Odgovori 157 postova
UN Dijeta (Rina's 90) - ODRŽAVANJE
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    UN Dijeta (Rina's 90) - ODRŽAVANJE

    od 314pezos » pre 15 godine

    - Završili ste period predviđen za dijetu. Premasnu, preslatku i preslanu hranu naučili ste zameniti sa ukusnim i osmišljenim pripremanjem obroka, koji dobro utiču na vaše zdravlje. Otkrili ste kolike količine hrane su optimalne za Vas. Shvatili ste da Vam redovna fizička aktivnost daje više radosti od kauča s grickalicama nadohvat ruke. Možda ste ponovno otkrili sport, možda na Vas deluje pozitivno intenzivna i svakodnevna fizička aktivnost, pogotovo u dobrom društvu. Možda ste zbog svojih odricanja nagrađeni sa podrškom i razumevanjem najbližih.

    - Možda željenu težinu još niste dostigli. UN dijetu ponovite tek nakon 91 dan održavanja. Bez obzira da li se vi osećate dobro i spremno za novu dijetu, gubitak masnoća je ipak veliki šok za organizam. Telu treba odmor. Pomognite mu da u narednih 91 dan održite vašu težinu. Ako ćete nakon tog perioda ponovno krenuti sa UN dijetom, ne budite nestrpljivi, kilogrami neka se gube normalnim tempom. Napokon, izborili ste si vreme za sebe i najvažnije stvari u životu, hrana gotovo nije (više) među njima. Zato ćete strpljivo doći do zacrtanog cilja.

    - Cilj UN dijete je gubitak suvišnih kilograma. Specifičnost ove dijete je promena metabolizma u organizmu. Koji je garant, da ćete na kraju dijete uz malo pažnje održati težinu, koju ste dostigli u protekla tri mjeseca. Ako ste se držali pravila, skinuli ste lepu brojku kilograma, od 8 do 24, neki manje, mnogi više. Svima iskrene čestitke! Za sve koji nisu izdržali 91 dan držimo fige, da će im u drugom pokušaju uspeti. Ne zaboravite da je svaki izgubljeni kilogram put ka boljem zdravlju.

    - Pravila o kombinovanju namirnica već gotovo znate napamet, nedostaje vam jedino ideja, kako dalje. I sledećih 91 dan nakon dijete doručkujte samo voće. U sljedeća dva obroka, a posebno kod večere poštujte kombinovanje namirnica i vrijeme obroka. Ako u tih 90 dana izgubite još 3 kilograma, onda je došlo do promjene u metabolizmu. To ne znači da ćete se hraniti „po starom“, to znači uravnotežen način ishrane uz pravilnu kombinaciju namirnica i veliku fizičku aktivnost. Tako ćete biti puni energije i izdržati sve prepreke s kojima se svakodnevno susrećete.

    - Nema više ograničenja da za večeru morate jesti istu hranu kao za ručak. Potrebno je samo da pri sastavljanju večere poštujete pravilo kombiniranja namirnica. Budite praktični. Nećete pogrešiti ako za večeru pripremite posudu mešanog povrća ili salata i obogatite je s orasima, omiljenim začinima ili laganim jogurtom. Ako ste u nedostatku vremena uzmite jogurt, kojemu možete dodati kašiku pahuljica ili muslija, pojedite komad sira, ili barenu viršlu sa povrćem. Mogućnosti su velike. Budite domišljati.

    - Naravno možete i dalje za večeru jesti pola ručka kao što ste i do sada, ali sada postoji alternativa. Proučavajući primere došao sam do zaključka da se za proteinske dane predlaže alternativa u vidu kombinacije skroba sa povrćem ili testa sa povrćem a za skrobni dan se vidi alternativa u nekoj lakoj proteinskoj večeri. Za večeru i dalje važi pravilo, bez hleba. Alternative nema jedino na UH dan i na vitaminski, tu i dalje važe stara pravila.

    - Ciklusi u održavanju, su od 6 dana i to redom

    Dan 1 – Proteini
    Dan 2 – Skrob
    Dan 3 – Skrob
    Dan 4 – Proteini
    Dan 5 – UH
    Dan 6 – Vitaminski

    - Naravno i ovde ima vodenih dana, vodeni dani su 25-ti, 56-ti i 87-mi dan, tako da za taj dan važe i dosadašnja pravila.

    Vaš Giga 8)
    Poslednja izmena od 314pezos u 27 Jan 2009, 17:01, izmenjeno 1 put ukupno.
    Slika
    Slika
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 15 godine

    meni nije jasno zasto ti uvek spominjes 91 dan kad se dijeta lepo zove 90 dana dijeta-prirucnik za mrsavljenje i u celoj knjizi i prvom i drugom delu se pominje brojka 90 nigde ne pise 91
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    od 314pezos » pre 15 godine

    Lepo u izdatoj knjizi Rina's90 i u ovom privremenom upustvu održavanja što imam svuda stoji po danima 91 dan a naziv dijete 90 dnevna je čisto marketinski odrađeno zbog lakšeg izgovora i pamćenja.
    Slika
    Slika
  • gaga_81
    Amater
    Amater
    Postovi: 166
    Pridružio se: pre 15 godine

    od gaga_81 » pre 15 godine

    Hvala za pdf,odma sam ga isprintala i cuvam za dane odrzavanja-unaprijed planiram :wink: (ako izdrzim :D )
  • Luzmaria
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 9
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Luzmaria » pre 15 godine

    hvala Giga na ovome detaljnom i dobrom uputstvu..bice mi ovo od velike pomoci
  • krcko
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 54
    Pridružio se: pre 15 godine

    Re: UN Dijeta - održavanje

    od krcko » pre 15 godine

    314pezos napisao:-

    - Naravno možete i dalje za večeru jesti pola ručka kao što ste i do sada, ali sada postoji alternativa. Proučavajući primere došao sam do zaključka da se za proteinske dane predlaže alternativa u vidu kombinacije skroba sa povrćem ili testa sa povrćem a za skrobni dan se vidi alternativa u nekoj lakoj proteinskoj večeri. Za večeru i dalje važi pravilo, bez hleba. Alternative nema jedino na UH dan i na vitaminski, tu i dalje važe stara pravila.

    Vaš Giga 8)


    Giga, prvo hvala za ovo objasnjenje i uputstvo pre 3g sam skinula 16kg sa UN dijetom ali nisam odrzala odrzavanje i vratila 10kg za godinu dana sada sam odlucna da sve izdrzim.

    Nisu mi bas jasne ove alternative.
    zar i u prvih 91 dan nije dozvoljeno kombinovati skrob i povrce tj salata ili testo sa povrcem tj salatom ...
    Da li moze nekad da se kombinuje testo i sir recimo ili neke slicne kombinacije.
    mozemo li se u odrzavanju bez nekih posledica ogresiti jedan dan recimo odem sa muzem na veceru ili picu i sl. a sutra da nastavimo bez posledica.

    Hvala
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    od 314pezos » pre 15 godine

    Krcko, drago mi je što si se aktivirala na forumu i postavila pitanje.

    - Naravno da su dozvoljene kombinacije, skrob i povrce tj salata ili testo sa povrcem tj salatom ... to se i jede tako, nego moram ipak da napišem.
    - Mešanje vrsta namirnica tipa skrob-proteini, skrob-uh, proteini-uh nisu dozvoljeni.
    - Ali iako nisu dozvoljeni možete se slobodno ogrešiti poneki dan i jednostavno nastavite kako Vam idu dani po redosledu.

    Vaš Giga
    Slika
    Slika
  • nevermind
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 2
    Pridružio se: pre 15 godine

    od nevermind » pre 15 godine

    jedno pitanje imam ^^ dosta mojih prijateljica koje su bile na UN dijeti, ukljucujuci njihove mame, tetke, rodice i slicno.. su mi rekle kako prvih mjesec dana sto se otopi kila otopi, da u ova ostala dva mjeseca apsolutno nista od kila nije otiislo dolje :S to me malo plasi, malo vise xD :D molim iskustva :D
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    od 314pezos » pre 15 godine

    Zavisi kako su držale UN održavanje, ako su držale po ovim pravilima onda mora da se skida i nakon prvog meseca i dalje al manje i postepeno al predpostavljam da su se držale pravila i dalje samo za doručak voće a za dalje po našem starom pravilu sve smešaj u tanjir pa u sebe.

    Ja sam trenutno na održavanju t.j. pri kraju a i dalje polako gubim konstantno ali sve po pravilu sa početka teme.
    Slika
    Slika
  • Alien
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 62
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Alien » pre 15 godine

    Meni ovo odrzavanje uopste ne djeluje strasno. Samo kako sam shvatila sada za veceru moze da bude i neka druga vrsta namjernica, ne mora pola rucka, naravno bez mijesanja proteina, skroba i UH, mada vidim da se negdje i jogurt ubaciti i jos neke sitnice.
  • 314pezos
    Urednik
    Urednik
    Postovi: 7047
    Pridružio se: pre 15 godine
    Gender:

    od 314pezos » pre 15 godine

    Naravno da se može jogurt sa nekim muslijem ili ovsenim pahuljicama. :)
    Slika
    Slika
  • Lela 75
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 29
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Lela 75 » pre 15 godine

    Eto malo sam varala ovaj prvi krug (mozda i nije toliko strasno mozda jednostavno tako gubim kile )pa nece bas biti rezultati 100% ali mislim da ce to biti nekih 12kg sto i nije lose i onda mi ostaje 5kg do cilja :) :D a mozda cu u odrzavanju skinuti i njih ako budem vise fizicki aktivna sad ce lepo vreme pa bebu u kolica i setnja dva tri sata mora da da rezultate!!!
  • jedna mala
    Amater
    Amater
    Postovi: 418
    Pridružio se: pre 16 godine

    od jedna mala » pre 15 godine

    Lela ja sam u prvom krugu bez imalo brljanja skinula 12kg a u delu odrazavanja sam kombinovala meseceve mene i u ta tri meseca sam smrsala jos 9 kg
  • JOVANA83
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 43
    Pridružio se: pre 15 godine

    od JOVANA83 » pre 15 godine

    Gigo,evo procitah odrzavanje ima puno lepih ideja.Verujem da ti dolazi u obzir barena jaja,sa povrcem,zatim virsle,korni fleks sa mlekom,jogurtom,razne vrste zitarica.Dorucak je ok,posto ja nikad nisam imala tu naviku,samo ujutru kafa,rucak i naravno vecera, :( zato sam i dogurala kilazu,ali neka,drago mi je,jer da nisam nikad ne bih upoznala ovako divne ljude kao sto ste vi na ovom forumr.Stvarno ste mi prirasli za srce.U svakom slucaju,nacicuc recepte odrzavanja :D Hvala ti jos jednom.
  • Lela 75
    Početnik
    Početnik
    Postovi: 29
    Pridružio se: pre 15 godine

    od Lela 75 » pre 15 godine

    Gigo nadam se da ces videti ovo uskoro -da li mogu i kad je skrobni dan tokom odrzavanja da pojedem uvece jogurt sa zitaricama tako sam bar razumela?
Odgovori 157 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju