Pitanje za urednika - stručnjaka
  • Bobili
    Amater
    Amater
    Postovi: 336
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Bobili » pre 15 godine

    Mene interesuje ovo, moje sobno bicikloo pokazuje da za 20 min potrošim oko 70ckal...A ovdje sam izračunala da trošim blizu 300ckal...Pa kome da vjerujem svom displeju ili ovjde što sam pročitala?
    Inače vozim brzinom oko 21km/h?
    Unaprijed hvala... :009:
    Volim te ne zbog toga sta si ti, vec zbog toga sta sam ja kad sam pored tebe...
    ...Que yo siempre la adoré Y que nunca la olvidé,Que mi vida es un desierto, y muero yo de sed
    Y dígale también Que sólo junto a ella puedo respirar...
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Moram da priznam da ti displej vrlo čudno pokazuje.

    Po toj brzini, trošiš oko 200cal za 20 min., mada ne mogu da ti kažem tačno, jer je potrošnja kalorija zapravo individualna.
    Za 20 minuta se može potrošiti i 300cal., ali moraš da voziš brže, sa većim opterećenjem ili da voziš hiit.
  • Bobili
    Amater
    Amater
    Postovi: 336
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Bobili » pre 15 godine

    Pa šta mi predlažeš, Praslin, šta da radim?
    I meni je bilo malo zato i pitah...Hvala ti na brzom odgovoru... :009:
    Volim te ne zbog toga sta si ti, vec zbog toga sta sam ja kad sam pored tebe...
    ...Que yo siempre la adoré Y que nunca la olvidé,Que mi vida es un desierto, y muero yo de sed
    Y dígale también Que sólo junto a ella puedo respirar...
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Samo nastavi tako.
    Pročitala sam u tvom dnevniku da povećavaš lagano vreme - najbolje bi bilo da voziš nekih 45 minuta u cugu.

    Srećno!
  • sekano
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 15 godine

    od sekano » pre 15 godine

    Imam i ja jedno pitanjce 8)
    vjezbam orbija svaki dan 40 minuta,posteno se oznojim,oduvam oko 200 kalorija i super se osjecam..

    nedavno skontam,posto sam se jeli slucajno poela na orbija da se recimo na zadnjem opterecenj(16 kod mene)za 5 mnuta izgubi 50 kalorija sto uopce nije lose s obzirom da ja jeli za 40 minuta izgubim 200 kada normallno vjezbanjem pa mi je to super tako da ja recimo 2-3 puta dnevo odradim tako tih "5 minuta" i izgubim kao jos kalorija,naravno pored onoga sto sam vec izgubila mojim vjezbanjem

    Moje pitanje je....dali je to ok??dali mi to moze pomoci??mislim dali je isto ako to radim ili ne,??ima li od toga efekta mislim ono makar malo,???
  • nesone
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 8
    Pridružio se: pre 15 godine

    od nesone » pre 15 godine

    sekano napisao:Imam i ja jedno pitanjce 8)
    vjezbam orbija svaki dan 40 minuta,posteno se oznojim,oduvam oko 200 kalorija i super se osjecam..

    nedavno skontam,posto sam se jeli slucajno poela na orbija da se recimo na zadnjem opterecenj(16 kod mene)za 5 mnuta izgubi 50 kalorija sto uopce nije lose s obzirom da ja jeli za 40 minuta izgubim 200 kada normallno vjezbanjem pa mi je to super tako da ja recimo 2-3 puta dnevo odradim tako tih "5 minuta" i izgubim kao jos kalorija,naravno pored onoga sto sam vec izgubila mojim vjezbanjem

    Moje pitanje je....dali je to ok??dali mi to moze pomoci??mislim dali je isto ako to radim ili ne,??ima li od toga efekta mislim ono makar malo,???

    Malo da pomognem urednici, nadam se na se ne ljuti, :) .
    Ovo se ne racuna u vezbanje. 5min? Krenite Vi, polako koliko mozete, pa do 30 min laganim tempom. Kasnije pojacavajte tempo, kako sticete kondiciju. A tek od 30 min pa do 60 min skidate masne naslage.
    Urednica Praslin je ovo izuzetno lepo objasnila u temi Hiit treing. Verujte da vredi, provereno :D ( uopste nije lako,ali vredi se pomuciti)
    Srecno vezbanje,
    pozdrav i javite nam rezultate.
    nesone
  • sekano
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 15 godine

    od sekano » pre 15 godine

    nesone napisao:
    sekano napisao:Imam i ja jedno pitanjce 8)
    vjezbam orbija svaki dan 40 minuta,posteno se oznojim,oduvam oko 200 kalorija i super se osjecam..

    nedavno skontam,posto sam se jeli slucajno poela na orbija da se recimo na zadnjem opterecenj(16 kod mene)za 5 mnuta izgubi 50 kalorija sto uopce nije lose s obzirom da ja jeli za 40 minuta izgubim 200 kada normallno vjezbanjem pa mi je to super tako da ja recimo 2-3 puta dnevo odradim tako tih "5 minuta" i izgubim kao jos kalorija,naravno pored onoga sto sam vec izgubila mojim vjezbanjem

    Moje pitanje je....dali je to ok??dali mi to moze pomoci??mislim dali je isto ako to radim ili ne,??ima li od toga efekta mislim ono makar malo,???

    Malo da pomognem urednici, nadam se na se ne ljuti, :) .
    Ovo se ne racuna u vezbanje. 5min? Krenite Vi, polako koliko mozete, pa do 30 min laganim tempom. Kasnije pojacavajte tempo, kako sticete kondiciju. A tek od 30 min pa do 60 min skidate masne naslage.
    Urednica Praslin je ovo izuzetno lepo objasnila u temi Hiit treing. Verujte da vredi, provereno :D ( uopste nije lako,ali vredi se pomuciti)
    Srecno vezbanje,
    pozdrav i javite nam rezultate.
    nesone


    da da slazem se sa tobom..nisam ni mislila da to spada u vjezbanje..vec sam napisala da ja odrdim 40 minuta postenog vjezbanja;.to sa 5 minuta mi dode kao hobi..jeli tako skoknem na orbija 3 puta po 5 minuta....i ode 150 kalorija;..samo ne znam dali mi se taj hobi isplati,??barem malo,??
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Nesone - obavezno odgovaraj kad god ti dođe, ja se radujem kada drugi odgovaraju :013:
    Ovo treba da bude forum, a ne moj servis, pa u tom smislu zaista volim kada i drugi ljudi daju svoje mišljenje.

    Sekano - svako vežbanje vredi, ništa nije uzalud. Međutim, ja više volim da se za te povremene kratke izlete promeni vrsta aktivnosti, to je onda efikasnije za mišiće.
    Ako uloviš tih 5-10 minuta u toku dana, a ti odradi jedan 8-minutni trening Tae Bo ili odradi neke druge vežbice, više će da znači.

    Ti merači potrošnje kalorija daju samo okvirne podatke, potrebna je mnogo komplikovanija sprava da bi se izračunalo koliko tačno trošiš kalorija u nekom trenutku.
    I nije sve u tim kalorijama, treba pokrenuti i različite vrste mišića, a najvažnija je zapravo ishrana.

    :009:
  • sekano
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 15 godine

    od sekano » pre 15 godine

    ok praslin idem da proucim taj tao bo ili kako vec 8)

    hvala na savjetu ali ipak simpatican mi je hobi zar ne :NN04:
  • sekano
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 15 godine

    od sekano » pre 15 godine

    e bas mi se svida taj tao bo...
    bas cu da probam pa cu da ti javim;...
  • Bobili
    Amater
    Amater
    Postovi: 336
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Bobili » pre 15 godine

    @Praslin, draga, hvala ti puno na angažovanosti i brzom odgovoru...
    Hvala ti i što pratiš to što radim...Sada sam na 30min i planiram iduće sedmice povećati na 45min i na tom se zadržati...
    Hvala još jednom :009:
    Volim te ne zbog toga sta si ti, vec zbog toga sta sam ja kad sam pored tebe...
    ...Que yo siempre la adoré Y que nunca la olvidé,Que mi vida es un desierto, y muero yo de sed
    Y dígale también Que sólo junto a ella puedo respirar...
  • Bobili
    Amater
    Amater
    Postovi: 336
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Bobili » pre 15 godine

    Praslin, evo mene opet ti dosadjujem... :oops:
    Evo ovako: danas mi je prvi put bilo da sam vozila 60min, pa sam mislila da tako i nastavim u cugu da vozim 60 min...E sad ono što mi je čudno, prvih 15 min, ne mogu da vozim brze od 19km/hm,ali kasnije postepeno povećavam, ali nisam nikad išla preko 24km/h...E sad, još nešto me interesuje, je li u redu da mi sad mišići izgledaju nekako malo veći, to vidim posle vježbanja, a napominjem da ne vozim na veliko m opterećenju, onako kako si mi rekla, da ne vozim u prazno, ali ni da ne vozim a da mi je teško obrtati pedale...
    Hvala ti puno na odgvorima... :009: te puno
    Volim te ne zbog toga sta si ti, vec zbog toga sta sam ja kad sam pored tebe...
    ...Que yo siempre la adoré Y que nunca la olvidé,Que mi vida es un desierto, y muero yo de sed
    Y dígale también Que sólo junto a ella puedo respirar...
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Normalno je da ti je u početku teže - dok se ne zagreješ.
    60 min. je super, samo nastavi.

    Normalno je i da t malo nabreknu mišići zato što si ih poterala da rade. Nećeš se nabildovati, ne brini.

    Napravi jedan dan pauze u nedelji, dobro je za mišiće. I ako ikako budeš mogla da ubaciš neki bazen jednom nedeljno, bilo bi super, makar kad dođe toplije vreme.
  • Bobili
    Amater
    Amater
    Postovi: 336
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Bobili » pre 15 godine

    Hvala ti Praslin :009:
    Ja inače nedeljom pravim pauzu...A što se tiče bazena, mi u gradu nemamo zatvoreni bazen :cry: :x , nego samo otvoreni...
    A što je li mogu nekako na drugi način da nadoknadim taj nedostatak bazena?
    I koliko ja treba da pređem km na biciklu u jednom satu da bi se moglo reći da sam u formi?
    Izvini na stalnom dosadjivanju.... :009: te još jednom
    Volim te ne zbog toga sta si ti, vec zbog toga sta sam ja kad sam pored tebe...
    ...Que yo siempre la adoré Y que nunca la olvidé,Que mi vida es un desierto, y muero yo de sed
    Y dígale también Que sólo junto a ella puedo respirar...

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju