Odgovori 163 postova
HIIT trening
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Daj, Ella, nisi ti izuzetak, nego mi nije uvek isti dan, nemam uvek jednako vremena.
    Nemoj da si na kraj srca. Ja se zaista trudim.
    Što se tiče strpljivog čekanja - to možda kod mene i nije najbolja taktika, jer ja zaboravim da me je nešto neko pitao.

    Ako se desi ubuduće da ti ne odgovaram, pitaj me na pp, to vidim sigurno i odgovorim.

    veeeeliki :009:

    Sad sam se pogubila. Koliko dugo ti radiš taj hiit i do koje minutaže si došla?
    Kakav ti je puls dok vežbaš?
    Kako stojiš sa ostalim vežbanjima (šetnja i sl.)?
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ella » pre 15 godine

    Srce si :30: Već sam pomislila da sam nešto prema tebi zgrešila jer umem ja to, mislim da odvalim nenamerno neku glupost koja je za mene normalna jer mi visok prag tolerancije pa mislim da je i drugima :oops:

    E sad što se tiče hiita.
    Krećem od početka, Vozila sam neredovno 2 nekad i 3 puta nedeljno i stigla do 10 min ali sam sada pravila dužu pauzu od meseca dana pa bih da krenem ponovo.

    Znači krećem od nule :D Danas prvi dan

    Puls mi se kreće od 125-135 zavisi koliko postavim opterećenje koje je kod mene na biciklu podeljeno od 0 do 8.
    Jutros sam vozila ovako:
    - 5 min opterećenje 2, brzina 25-26 km/h
    - 4'30'' hiit, isto opterećenje i brzina na lagano a isto opterećenje i brzina 30-32 km/h na jače
    - 5'30'' opterećenje 2, brzina 25-26 km/h
    puls na kraju treninga bio 125otkucaja/min i bila sam mokra do gaća :D prijatno umorna

    Inače ranije sam vozila samo hiit bez ovog umrenog pre i posle, istom brzinom kao gore navedeno ali opterećenje na 3, puls bi na kraju bio 135-140 ali uz jače lupanje srca i umerenu glavobolju.
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Ma, Ellić
    ja sam se preselila pre par nedelja, juče sam postavljala tek police za knjige (sami smo pravili), posao krenuo...
    Nisam ja dovoljno redovna ovde, ali se trudim svakako.

    Elem, ovako kako vežbaš, to ti je super. Odličan ti je i puls na kraju, baš kako treba.
    To što si imala ranije glavobolju, a sada nemaš, to znači da ti ovakav ritam više dogovara.
    Plus, smrškala si, pa ti je odmah lakše da vežbaš.

    Sve u svemu, nastavi tako. Nemoj opterećenje da povećavaš nikako. Brzina u prvih 5 minuta može komotno da se spusti i do 22km/h.

    E, sad. Možda ne bi trebalo da povećavaš vreme hiit-a. Vidi kako ti ide i kako se osećaš, ali budi oprezna sa povećavanjem vremena hiit-a. Za sada je ovo sasvim fin trening za tebe, samo drži da to bude redovno (ovo za redovno nemo' da te sanjam, taman si fin ritam uhvatila :wink: ).
    Što se mene tiče, mogla bi da dodaješ po minut hiit-a jednom u 2 nedelje, da bude laganije i da sporije dođeš do nekog maksimuma (valjda sam dobro objasnila).

    I bravo za vežbanje!
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ella » pre 15 godine

    SlikaSlika
  • ljutapaprichica
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 15 godine

    od ljutapaprichica » pre 15 godine

    OBOZAVAM HIIT :D tj,zavolela sam ga pre 2 dana,radila sam 10 parova(200m dzogiranje pa 200m brzo,ukupno 4km za 25 min) i bas sam se lepo umorila,i juce sam bila umorna...ranije sam trchala srednjim tempom 4km shto je i psihichki ubijalo...ovo je i zanimljivo:) danas sam pokushala isto,ali sam mogla samo 6 parova+4 obichna kruga...malo sam umorna zbog niskog unosa uh,ali se super osecam...u swakom sluchaju-osecaj je diiivan :013:
  • Bobili
    Amater
    Amater
    Postovi: 336
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Bobili » pre 15 godine

    Draga Praslin, pošto si mi rekla da ti se javim kad mi dođe kućno biciklo da vidimo za HIIT, pa evo meni stiže za nekoliko dana...Pa bih te zamolila da mi pomogneš?
    Unaprijed hvala... :009:
    Volim te ne zbog toga sta si ti, vec zbog toga sta sam ja kad sam pored tebe...
    ...Que yo siempre la adoré Y que nunca la olvidé,Que mi vida es un desierto, y muero yo de sed
    Y dígale también Que sólo junto a ella puedo respirar...
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Zdravo Bobili!

    Drago mi je što ti stiže bicikl, sad će skidanje ići lakše.

    hiit bi trebalo da vežbaš 3-4 puta nedeljno (svaki drugi dan)
    prve nedelje preporučujem 5 minuta normalno + 5 minuta hiit (intervali po 30 sekundi) + 5 minuta normalne vožnje

    svake sledeće nedelje povećavaj hiit deo za po minut, s tim da zagrevanje, odnosno prvi deo normalne vožnje bude obaveno 5 minuta, a završni deo ne manje od 3 minuta

    tako bi ispalo:
    I nedelja- 5n + 5hiit + 5n
    II nedelja- 5n + 6hiit + 4n
    III nedelja- 5n + 7hiit + 5n
    IV nedelja- 5n + 8hiit + 4n
    V nedelja- 5n + 9hiit + 4n
    VI nedelja- 5n + 10hiit +5n

    mislim da onda treba ostati na ovom nivou od 6 nedelje i tako vežbati svaki drugi dan
    tako dobijaš vrlo efikasan 20 minutni trening koji možeš nekako uvek da uglaviš u dnevne obaveze

    kupi šumeće tablete magnezijuma pa uzmi ponekad, ne moraš svaki dan, ali mogla bi onim danima kada vežbaš, bar u prve 2-3 nedelje

    bilo bi dobro da imaš i po sat vremena brzog hodanja, ako ikako možeš da uklopiš u raspored, mada bi bilo najbolje kad bi mogla nekad da odeš na bazen (ambiciozna sam, zar ne :wink: )

    Bilo kako bilo, ovaj hiit ćeš uspeti da postigneš - kratko traje pa nemaš izgovora da ne odradiš. Nemoj nikako da preteruješ sa njim i nemoj da izbegavaš raspored kakav sam ti napisala. Posle, kad prođe tih 6 nedelja, možeš i da radiš češće nego 3-4 puta nedeljno, ali uvek uzmi bar jedan dan u nedelji da ne vežbaš.

    pozzzz :wink:
  • Bobili
    Amater
    Amater
    Postovi: 336
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Bobili » pre 15 godine

    Prvo, Praslin da ti se zahvalim na brzom odgovoru, hvala ti od srca...Sad sam dobila informaciju, biciklo stiže sutra...
    Mene jos intersuje, ja sam mislila da odradim pola sata ujutru i pola sata uveče, ali sad ne znam mogu li posle HIITa neššto raditi više?
    Što se tiče brzog hodanja, ono kreće čim malo otopli, jer je ta staza pored rijeke, tako da duva jak vjetar!
    Mogu li ja nešto raditi između tih dana kad ne radim HIIT?
    Hvala ti još jednom... :009: te
    Volim te ne zbog toga sta si ti, vec zbog toga sta sam ja kad sam pored tebe...
    ...Que yo siempre la adoré Y que nunca la olvidé,Que mi vida es un desierto, y muero yo de sed
    Y dígale también Que sólo junto a ella puedo respirar...
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Možeš i pored hiit-a da voziš, to nije nikakav problem.

    Radi hiit svaki drugi dan, kao što smo se dogovorile, neka ti to bude na primer jutarnja vožnja.

    Međutim, ako nemaš tog dana prilike za brzo hodanje ili bazen, ti slobodno možeš da sedneš na bicikl i uveče, pa da odvozaš nekih 40 minuta normalnim tempom (nemoj hiit za tu drugu vožnju).

    Samo budi oprezna da se ne nažuljiš previše prvih dana, u naletu oduševljenja zbog novonabavljene igračke, pa da ti posle bude teško da sedneš na bicikl. (govorim iz iskustva :wink: )
  • Bobili
    Amater
    Amater
    Postovi: 336
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Bobili » pre 15 godine

    Hvala ti Praslin, oduševljena sam sa tobom, izvor si znanja,hvala ti puno...
    Ako se ne javim u isućim danima to je zato što imam velike upale, pa ne mogu ustati iz kreveta... :16: :16: :16: ....Ja ću staviti malo neko jestuče, pa valjda neće puno žuljati...
    Hvala ti još jednom.... :009:
    Volim te ne zbog toga sta si ti, vec zbog toga sta sam ja kad sam pored tebe...
    ...Que yo siempre la adoré Y que nunca la olvidé,Que mi vida es un desierto, y muero yo de sed
    Y dígale también Que sólo junto a ella puedo respirar...
  • Ivana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Ivana » pre 15 godine

    Draga Praslim evo ja se javljam za pomoć oko vežbanja. Porodila sam se pre nepuna 5 meseca carskim rezom. Po porođaju se ugojila zbog dojenja. Ne dojim više i krenula sam sa brojanjem kalorija i aerobik vežbama. Međutim dr kaže da je za takve vežbe rano.
    Šta mi ti preporučuješ da bih skinula stomak zbog kojeg još uvek ne mogu da obučem ništa sem trudničkih farmerica.

    I ja bih HIIT ali nemam biciklu, a ne mogu ni da odvojim vreme za trčanje. Šetam skoro svakog dan ali to je sa bebom u kolicima. Da li smem i kako da odradim hiit?
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Ivana,
    ti sada imaš stomak i zbog gojenja, ali i zbog trudnoće i carskog reza.
    U principu, za ravan stomak ti je najvažnija pravilna ishrana, mnogo važnija od vežbanja.
    Ne znam kako izgleda tvoja ishrana sada, ali u tome leži najveći trik.

    Što se hiit-a tiče, on se radi sa bilo kojom vrstom kardio treninga - trčanje, plivanje, bicikl, veslanje...
    Hodanjem ne možeš da radiš hiit, pošto u hodanju po definiciji nema aktivnost visokog intenziteta.
    Ne znam šta da ti preporučim, ne znam šta možeš sebi da organizuješ. Jesi li trenirala nekad nešto?

    pozzzzz
  • Ivana
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 4
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Ivana » pre 15 godine

    Srce si što si mi se javila. :31: Evo ovako.

    Nisam trenirala ništa. Ja sam počela sa aerobnim vežbama ali sad mi kažu da je rano zbog carskog reza. Mene rana ne boli, niti imam nekih nelagodnosti prilikom vežbanja. Ali neka, sačekaću još mesec dana. Trenutno vežbam u stanu tako što trčim u mestu. I tu se baš dobro izmorim. I radim vežbe za noge i ruke...skinula sa net-a.

    A dosta sam se ugojila posle porođaja u nadi da ako više jedem možda dobijem mleko. Međutim mleko se nije povećalo a kg Boga mi jesu ihihihi. Sada sam na brojanju kalorija. To mi nekako više odgovora. Smanjila slatkiše, hleb i testa uopšte i naravno masnoće. Pa videćemo, tek je 15 dana prošlo.

    Mogu li ja da primenim hiit na trčanju u mestu?
  • Deussa
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 15
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Deussa » pre 15 godine

    Praslin,imam jedno pitanjce,pa ti sibni odgovorcic kad stignes :oops:
    Pocela sam da radim HIIT na sobnom biciklu,onako kako je napisano(3 puta nedeljno,4 min...) Drzim Citrus dijetu uz to.
    Da li je dovoljno samo tako da vezbam,ili moram da ubacim jos nesto?Puls mi je oko 145 kod intenzivnog,da li je to ok ili da ga smanjujem?Imam 24 godine,55 kg.Unapred hvala :009:
  • Irena
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 1
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Irena » pre 15 godine

    Veliki pozdrav za sve! Da li neko zna, je li previse poslije hiit treninga nastaviti u teretani sa radom na spravama, sa tegovima i sl? :) Hvala!
Odgovori 163 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost