Odgovori 163 postova
HIIT trening
  • Gynger
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 59
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Gynger » pre 15 godine

    praslin
    probala sam hiit :) i mogu ti reci da mi prija,dobro,crknem ja malo za tih 5 min smenjivanja al ok
    ...danas sam malo manje vezbala jer imam upalu misica od aerobika :) i tae boa :D
    koje vi vezbe tae bo radite tj ima li neko neki sajt?
    ja sam skinula sa you tuba onog crnca billija :D
    "Ljubav je jedina stvar na svetu kojoj ne treba traziti razloga i objasnjavati je..."
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Imaš ovde na podforumu Vežbanje temu Tae Bo, ali sve vežbe su upravo od tog Billy Banks-a, tako da je sve OK.

    Molim te, nemoj da preteruješ. Ti si sada krenula udarnički, ponesena prvim zaletom i rizikuješ ozbiljne povrede. Napravi bar neku pauzu, nemoj hiit svaki dan da radiš (hiit se radi svaki drugi dan) i uzmi neke šumeće tablete magnezijuma pa uzimaj povremeno po jednu na dan (ne mora svaki dan).

    I pazi da dovoljno spavaš da se ne bi razbolela zbog drastične promene ritma života.
  • Gynger
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 59
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Gynger » pre 15 godine

    hvala praslin na brizi :) bas si zlatna...
    ali ne p[reterujem toliko,i znam videla sam tvoju poruku da se hiit ne3 radi svaki dan,i kad ne mogu ne mogu ne teram sebe...
    al eto koliko pazim juce nisam mogla da odolim hamburger :( :cry:
    koliko li on ima kalorija i masti hm??
    "Ljubav je jedina stvar na svetu kojoj ne treba traziti razloga i objasnjavati je..."
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Pogledaj u tablicama kalorija (podforum Brojanje kalorija), ali to ti sve zavisi od toga koliki je hamburger, kako ga peku, šta se sve stavlja u njega, kolika je lepinja...
  • Gynger
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 59
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Gynger » pre 15 godine

    pa nije bio veliki,ja ionako imam dijetu sa mesom xexe :D
    samo ne smem takvo meso,to je mesano mleveno,koje ima ko zna jos koje sve dodatke,al eto keva kupila i rekoh ajd ocu :cry:
    smem kuvano i na rostilju sa vrlo malo maslinovog ulja koje bas volim
    i to telece,ribu,svinjsko malo manje i pilece
    hvala provericu u brojanju kalorija,izvinite sto ja pitam nekad neka pitanja vise puna al nova sam,i nemam pojma gde je koje pitanje u kojoj temi :D
    :009:
    "Ljubav je jedina stvar na svetu kojoj ne treba traziti razloga i objasnjavati je..."
  • dzejn
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 41
    Pridružio se: pre 15 godine

    od dzejn » pre 15 godine

    ovo zvuci jako zanimljivo! nova sam ovdje pa imam par pitanja..:)
    koliko cesto treba da vjezbam da bi oslabila, ali ne bih da slabim sporo (kao ni svi vi pretpostavljam:))
    ja imam 20 god i treba da skinem nekih 10-15 kg.. imam sobno biciklo-steper pa bih mogla na tome da primijenim hiit?
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    Dzejn,
    nisam na kraju razumela da li ti imaš sobni bicikl, steper ili orbitrek?
    Na svemu može da se radi hiit.

    Koliko sam ja razumela, ti nisi baš u nekoj dobroj formi, zar ne?

    Hiit se radi tek svaki drugi dan, nikako češće, jer možeš da preforsiraš mišiće, pa onda ništa od vežbanja.

    Prve nedelje preporučujem 5 minuta normalno + 5 minuta hiit (intervali po 30 sekundi) + 5 minuta normalne vožnje na toj spravi koju imaš.

    Svake sledeće nedelje povećavaj hiit deo za po minut, s tim da zagrevanje, odnosno prvi deo normalne vožnje bude obaveno 5 minuta, a završni deo ne manje od 3 minuta

    tako bi ispalo:
    I nedelja- 5n + 5hiit + 5n
    II nedelja- 5n + 6hiit + 4n
    III nedelja- 5n + 7hiit + 5n
    IV nedelja- 5n + 8hiit + 4n
    V nedelja- 5n + 9hiit + 4n
    VI nedelja- 5n + 10hiit +5n

    Mislim da onda treba vežbanje trajno da ostane na ovom nivou od VI nedelje, pa ćeš tako vežbati 3-4 puta nedeljno (svaki drugi dan). Tako dobijaš vrlo efikasan 20 minutni trening koji možeš nekako uvek da uglaviš u dnevni raspored.

    Osim toga, možeš (i trebalo bi) svaki dan da ideš na brzo hodanje ili plivanje (i u danima kada imaš i kada nemaš hiit trening). To treba da traje između pola sata i sat vremena.

    Sa tim tempom vežbanja vrlo brzo će se videti rezultati.

    Vrlo je važno da se sada ne napališ pa kreneš da vežbaš preko ovih preporuka, jer ćeš se sigurno preforsirati, pa može da dođe do problema sa mišićima i ligamentima, a onda nema ništa od vežbanja za duže vreme i to će ti pokvariti dijetu.

    Zapamti, hiit je vrlo efikasan trening, ali nije se zezati sa time.

    Pozzzz

    P.S. Slobodno pitaj dalje, ako nešto nisam dovoljno objasnila.
    I kupi šumeće tablete magnezijuma pa uzmi ponekad, ne moraš svaki dan, ali mogla bi onim danima kada vežbaš hiit, bar u prve 2-3 nedelje
    :mahac:
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ella » pre 15 godine

    Ja sam izgleda pobrkala neke lončiće u vezi hiita

    Ja sam mislila da treba da vozim hiit na sobnom biciklu 4'30'' tri puta nedeljno i da svake nedelje povećavam za pola minuta, a sada kada sam malo pregledala forum vidim da treba voziti i 5 min normalnim tempom pre i posle hiita??? Sada ne znam koliko? Tj da li da vozim po ovoj tabelici koju si navela za Džejn?

    I ovo za Mg. Meni je Dr preporučila da ga pijem zbog konstantog premora zbog obaveza, a dešavalo se i da padnem u nesvest. Sada sam ga malo zapostavila pa pošto sam u ponedeljak krenula ponovo sa hiitom, reci mi zašto se preporučuje Mg?
  • La_mamma
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 15 godine

    Pitanjce

    od La_mamma » pre 15 godine

    Praslin,
    imam pitanjce za tebe.
    Ja imam 34 god... Jedno veliko dijete 10 god , i jednu bebanu 11 mjeseci :)
    Pocela sam sa Herbalife-om i dobro mi ide, ali se slabo krecem jer sjedim 8 sati, na poslu , do 16h , tada dodjem kuci , rucamo, hranim bebanu, stavim je da spava , onda je sredim sudje , robu , kucu ...utoliko se ona probudi, nahranim je i oko 19h-20h, odemo malo u setnju, ali to nije to...Setnja od jedno sat vremena , lagano po parkicu , pa sjednemo da pojede pudingic...i nazad kuci.
    Tako da mi je kretanje ravno 0.... :cry:
    Sigurno bi mi i HL brze djelovao da se vise krecem.
    Predio oko stomaka i sarmice iznad guzova su mi problem ,.Tacno sjedeci jastucici.
    Noge i ostalo je ok...ali taj dio.....uzas!
  • La_mamma
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 15 godine

    od La_mamma » pre 15 godine

    e da...ja ti sve lijepo ispricah ali pitanje ne postavih , hahahahahahahah

    Ono je: Imas li neku ideju , kako bih podtakla metabolizam i skinula moje jastucice? :)
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    La_mamma, nema ti druge nego da se više krećeš.

    Dakle, kad izvedeš bebanu (11 meseci, verovatno je još u kolicima?), onda nema hodanje lagano po parkiću, nego nađi negde neku dužu štraftu (ne poznajem Podgoricu, pa ne znam gde je zgodno) i hodaj brzim hodom 45 minuta.
    I tako svaki dan!

    Takođe, otvori temu Tae Bo na ovom podforumu, tu imaš mali trening od 8 minuta koji možeš da radiš svaki dan. Stavi bebanu u ogradicu, uključi i vežbaj, a dete će da se smeje silno kad te vidi :wink:

    Za sada bi ti to bilo dovoljno.
  • La_mamma
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 7
    Pridružio se: pre 15 godine

    od La_mamma » pre 15 godine

    Hvala ti puno.
    Vidjeh neke vjezbice na you tube, na temi ples ...pa cu uz to malo da skakucem kuci , dok ne zahladni i krenem na fitnes.
    Beba ima 11 mjeseci , ali je sa 10 mj. prohodala i kad izadjemo izlazi iz kolica , pa malo hoda , ja idem za njom , ali to nije brzi hod....Tako da cemo da opalimo jednu brzu straftu kolicima , pa onda cu je izvaditi da hoda malo. ...Pa kad je legnem uvece , potrudicu se da malo djuskam uz muzikicu i radim tae bo :)
    Nego moracu u sobu negdje jer ce moji muski da mi se smiju i rugaju :-P
  • Praslin
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 386
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Praslin » pre 15 godine

    More, neka se rugaju. Rugaće se 3 dana, pa će prestati, dosadiće im.
    Posle će da te grde što ne vežbaš :wink:

    A sa bebanom - to onako kako ona dozvoli, druge ti nema
    :D
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    od Ella » pre 15 godine

    ? :(
  • Ella
    Amater
    Amater
    Postovi: 400
    Pridružio se: pre 16 godine

    Praslin

    od Ella » pre 15 godine

    Veoma mi je žao što nisam dobila odgovor i što se sada priča o hiitu prebacila na temu o sobnom biciklu.
    Ne znam šta je razlog zbog čega mi Praslin uskraćuješ odgovor i ako ga već dugo strpljivo čekam.
    Ja sam zaista zbunjena, možda glupa ali mi ipak nije jasno.

    Kada sam te prvi put pitala o hiitu dobila sam sledeći odgovor:
    Praslin napisao:Ella, hoćeš li i ti na biciklu da radiš hiit? AKo ćeš tako, onda ti možeš kao beograđanka, vaša situacija je slična čini mi se.


    a kod nje piše:
    Praslin napisao:Prvo i najvažnije: BRAVO ZA OSTAVLJANJE PUŠENJA!!!! :013:

    Što se treniranja tiče, samo polako. Istina je da vežbanje pomaže da skinemo kilice, ali ne može mnogo da ubrza proces mršavljenja. Zato samo strpljivo, molim te.

    Super je što hodaš dosta, to ti je sada najbolje. Nemoj da počinješ sa trčanjem dok ne skineš još 15kg. Znam da deluje mnogo, ali veruj mi, možeš ozbiljne probleme sa zglobovima da napraviš, pa da posle nema ništa od trčanja.
    Znaš kako to ide - što je veći višak, to je vanija dijeta, a što više se smanjuješ, važnije su vežbe. Zato čuvaj zglobove da te posluže kasnije.

    Hiit bi mogla da radiš na sobnom biciklu. Treba da radiš hiit 3-4 puta nedeljno (svaki drugi dan). Prve nedelje radi hiit samo po 4 minuta i 30 sekundi, smenjujuću intevale brzog i laganog vežbanja na po 30 sekundi, s tim da ti prvi i poslednji ciklus budu spori.
    30sek. lagano - 30sek. brzo - 30 sek. lagano.... i poslednji krug 30 sek. lagano

    Svake nedelje produžavaj hiit trening za po 1 minut, ne više, sve dok ne dođeš do 20 minuta.

    Nemoj slučajno da se zaletiš da radiš više od toga, jer će biti gadnih upala i grčeva noću.

    Znam da ti deluje kao malo u početku, ali uz brzo hodanje od 45min. svaki dan (to ti toplo preporučujem) biće više nego dovoljno.


    I ja sam tako počela po 4ipo minuta svaki drugi dan. Posle si mi dala odgovore u vezi pulsa i još nekoliko saveta i hvala na tome.

    A onda opet vidim kod drugih da se pominje nekih 4-5 min pre hiita i 4-5 minuta posle tj. zavisi od osobe do osobe. I to mi sada nije jasno. Da li samo onih 4'30'' ili i ovaj lagani tempo pre i posle.

    Svi su dobili detaljan odgovor osim mene. Ja sam upoređena sa drugom osobom koja se ipak razlikuje od mene. Žao mi je zbog toga. Ne želim raspravu i svađu ali stvarno ne znam zbog čega sam ja izuzetak.
Odgovori 163 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost