Odgovori 4 postova Stranica 1 od 1
Gastricni baj pas i sobni trenazer.
  • stojan1974
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 7 godine

    Gastricni baj pas i sobni trenazer.

    od stojan1974 » pre 7 godine

    Pre operacije skracenja zeludca sam imao 136 kg. Posle operacije, posto nisam mogao da jedem nista sem supica i keksa, smrsao sam 20 kg. Posle toga je sve naglo stalo. 4 meseca nisam smrsao ni grama a onda sam poceo da vozim sobni trenazer. Vozim ga vec sest meseci i smrsao sam 10 kg. Ono sto me cudi je to, da vec tri meseca vozim a da mi tezina nikako ne spada sa 105.5 kg. Ja unesem dnevno do 2000 cal. Trenutno imam 105.5 kg Jedem iskljucivo laku hranu. Npr. doruckujem neku kukuruznu penu i vidu smokija koja je sastavljena iskljucivo od ugljenih hidrata. 50 gr. tog smokija ima 180 cal. ja pojedem 4 kese. posle toga uzmem za rucak 300 gr kuvanog krompira sa kutlacom graska (dao sam primer samo) u toku dana popijem litar soka i predvece uzmem jednu plazmu. Dakle....sve skupa nekih 2000 cal. Sobni trenazer vozim vec sest meseci i dosao sam u fazu kada od mogucih 8 tacaka opterecenja, ja vozim na tacki 7. Displej mi se skoro pokvario, i na osnovu ranijeg iskustva, vozim pri tom opterecenju, odprilike nekih 20-22 km/h. Zadnjih mesec dana sam presao sa sat vremena voznje na sat i po. Da li da povecam na dva sata kako bih smrsao? Apsolutno se nista ne desava zadnjih dva meseca. Ni grama nisam smrsao. Imam dosta viska koze koja visi sa mene i sala. Kao sar pej sam. Uzgred, lecim stitnu zlezdu od hipotireoze, ali hormone drzim pod kontrolom lekovima. TSH mi je u normalnom opsegu. Ne moze se reci da je metabolizma u pitanju. Vidim ovde, neki kazu da ne treba voziti preko 60 minuta. Da li onda da smanjim na 60 minuta voznje i da smanjim opterecenje sa 7-ce kako bih brze okretao pedale. Nekako mi nezgodno da vitlam pedalu a da pritom ne osecam nikakav umor.
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Gastricni baj pas i sobni trenazer.

    od 314pezos » pre 7 godine

    Dragi Stojane, više je nego očigledno da si došao do svoga praga unosa ugljenih hidrata jer ti se jelovnik sastoji bukvalno od toga, te ćeš to morati da smanjiš a da uvedeš proteine da bi nastavio dalje sa gubitkom. Nije sve u vožnji pod jednim opterećenjem, ok, sad smanji opterećenje (na recimo 3-4) ali povećaj brzinu za 2-3 km/h pa kad osetiš da blago poskakuješ na sicu tad povećaš opterećenje za 1 ali ne smanjuješ brzinu (kadencu) ... pa kada sa tom brzinom dođeš do opterećenja 7-8 onda opet opterećenje na 3-4 pa povećaš brzinu za pr km/h ... ili da počneš sa HIIT treningom recimo voziš 1-2 min 22-25 km/h a on 20-30 sec digneš na 32-35 km/h i tako neizmenično. ... i tako do nekog proleća a onda na bravi bicikl pa u prirodu.
    Slika
    Slika
  • stojan1974
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 7 godine

    Re: Gastricni baj pas i sobni trenazer.

    od stojan1974 » pre 7 godine

    Dragi Stojane, više je nego očigledno da si došao do svoga praga unosa ugljenih hidrata jer ti se jelovnik sastoji bukvalno od toga, te ćeš to morati da smanjiš a da uvedeš proteine da bi nastavio dalje sa gubitkom. Nije sve u vožnji pod jednim opterećenjem, ok, sad smanji opterećenje (na recimo 3-4) ali povećaj brzinu za 2-3 km/h pa kad osetiš da blago poskakuješ na sicu tad povećaš opterećenje za 1 ali ne smanjuješ brzinu (kadencu) ... pa kada sa tom brzinom dođeš do opterećenja 7-8 onda opet opterećenje na 3-4 pa povećaš brzinu za pr km/h ... ili da počneš sa HIIT treningom recimo voziš 1-2 min 22-25 km/h a on 20-30 sec digneš na 32-35 km/h i tako neizmenično. ... i tako do nekog proleća a onda na bravi bicikl pa u prirodu.
    A da li da nastavim da vozim sat i po ili da smanjim na sat vremena?
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    Re: Gastricni baj pas i sobni trenazer.

    od 314pezos » pre 7 godine

    Vreme trajanja treninga je već stvar individualne prirode, dužinu treninga više određuje napor (brzina+opterećenje) što je to više, vreme je obično kraće, al kako vreme odmiče, stiče se kondicija pa i pored većeg odnosa napora vreme treninga se povećava od malo pa do manijakalnih vremena ... svakako vreme treninga na trenažeru i vreme treninga na biciklu u saobraćaju nije uvek isto, jer vreme treninga na biciklu zna uvek da bude duže.
    Slika
    Slika
Odgovori 4 postova Stranica 1 od 1

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost