Koliko sprava za vežbanje imate u kući?
  • Moderator
    Site Admin
    Site Admin
    Postovi: 611
    Pridružio se: pre 16 godine
    Gender:

    Koliko sprava za vežbanje imate u kući?

    od Moderator » pre 16 godine

    Znam da svako od vas ima bar jednu spravu za vežbanje u kući. Moje pitanje je jednostavno: Šta sve imate i da li vežbate?

    Moj primer:
    - Davno još prva sprava bila mi je stomak eliminator (evo ga vuče se negde po ćoškovima),
    - Tegovi različitih težina takođe služe za pritiskanje kupusa zimi;
    - Sobni bicikl sam poklonio jer me od okretanja pedala zaboleli zglobovi na nogama (a pravi bajs su mi maznuli ispred vrata stana);
    - Total Gym mi je kod komšije (on je takođe buckast i takođe ga mrzi i da ga rasklopi a kamoli da radi vežbe)... ;
    - Ona velika lopta - vuče se nege izduvana (tek kada mi je stigla kući, pročitao sam da "trpi" do 100 kg. tako da za mojih 117 nije zdravo...)

    Sigurno imam još nešto... ali mrzi me da se dižem i inventarišem... Kakva je situacija kod vas?
  • Milanche
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 24
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Milanche » pre 16 godine

    Traka, sobni bicikl, steper-sve je tu i skuplja prasina.Nista od ovoga nisam koristio mesecima. :roll: :roll:
  • zoka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 16 godine

    od zoka » pre 16 godine

    Vise i ne znam koliko je takvih spravica proslo kroz moje ruke...
    Trenutno je aktuelan steper, ali iskreno retko ga koristim.Takodje tu je i lopta..., u podrumu stomak eliminator , ima jos nekih spravica kojima sam ime zaboravila,
    Ali , moj predlog svim devojkama je da obavezno idu na bilo koji vid rekreacije, pilates, joga ,aerobik.... bilo sta. Ranije sam odlazila , a sada ,pa mogla bih i da razmislim ponovo o tome ,jer znam dok ne platim ne mogu sebe da nateram da se rekreiram...
  • Karolj

    od Karolj » pre 16 godine

    Ja narode od svih ovih čuda nemam NIŠTAAA!!!

    :oops:
  • Karolj

    Re: Koliko sprava za vežbanje imate u kući?

    od Karolj » pre 16 godine

    Moderator napisao:- Total Gym mi je kod komšije (on je takođe buckast i takođe ga mrzi i da ga rasklopi a kamoli da radi vežbe)... ;

    Kakav je taj Total Gym, meni je malo falilo da ubedim mamu da mi ga kupi, ali... :roll:
  • spodoba
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 3
    Pridružio se: pre 16 godine

    od spodoba » pre 16 godine

    Mislim da bi svi trebali prvo da prebrisete prasinu sa svih tih spravica i sprava koje imate:) za pocetak je i to dovoljno.Znacilo bi da ste resili da se pokrenete,lepo je pricati i kuckati,sta bi trebalo?kako bi trebalo?
    Mislim da svi to vrlo dobro znate,samo treba da se naterate,najteze je naterati se,za pocetak i 10 min manje sedenja ispred kompa ili tv-a ce znaciti,vremenom ce biti 15 pa 20...Za to vreme uraditi nesto pametno za sebe,razmislite i pokrenite se:)
  • Asja
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 42
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Asja » pre 16 godine

    Hmmm, pa steper, i to onaj iz Nekermana. Vrlo sam bila blizu da kupim onaj sto reklamiraju na nekom TV shopu koji je desetak hiljada din. Muz mi je rekao da ja to necu da koristim i da na kupujem, al eto, ja se zainatila. Jedva sam cekala da stigne i onda - mesec dana intenzivnog trening. Onda su mi dosla svekar i svekrva na nekolik dana, pa nisam mogla da vezbam kad su oni tu. Onda smeta u sobu, pa smeta u drugoj sobi... Trenutno je u nekom cosku nakrivljen, pun prasine - samo sto ne pocne da vristi "pusti me odavde, radi nesto!" A i nervira me jer skripi kad vezbam.
  • zoka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 16 godine

    od zoka » pre 16 godine

    :D Asja ,isti ti je slucaj i sa mojim steperom. Samo ga pomeramo jer smeta , ili sluzi da drzi vrata otvorenim...Inace moj je kupljen u nekoj sportskoj radnji i ne skripi puno ali se cuje . Moj savet , pusti neku muzuku i djipaj !!! A mogla bih i ja ali me tesko naterati...
    pozzic
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Kod kuće imam eliptični trenažer. To je ona sprava koja liči na sobni bicikl, samo nema sedište, pedale su malo veće i na njima se stoji, a postoje i ručke koje su vezane za pedale.

    Imala sam faze kada sam manje ili vise vežbala, ali sam sada uspela da se disciplinujem i vežbam redovno jer sam bolje sebi definisala trening. (ako nekog zanima, neka pogleda temu Hiit trening u vežbanju).

    Ranije sam imala sobni bicikl, ali na tome me je previše žuljala zadnjica, pa sam ga prodala. Imala sam i neki simulator skijaškog trčanja, ali mogu slobodno da kažem da je to neviđeno glupa sprava za žene koje bi da smršaju.
    Htela sam da kupim i steper ranije, ali sam srećom pogledala na "nosivost" - do 74kg... Khm, khm... to je bilo daleko ispod moje težine... zapravo još uvek je :lol:
  • jaga
    Amater
    Amater
    Postovi: 360
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jaga » pre 16 godine

    U kuci nemam ni jednu spravu.Ali zato zivim na selu.Od jutra do sutra obavljam fizicke poslove i to smatram idealnim vezbama.
    Zdravlje i volja ce pokazati rezultate
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Jago, tebi zaista sprava ni ne treba. Možda bi ti prijala neka vrsta aktivnosti za relaksaciju - na primer šetnja ili razgibavanje. Zapravo, razgibavanje i istezanje bi ti svakako dobro došlo.
  • jaga
    Amater
    Amater
    Postovi: 360
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jaga » pre 16 godine

    Praslin u pravu si.Tai Chi je idealan za to.Takodje i Pilates.
    Zdravlje i volja ce pokazati rezultate
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 16 godine

    Jago, isprva te nisam prepoznala :wink:
    Tai Chi je zapravo idealan za tebe - razgibavanje plus relaksacija, za jačanje mišića i tetiva i bolju pokretljivost zglobova.
    Drago mi je da vežbaš. Juhuuuu!
    Moram da napravi temu Tai Chi, ali hoću da skupim dovoljno materjala.
  • melisa
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 149
    Pridružio se: pre 16 godine

    od melisa » pre 16 godine

    Ja imam sobni bajs koji ne kupi prašinu, ali se i ne koristi bog zna šta...Tegiće za ruke i razne kasete sa vežbama...Samo nigde volje da nadjem.
    :roll:
    Slika
  • Norma J.M
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 223
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Norma J.M » pre 16 godine

    Posto ste vi puni raznoraznih spravica,koje kupe prasinu,ajde poklonite meni koju,
    jer nemam ni jednu!!!Kod mene nece skupljati prasinu :lol: A i nisam bas u mogucnosti da dajem pare na spravice :?
    Moja jedina spravica u kuci je konopac za preskakanje :16: i ako otmem od deteta hula-hop!! :16:

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju