Odgovori 163 postova
HIIT trening
  • sekano
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 15 godine

    od sekano » pre 15 godine

    Evo i mene da pitam pitanje.;nisam praslin smarala sto godina..
    Pokusat cu biti kratka ;.. :roll:
    vozila sam orbi 40 minuta svaki dan sem vikenda...ono odradivala sam momacke treninge bez zabusavanja...opet naravno u sklopu sa mojom tadasnjom kilazom(91.5) i kondicijom.Elem evo mene posle 3 mjesece 77 kg i jeli mogu reci sa finom kondicjom;.
    U posljednje vrijeme u trening sam ,pocela ubacivati HIIT...znaci vozim 28 minuta(vjezba planina)i zadnjih 12 minuta ubacim hiit...30-30s..i oznojim se strasno;.i posle se osjecam izvrsno.;
    Medutim sada imam drugi problem ;naime mladi gospodin je smanjio spavanje tako da on ukupno spava 30 minuta a meni jeli treba 5 minuta da se spremim,pa 40 vjezbanje pa tusiranje ne izvodljivo :cry:
    Dakle sada vjezbam 30 minuta;.;
    Praslin koliko mi je idealno da vjezbam??misli na hiit;.znaci koliko normalno pa hiit pa opet normalno???ono sada mogu da odradim 15 minuta hiit po 30-30s opterecenje 7ili 8(od 16)i to brzinom 22-35..km/h..
    auu sad skontah da sam ga oduzila :oops:
    Hvala
  • nesone
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 8
    Pridružio se: pre 15 godine

    od nesone » pre 15 godine

    sekano napisao:Evo i mene da pitam pitanje.;nisam praslin smarala sto godina..
    Pokusat cu biti kratka ;.. :roll:
    vozila sam orbi 40 minuta svaki dan sem vikenda...ono odradivala sam momacke treninge bez zabusavanja...opet naravno u sklopu sa mojom tadasnjom kilazom(91.5) i kondicijom.Elem evo mene posle 3 mjesece 77 kg i jeli mogu reci sa finom kondicjom;.
    U posljednje vrijeme u trening sam ,pocela ubacivati HIIT...znaci vozim 28 minuta(vjezba planina)i zadnjih 12 minuta ubacim hiit...30-30s..i oznojim se strasno;.i posle se osjecam izvrsno.;
    Medutim sada imam drugi problem ;naime mladi gospodin je smanjio spavanje tako da on ukupno spava 30 minuta a meni jeli treba 5 minuta da se spremim,pa 40 vjezbanje pa tusiranje ne izvodljivo :cry:
    Dakle sada vjezbam 30 minuta;.;
    Praslin koliko mi je idealno da vjezbam??misli na hiit;.znaci koliko normalno pa hiit pa opet normalno???ono sada mogu da odradim 15 minuta hiit po 30-30s opterecenje 7ili 8(od 16)i to brzinom 22-35..km/h..
    auu sad skontah da sam ga oduzila :oops:
    Hvala

    Sasvim je dovoljno kako i sada vezbate, tih 30 minuta sa hiit-om.
    Predlozio bih Vam da 10 min zagrevanje misica do 25 km/h, 10 min hiit max sto Vi mozete( 35 km/h je sasvim dovoljno za Vas), i 10 min recovery(koliko traje zagrevanje misica, toliko treba i odmaranje tj. opustanje misica).
    Nemojte raditi vise od 3-4 puta nedeljno.
    Rezultat nece izostati, srecno sa vezbanjem,
    pozdrav.
  • Princeza
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Princeza » pre 15 godine

    Imam kucno biciklo vec godinama i sluzi mi da kacim robu na njega. Eto, sad ste mi dali fin predlog da ga stavim u upotrebu. Mozete li mi malo pojasniti kako bi ovaj hiit izgledao u mom slucaju. Imam 28 godina i 16 kg viska, na UN dijeti sam. Inace nisam uopste u kondiciji, sjedim u kancelariji 8 sati i do najblize trafike idem autom. Kuci isto tako, samo standardni kucni poslovi.
  • sekano
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 15 godine

    od sekano » pre 15 godine

    nesone napisao:
    sekano napisao:Evo i mene da pitam pitanje.;nisam praslin smarala sto godina..
    Pokusat cu biti kratka ;.. :roll:
    vozila sam orbi 40 minuta svaki dan sem vikenda...ono odradivala sam momacke treninge bez zabusavanja...opet naravno u sklopu sa mojom tadasnjom kilazom(91.5) i kondicijom.Elem evo mene posle 3 mjesece 77 kg i jeli mogu reci sa finom kondicjom;.
    U posljednje vrijeme u trening sam ,pocela ubacivati HIIT...znaci vozim 28 minuta(vjezba planina)i zadnjih 12 minuta ubacim hiit...30-30s..i oznojim se strasno;.i posle se osjecam izvrsno.;
    Medutim sada imam drugi problem ;naime mladi gospodin je smanjio spavanje tako da on ukupno spava 30 minuta a meni jeli treba 5 minuta da se spremim,pa 40 vjezbanje pa tusiranje ne izvodljivo :cry:
    Dakle sada vjezbam 30 minuta;.;
    Praslin koliko mi je idealno da vjezbam??misli na hiit;.znaci koliko normalno pa hiit pa opet normalno???ono sada mogu da odradim 15 minuta hiit po 30-30s opterecenje 7ili 8(od 16)i to brzinom 22-35..km/h..
    auu sad skontah da sam ga oduzila :oops:
    Hvala

    Sasvim je dovoljno kako i sada vezbate, tih 30 minuta sa hiit-om.
    Predlozio bih Vam da 10 min zagrevanje misica do 25 km/h, 10 min hiit max sto Vi mozete( 35 km/h je sasvim dovoljno za Vas), i 10 min recovery(koliko traje zagrevanje misica, toliko treba i odmaranje tj. opustanje misica).
    Nemojte raditi vise od 3-4 puta nedeljno.
    Rezultat nece izostati, srecno sa vezbanjem,
    pozdrav.

    Hvala na odgovoru..evo reci cu da otrprilike tako i radim..10 minuta zagrijavanje,s tim da odradim 15 minuta hiit sa 35km/h max i posle ja 5 minuta odmaranje a eto vidim da treba i za odmaranje onoliko koliko i za umaranje..auuu ala sam ga zapetljala.. :cry:
    Ok hvala jos jednom na savjetu
  • sekano
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 18
    Pridružio se: pre 15 godine

    od sekano » pre 15 godine

    Princeza napisao:Imam kucno biciklo vec godinama i sluzi mi da kacim robu na njega. Eto, sad ste mi dali fin predlog da ga stavim u upotrebu. Mozete li mi malo pojasniti kako bi ovaj hiit izgledao u mom slucaju. Imam 28 godina i 16 kg viska, na UN dijeti sam. Inace nisam uopste u kondiciji, sjedim u kancelariji 8 sati i do najblize trafike idem autom. Kuci isto tako, samo standardni kucni poslovi.

    prvo bravo za bike...i on ne treba da sluzi kao vjesalica 8)
    cuj da ti ne bi nesto pogresno rekla procitaj ovu temu od pocetka onako bas u detalje,mislim da je praslin napisala tacno koliko se moze poetnicki vjezbati pa koliko povecavati pa naravno i kako vjezbati.ako se ne budes snasla onda pitaj pa cemo nesto zajedno smisliti;.
    samo naprijed;.u vjezbi je spas..;i u ishrani naravno;..
  • Princeza
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 23
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Princeza » pre 15 godine

    Hvala Sekano, ali trenutno sam u dilemi da li smijem da vozim biciklo, s obzirom da sam pod antibioticima, raste mi osmica, pa mi natekla. Dali mi da pijem antibiotike 7 dana i ja mislim da ce mi ga vaditi u ponedjeljak. A ja bas zakazala da idem na power plate od ponedjeljka. Sta mislis, koje su to aktivnosti koje smijem praktikovati kad imam terapiju?
  • vicki
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 5
    Pridružio se: pre 16 godine

    Re: HIIT trening

    od vicki » pre 14 godine

    hej zdravo svima ,neznam dali je ovo pravo mesto za moje pitanje,al eto ako nije izvinjavam se ,posle dugo,dugo vremena resila sam da se probudim iz ovog zimskog sna hehe .
    i ucinim nesto za sebe, elem imama kod kuce stepper i krenula sam sa nji vezbati pre dve nedelje u pocetku je bilo tesko al kako dani prolaze sve mi je lakse i lakse krenula sam prvo sa 5 min ,a onda svko jutro minut ,dva produzenja ,tako da danas odradim 40 min intezivnog treniga na stepperu trudim se da to bas idezivno odradim brzim tempom ,(to mu todje oko 380 cl potrosenjih za to vreme)tako pokazuju brojke na displeju mog steppera.
    a uz to se strasno iznojim ,bas pravo kad zavrsim sa treniga izgledan ko da sam ispod tusa izasla .

    e sad mene interesuje ima li smisla ovo sto ja radim u cilj mi je da povratim kondiciju i naravno smrsam malo trenutno sam na
    UN-ki.svaki je savet dobro doso
  • Britomartis
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 14 godine

    Re: HIIT trening

    od Britomartis » pre 14 godine

    ova tema je zamrla, jel?

    steta, saveti su potpuno fenomenalni!

    moram sutra da iznapadam sve drugarice da vidim kako bih mogla da pozajmim od neke sobni bicikli na neko vreme :D
    e neeeee's ti meni apac biti!
  • jelly
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: HIIT trening

    od jelly » pre 13 godine

    Moram i ja nesto da pitam dragu praslin posto vidim da je postala pravi expert za ovo :)

    Imam dosta losu kondiciju. Ranije sam redovno radila na steperu, svako vece po 45 do 60 min nekim srednjim tempom. Prethodnih 6 meseci ili vise uopste nisam vezbala. Uskoro imam jednu jako bitno proslavu za koju sam resila da oslabima (naravno, uvek u zadnji cas) i pored dijete pocela sam da setam svaki dan po sat vremena i svaki dan vezbam na steperu po pola sata. Htela bih da ubacim taj hiit, jer sam sa mnogo strana cula super iskustva. Ja bih onda umesto 7 obicnih steper treninga nedeljno imala 4 obicna i 3 hiit treninga. Ne znam da li je to mozda previse :neznalica: .
    Citajuci ove postove na temi napravila sam kao neki plan tog hiit treninga, pa ako mozes i to da mi ispravis ako ne valja

    - 10 minuta zagrevanja umerenim tempom
    - promena intervala 10 puta - 15 sec intenzivno 45 minuta sporo
    - 10 minuta recovery umerenim tempom

    Na netu sam procitala da je 3:1 hiit kao bolji za skidanje kila, nemam pojma da li je to tacno.
    Hvala unapred na odgovoru :)
  • Sonjicak
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: HIIT trening

    od Sonjicak » pre 13 godine

    ...Odusevljena sam sajtom ,stvarno je super imati nekoga pitati za misljenje i savet..Hvala vam puno.. :zelenko:
    ...Imam jedno pitanjce pre jedno tridesetak dana krenula sam sa UN dijetom i vezbama svakodnevno,konkretno radim stomak donji i gornji i ramena ruke(ali ne nesto preterano) i driblam na mom kucnom ljubimcu (biciklu) :D .........U pocetku je to bilo prvo 10 do 15 minuta,sada vozim pola sata ponekad i duze 20-25 km na h..A danas sam probala hiit vozila sam pet minuta normalno pa narednih pet isla sam 30 sekundi brzo pa 30 sekundi normalno..i jos 20 minuta normalno..tj na tih 15 minuta hiit dodala sam jos 15 minuta voznje...Da li da nastavim tako?Sta bi mi bila najbolja varijanta za sto brze i uspesnije odmascivanje.. :D ...?
  • Sonjicak
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: HIIT trening

    od Sonjicak » pre 13 godine

    ...Ne ferma mene niko ovde.... :-P
    Ja sam presla sa pola na sat vremena voznje i super sam,i od sutra krecem sa kupusarkom...znam nije zdravo ali ja bih da sacuvam moje psihicko zdravlje.... :D
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: HIIT trening

    od 314pezos » pre 13 godine

    Nije da te niko ne ferma jer mene nema na forumu :bas_tuzan:

    Sonjicak napisao:Imam jedno pitanjce pre jedno tridesetak dana krenula sam sa UN dijetom

    Baš mi je drago al ovo zapamti "UN i intenzivno vežbanje baš i ne idu jedno drugom pod ruku"
    Sonjicak napisao:i vezbama svakodnevno,

    uffff, ni mister Olimpija ne trenira više od 5 dana u nedelji ... daj svojim mišićima šansu i da se odmore ... možeš 2-3 dana trening pa dan pauze.
    Sonjicak napisao:konkretno radim stomak donji i gornji i ramena ruke(ali ne nesto preterano)

    odlično za vežbe kojima ćeš doterati stomak al pridodaj i vežbe kojima ćeš oblikovati i bočne strane stomaka ... što se tiče ruku tu se slažem sa tobom da i ne treba da ih forsiraš a bitno je da ih lepo formiraš.
    Sonjicak napisao:i driblam na mom kucnom ljubimcu (biciklu)

    odlično
    Sonjicak napisao:probala hiit vozila sam pet minuta normalno pa narednih pet isla sam 30 sekundi brzo pa 30 sekundi normalno..i jos 20 minuta normalno..tj na tih 15 minuta hiit dodala sam jos 15 minuta voznje...Da li da nastavim tako?Sta bi mi bila najbolja varijanta za sto brze i uspesnije odmascivanje..

    Sonjicak napisao:a sam presla sa pola na sat vremena voznje i super sam

    Pošto već imaš stečene kondicije moj ti je predlog sledeći 10 min vožnje sa postepenim ubrzanjem, 15 min HIIT sa intervalima po izboru pa 5 min odmarajuće vožnje.
    pa da radiš seriju vežbi što ih radiš i to na primer jedan dan samo stomak pa sledeći dan recimo ruke i ramena pa treći noge
    i kad završiš vežbe onda još 15-20 min bicikla ali malko jačeg tempa t.j sredina snage iz HIIT-a.

    sretno u daljem vežbanju 8)
    Slika
    Slika
  • Sonjicak
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 13
    Pridružio se: pre 13 godine

    Re: HIIT trening

    od Sonjicak » pre 13 godine

    ...Fala,fala... :D

    Ja se nekako vodila tim da je svakodnevno delotvornije,ali to onda menjam... 8)
    Hvala na savetima..... :D :mahalo:
Odgovori 163 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju