Koliko sprava za vežbanje imate u kući?
  • Pufna
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 49
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Pufna » pre 16 godine

    Moj sobni bicikl je do pre pocetka dijete bio - vesalica.
    Zato sad nadoknadjujem sve i to je jedina sprava koju imam u kuci, a koju koristim uz jastuce - iz razumljivog razloga.
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ella » pre 16 godine

    Čekaj da se setim pošto nisu svi u upotrebi:
    - sobni trenažer/bicikl koristim ne baš redovno
    - bučice i tegove isto kao i bicikl
    - stomak eliminator muž otkinuo pri prvom trzaju ali sačuvao zube (pisaću o toj anegdoti)
    - hulhop, roleri, vijača - dala sam ih deci
    - piltes lopta - deca se igrala makazama
    - običan bajk ne koristim jer se sic/sedište ne vidi kada sednem
    - ali zato mi savršeno pristaju i stalno koristim sledeće sprave koje bih rado zamenula za bazen u dvorištu: usisivač, paročistač, varjača, metla, praško, magične krpe,...
    - uskoro mi stiže živa spravica tj. trebalo bi da mi stigne novi kućni ljubimac pa ćemo on i ja u šetnju kada svi poležu na spavanjac
  • lilit

    od lilit » pre 16 godine

    Stomak eliminator sam ostavila kod svekrve, jer sam cula da je jednoj gospodji bio zuboeliminator i kada god sam pocinjala da vezbam, zamisljala sam kako se onaj feder otkida i pravo meni u glavu Slika .

    Vremenom, postao mi je nocna mora i pocela sam da ga se bojim. Sada imam "nepokretne" stepenice, jer zivim na 4-tom spratu bez lifta.
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ella » pre 16 godine

    Kad i Lilit pomenu zuboeliminator, da se nadovežem jer sa u svom postu isto pomenula stradanje zuba, znači dokazano je da stomakeliminator uspešno skida kilograme lomljenjem zuba. Naime moj kolega se stalno smejao ženi kada bi ova uzela da tegli te federe sa stomakeliminatorom, a onda je ona počela da ga ubeđuje da proba i on jer mu ne bi bilo na odmet da skine koje kilo. Ubedi ga jednog dana i on čovek prvim trzajem eliminiše nekoliko prednjih zuba, nakon intervencije par nedelja se hranio isključivo na slamčicu i skinuo tih par suvišnih kilograma, naravno nadoknadio ih je ponovo ali pošto je polomio spravu nije mogao da ponovi tretman.
    Zaključak- stomak eliminator skida kilograme (i zube) ali ima jo-jo efekat :lol:
    Savet: iskoristiti federe od sprave u druge svrhe
  • suzana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 47
    Pridružio se: pre 16 godine

    od suzana » pre 16 godine

    Pozdrav svim vježbačima, gdje god bili! Ja nemam puno sprava, ja imam samo sobni bicikl koji je do prošlog tjedna glumio vješalicu za robu...od 15.10. je u redovitoj upotrebi. Svaki dan vozim 45 minuta, kad steknem kondiciju, postupno ću povećavati.
  • Milomir (Miki)
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 22
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Milomir (Miki) » pre 16 godine

    Od sprava za "vežbanje" i dalje imam samo 3 aktivne tasteture (3 uvek uključena računara) i jednu pasivnu (laptop računar, uglavnom mi je na "desnu nogu" odmah pored stabilnog računara). Laptop je, uglavnom isključen, sem kad ćera oće na internet. Onda ga uključujem. Inače, on je dežuran za rad na terenu, pošto unosim podatke u fiskalne kase po prodavnicama... :D Znači, puna kuća mi je "sprava za vežbanje"... :)
    Milomir Milovanović - Miki (Šiško)...

    "Herbalife" - Jeste li probali da mršavite na taj način?
  • crnooka
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 16 godine

    od crnooka » pre 16 godine

    nijednu nemam spravu ali sam zato od juce u fitnes klubu gde trcim po 15 minuta na traku radim vezbe za noge,vezbe za stomak rad sa budjicama ma sve zivi.Pokusala sam kuci sa istim vezbama ali nikako nemogu da se preznojim kao u klubu. Mnogo se dobro osecam .Inace sam pristalica tih grupnih vezbanja jer kuci mozes da varas a tamo ne.Ja sam i ranije isla ali zbog vencanja sam prekinula a i muzic puzic je bio kuci.Eto toliko
  • Lana
    Amater
    Amater
    Postovi: 128
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Lana » pre 16 godine

    Izvin'te, jesam nova, ali da niste malo pobegli sa teme? :angel:

    Dakle, moje sprave: bivše i sadašnje.

    Prvi je jednom davno bio stomak eliminator. Srećom, niko nije razbio zube, ali je slabo i korišćen. Ko ga još ima, evo mog recepta: skinete jedan feder, na oba kraja stavite po jedan jači kaiš, koji potom zakačite oko gležnja i tako lepo širite i skupljate noge - super za spoljnu butinu. Sve varijacije su moguće. Možete ga zakačiti i za nogu od stolice a drugi kraj opet za gležanj, pa savijate i ispravljate nogu u kolenu - super za kvadriceps.

    Onda je došao Simulator skijaškog trčanja koji je, tek posle mojih "skrpi" prepravki uspevao da radi kako treba i dosta mi pomogao da svojevremeno doteram liniju (koju sam, debil, upropastila).

    Sada uzgajam:
    - Mini-steper (kome je pukla sajla, pa sutra kupujem kamionsku za ručnu i montiram)
    - Tegovi za oko noge od 1 kg
    - Bučice (šipke sa navojima i ploče, pa ko kako voli)
    - Neka spravica, piše da je za grudi, a ja je ubacim između kolena i koristim za unutrašnju butinu
    - O kojekakvim uputstvima, video-vežbicama itd. neću ni da pišem - znam da treba i da spavate :wink:
    Boze, molim te, daj mi strpljenja - i to odmah
  • dada
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 47
    Pridružio se: pre 16 godine

    od dada » pre 16 godine

    nazalost ni jednu, ali bih voljela!!!!
  • Pippi
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 31
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Pippi » pre 16 godine

    Nemam ni ja neku spravu za vezbanje u kuci.
    Imam bicikl, koji mi je super i ne bih ga menjala ni za jedan sobni bicikl, jer mi je lepse voziti napolju. :D
  • beatris
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 31
    Pridružio se: pre 16 godine

    od beatris » pre 16 godine

    Vezbe svakodnevno radim po pola sata. Pocela sam da ih radim pre nekoliko dana i jako sam zadovoljna.
    Nemam ni jednu spravu u kuci.
    Osim vezbi od fizickih aktivnosti praktikujem duge setnje, penjanje uz stepenice i plivanje ponekad.
  • lulu
    Amater
    Amater
    Postovi: 125
    Pridružio se: pre 16 godine

    od lulu » pre 16 godine

    Evo i ja da nabrojim sta mi sve zauzima mesta u kuci i sluzi za kacenje stvari i da skuplja prasinu!!

    - sobni bicikl (nekad ga koritila, sad je na vidiku smo da mi pravi drustvo)
    - sprava za "veslanje" ne znam kako se zove, muz seo i odmah slomio po isporuci
    - mini steper
    - aparatic za trbusnjake (onako grci stomak, isto pre koristila)
    - neka sprava koja ima vibracije i kajseve za struk, valjda i ledja, lepo te izdrma (stoji u plakaru, jer nemamo mesta)
    - philipsov masazer protiv celulita
    - tegove do 5 kg
    - ima i ono za istezanje ruku i naravno spravice za sake

    Eto ima sve od reda, ali niko ne koristi jos tedoh das platim godinu dana da idem u neki klub da vezbam, jer pobogu nemam inspiraciju u kuci :29: !!!

    Pa samo da me covek :nasilan: !!!
    Slika
  • tinna
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 16 godine

    od tinna » pre 16 godine

    Slično je i kod mene:

    1. eliptični trenažer
    2. Ab Swing
    3. Neki roler za trbušnjake
    4. Najveća pilates lopta
    5. mala pilates lopta
    6. tegići za noge
    7. tegići za ruke od 1kg
    8. tegići za ruke od 1.5kg
    9. konopac za preskakanje

    ... verovatno još nešto ima ali....

    a, da.... i onal leptir za trbušnjake... na baterije...
    ma ništa ne koristim
  • Malena83
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 12
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Malena83 » pre 16 godine

    Steper koji skuplja prasinu i : kucnu biciklu koja je tek kupljena i iskreno dnevno po 10km odvozim :013: :013: :013:
  • skubisa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 28
    Pridružio se: pre 16 godine

    od skubisa » pre 16 godine

    elipticni trenazer, tj. simulator nordijskog trcanja.....
    Poslednja izmena od skubisa u 13 Apr 2008, 13:59, izmenjeno 1 put ukupno.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju