početku vožnje. Vožnja će Vam preći u "krv". To govorim iz ličnog iskustva, koristim svaki slobodan trenutak, uz dobru muziku, da se provozam.
    Kada prodje samo 1 dan da nisam vozio bajs, to nije to.
    Uskoro će i proleće, voziće se bicikl u prirodi, ali zapamtite kako je kod sobnog bicikla, STALNO se okreće, nema zabušavanja!
    Samo napred,
    pozdrav svima,
    :)
  • Fimka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Fimka » pre 15 godine

    Uh ... meni je moje biciklo kao domaći ljubimac :D
    iako mi kvari izgled dnevne sobe, ja ne odustajem od njegovog postojanja :D
    praktičan je, jer ga možemo voziti i kada je napolju -20 i kada je +40... kada pada kiša, sneg ili kada je magla...
    lepo upališ TV ili omiljenu muziku i uživaš....
    i jako bitna stavka- barem meni- savršeno pratiš kalorije i puls, i distancu što je jako važno..
    JEDINA mana je što me boli guza, tj one karlične kosti.. uprkos pogolemoj zadnjici, mene moj ljubimac i dalje žulja...
    sve ostalo- bez premca!!!
    I da.. ne volim što sam u zatvorenom, imam osećaj da mi fali kiseonika... mada se više iznojim u ovom slučaju...
    ja bih volela imati i onu spravicu.. jel orbitreck? što izgledaš kao da skijaš dok si na njoj? samo nemam pojma koliko to može da koštaa...
    Lepa žena je dobra samo nedelju dana, dobra žena je lepa ceo život

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju