Odgovori 13 postova Stranica 1 od 1
pilates
  • Iki
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 24
    Pridružio se: pre 16 godine

    pilates

    od Iki » pre 16 godine

    Dragi moji,resila sam da pocnem da radim pilates.Kupila sam dvd,loptu i tegove :skakutalo: EEEE sad me zanima koliko kilograma ta lopta moze da podnese.Ja imam 75,pa se plasim da ne pukne dok budem vezbala.Samo mi to jos treba.... :zid:
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    od Moderator » pre 16 godine

    ...nema sanse... lopta moze da izdrzi 100 kg... ja proverio... :wink:
  • Karolj

    od Karolj » pre 16 godine

    Moderator napisao:...nema sanse... lopta moze da izdrzi 100 kg... ja proverio... :wink:


    Dragi, da ti nije možda pukla loptica pod turom!!! :16: :16: :16:
  • MIMI
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 33
    Pridružio se: pre 16 godine

    od MIMI » pre 16 godine

    praslin draga koliko je pilates dobar za mrsavljenje,meni se cini da je to samo neka vrsta razgibavanja,istezanja ili sta vec,mogu li se njime zategnuti butine najvaznije i stomak,pitam jer su to predlozili pre dinamicnijih treninga,kao par meseci pilates pa onda tae bo ili aerobik,da li je moguce da toliko mlitavo delujem ...
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Mimi, srećo, ma sigurna sam da nisi mnogo mlitava :013:
    Pilates je dobar za istezanje, donekle za zatezanje i dobar je što se posle njega lepo osećaš. Nisam te nikad videla, ali koliko te znam, to je slabo za tebe.

    Uostalom, to što su ti ovi iz teretane preporučili bi imalo smisla da si ti mnogo starija i da si skroz kilava, pa da se mora oprezno.

    Tae Bo jeste naporan i verovatno ćeš prvih nekoliko treninga morati da paziš, malko da zabušavaš, da radiš svojim tempom, ali sam sigurna da ćeš posle 2 nedelje treninga moći da radiš kao i ostali.
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Pilates vežbe su veoma korisne i neagresivne. Toplo ih preporučujem svima, i onima sa viškom i onima bez viška. Oni koji nemaju viška kilograma i u solidnoj su kondiciji neće od njih smršati, ali će se dobro osećati.

    Onima koji imaju ozbiljniji višak ove vežbe će pomoći i da smršaju, ali i da povrate gipost i zategnutost tela.

    Prvi link, vrlo simpatičan, vežbe bez lopte. Vežbe traju oko 10 minuta i odlične su. Ne dozvolite da vas obeshrabri to što je teta koja pokazuje vežbe vitka i vrlo precizno radi pokrete - vi radite kako možete, pa ćete polako ući u formu. (aqua i mysunshine, ovo je za vas)

    http://www.youtube.com/watch?v=TKMofgI4 ... re=related


    Zatim, pilates vežbe za relaksaciju (takođe bez lopte)

    http://www.youtube.com/watch?v=nTPeXgZWQzM


    i na kraju link na stranicu koja je puna video snimaka dobro vođenih pilates vežbi

    http://ca.youtube.com/user/lazic

    UŽIVAJTE!
  • Sunset

    od Sunset » pre 16 godine

    Evo jedan link za Pilates vezbe sa loptom. Samo pazljivo za početnike, treba vremena da se stekne dobar balans!!!
    http://www.bluegym.hr/centar/saznajte/vjezbe-s-loptom-by-Jenny.htm
  • mitumba
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 16 godine

    od mitumba » pre 16 godine

    e,jel mogu ja da koristim tu veliku gumenu loptu za sedenje i zezanje?Mislim,znam da mogu,al me zanima ima li to nekog učinka? :wink:
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Preporučuje se sedenje na toj lopti, posebno ako sediš za kompjuterom, jer moraš da držiš pravilno leđa da ne bi pala.

    Toplo preporučujem sedenje na toj lopti.
  • mitumba
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 16 godine

    od mitumba » pre 16 godine

    Imam loptu na tu foru(sa ušima :16: ),kupili su mi je još dok sam bila mala.$ad je narawno ne koristim,ali se sećam kako je bilo super zezati se s njom...E,jel zna neko cenu te lopte i na kojim lokacijama u Beogradu mogu kupiti te lopte(znam otprilike gde,ali me zanima vaše iskustvo)?
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Loptu za pilates možeš da kupiš u svim većim sportskim radnjama, a postoji i internet prodaja sa kućnom dostavom, pa kod njih košta nešto oko 750din.
  • lepa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 15 godine

    od lepa » pre 15 godine

    Ja tu loptuimama vec dve gdine,radim vezbe ali ne cesto,ja sam ti onaj tip osobe,platis trenera i moras da ides jer ti za ipak si platila :D I tako ne propustam treninge,sem kad bas,bas nesto iskrsne,a i zanimljivije mi kad idem na aerobik,svi skacu skacem i ja,ponese me duh pune sale,a kuci sam sama i mrzi me!Svima savetujem tu varijantu,sem ako ste karakter,ili volite sami.Elem lopta je extra za istezanje kicme ja to praktikujem svako vece i istina je da je bolje sedeti na njoj :wink: :D :009:
    Smej se cak i kada si tuzna jer ce se mozda tad neko zaljubiti u tvoj osmeh
  • Misha79
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi
    Postovi: 757
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: pilates

    od Misha79 » pre 13 godine

    Vežbe na pilates lopti – pitanja i odgovori


    Slika

    Vežbanje na lopti je zabavno, dinamično, dobro za utrošak energije, ali i bezbedno. Osim za rekreativno vežbanje, lopta se koristi i u medicini: ortopediji, neurologiji, reumatologiji i sportskoj medicini, kao i za podsticanje psihomotornog razvoja dece, u okviru psihofizičke pripreme za porođaj, kao i za oporavak nakon njega...


    Zašto lopta?

    Vežbe sa velikom loptom nisu namenjene skidanju kilograma, ali se ovim vežbama uspešno učvršćuju mišići stomaka i popravlja držanje tela. Vežbe sa loptom pretpostavljaju mali broj pokreta, ali veliki broj ponavljanja tih pokreta.

    Kada i kako su nastale vežbe sa loptom?

    Lopte su za vežbanje prvi počeli da koriste švajcarski terapeuti 60-ih godina prošlog veka. Veliki obim ovih lopti (50-60 cm) pokazao se veoma efikasnim činiocem pri saniranju ortopedskih problema, u podsticanju dečijeg i neurološkog razvoja i oporavka, povećanju elastičnosti i poboljšanju ravnoteže.
    Prve lopte za vežbanje bile su napravljene od vinila, a proizvodila ih je jedna italijanska fabrika igračaka. Na početku, lopte su koristili samo klinički fizioterapeuti, a odnedavno ih koriste i profesionalni sportisti – u svrhu postizanja što bolje kondicije.

    Na šta treba da obratite pažnju pre početka vežbanja?

    Ukoliko nemate iskustva, najbolje je da prvo počnete da vežbate bez lopte, pa loptu uvedete kada steknete osnovnu kondiciju i savladate osnovne principe vežbanja. Međutim, bez obzira na to koliko dugo upražnjavate vežbe sa loptom, može se dogoditi da prilikom vežbanja istegnete vrat ili osetite bolove u donjem delu kičme.
    U takvom slučaju, vežbanje prilagodite sebi, u smislu da ne osećate bol tokom njega, ali da ono ipak bude efikasno. Kada na takav način steknete kondiciju, postepeno možete preći na napredniji oblik vežbanja.

    Kako odabrati pravu loptu?

    Velike lopte, namenjene vežbanju obično postoje u svim bolje snabdevenim prodavnicama sportske opreme, Danas se takve lopte najčešće izrađuju od troslojne gume, što je garancija njihovog kvaliteta i
    izdržljivosti. Takve lopte su potpuno bezbedne i praktično ne mogu da puknu. Ukoliko uopšte dođe do fizičkog oštećenja (najčešće fabričkog), lopta će se polako izduvati.
    Idealna veličina lopte je 55 cm obima, ukoliko niste veoma krupni. U principu – idealna lopta za vas je ona koja omogućava da kada sednete na nju – ugao između vaših potkolenica i poda, kao i kolen i kukova - bude 90 stepeni.

    Koje su prednosti vežbanja na lopti?

    •Rasterećuje vezivno tkivo i zglobove, što nije slučaj ukoliko vežbate na podu,
    •Optimalno opterećuje mišiće, bez bolova i napetosti
    •Angažuje određene grupe mišića koje nisu direktno uključene u vežbu,
    •Ekonomično i prirodno kretanje, koje omogućava elastična površina lopte,
    •Korekcija telesnog držanja,
    •Angažovanje kičmenog stuba i svih zglobova, u smislu povećanja elastičnosti i pokretljivosti, kao i opuštanja zategnutih mišića.

    Slika

    Za šta se sve koristi lopta?

    Osim za vežbanje, lopta se koristi u ortopediji, neurologiji, sportskoj medicini, reumatologiji, za podsticanje psihomotornog razvoja dece, kao i za psihofizičku pripremu za porođaj i oporavak nakon njega.

    Zašto je lopta toliko posebna?

    Rad na lopti je zabavan, dinamičan, energičan, ali i bezbedan. Na kraju, samo zadovoljstvo koje pruža lopta, moglo bi zapravo i da bude najbolji efekat velike lopte za one koji vežbaju sa njom. Lopta je posebna ne samo zato što asocira na detinjstvo, već i zato što čini da se ponovo osećamo mladim i slobodnim. Samo sedenje na lopti je zabavan i jednostavan način da zategnete mišiće i poboljšate opšte stanje organizma.

    Kako mi može koristiti?

    Sve navedeno je dovoljan razlog da se na kraju dana ne uvalite u fotelju pred televizorom, već jednostavno nabavite loptu, na kojoj možete da se protegnete, smirite misli i psihofizički se pripremite za spavanje. Igra sa loptom mogla bi postati jedna od najprijatnijih vežbi koje je vaše telo imalo prilike da oseti.

    •Vežbe sa loptom poboljšavaju držanje tela i učvršćuju muskulaturu.
    •Pri vežbanju na lopti, svi mišići su optimalno opterećeni.
    •Vežbanje na lopti je zabavno, dinamično, energično, ali i bezbedno.

    izvor:
    TopShop Lifestyle e-book
    Najjači samo ostaju i nikada se ne daju, svome Bogu veruju i svima prkose
                             Najjači samo ostaju i nikad se ne predaju, najjači samo veruju u zakon pobede!!!


    WHERE THE HEAD GOES, THE BODY WILL FOLLOW
Odgovori 13 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: zabzab i 21 gost